d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Ellenzéki Miniszterelnök Jelöltek
Prev1789101114Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 22,725
Joined: Apr 30 2011
Gold: 34,668.92
Mar 22 2021 07:32am
Quote (anyd @ Mar 22 2021 01:36pm)
Hevvel nem lett volna gyorsabb orsre menni?
de igen, a teny hogy a buszmegallotol 15 percre laknak szuleid nem segit.



Hat hev a halal faszan volt tolunk relative, odaig elbuszozni mar negyed-feluton lennek ha ors fele indulok


Quote (Vismajor @ Mar 22 2021 02:15pm)
Persze nem minden esetben versenykepes a bkv. Pl en 15bol mentem dolgozni 4kerbe- tehat nem belvaros fele hanem 2 peremkerulet kozott. Kocsival 10perc plt busszal meg 1 ora vagy tobb es halom setalas.

De belvaros fele ritkan jobb az auto..Most hozhatod az m3 bevezetot de jartam en ott be dolgozni amikor meg nem volt covid es te nem ertel volna be 15p alatt a hosokre az egymillio %. 20perc csak a feluljarotol a jegpalyaig.

Ellenben en Polustol jartam be a belvarosba mikor ott laktam, busz regggel-delutan ronggya verte az auto menetidejet mert van buszsav a csomorin es thokolyn nagyon sok.

Vagy recent pelda, itt lakok a komjadi uszodanal, reggel fel 9kor cagy eppen du fel 5kor innen a moszkva legalabb fel ora, villamossal meg 8perc..



Ofc ha a koruton laksz es nem mesz sok cuccal videkre/kulkeruletbe v nem dolgozol elbaszott messze abszolut hulyeseg kocsival baszodni, de mint irtam en egyreszt az utminoseget tartom szarnak (ez fuggetlen ezektol a maszkalasoktol) meg a kulkeruleti problema jo lenne ha nem kockadobassal lenne megoldva (aka indul e onnan direkt jarat) hanem az ilyen p+r megoldasok lennenek faszan megcsinalva, akar rollerrel bringaval egybekotve valami normalis aru bundleben es akkor ha joido van atpattanok egy olyan szarra ha nincs akkor felulok a metrora, erre az egeszre van 1 e-berletem/authentikaciom es nem kell alkalmankent ezekkel is baszakodni
Osszeadodnak az 1-2 percek amikor valamit ugyintezni/baszakodni kell ahelyett h a kocsiban huzogatom mikozben meg haladok is
Egyszeruen jobb alternativanak kene lennie, de nem ugy h az ellenkezoje miatt “buntetve vagyok” hogy szlalompalya a belvaros a lezarasok miatt hanem mert olyan kurva kenyelmes meg rewarding
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 22 2021 07:59am
Quote (ecnebketto @ 22 Mar 2021 10:37)
?
magyar bkv teljesen hozza a szintet, belvarosban gyorsabb a kozlekedes, mint autoval.
ti melyik filmet nézitek?
még több autó meg a tökömnek sem kell a városba, én pont hogy remélem, hogy minden autót ki fognak tiltani.
ez az autóval megyek mindenhova csak itthon ekkora májerség.



Kb dis.

Munka miatt kozlekedem aktivan auto es tomegkozlekedessel is, kb a hungaria koruton belulre nem erdemes autoval elindulni, mert ha a forgalom meg nem is szopo ag, akkor a parkolas van megbaszva (mondanam, hogy az ingyen miatt, de elotte is szar volt) es csak megy el az ido.

Az ok, hogy kulso keruletbol meg mindig vannak szar vonalak, de ott is max autoval a ‘hatarig’ utana meg tomeg, mondjuk ha lenne P+R normalisan, ja.

Az, meg, hogy kobanyan szetszurjak a vesedet a villamoson, az nem a bkk hatranya... A nepszinhaz utcaban a fideszes vezetes alatt ott volt rakas rendor es belekentek a ciganyok agyat az aszfaltba, most kb visszafee megy az egesz..

Termeszetesen [x] Fidesz 4ever <3 aki mast mond az hazaarulo :)))))))))))))))))

(Btw ezek kozul egyikre se lenne kedvem szavazni, max Kari, de o maradjon fopolgi inkabb.)
Member
Posts: 26,547
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Mar 22 2021 08:29am
Quote (-joey- @ 22 Mar 2021 11:09)
Szóval ez a 2-3x gyorsabb kocsival kijelentés eléggé hatásvadász volt IMO.


