d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Ellenzéki Miniszterelnök Jelöltek
Prev167891014Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 20,791
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 22 2021 03:45am
Quote (bamboo @ Mar 22 2021 08:45am)
Karacsonyt azert szivesen allbabasznam amiert igy szant szandekkal rombolja szet a varosi kozlekedest, es az infrastruktura bovitese helyett telibe visszafele fejlodunk


akarmilyen europai nagyvarosban jartam jo elmeny volt a tömegközlekedes, Magyarorszag nagyon le van maradva ezen a szinten (is) a szomszedos orszagokhoz viszonyitva
gondolom Karacsony is ugy tervezi hogy olyan szintre felpofozza a magyar tömegközlekedest, hogy az autosok maguktol akarnak majd valtani

Quote (ecnebketto @ Mar 22 2021 09:37am)
ez az autóval megyek mindenhova csak itthon ekkora májerség.


olyasmi a problema mint az egyesült allamok nagy reszen, hogy olyan szar a tömegközlekedes hogy el sem tudjak kepzelni milyen jo lehetne auto nelkül közlekedni, igy nem is nagyon valtozik semmi
annyi különbseggel, hogy sokkal kisebb területröl beszelünk Magyarorszagon, ezert egyszerübbnek kene lennie kiepiteni az infrastrukturat

Quote (bazdmegmarnemtudom @ Mar 22 2021 10:02am)
azert autot fenntartani, hogy alig hasznaljad, az meg 1 kibaszott nagy penzkidobas.


ha az esetek 95%-ban elfogadhato alternativa a tömegközlekedes, akkor nem kell auto, es a megsporolt penzböl tudsz siman akar taxizni is
Member
Posts: 22,324
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,537.77
Mar 22 2021 04:09am
Quote (cowding @ Mar 22 2021 10:27am)
Hat xvi/xv kerbol a belvaros kozepe olyan fel ora kocsival, 1-masfel tomegkozlekedve
De ettol meg az h beerek a korutra es 200 meterenkent valtakozik hogy a sav bicikli sav v sima es ossze vissza probal mindenki sorolni es a fel oras menetidobol 20 perc ott szorakozni nem epp optimalis



A bkv minoseget ne vitassuk mert ugylatom szubjektiv, persze lovaskocsihoz kepest kurvajo
Kulkeruletrol beszeltem bejutas ugyileg, vagy gondolom le kene rakjam a metronal a p+r parkoloba ahol 30 hely van, ebbol 10 be valami roncs van permamens parkolva a maradek meg reggel 6 kor betelt
Ez a kocsikat kitiltani kurva nagy varosfejlesztest igenyelne otszaz oldalrol, az h valami felbolond lezar ad hoc savokat nem eppen az evekre elore megtervezett infrastruktura atalakitas


Lehet vitatni a BKV minőségét, csak jó lenne konkrétan leírni, hogy mivel van a baj.

Járatsűrűséget, csatlakozási lehetőségeket tekintve a budapesti tömegközlekedés az egyik legjobb Európában.

Azt nem tudom elképzelni, hogy egy fél órás autóút másfél óra legyen busszal. Egyrészt, nem mész 3x annyival, mert rád is érvényesek a sebességkorlátozások. Lámpáknál is ugyanúgy állsz. Ha a busz útvonalában van mondjuk 20 megálló, az kb. 10-15 perc időtöbblet.

Maximum az útvonalon tudsz időt spórolni, mert rövidebb útirányon mész. Viszont a belvárosban meg te fogsz állni a dugóban, míg a busz közlekedik a saját sávjában.

Szóval ez a 2-3x gyorsabb kocsival kijelentés eléggé hatásvadász volt IMO.

This post was edited by -joey- on Mar 22 2021 04:10am
Member
Posts: 586
Joined: Aug 26 2019
Gold: 1,015.00
Mar 22 2021 04:39am
Quote (Karan2_Returned @ Mar 22 2021 10:45am)
akarmilyen europai nagyvarosban jartam jo elmeny volt a tömegközlekedes, Magyarorszag nagyon le van maradva ezen a szinten (is) a szomszedos orszagokhoz viszonyitva
gondolom Karacsony is ugy tervezi hogy olyan szintre felpofozza a magyar tömegközlekedest, hogy az autosok maguktol akarnak majd valtani



olyasmi a problema mint az egyesült allamok nagy reszen, hogy olyan szar a tömegközlekedes hogy el sem tudjak kepzelni milyen jo lehetne auto nelkül közlekedni, igy nem is nagyon valtozik semmi
annyi különbseggel, hogy sokkal kisebb területröl beszelünk Magyarorszagon, ezert egyszerübbnek kene lennie kiepiteni az infrastrukturat



ha az esetek 95%-ban elfogadhato alternativa a tömegközlekedes, akkor nem kell auto, es a megsporolt penzböl tudsz siman akar taxizni is


Itt az emberek nem fognak váltani, mert beleégett a köztudatba, hogy aki bkv-zik = proli.
Ugyanez a helyzet a MÁV-val is, persze azt is lehet szídni, csak érdemes-e.

