d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1108810891090109110921433Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 26,514
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Mar 22 2019 06:02am
Quote (qkatz @ 22 Mar 2019 13:50)
Azért mert nem biztosított kellő minőségű oktatás a nyelvvizsga eléréséhez normal8s keretek között, szegényebbek pl hátrányba kerülnek emiatt


reszben igaz, de aki full csoro, annak elkepzelhetetlen a felsooktatas amugy is, mert nem teheti meg, hogy nem dolgozik 18 eves kora utan.. nem az a +- nyelvvizsga a gond sztem
Member
Posts: 22,725
Joined: Apr 30 2011
Gold: 34,668.92
Mar 22 2019 06:02am
Quote (qkatz @ Mar 22 2019 01:50pm)
Azért mert nem biztosított kellő minőségű oktatás a nyelvvizsga eléréséhez normal8s keretek között, szegényebbek pl hátrányba kerülnek emiatt


aki igy vagy ugy nem tud lerakni egy közepet az másból sem fog ugy állni h felvegyék államira, akkor meg ha szegény igyse ugyse fog egyetemre menni
(lesarkitva de en se értem a dolgot, már csak a pontok miatt is must have ha nem emeltezel az adott nyelvből)
Member
Posts: 22,287
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,542.77
Mar 22 2019 06:12am
Quote (qkatz @ Mar 22 2019 12:50pm)
Azért mert nem biztosított kellő minőségű oktatás a nyelvvizsga eléréséhez normal8s keretek között, szegényebbek pl hátrányba kerülnek emiatt


Eddig is hátrányban voltak, mivel a nyelvvizsga pluszpontokat ér a felvételinél.
Ha valaki motivált, akkor le tud tenni egy középfokú nyelvvizsgát. Nem szükséges hozzá magánórákat vennie vagy nyelviskolába járni.

Kicsit túl van már tolva ez, a rengeteg random tüntetés csak megosztja az embereket, senkit nem érdekel már ha egy téma miatt pár ezren kimennek az utcára (netadó miatt bezzeg kint volt a fél ország).

This post was edited by -joey- on Mar 22 2019 06:16am
Member
Posts: 26,514
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Mar 22 2019 06:28am
Quote (-joey- @ 22 Mar 2019 14:12)
Eddig is hátrányban voltak, mivel a nyelvvizsga pluszpontokat ér a felvételinél.
Ha valaki motivált, akkor le tud tenni egy középfokú nyelvvizsgát. Nem szükséges hozzá magánórákat vennie vagy nyelviskolába járni.

Kicsit túl van már tolva ez, a rengeteg random tüntetés csak megosztja az embereket, senkit nem érdekel már ha egy téma miatt pár ezren kimennek az utcára (netadó miatt bezzeg kint volt a fél ország).


en jokat rohogok a tunteteseken, mindig az az erzesem, hogy az emberek akarnak lenni az uj petofik, kossuthok meg hasonlo emberek, akik megvaltjak a vilagot
Member
Posts: 41,463
Joined: Jul 9 2005
Gold: 4,673.69
Mar 22 2019 07:55am
Quote (-joey- @ 22 Mar 2019 10:28)
Ha esetleg valaki olvasott a témában: miért akarnak tüntetni a diákok az egyetemre bejutáshoz kötelező nyelvvizsga ellen?


