d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1108910901091109210931439Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Mar 22 2019 10:22am
Quote (rapiddani @ Mar 22 2019 05:27pm)
Persze okoljunk az eg világon mindenkit és mindent a diák az biztos mindig mindent megtesz a sikerért. Igaz hogy gimibe nálunk a fele már a 3. Osztályban elengedte az egészet a gecibe mert ugyis megyek külföldre.txt, egyetemen meg 90%anak legnagyobb baja az volt hogy mikor és mennyiből basszon be

Tipikus idióta mindenen hőbörgő fasz vagy


valami ilyesmi, csak én nem tudtam volna ilyen szépen leírni, thx szécsi

Quote (cowding @ Mar 22 2019 02:02pm)
aki igy vagy ugy nem tud lerakni egy közepet az másból sem fog ugy állni h felvegyék államira, akkor meg ha szegény igyse ugyse fog egyetemre menni
(lesarkitva de en se értem a dolgot, már csak a pontok miatt is must have ha nem emeltezel az adott nyelvből)


ez csak normális helyeken (mint pl BME ofc) van így, máshol versengenek az egyetemek a diákokért, hogy meglegyen a létszám és fenn tudjanak maradni, több állami támogatást kap egy állami diákért az egyetem, mint amit a tandíjat a diák befizetne
elég sok csoró hely van az országban, ahol minimum pontszámmal is be lehet kerülni, meg néhány egyetem szenved is ezzel, hogy nem tud diákoknak diplomát adni, mert nincs semmiből középfokúja

egyébként nálunk a fél osztály 8-9-10.-ben lenyelvvizsgázott középfok németből (úgy hogy mellette második nyelvként angolt is tanultunk), nagyrésze különtanár nélkül, nem hiszem hogy 12.re annyira lehetetlen lenne aki valóban az ország elitje szeretne lenni, MINT JARABEK
Member
Posts: 121
Joined: Jan 15 2019
Gold: 0.00
Mar 22 2019 11:14am
Nem igazán vagyok otthon a politikában, de ami most folyik kissé felhúzott. Van rá valamennyi esély, hogy változás lesz a rablás terén? Sajnos ahogy néztem az EP gyűlést az átlagembernek nem fog lejönni, mert a migráncs az migráncs és mi félünk tőlük. Külső hatásra megint csak nem látom reális esélyét a változásnak.
Kissé felháborít, hogy konkrétan beszélnek a problémáról (értelmes emberek, értelmes kérdéseket tettek fel hű vezetőnknek, de ő is csak zúzta a scriptet, mint Zuckerberg a meghallgatásnál). A többségben csak a fentebbi fog megmaradni attól félek..
Member
Posts: 41,463
Joined: Jul 9 2005
Gold: 4,673.69
Mar 22 2019 11:29am
Quote (-joey- @ 22 Mar 2019 16:25)
Ha addig nem tanultál, egyetemen/főiskolán már sokkal kevésbé leszel motivált nyelvet tanulni, főleg, ha csóró vagy és még dolgozni is kell mellette. Márpedig tudtommal a diplomát csak nyelvvizsgával kapod meg, szóval így is úgy is meg kell csinálni, akkor már inkább érettségi előtt.


Nem arról van szó hogy a nagy többség nem akar tanulni, hanem hogy régen is gagyi volt a nyelvoktatás, de most még gázabb. Nekünk általánosban majdnem minden évben más tanárunk volt, idegesítő volt állandóan elölről kezdeni. Középsuliban szerencsére kaptunk egy jó angol tanárt akivel már belementünk a felsőfokú dolgokba is. És nálunk is lett az osztály nagy részének pár éven belül nyelvvizsgája, és nekem is meglett elsőre úgy hogy előtte se tanárhoz nem mentem, és át sem néztem.
De ha szar tanárt kapunk, aki leszarja és egy szar könyvből csak felolvassa meg feladja házinak, nem nehéz belátni hogy így sokkal nehezebb még azoknak is akikben van akarat. Add hozzá a képlethez hogy ha nem nagyobb városban élsz, vagy csak rossz környéken akkor az (Általános) osztályod fele/kétharmada kezelhetetlen állat lesz, és tanárfüggő hogy rátok szarik vagy megpróbál az értelmes felével haladni... GL HF a felvételi íráshoz! Talán bekerülsz egy nem olyan szar középsuliba és felhoznak egy nyelvvizsga közeli szintre. Ahonnan már lehet felkészítő tanárral összejön. Talán, lehet, esetleg. Túl sok a változó... Erre aztán lehet oktatást építeni!
Én még azt is tudnám támogatni hogy érettségire legyen mindenkinek, meg a legmélyszegényebb cigánygyereknek is nyelvvizsgája, de bőven nincsenek meg hozzá a megfelelő feltételek. 10 éve se volt, most meg még annyi se.

