d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev1119211931194119511961214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
May 16 2021 05:46pm
Quote (ecnebketto @ 17 May 2021 01:00)
Volt egy HTC Artemis-em, imádtam, bár az az OS elég vicces volt.

https://cdn.alza.hu/Foto/f5/RQ/RQ3301.jpg

Kicsit az előtte lévő Nokia Communicator-ra emlékeztetett.

https://www.nokiaprogramok.hu/modules/keszulekinfo/media/big/1233428123_2.jpg

Windows Phone kifejezetten tetszett, bár csak ismerőseimnek, meg régi barátnőmnek volt, tetszett a letisztul felület és rettentő gyors volt.

Droid-nál egyedül a Nexus 4-t szerettem, meg az első Moto G-t, utána LG G3-mal megszívtam, az alap OS nagyon gáz volt, folyamatosan berhelni kellett. ( pl. QHD kijelzőt forceolni kellett 720p-re, hogy elfogadható gyorsaság legyen )

Utána Nexus 6-t lett, de azzal is folyamatosan gondjaim voltak.


nekem Nexus 5X volt az egyik gyenge droidos próbálkozás
sírva fakadtam h azt ki merték adni GOOGLE TELEFONKÉNT: alig volt fél éves, kijött az új skype, és nem bírta el a telefon, kivágott minden mást a memóriából
ott és akkor beraktam a fiókba

én úgy foglalnám össze a telós pályafutásomat h windows lover, androiddal csak balfaszkodtam, és most az iphoneban leltem megnyugvást

HTC Touch Diamond 2 (WM6.5.x, leszolgálta az idejét)
HTC HD7 (WP7, leszolgálta az idejét)
Samsung Note1 (Android, használtan kaptam tesómtól, így nem is voltak elvárásaim, így nem is fikáznám)
Lumia 930 (WM10, azóta is az áll a legközelebb a szívemhez, kurva jól nézett ki a body, a képernyő csiszolása, az OS, minden... csak leraktam amikor látszott h bankolni se tudok már rajta mert nem adják ki az appot)
Nexus 5X (A, semmire se jó)
Samsung S8 (A, flagship nem kap OS frissítést csak 2 évig? ahogy az OEM-ek kezelik az androidot az egy rossz vicc, softwaresként meg engedtessék meg hogy ezt (joggal) fikázzam)
iPhone 11 - minden szempontból jobban működik mint bármelyik telefon amit fogtam, és hozzátenném, hogy sokkal jobb OS döntéseket is hoztak/hoznak

egyet amúgy tuti kihagytam, de mivel nem tudom mit, biztos nem is volt fontos :D

This post was edited by Anarkin on May 16 2021 05:48pm
Member
Posts: 49,596
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
May 17 2021 06:23am
Quote (Anarkin @ May 17 2021 01:46am)
nekem Nexus 5X volt az egyik gyenge droidos próbálkozás
sírva fakadtam h azt ki merték adni GOOGLE TELEFONKÉNT: alig volt fél éves, kijött az új skype, és nem bírta el a telefon, kivágott minden mást a memóriából
ott és akkor beraktam a fiókba

én úgy foglalnám össze a telós pályafutásomat h windows lover, androiddal csak balfaszkodtam, és most az iphoneban leltem megnyugvást

HTC Touch Diamond 2 (WM6.5.x, leszolgálta az idejét)
HTC HD7 (WP7, leszolgálta az idejét)
Samsung Note1 (Android, használtan kaptam tesómtól, így nem is voltak elvárásaim, így nem is fikáznám)
Lumia 930 (WM10, azóta is az áll a legközelebb a szívemhez, kurva jól nézett ki a body, a képernyő csiszolása, az OS, minden... csak leraktam amikor látszott h bankolni se tudok már rajta mert nem adják ki az appot)
Nexus 5X (A, semmire se jó)
Samsung S8 (A, flagship nem kap OS frissítést csak 2 évig? ahogy az OEM-ek kezelik az androidot az egy rossz vicc, softwaresként meg engedtessék meg hogy ezt (joggal) fikázzam)
iPhone 11 - minden szempontból jobban működik mint bármelyik telefon amit fogtam, és hozzátenném, hogy sokkal jobb OS döntéseket is hoztak/hoznak

egyet amúgy tuti kihagytam, de mivel nem tudom mit, biztos nem is volt fontos :D


Nekem is volt windows(lumia) iphone de nekem csak a droid játszik.