A P+R-ről meg az a véleményem, hogy elméletben kurvajó, mindig ezt hozzák fel megoldásként, csak nem tudom, hogy ki fogja finanszírozni ezeket a helyeket, amikor az utolsó négyzetmétert is beépítik.

Én igazából értem Patrikot, mert pl. Nagykovácsi is agglomeráció, de onnantól kezdve, hogy nem a belváros szívében lakik az ember, szerintem, teljesen egyértelmű, hogy a menetidő nő. És persze a saját autó gyorsabb > bkv, csak épp nem 3x.

Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy majdnem ugyanannyi idő alatt érek be a melóhelyre bringával, mint autóval.
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Mar 22 2021 05:02am
Quote (-joey- @ 22 Mar 2021 11:09)
Lehet vitatni a BKV minőségét, csak jó lenne konkrétan leírni, hogy mivel van a baj.

Járatsűrűséget, csatlakozási lehetőségeket tekintve a budapesti tömegközlekedés az egyik legjobb Európában.

Azt nem tudom elképzelni, hogy egy fél órás autóút másfél óra legyen busszal. Egyrészt, nem mész 3x annyival, mert rád is érvényesek a sebességkorlátozások. Lámpáknál is ugyanúgy állsz. Ha a busz útvonalában van mondjuk 20 megálló, az kb. 10-15 perc időtöbblet.

Maximum az útvonalon tudsz időt spórolni, mert rövidebb útirányon mész. Viszont a belvárosban meg te fogsz állni a dugóban, míg a busz közlekedik a saját sávjában.

Szóval ez a 2-3x gyorsabb kocsival kijelentés eléggé hatásvadász volt IMO.


hehe
sztem patrik ilyenkor a megengedett sebesseg ketszeresevel rombol be a kulvarosbol)
Member
Posts: 53,915
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Mar 22 2021 05:08am
Quote (cowding @ 22 Mar 2021 10:27)
Hat xvi/xv kerbol a belvaros kozepe olyan fel ora kocsival, 1-masfel tomegkozlekedve
[...]


én mindig a 14., 15. vagy 16. kerületekből jártam be a belvárosba bkv-val, és kivétel nélkül bejutottam 35-45 perc alatt ;o még a budai oldal sincs 1 óra
ill. elég sokat taxiztam is (nagy átlagban heti 1x szerintem), és inkább ilyen 25-35 perc autó vs 35-45 perc bkv a különbség (ahogy most nézve a google maps is megerősíti ezt / a tapasztalataimat, random címekre bökve)
és ezt úgy, hogy nem kellett parkolnom... ajtótól ajtóig számolva
nincs is jogsim, legalább kényszerített idő kindle-t olvasni 😊 /u: amit vezetés közben nem tehetnék meg, úgyh bkv wins

Quote (Karan2_Returned @ 22 Mar 2021 10:45)
akarmilyen europai nagyvarosban jartam jo elmeny volt a tömegközlekedes, Magyarorszag nagyon le van maradva ezen a szinten
[...]


és hány helyen jártál?
nálunk sztem összehasonlíthatatlanul jobb mint a helyek felénél ahol voltam
pl olasz málta 100% értékelhetetlen, csak hogy a legrosszabbakat mondjam, nem is tudom hogy képesek úgy életben maradni

Quote (ecnebketto @ 22 Mar 2021 11:39)
beleégett a köztudatba, hogy aki bkv-zik = proli


... amúgy meg ez, nagyon ez
(ennél már csak az jobb hogy nekem sokan azzal jönnek hogy a taxizással meg vágom ki a pénzt az ablakon — talán érdemes kiszámolni hogy bizonyos use casekre a taxi jobban megéri :] pl. 10 évig, heti 5-10.000 forint mennyire jön ki egy autóval és a fenntartásával szemben)

This post was edited by Anarkin on Mar 22 2021 05:18am
Member
Posts: 31,218
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Mar 22 2021 05:21am
Quote (cowding @ Mar 22 2021 10:27am)
Hat xvi/xv kerbol a belvaros kozepe olyan fel ora kocsival, 1-masfel tomegkozlekedve
De ettol meg az h beerek a korutra es 200 meterenkent valtakozik hogy a sav bicikli sav v sima es ossze vissza probal mindenki sorolni es a fel oras menetidobol 20 perc ott szorakozni nem epp optimalis