Quote (SteelMeetsSteel @ 22 Mar 2019 16:48)
egy eleg lerobbant videki kozepiskolaba jartam es erettsegire majdnem mindenkinek volt nyelvvizsgaja, az osztaly ~1/6-anak ketto is, engem is beleertve (kulontanar nelkul)

nem csak abbol a szempontbol lehet az eletet megkozeliteni, hogy jobban kell tamogatni a nepeket, neha az elvarasokat is emelni kell

egyebkent a forum nelkul en nem is hallottam volna ezekrol a tuntetesekrol


Nyilván kettőn áll a vásár, ha nem akar akkor erőszakkal nem tudod a búrájába tölteni. A kilátástalanságot már ők is érzékelik ha még csak annyira tudják megfogalmazni hogy "Felesleges tanulni, mert úgy se lesz belőlem semmi" Tehát amikor azt mondom hogy meg kell reformálni az oktatást, akkor teljes szemlélet váltásra gondolok, és ahhoz az is kell, hogy az életben legyen előtte valami amit el akar érni. Mert most kb azt látja hogy anyja/apja héderel meg dolgozgat és egyik hónapról a másikra élnek, miközben az uzsorások, maffiózók meg a tolvaj politikusok dőzsölnek. Nem csoda ha leszarják és feleslegesnek érzik a tanulást.

Quote (rapiddani @ 22 Mar 2019 17:27)
Persze okoljunk az eg világon mindenkit és mindent a diák az biztos mindig mindent megtesz a sikerért. Igaz hogy gimibe nálunk a fele már a 3. Osztályban elengedte az egészet a gecibe mert ugyis megyek külföldre.txt, egyetemen meg 90%anak legnagyobb baja az volt hogy mikor és mennyiből basszon be

Tipikus idióta mindenen hőbörgő fasz vagy


Köszönjük az intelligens hozzászólásodat. Ha te ezt láttad magad körül, akkor biztosan ez igaz a teljes országra. Értem!

Quote (Cpt_Ghost @ 22 Mar 2019 17:51)
mert kéne minden ingyen most
amúgy azért jó fogyatékosnak kell lenni ahhoz, hogy egy középfokú nyelvvizsgát ne tudj megcsinálni 2019-ben


Jó körülmények közt élve, jó iskolákba járva, valóban elég könnyű.
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Mar 22 2019 11:50am
Quote (Thomas Cross @ 22 Mar 2019 19:29)
Nem arról van szó hogy a nagy többség nem akar tanulni, hanem hogy régen is gagyi volt a nyelvoktatás, de most még gázabb. Nekünk általánosban majdnem minden évben más tanárunk volt, idegesítő volt állandóan elölről kezdeni. Középsuliban szerencsére kaptunk egy jó angol tanárt akivel már belementünk a felsőfokú dolgokba is. És nálunk is lett az osztály nagy részének pár éven belül nyelvvizsgája, és nekem is meglett elsőre úgy hogy előtte se tanárhoz nem mentem, és át sem néztem.
De ha szar tanárt kapunk, aki leszarja és egy szar könyvből csak felolvassa meg feladja házinak, nem nehéz belátni hogy így sokkal nehezebb még azoknak is akikben van akarat. Add hozzá a képlethez hogy ha nem nagyobb városban élsz, vagy csak rossz környéken akkor az (Általános) osztályod fele/kétharmada kezelhetetlen állat lesz, és tanárfüggő hogy rátok szarik vagy megpróbál az értelmes felével haladni... GL HF a felvételi íráshoz! Talán bekerülsz egy nem olyan szar középsuliba és felhoznak egy nyelvvizsga közeli szintre. Ahonnan már lehet felkészítő tanárral összejön. Talán, lehet, esetleg. Túl sok a változó... Erre aztán lehet oktatást építeni!
Én még azt is tudnám támogatni hogy érettségire legyen mindenkinek, meg a legmélyszegényebb cigánygyereknek is nyelvvizsgája, de bőven nincsenek meg hozzá a megfelelő feltételek. 10 éve se volt, most meg még annyi se.



Nyilván kettőn áll a vásár, ha nem akar akkor erőszakkal nem tudod a búrájába tölteni. A kilátástalanságot már ők is érzékelik ha még csak annyira tudják megfogalmazni hogy "Felesleges tanulni, mert úgy se lesz belőlem semmi" Tehát amikor azt mondom hogy meg kell reformálni az oktatást, akkor teljes szemlélet váltásra gondolok, és ahhoz az is kell, hogy az életben legyen előtte valami amit el akar érni. Mert most kb azt látja hogy anyja/apja héderel meg dolgozgat és egyik hónapról a másikra élnek, miközben az uzsorások, maffiózók meg a tolvaj politikusok dőzsölnek. Nem csoda ha leszarják és feleslegesnek érzik a tanulást.