Samsung Galaxy wifi 5.0 (ebbe meg simkartya se volt kb tablet csak telefon meretben :D)

Samsung Note II - Legjobb telefonom volt kb, corvinus golyabalon leejtettem es kijelzonek annyi

Sony Z Ultra -nagykepernyo es ip68 miatt vettem(6.4col akkor!! Ez 2013 kornyeke.) De nagyon szar volt a ppi es fenyero ugyh elcsereltem egy

LG G2-re, amiben tetszett a koppintas felnyitas de maga az MUI nem, ugyh elcsereltem egy

Lumia 930ra, ami nagyon gyors volt es szep de ez a csempe OS megorjitett ugyh eladtam es vettem egy

Samsung Note 3-t , nagykepernyo, ceruza=win. Imadtam es használtam is 2 evet. Kovi

Samsung S6+. Szerettem, vegere mar volt baja (nem halottak hivasban, ilyesmik) eladtam kb 40ert
Vettem eletemben eloszor ujonnan

Samsung S9+. Nagyon szerettem, strapabiro volt, jo akkuido, notification led, VR, irisz scanner. De kameraban szerettem volna valami jobbat ugyh kovi
Samsung S21 Ultra -olyan sokba kerult h ha lenne hibaja se ismernem el lol

Kozben munkatelefonom egy iphone 8 es utalom mint a szart, annyira keveset hasznalom amennyire csak lehetseges
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
May 17 2021 08:02am
Quote (Vismajor @ 17 May 2021 13:23)
Nekem is volt windows(lumia) iphone de nekem csak a droid játszik.

Samsung Galaxy wifi 5.0 (ebbe meg simkartya se volt kb tablet csak telefon meretben :D)

Samsung Note II - Legjobb telefonom volt kb, corvinus golyabalon leejtettem es kijelzonek annyi

Sony Z Ultra -nagykepernyo es ip68 miatt vettem(6.4col akkor!! Ez 2013 kornyeke.) De nagyon szar volt a ppi es fenyero ugyh elcsereltem egy

LG G2-re, amiben tetszett a koppintas felnyitas de maga az MUI nem, ugyh elcsereltem egy

Lumia 930ra, ami nagyon gyors volt es szep de ez a csempe OS megorjitett ugyh eladtam es vettem egy

Samsung Note 3-t , nagykepernyo, ceruza=win. Imadtam es használtam is 2 evet. Kovi

Samsung S6+. Szerettem, vegere mar volt baja (nem halottak hivasban, ilyesmik) eladtam kb 40ert
Vettem eletemben eloszor ujonnan

Samsung S9+. Nagyon szerettem, strapabiro volt, jo akkuido, notification led, VR, irisz scanner. De kameraban szerettem volna valami jobbat ugyh kovi
Samsung S21 Ultra -olyan sokba kerult h ha lenne hibaja se ismernem el lol

Kozben munkatelefonom egy iphone 8 es utalom mint a szart, annyira keveset hasznalom amennyire csak lehetseges


pénzes
Member
Posts: 22,308
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,542.77
May 17 2021 08:15am
Pár hete cseréltem le az SE-t SE 2020-ra. Pár évig megint nem lesz gondom telefonra.
Member
Posts: 586
Joined: Aug 26 2019
Gold: 1,015.00
May 17 2021 10:17am
Quote (-joey- @ May 17 2021 04:15pm)
Pár hete cseréltem le az SE-t SE 2020-ra. Pár évig megint nem lesz gondom telefonra.


Egyre inkább csábít a gondolat, de az olvasottak alapján fosok. :(



This post was edited by ecnebketto on May 17 2021 10:17am
Member
Posts: 22,725
Joined: Apr 30 2011
Gold: 34,668.92
May 17 2021 11:06am
Quote (ecnebketto @ May 17 2021 06:17pm)
Egyre inkább csábít a gondolat, de az olvasottak alapján fosok. :(

https://i.imgur.com/WEMNCoh.png


battery helthed mennyi? meg mit jelent h uj akksi, origin SE már jópár éves széria és gondolom utángyártott akksik mégszarabbak mint az eredeti
én olyan 85% battery health alatt kezdem el mindig tapasztalni hogy látványosan lemerül a telefon estére/heavy usage jobban megviseli
ezen felül 10 éve ájfont használok és hülye aki még nem tért meg imo
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
May 17 2021 11:28am
Quote (ecnebketto @ 17 May 2021 18:17)
Egyre inkább csábít a gondolat, de az olvasottak alapján fosok. :(

https://i.imgur.com/WEMNCoh.png


de muti a screenshot másik felét is, h melyik appokat okolja

szerintem amúgy felesleges bármire is várnod (ha csak tényleg nem egy konkrét app öli meg), vidd vissza
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
May 17 2021 11:45am
Quote (cowding @ May 17 2021 07:06pm)
battery helthed mennyi? meg mit jelent h uj akksi, origin SE már jópár éves széria és gondolom utángyártott akksik mégszarabbak mint az eredeti
én olyan 85% battery health alatt kezdem el mindig tapasztalni hogy látványosan lemerül a telefon estére/heavy usage jobban megviseli
ezen felül 10 éve ájfont használok és hülye aki még nem tért meg imo



Igaz szar
Member
Posts: 586
Joined: Aug 26 2019
Gold: 1,015.00
May 17 2021 12:31pm
Quote (Anarkin @ May 17 2021 07:28pm)
de muti a screenshot másik felét is, h melyik appokat okolja

szerintem amúgy felesleges bármire is várnod (ha csak tényleg nem egy konkrét app öli meg), vidd vissza


Telefonáltam egyedül kb. 40 percet. Semmilyen app nem ment, Wifi + BT + minden kikapcs.