sajnos nem, a dupla sztem majdnem mindig megvan.
a tripla valoban akkor jon ossze, ha tavol van a megallotol az uticelod vagy/es lekesel 1-2 jaratot, varsz rajuk 10-10percet.
a belvarosi dugot meg kerulni kell, vegigallni a korutat/hungarian nem igazan okos dolog.
tovabbra is akkor jo a bkv, ha kotottpalyast hasznalsz vagy vegig buszsav van, es a megallo max 1perc

ps : van jogsim, nincs autom, keveset kozlekedem, de ha megis, akkori inkabb taxizok (ha nincs vki, aki visz autoval)
utobbi 2 bkvzasom :
1: csovesnek nem adtam penzt a megalloban, mar hadonaszott, hogy leboxol.
2: buszon a cigany balhezott, hogy se jegye, se maszkja, de azert mki masnak a kurva anyjat
Member
Posts: 31,218
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Mar 22 2021 08:30am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ Mar 22 2021 03:29pm)
sajnos nem, a dupla sztem majdnem mindig megvan.
a tripla valoban akkor jon ossze, ha tavol van a megallotol az uticelod vagy/es lekesel 1-2 jaratot, varsz rajuk 10-10percet.
a belvarosi dugot meg kerulni kell, vegigallni a korutat/hungarian nem igazan okos dolog.
tovabbra is akkor jo a bkv, ha kotottpalyast hasznalsz vagy vegig buszsav van, es a megallo max 1perc

ps : van jogsim, nincs autom, keveset kozlekedem, de ha megis, akkori inkabb taxizok (ha nincs vki, aki visz autoval)
utobbi 2 bkvzasom :
1: csovesnek nem adtam penzt a megalloban, mar hadonaszott, hogy leboxol.
2: buszon a cigany balhezott, hogy se jegye, se maszkja, de azert mki masnak a kurva anyjat



30 eve elek es kozlekedem budapesten, de meg sose volt atrocitasom
Member
Posts: 26,547
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Mar 22 2021 08:31am
Quote (anyd @ 22 Mar 2021 15:30)
30 eve elek es kozlekedem budapesten, de meg sose volt atrocitasom


biztos svajci ibizan laksz
egyiket se neveznem annak, de csak azert, mert nem volt kedvem vizsga elott boxolni, ciganyt meg ignoreoltam.
Member
Posts: 31,218
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Mar 22 2021 08:39am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ Mar 22 2021 03:31pm)
biztos svajci ibizan laksz
egyiket se neveznem annak, de csak azert, mert nem volt kedvem vizsga elott boxolni, ciganyt meg ignoreoltam.


pongrac uton jartam kozepiskolaba (hosok utca szomszedsaga)
szigony/prater utcaba egyetemre

van meg kerdes?
Member
Posts: 26,547
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Mar 22 2021 08:41am
Quote (anyd @ 22 Mar 2021 15:39)
pongrac uton jartam kozepiskolaba (hosok utca szomszedsaga)
szigony/prater utcaba egyetemre

van meg kerdes?


kurvanagy makod volt akkor.
en meg 1es villamosra se szivesen szallok kek
Member
Posts: 22,324
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,537.77
Mar 22 2021 08:50am
Nekem sem volt még semmi balhém BKV járaton.

Ezeken a járatokon szoktam elég gyakran megfordulni: 9, 99 busz 1, 4, 6, 24 villamos, M2, M3.

Nyilván sok a cigány meg a hajléktalan, de tudom őket ignorállni, amíg nem másznak bele a magánszférámba (zenét hallgatok és szarok mindenre).

TBH éjszakai járatokon a részeg hülyegyerekek sokkal idegesítőbbek.

Összehasonlításképpen: a párizsi és londoni tömegközlekedés szerintem sokkal igénytelenebb (olasz, görög, román - ezekről meg inkább nem is beszélek). Lehet, hogy a járművek modernebbek, de sokkal nagyobb a kosz, és sokkal több a tróger. Nálunk legalább nem kéregetnek a metrón pl.

This post was edited by -joey- on Mar 22 2021 08:53am
Member
Posts: 13,293
Joined: Jul 19 2008
Gold: 45,608.00
Mar 22 2021 10:11am
Quote (-joey- @ 22 Mar 2021 15:50)
Nekem sem volt még semmi balhém BKV járaton.

Ezeken a járatokon szoktam elég gyakran megfordulni: 9, 99 busz 1, 4, 6, 24 villamos, M2, M3.

Nyilván sok a cigány meg a hajléktalan, de tudom őket ignorállni, amíg nem másznak bele a magánszférámba (zenét hallgatok és szarok mindenre).

TBH éjszakai járatokon a részeg hülyegyerekek sokkal idegesítőbbek.

Összehasonlításképpen: a párizsi és londoni tömegközlekedés szerintem sokkal igénytelenebb (olasz, görög, román - ezekről meg inkább nem is beszélek). Lehet, hogy a járművek modernebbek, de sokkal nagyobb a kosz, és sokkal több a tróger. Nálunk legalább nem kéregetnek a metrón pl.


sztem azok a gecik a legidegesítőbbek akik ott hőbörögnek h "jegyeket, bérleteket", azt ha elküldöd őket a kurva anyjukba, helyette írnak neked egy 16ezres csekket

nem tudom kinek hiszik ezek magukat
Member
Posts: 49,597
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Mar 23 2021 01:43am
Quote (anyd @ Mar 22 2021 03:39pm)
pongrac uton jartam kozepiskolaba (hosok utca szomszedsaga)
szigony/prater utcaba egyetemre

van meg kerdes?


Nincs, termeszetesen mivel neked nem volt atrocitasod 30 ev alatt ebbol egyenesen kovetkezik, hogy masnak sem
Go Back To Magyar Topic List
Prev1789101114Next
Add Reply New Topic New Poll