Köszönjük az intelligens hozzászólásodat. Ha te ezt láttad magad körül, akkor biztosan ez igaz a teljes országra. Értem!



Jó körülmények közt élve, jó iskolákba járva, valóban elég könnyű.


volt internetem
kifejezetten szar iskolákba jártam

a középfokú nyelvvizsga olyan szinten bugyuta, hogy semmiféle valós angol tudás nem kell hozzá, szóval akár be is lehet fejezni a bőgést
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Mar 22 2019 12:25pm
Quote (Thomas Cross @ Mar 22 2019 05:29pm)
Nem arról van szó hogy a nagy többség nem akar tanulni, hanem hogy régen is gagyi volt a nyelvoktatás, de most még gázabb. Nekünk általánosban majdnem minden évben más tanárunk volt, idegesítő volt állandóan elölről kezdeni. Középsuliban szerencsére kaptunk egy jó angol tanárt akivel már belementünk a felsőfokú dolgokba is. És nálunk is lett az osztály nagy részének pár éven belül nyelvvizsgája, és nekem is meglett elsőre úgy hogy előtte se tanárhoz nem mentem, és át sem néztem.
De ha szar tanárt kapunk, aki leszarja és egy szar könyvből csak felolvassa meg feladja házinak, nem nehéz belátni hogy így sokkal nehezebb még azoknak is akikben van akarat. Add hozzá a képlethez hogy ha nem nagyobb városban élsz, vagy csak rossz környéken akkor az (Általános) osztályod fele/kétharmada kezelhetetlen állat lesz, és tanárfüggő hogy rátok szarik vagy megpróbál az értelmes felével haladni... GL HF a felvételi íráshoz! Talán bekerülsz egy nem olyan szar középsuliba és felhoznak egy nyelvvizsga közeli szintre. Ahonnan már lehet felkészítő tanárral összejön. Talán, lehet, esetleg. Túl sok a változó... Erre aztán lehet oktatást építeni!
Én még azt is tudnám támogatni hogy érettségire legyen mindenkinek, meg a legmélyszegényebb cigánygyereknek is nyelvvizsgája, de bőven nincsenek meg hozzá a megfelelő feltételek. 10 éve se volt, most meg még annyi se.



Nyilván kettőn áll a vásár, ha nem akar akkor erőszakkal nem tudod a búrájába tölteni. A kilátástalanságot már ők is érzékelik ha még csak annyira tudják megfogalmazni hogy "Felesleges tanulni, mert úgy se lesz belőlem semmi" Tehát amikor azt mondom hogy meg kell reformálni az oktatást, akkor teljes szemlélet váltásra gondolok, és ahhoz az is kell, hogy az életben legyen előtte valami amit el akar érni. Mert most kb azt látja hogy anyja/apja héderel meg dolgozgat és egyik hónapról a másikra élnek, miközben az uzsorások, maffiózók meg a tolvaj politikusok dőzsölnek. Nem csoda ha leszarják és feleslegesnek érzik a tanulást.



Köszönjük az intelligens hozzászólásodat. Ha te ezt láttad magad körül, akkor biztosan ez igaz a teljes országra. Értem!



Jó körülmények közt élve, jó iskolákba járva, valóban elég könnyű.



van bajod, nem kevés
Member
Posts: 20,959
Joined: Jun 5 2005
Gold: 4,845.50
Mar 22 2019 05:14pm
Member
Posts: 34,313
Joined: May 17 2006
Gold: 3,911.00
Mar 23 2019 03:15am
Quote (Genthor @ 23 Mar 2019 00:14)
http://www.youtube.com/watch?v=GGF0nEt8Tw8


Ez felháborító!

Több tiszteletet Magyarországnak!
Member
Posts: 22,308
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,537.77
Mar 24 2019 04:07am
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Mar 24 2019 05:29am
amúgy még abba gondoltam bele, hogy ki az akire szavazni kéne aki leginkább képviseli a nyugti értékeket?
a dk (gyurcsány ferenc) jutott az eszembe

aki nyilván vállalhatatlan
nagyon jól ki lett ez találva; odaraktak egy vállalhatatlan figurát az ideológiai ellentétjük vezető pozíciójába

ez is csak azt bizonyítja, hogy feri a NER része



az a baj, hogy a fidesz jó előre gondolkodott mindenen, míg az "ellenzék" csak az éppen aktuális dolgokra pillázik

This post was edited by Senee on Mar 24 2019 05:41am
Member
Posts: 4,795
Joined: Apr 26 2007
Gold: 289.00
Mar 24 2019 10:53am
Quote (Fej @ 23 Mar 2019 10:15)
Ez felháborító!

Több tiszteletet Magyarországnak!


Én azt szoktam mondani, hogy a tiszteletet ki kell érdemelni, nem elég csak elvárni.
This implies that...
Go Back To Magyar Topic List
Prev1108910901091109210931439Next
Add Reply New Topic New Poll