Mert a nyelvoktatás egy nagy rakás katyvasz a legtöbb középiskolában és gimnáziumban, általánosban meg pláne. Persze tisztelet a kivételnek, és a Klik csak rontott az egészen, nem csak a nyelv oktatáson. (Úgyhogy mi még szerencsések is voltunk anno... :D ) Magyarul ha nem spec angolra vagy kéttannyelvűre mész (persze ehhez már a megfelelő alapoknak is meg kell lenniük) akkor 18 évesen kiesel a padból egy alig vagy épphogy használható nyelvtudással, ami egy középfokú nyelvvizsgához bőven kevés. Tehát ha tovább akarsz menni akármilyen egyetemre akkor ne csak a választott szakmádban járj magántanárhoz, hanem még plusz nyelvtanárhoz is. 100K+ és még a nyelvvizsgákat nem számoltam ha újrázni kell (elég egy visszhangos terem meg egy szar zúgó szocreál magnó hogy bukj. nekem szerencsém volt hogy ezek ellenére is meglett) . Emellett, készülj érettségire, járj fakultációra, járj felkészítő tanárokhoz X100K+ jogsi se ártana, újabb 100as, és még sorolhatnánk.
Én támogatom hogy az ország minél nagyobb hányada ismerjen legalább +1 nyelvet (a jó része még magyarul sem tud, de ebbe ne menjünk bele) de ehhez biztosítani kéne a megfelelő oktatást általánostól kezdve, és akkor nem lenne kérdés hogy minden diák 1-2 meg három nyelvvizsgával a zsebében érettségizne. És így nem is lehetne agymosni őket olyan egyszerűen, mert eljutnak hozzá a külföldi hírek is. Ez persze nem érdeke A PÁRTnak.
Az érdeke viszont hogy így még nem hogy a mélyszegény családokból, de még az alsó középosztályból is szinte lehetetlen lesz kitörni... tizenpár éve még elég volt részmunkaidőt vállalni hogy ki tudd fizetni a tandíjat, kolit/albérletet, kaját, könyveket és még néha bulizni is tudj. Most, rámegy egy teljes fizu. Feudalizmus és kaszt rendszer újragondolva. ...zseniális!
Member
Posts: 22,287
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,542.77
Mar 22 2019 08:25am
Quote (Thomas Cross @ Mar 22 2019 02:55pm)
Mert a nyelvoktatás egy nagy rakás katyvasz a legtöbb középiskolában és gimnáziumban, általánosban meg pláne. Persze tisztelet a kivételnek, és a Klik csak rontott az egészen, nem csak a nyelv oktatáson. (Úgyhogy mi még szerencsések is voltunk anno... :D ) Magyarul ha nem spec angolra vagy kéttannyelvűre mész (persze ehhez már a megfelelő alapoknak is meg kell lenniük) akkor 18 évesen kiesel a padból egy alig vagy épphogy használható nyelvtudással, ami egy középfokú nyelvvizsgához bőven kevés. Tehát ha tovább akarsz menni akármilyen egyetemre akkor ne csak a választott szakmádban járj magántanárhoz, hanem még plusz nyelvtanárhoz is. 100K+ és még a nyelvvizsgákat nem számoltam ha újrázni kell (elég egy visszhangos terem meg egy szar zúgó szocreál magnó hogy bukj. nekem szerencsém volt hogy ezek ellenére is meglett) . Emellett, készülj érettségire, járj fakultációra, járj felkészítő tanárokhoz X100K+ jogsi se ártana, újabb 100as, és még sorolhatnánk.


Ha addig nem tanultál, egyetemen/főiskolán már sokkal kevésbé leszel motivált nyelvet tanulni, főleg, ha csóró vagy és még dolgozni is kell mellette. Márpedig tudtommal a diplomát csak nyelvvizsgával kapod meg, szóval így is úgy is meg kell csinálni, akkor már inkább érettségi előtt.

This post was edited by -joey- on Mar 22 2019 08:27am
Member
Posts: 2,897
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Mar 22 2019 08:48am
Quote (Thomas Cross @ 22 Mar 2019 15:55)
Mert a nyelvoktatás egy nagy rakás katyvasz a legtöbb középiskolában és gimnáziumban, általánosban meg pláne. Persze tisztelet a kivételnek, és a Klik csak rontott az egészen, nem csak a nyelv oktatáson. (Úgyhogy mi még szerencsések is voltunk anno... :D ) Magyarul ha nem spec angolra vagy kéttannyelvűre mész (persze ehhez már a megfelelő alapoknak is meg kell lenniük) akkor 18 évesen kiesel a padból egy alig vagy épphogy használható nyelvtudással, ami egy középfokú nyelvvizsgához bőven kevés. Tehát ha tovább akarsz menni akármilyen egyetemre akkor ne csak a választott szakmádban járj magántanárhoz, hanem még plusz nyelvtanárhoz is. 100K+ és még a nyelvvizsgákat nem számoltam ha újrázni kell (elég egy visszhangos terem meg egy szar zúgó szocreál magnó hogy bukj. nekem szerencsém volt hogy ezek ellenére is meglett) . Emellett, készülj érettségire, járj fakultációra, járj felkészítő tanárokhoz X100K+ jogsi se ártana, újabb 100as, és még sorolhatnánk.
Én támogatom hogy az ország minél nagyobb hányada ismerjen legalább +1 nyelvet (a jó része még magyarul sem tud, de ebbe ne menjünk bele) de ehhez biztosítani kéne a megfelelő oktatást általánostól kezdve, és akkor nem lenne kérdés hogy minden diák 1-2 meg három nyelvvizsgával a zsebében érettségizne. És így nem is lehetne agymosni őket olyan egyszerűen, mert eljutnak hozzá a külföldi hírek is. Ez persze nem érdeke A PÁRTnak.
Az érdeke viszont hogy így még nem hogy a mélyszegény családokból, de még az alsó középosztályból is szinte lehetetlen lesz kitörni... tizenpár éve még elég volt részmunkaidőt vállalni hogy ki tudd fizetni a tandíjat, kolit/albérletet, kaját, könyveket és még néha bulizni is tudj. Most, rámegy egy teljes fizu. Feudalizmus és kaszt rendszer újragondolva. ...zseniális!