A bkv minoseget ne vitassuk mert ugylatom szubjektiv, persze lovaskocsihoz kepest kurvajo
Kulkeruletrol beszeltem bejutas ugyileg, vagy gondolom le kene rakjam a metronal a p+r parkoloba ahol 30 hely van, ebbol 10 be valami roncs van permamens parkolva a maradek meg reggel 6 kor betelt
Ez a kocsikat kitiltani kurva nagy varosfejlesztest igenyelne otszaz oldalrol, az h valami felbolond lezar ad hoc savokat nem eppen az evekre elore megtervezett infrastruktura atalakitas



XVII kkeruletbol konkretan gyorsabban jutok be a varosba tomeggel mint kocsival, faszan meg van csinalva.
Ors vezer tere 18 perc, Koki 20, onnan meg metr akarhova
De most raknak ide egy vonatmegallot amibol 15 perc lesz a keleti

This post was edited by anyd on Mar 22 2021 05:22am
Member
Posts: 22,725
Joined: Apr 30 2011
Gold: 34,668.92
Mar 22 2021 05:32am
Nem kvotolgatok, amig xvi bol mentem be wesselenyihez bkvval addig :10-15 perc seta a megallo (mert ugye a busz nem a garazsban van), tegyuk fel h nem varok a buszra semennyit, 20-30 perc menetido az orsig (de volt h csak ez a szakasz volt majd 1 ora mert a megalloknal beszopja a lampavaltast duplan meg rossz ido volt amikor ugye alapbol 150% movement penalty van mindenkire, bar senki nem tudja miert (kocsival ilyenkor is elmegyek mellekutcaba/elozok)) megerkezek az orsre, atsetalok a metrohoz, jegyellenorzes, varok a metrora, elindul, 10p blaha, vagy setalok 5-10 percet vagy varok + utazok ugyanennyit villamossal wesselenyiig

Ezzel szemben beulok az autoba, 7 perc atlag orsig de legyen 10, metro mellett 80 km/hs utazakasz ahol a metro se megy ennyivel mert kicsuszik lel lol, 3 perc a stadionok
Stadionoknal szopok par percet, de lenyegeben a innentol egy 20-30% al lassabb mint a metro ha forgalom van (forgalom =\= keresztbe felborult vmi)

Most xv-bol m3 bevezeton 110 al megyek a hosok tereig, tudtommal nincs magnesvasutunk ami ezzel versenyezve (igen gyorshajtok huha)

Szoval still hasznalnam a belvarosi kotottpalyas kozlekedest mert az picit jobb mint mar ott kocsival szopni, de mivel rengeteget vesztek az elovarosi kozlekedesen es nincs normalis p+R lehetoseg + az egyeb kenyelmetlensegek(random kimarad egy jarat, lerohad alattad a busz, hagymas gyrost hanyo csoves etc) mellett mar nem eri meg

A taxizast meg nem is ertem, fel tank benzin araert visznek a blaharol ki a 16-ba, hat kurvara megeri
Member
Posts: 20,791
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 22 2021 06:11am
Quote (Anarkin @ Mar 22 2021 12:08pm)
és hány helyen jártál?
nálunk sztem összehasonlíthatatlanul jobb mint a helyek felénél ahol voltam
pl olasz málta 100% értékelhetetlen, csak hogy a legrosszabbakat mondjam, nem is tudom hogy képesek úgy életben maradni


utobbi par evben Franciaorszag, Hollandia, Nemetorszag, Spanyolorszag es Portugalia
olaszban is voltam regebben, az tenyleg szar volt, de ott videken jartam Lecce fele, Kecskemet körül se volt jobb a helyzet
Member
Posts: 31,218
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Mar 22 2021 06:36am
Quote (cowding @ Mar 22 2021 12:32pm)
Nem kvotolgatok, amig xvi bol mentem be wesselenyihez bkvval addig :10-15 perc seta a megallo (mert ugye a busz nem a garazsban van), tegyuk fel h nem varok a buszra semennyit, 20-30 perc menetido az orsig (de volt h csak ez a szakasz volt majd 1 ora mert a megalloknal beszopja a lampavaltast duplan meg rossz ido volt amikor ugye alapbol 150% movement penalty van mindenkire, bar senki nem tudja miert (kocsival ilyenkor is elmegyek mellekutcaba/elozok)) megerkezek az orsre, atsetalok a metrohoz, jegyellenorzes, varok a metrora, elindul, 10p blaha, vagy setalok 5-10 percet vagy varok + utazok ugyanennyit villamossal wesselenyiig