Igazából 25k-ért vettem ( hardverapro ), szerintem unakaöcsém megkapja majd, bár még elég kicsi, 6 éves, nem akarom elrontani. Vagy édesanyámnak, ő úgyis nyugdíjas lett, kb mindig töltő közelében lesz.

Elgondolkozom szerintem az új verzión, bár elég skót vagyok telefonok terén, 50k-nál többet soha nem költöttem még telefonra. + ez nem volt túl jó belépő számomra, de régi készülék, ezt értem.

Quote (cowding @ May 17 2021 07:06pm)
battery helthed mennyi? meg mit jelent h uj akksi, origin SE már jópár éves széria és gondolom utángyártott akksik mégszarabbak mint az eredeti
én olyan 85% battery health alatt kezdem el mindig tapasztalni hogy látványosan lemerül a telefon estére/heavy usage jobban megviseli
ezen felül 10 éve ájfont használok és hülye aki még nem tért meg imo


100%, vacsi új az akksi ( bár gondolom utángyártott, de azért vicc ), ugyanannyit fogyaszt a telefon, mintha nyomkodnám. :D

--

https://developer.apple.com/forums/thread/677118

Itt leírják sokan, hogy random, SE 1st gen, 2nd gen, x, 11, kb mindegyik modell érintett.

14.x óta, reason-ként meg valaki írta, hogy heavy az OS. Majdnem befostam a röhögéstől. Meghogy kapcsoljam be az automatikus brightness-t, biztos attól megjavul.

Akkor zártam be, amikor valaki azt írta, hogy mindig tegyem arccal lefelé a készüléket. :D

Nekem úgy tűnik, hogy nem megy deep sleep-be, valami folyamatosan ébren tartja. Anno legelső droidom-nál custom rom-nál volt ilyen.

--

Köszi mindenkinek!
Member
Posts: 22,725
Joined: Apr 30 2011
Gold: 34,668.92
May 17 2021 03:39pm
Quote (ecnebketto @ May 17 2021 08:31pm)
Telefonáltam egyedül kb. 40 percet. Semmilyen app nem ment, Wifi + BT + minden kikapcs.

Igazából 25k-ért vettem ( hardverapro ), szerintem unakaöcsém megkapja majd, bár még elég kicsi, 6 éves, nem akarom elrontani. Vagy édesanyámnak, ő úgyis nyugdíjas lett, kb mindig töltő közelében lesz.

Elgondolkozom szerintem az új verzión, bár elég skót vagyok telefonok terén, 50k-nál többet soha nem költöttem még telefonra. + ez nem volt túl jó belépő számomra, de régi készülék, ezt értem.



100%, vacsi új az akksi ( bár gondolom utángyártott, de azért vicc ), ugyanannyit fogyaszt a telefon, mintha nyomkodnám. :D

--

https://developer.apple.com/forums/thread/677118

Itt leírják sokan, hogy random, SE 1st gen, 2nd gen, x, 11, kb mindegyik modell érintett.

14.x óta, reason-ként meg valaki írta, hogy heavy az OS. Majdnem befostam a röhögéstől. Meghogy kapcsoljam be az automatikus brightness-t, biztos attól megjavul.

Akkor zártam be, amikor valaki azt írta, hogy mindig tegyem arccal lefelé a készüléket. :D

Nekem úgy tűnik, hogy nem megy deep sleep-be, valami folyamatosan ébren tartja. Anno legelső droidom-nál custom rom-nál volt ilyen.

--

Köszi mindenkinek!


Nemtudom hogy selejtes darabok lehetnek-e amiröl szó van vagy csak már gyenge a modell procija etc a mai oprendszerhez/valami akad és leszopja az akksit de nekem az SE-m (amikor megjelent onnantol 3+ évig használtam a mostani Xr előtt) a legstrapabirobb ajfonom volt, kb 2 évesen kezdett el elszaródni az akksija ami szerintem kurvajo az én napi 3+ óra screen timeommal amibe játék/navigácio/videózás etc is van, a mostani Xr-em előbb kezdett degradálódni imo
A másik bár nálad most valszeg irreleváns, hogy kb olyan a power savingje mint a tusfürdő, full egy ideig aztán hirtelen elfogy a 3/4-e és utána a maradékot még használod egy hónapig, volt hogy 5% on még játszottam 20 percet
Go Back To Magyar Topic List
Prev1119211931194119511961214Next
Add Reply New Topic New Poll