d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev1119111921193119411951214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 2,901
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
May 14 2021 04:28am
a wifis temahoz: power over ethernet
Member
Posts: 586
Joined: Aug 26 2019
Gold: 1,015.00
May 14 2021 10:04am
Quote (Anarkin @ May 14 2021 11:16am)
na elkészült az első bővítés 😊

+ Corsair 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 VENGEANCE RGB PRO SL Black
+ WD Red SSD 1TB 2.5" NAS


64 GB :thumbsup: Ez mókás lehet!
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
May 15 2021 09:23am
Quote (ecnebketto @ 11 May 2021 19:52)
vedd meg magad akkor, de 90%-ban ezek a lapok javíthatóak ( itthon legalábbis, szerintem UK sem kivétel, alapvetően odafigyelnek minden pennyre )

szólj ha kell help, de egy manual-lal szerintem te is simán elboldogulsz, nagy kárt nem igazán tudsz tenni. ( persze ne erőszakold bele a ram slotba a vga-t, de ettől nem féltelek )

ezért fizetni szerintem felesleges, max 1 óra meló


alaplap szervizt tudsz mutatni otthon? Itt elmebetegek az arak meg egy sima szervizben is, es nem nagyon javitanak ilyesmit.

Ami a gepem illeti, az uj alaplap gyonyoruen szuperal.

j/k a power gomb mukodik kis baszakodas utan

This post was edited by josheide on May 15 2021 09:43am
Member
Posts: 586
Joined: Aug 26 2019
Gold: 1,015.00
May 15 2021 10:37am
Quote (josheide @ May 15 2021 05:23pm)
alaplap szervizt tudsz mutatni otthon? Itt elmebetegek az arak meg egy sima szervizben is, es nem nagyon javitanak ilyesmit.

Ami a gepem illeti, az uj alaplap gyonyoruen szuperal.

j/k a power gomb mukodik kis baszakodas utan


hardverapro-n nézz szét alaplap részen, ott szoktak hirdetni, akik javítanak is ( kereső )
sajnos nekem már nincs meg a kontakt, pedig ő még procikat is javított.

https://hardverapro.hu/index.html
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
May 16 2021 02:12am
Quote (ecnebketto @ 15 May 2021 17:37)
hardverapro-n nézz szét alaplap részen, ott szoktak hirdetni, akik javítanak is ( kereső )
sajnos nekem már nincs meg a kontakt, pedig ő még procikat is javított.

https://hardverapro.hu/index.html


Amúgy tuti, hogy az alaplap volt. Próbáltunk minden mást és nem müködött. Próbáltuk beindítani hátha a front panel on gombja nem müxik és összeérintettük a megfelelő pineket, de az se bikázta be.

Az egyetlen szomorúságom, hogy mikor kivettük a régi halott lapot és beraktuk az újat a lakótársam elkezdett a CPU shielddel játszani és sikerült a régi lapon elhajlítania legalább 10 pint.

Egyrészt mindegy, mert már úgyis lecseréltük, másrészt azért szivesen bedobtam volna egy szervizbe hátha tényleg csak vmi tranzisztor égett ki rajta. Amúgy egy kurvajó alaplap volt.

Aztán mikor az új lap nem akart a power on gombbal indulni akkor majdnem leolvadt az agyam, hogy lehet csak gyökér voltam és a front panellel volt a hiba (ebben az esetben az előző alaplapom meggyalázása is klasszisokkal nagyobb bűn lett volna).

De szerencsére ez csak vmi érintkezési hiba volt, a kábelek megigazitása után faszán müködik.

Egyelőre minden OK, de tuti lesznek az átállással még nehézségeim szóval majd jelentkezem! :)
Member
Posts: 586
Joined: Aug 26 2019
Gold: 1,015.00
May 16 2021 02:02pm
Quote (josheide @ May 16 2021 10:12am)
Amúgy tuti, hogy az alaplap volt. Próbáltunk minden mást és nem müködött. Próbáltuk beindítani hátha a front panel on gombja nem müxik és összeérintettük a megfelelő pineket, de az se bikázta be.

Az egyetlen szomorúságom, hogy mikor kivettük a régi halott lapot és beraktuk az újat a lakótársam elkezdett a CPU shielddel játszani és sikerült a régi lapon elhajlítania legalább 10 pint.

Egyrészt mindegy, mert már úgyis lecseréltük, másrészt azért szivesen bedobtam volna egy szervizbe hátha tényleg csak vmi tranzisztor égett ki rajta. Amúgy egy kurvajó alaplap volt.

Aztán mikor az új lap nem akart a power on gombbal indulni akkor majdnem leolvadt az agyam, hogy lehet csak gyökér voltam és a front panellel volt a hiba (ebben az esetben az előző alaplapom meggyalázása is klasszisokkal nagyobb bűn lett volna).

De szerencsére ez csak vmi érintkezési hiba volt, a kábelek megigazitása után faszán müködik.

Egyelőre minden OK, de tuti lesznek az átállással még nehézségeim szóval majd jelentkezem! :)


Sajnos tömegével jöttek vissza anno AQUA-ba ASUS és MSI lapok is, közben meg noname lapokból alig jöttek vissza. ASUS egy fokkal jobb volt, mint az MSI mondjuk. ( régebbi lapok mondjuk, 17-ben jöttem el )

Keress nyugodtan, fel tudok ugrani dc-re is ha kell.

--

Életem első Iphone-ja, avagy a rémálom.

Kb 3 éve volt egy rémálmom, álmomban egy Iphone tulajdonosa lettem és ráadásul tetszett...