Ezzel szemben beulok az autoba, 7 perc atlag orsig de legyen 10, metro mellett 80 km/hs utazakasz ahol a metro se megy ennyivel mert kicsuszik lel lol, 3 perc a stadionok
Stadionoknal szopok par percet, de lenyegeben a innentol egy 20-30% al lassabb mint a metro ha forgalom van (forgalom =\= keresztbe felborult vmi)

Most xv-bol m3 bevezeton 110 al megyek a hosok tereig, tudtommal nincs magnesvasutunk ami ezzel versenyezve (igen gyorshajtok huha)

Szoval still hasznalnam a belvarosi kotottpalyas kozlekedest mert az picit jobb mint mar ott kocsival szopni, de mivel rengeteget vesztek az elovarosi kozlekedesen es nincs normalis p+R lehetoseg + az egyeb kenyelmetlensegek(random kimarad egy jarat, lerohad alattad a busz, hagymas gyrost hanyo csoves etc) mellett mar nem eri meg

A taxizast meg nem is ertem, fel tank benzin araert visznek a blaharol ki a 16-ba, hat kurvara megeri



Hevvel nem lett volna gyorsabb orsre menni?
de igen, a teny hogy a buszmegallotol 15 percre laknak szuleid nem segit.

This post was edited by anyd on Mar 22 2021 06:40am
Member
Posts: 49,597
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Mar 22 2021 07:15am
Quote (cowding @ Mar 22 2021 12:32pm)
Nem kvotolgatok, amig xvi bol mentem be wesselenyihez bkvval addig :10-15 perc seta a megallo (mert ugye a busz nem a garazsban van), tegyuk fel h nem varok a buszra semennyit, 20-30 perc menetido az orsig (de volt h csak ez a szakasz volt majd 1 ora mert a megalloknal beszopja a lampavaltast duplan meg rossz ido volt amikor ugye alapbol 150% movement penalty van mindenkire, bar senki nem tudja miert (kocsival ilyenkor is elmegyek mellekutcaba/elozok)) megerkezek az orsre, atsetalok a metrohoz, jegyellenorzes, varok a metrora, elindul, 10p blaha, vagy setalok 5-10 percet vagy varok + utazok ugyanennyit villamossal wesselenyiig

Ezzel szemben beulok az autoba, 7 perc atlag orsig de legyen 10, metro mellett 80 km/hs utazakasz ahol a metro se megy ennyivel mert kicsuszik lel lol, 3 perc a stadionok
Stadionoknal szopok par percet, de lenyegeben a innentol egy 20-30% al lassabb mint a metro ha forgalom van (forgalom =\= keresztbe felborult vmi)

Most xv-bol m3 bevezeton 110 al megyek a hosok tereig, tudtommal nincs magnesvasutunk ami ezzel versenyezve (igen gyorshajtok huha)

Szoval still hasznalnam a belvarosi kotottpalyas kozlekedest mert az picit jobb mint mar ott kocsival szopni, de mivel rengeteget vesztek az elovarosi kozlekedesen es nincs normalis p+R lehetoseg + az egyeb kenyelmetlensegek(random kimarad egy jarat, lerohad alattad a busz, hagymas gyrost hanyo csoves etc) mellett mar nem eri meg

A taxizast meg nem is ertem, fel tank benzin araert visznek a blaharol ki a 16-ba, hat kurvara megeri


Persze nem minden esetben versenykepes a bkv. Pl en 15bol mentem dolgozni 4kerbe- tehat nem belvaros fele hanem 2 peremkerulet kozott. Kocsival 10perc plt busszal meg 1 ora vagy tobb es halom setalas.

De belvaros fele ritkan jobb az auto..Most hozhatod az m3 bevezetot de jartam en ott be dolgozni amikor meg nem volt covid es te nem ertel volna be 15p alatt a hosokre az egymillio %. 20perc csak a feluljarotol a jegpalyaig.

Ellenben en Polustol jartam be a belvarosba mikor ott laktam, busz regggel-delutan ronggya verte az auto menetidejet mert van buszsav a csomorin es thokolyn nagyon sok.

Vagy recent pelda, itt lakok a komjadi uszodanal, reggel fel 9kor cagy eppen du fel 5kor innen a moszkva legalabb fel ora, villamossal meg 8perc..
Go Back To Magyar Topic List
Prev167891014Next
Add Reply New Topic New Poll