egy eleg lerobbant videki kozepiskolaba jartam es erettsegire majdnem mindenkinek volt nyelvvizsgaja, az osztaly ~1/6-anak ketto is, engem is beleertve (kulontanar nelkul)

nem csak abbol a szempontbol lehet az eletet megkozeliteni, hogy jobban kell tamogatni a nepeket, neha az elvarasokat is emelni kell

egyebkent a forum nelkul en nem is hallottam volna ezekrol a tuntetesekrol
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Mar 22 2019 09:27am
Quote (Thomas Cross @ Mar 22 2019 01:55pm)
Mert a nyelvoktatás egy nagy rakás katyvasz a legtöbb középiskolában és gimnáziumban, általánosban meg pláne. Persze tisztelet a kivételnek, és a Klik csak rontott az egészen, nem csak a nyelv oktatáson. (Úgyhogy mi még szerencsések is voltunk anno... :D ) Magyarul ha nem spec angolra vagy kéttannyelvűre mész (persze ehhez már a megfelelő alapoknak is meg kell lenniük) akkor 18 évesen kiesel a padból egy alig vagy épphogy használható nyelvtudással, ami egy középfokú nyelvvizsgához bőven kevés. Tehát ha tovább akarsz menni akármilyen egyetemre akkor ne csak a választott szakmádban járj magántanárhoz, hanem még plusz nyelvtanárhoz is. 100K+ és még a nyelvvizsgákat nem számoltam ha újrázni kell (elég egy visszhangos terem meg egy szar zúgó szocreál magnó hogy bukj. nekem szerencsém volt hogy ezek ellenére is meglett) . Emellett, készülj érettségire, járj fakultációra, járj felkészítő tanárokhoz X100K+ jogsi se ártana, újabb 100as, és még sorolhatnánk.
Én támogatom hogy az ország minél nagyobb hányada ismerjen legalább +1 nyelvet (a jó része még magyarul sem tud, de ebbe ne menjünk bele) de ehhez biztosítani kéne a megfelelő oktatást általánostól kezdve, és akkor nem lenne kérdés hogy minden diák 1-2 meg három nyelvvizsgával a zsebében érettségizne. És így nem is lehetne agymosni őket olyan egyszerűen, mert eljutnak hozzá a külföldi hírek is. Ez persze nem érdeke A PÁRTnak.
Az érdeke viszont hogy így még nem hogy a mélyszegény családokból, de még az alsó középosztályból is szinte lehetetlen lesz kitörni... tizenpár éve még elég volt részmunkaidőt vállalni hogy ki tudd fizetni a tandíjat, kolit/albérletet, kaját, könyveket és még néha bulizni is tudj. Most, rámegy egy teljes fizu. Feudalizmus és kaszt rendszer újragondolva. ...zseniális!



Persze okoljunk az eg világon mindenkit és mindent a diák az biztos mindig mindent megtesz a sikerért. Igaz hogy gimibe nálunk a fele már a 3. Osztályban elengedte az egészet a gecibe mert ugyis megyek külföldre.txt, egyetemen meg 90%anak legnagyobb baja az volt hogy mikor és mennyiből basszon be

Tipikus idióta mindenen hőbörgő fasz vagy
Member
Posts: 26,514
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Mar 22 2019 09:34am
Quote (rapiddani @ 22 Mar 2019 17:27)
Persze okoljunk az eg világon mindenkit és mindent a diák az biztos mindig mindent megtesz a sikerért. Igaz hogy gimibe nálunk a fele már a 3. Osztályban elengedte az egészet a gecibe mert ugyis megyek külföldre.txt, egyetemen meg 90%anak legnagyobb baja az volt hogy mikor és mennyiből basszon be

Tipikus idióta mindenen hőbörgő fasz vagy


mast okolni mindig gecire konnyu, foleg igy a 21. szazadban
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Mar 22 2019 09:51am
Quote (-joey- @ 22 Mar 2019 10:28)
Ha esetleg valaki olvasott a témában: miért akarnak tüntetni a diákok az egyetemre bejutáshoz kötelező nyelvvizsga ellen?


mert kéne minden ingyen most
amúgy azért jó fogyatékosnak kell lenni ahhoz, hogy egy középfokú nyelvvizsgát ne tudj megcsinálni 2019-ben


This post was edited by Cpt_Ghost on Mar 22 2019 10:10am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1108810891090109110921433Next
Add Reply New Topic New Poll