Világ életemben droid-os voltam, de kellett egy nagyon kicsi telefon strava-hoz ( bringa ) és egy 1st gen-es SE mellett döntöttem.

Az igazat megvallva az én igényeimet teljesen kielégíti. ( pl. a Jabra 65t fülesem imádom, de droid-on, ahogy hátranézek bringán eldobja a BT kapcsolatot, itt ez soha nem jött elő )

Viszont a battery life egyszerűen szörnyű. Napi kétszer töltöm úgy, hogy gyakorlatilag deep sleep-ben kéne lennie a telefonnak.

Semmilyen applikáció nincs fent ( Strava + Spotify-on kívül ), mindent letöröltem, amit lehetett, mindent kikapcsoltam és még így is teljesen lemerül 100%-ról egy 8 órás alvás alatt. ( location + background refresh + siri, tényleg mindent kikapcsoltam )

Utána olvastam és nem igazán találok rá megoldást, de elég sokan írják, hogy ugyanezzel szívnak. ( van, aki Iphone X-szel, illetve a 2nd gen-es SE-vel is.. vicc kategória )

Nagy agyammal gondoltam, hogy biztos tudom revertelni az OS-t, hát sajnos rájöttem, hogy erre semmi esély, majd talán, ha lesz jailbreak, de ahogy olvastam, ahhoz is kell egy mac-es gép...

Battery calibration is megvolt, low power mód is, teljesen fresh reinstall, ugyanaz. 14.4.1 fut rajta jelenleg.

Ami számomra rettentő furcsa, hogy ugyanannyira merül, ha használom, vagy ha csak pihen. + teljesen új akksi van benne. Transparency, auto wake lock, siri, tényleg minden ki van kapcsolva.

Valaki küzdőtt hasonlóval? Sajnos nem igazán találtam ekkora telefont és 2nd gen-en is elgondolkoztam, de így, hogy lutri, nem merem egyelőre bevállalni.

Ha meg esetleg balesetem van bringával, akkor meg nézegessem a lemerült telefont, azért ez nem annyira vicces.

https://developer.apple.com/forums/thread/677118

This post was edited by ecnebketto on May 16 2021 02:31pm
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
May 16 2021 03:20pm
szerintem vidd vissza es csereltesd ki

nekem iphone 11 van*, de mar varom h tonkremenjen h vehessek 12/13 mini-t :D

(aksija birja mint a Galaxy S)

/u: *piros

This post was edited by Anarkin on May 16 2021 03:20pm
Member
Posts: 586
Joined: Aug 26 2019
Gold: 1,015.00
May 16 2021 03:42pm
Quote (Anarkin @ May 16 2021 11:20pm)
szerintem vidd vissza es csereltesd ki

nekem iphone 11 van*, de mar varom h tonkremenjen h vehessek 12/13 mini-t :D

(aksija birja mint a Galaxy S)

/u: *piros


Köszi, egyelőre még várok pár update-t, 11-nél is olvastam, teljesen random.

Te is jó sokat változtál telefon téren. ( emlékszem még Lumia, utána meg azt hiszem droid )

Amúgy tényleg jó, aláírom.
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
May 16 2021 04:39pm
Quote (ecnebketto @ 16 May 2021 23:42)
Köszi, egyelőre még várok pár update-t, 11-nél is olvastam, teljesen random.

Te is jó sokat változtál telefon téren. ( emlékszem még Lumia, utána meg azt hiszem droid )

Amúgy tényleg jó, aláírom.


még windows mobile 6.5.x-el kezdtem
az nyílván gagyi mai szemmel :D
de windows phone 7-8-10 kurva jó volt, csak ugye nem voltak appok :( mai napig azt használnám, ha lehetne

androidot erőltettem pár modellel, de fos az egész... S8-amra kijelentették h nem kapok új OS-t 2 év után, azon a napon oda is adtam anyámnak kameraphonenak, és vettem ezt a mostanit
első telefon amúgy, amivel 0 issuem van


This post was edited by Anarkin on May 16 2021 04:45pm
Member
Posts: 586
Joined: Aug 26 2019
Gold: 1,015.00
May 16 2021 05:00pm
Quote (Anarkin @ May 17 2021 12:39am)
még windows mobile 6.5.x-el kezdtem
az nyílván gagyi mai szemmel :D
de windows phone 7-8-10 kurva jó volt, csak ugye nem voltak appok :( mai napig azt használnám, ha lehetne

androidot erőltettem pár modellel, de fos az egész... S8-amra kijelentették h nem kapok új OS-t 2 év után, azon a napon oda is adtam anyámnak kameraphonenak, és vettem ezt a mostanit
első telefon amúgy, amivel 0 issuem van


Volt egy HTC Artemis-em, imádtam, bár az az OS elég vicces volt.



Kicsit az előtte lévő Nokia Communicator-ra emlékeztetett.



Windows Phone kifejezetten tetszett, bár csak ismerőseimnek, meg régi barátnőmnek volt, tetszett a letisztul felület és rettentő gyors volt.

Droid-nál egyedül a Nexus 4-t szerettem, meg az első Moto G-t, utána LG G3-mal megszívtam, az alap OS nagyon gáz volt, folyamatosan berhelni kellett. ( pl. QHD kijelzőt forceolni kellett 720p-re, hogy elfogadható gyorsaság legyen )

Utána Nexus 6-t lett, de azzal is folyamatosan gondjaim voltak.

This post was edited by ecnebketto on May 16 2021 05:01pm
Go Back To Magyar Topic List
Prev1119111921193119411951214Next
Add Reply New Topic New Poll