d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Diablo Ii Remastered
Prev15051525354460Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Aug 3 2021 08:18am
Quote (Anarkin @ Aug 3 2021 02:24pm)
diablo és pvp szavakat mondjuk egy mondatban :D jó, objektívan megpróbálni kielemezni a témát, témaindítónak bedobnám, hogy szerintem egy pvp game ott kezdődik h nincs kibannolva a dolgok 90%-a adhoc játékosok által hozott "szabályok" alapján -- már ez is arról bűzlik, hogy kicsit erőltetett a dolog, nem? mi van ha 2 player nem ért egyet abban h mi fér még bele?
amúgy meg a diablo semmiben sem különleges, minden más játék is arra hajlik, hogy legyencrossplay, és döntse el a játékos h akarja-e (általában állítható a menüben checkboxal), még azok is akik kategorikusan kijelentették, hogy sosem lesz (overwatch pl... csak azért kezdeném ezzel a sort, mert ott kurva sok game mechanics megy és mert ez is blizzard. bluepost volt róla h never, most meg kiadták patchként h milyen kurva jó lesz ez így)



játéka válogatja :D

haloval kezdtem controllerezni, akkor azzal easy campaign is alig ment eleinte
elkezdtem cod multiplayerezni, megszoktam fél év alatt, elég sokat tolom
visszamentem folytatni a halo singleplayert, kigyúrva, és rájöttem h az ottani aim assist mennyire durva:
haloban konkrétan cheat jellegű (jöttem rá utólag) és idegesítően erős -- viszont nyilván arra van kitalálva a game h azzal kezdje az ember a pályafutását, szóval logikus
codban viszont nem is érzed, lófaszt nem csinál az aim assist kb., csak akkor ha már rácéloztál a másikra pixelre pontosan, akkor nagyon picit segít rajta tartani
itt azzal oldották meg az egészet, hogy más az alap game mechanism: míg CS-ben ugye a mozgás bünteti a pontosságot (nem is kicsit, nagyon, lényegében folyamatosan ellenkompenzálunk h hamarabb megálljunk), addig codban ugrálás közben is pontosan lő, cserébe aimdownozni kell, ami meg CS-ben ismeretlen fogalom (kivéve sniper)


Sosem fpsztem, csak az egy edgy megjegyzést akartam tenni. Miután játszottam fős játékkal psen 20 percet migrénes fejfájással tettem le, és megfogadtam H soha többet.

Viszont amit a D2 pvp-vel kapcsolatban mondtál, arra pont jó lenne a PvP támogatás, egyszerűen ha PvP gamebe mész be, akkor fixek a capek, (pl ha 40 psn dmg sct raksz be, akkor is 451 dmg a cap amit kaphatsz belőle etc)

Sajnálom hogy wowon kívül nincs populáris RPG PvP, pedig az általad kifarmolt cuccokban duelezni egy érdekes dolog.

This post was edited by jarabekg on Aug 3 2021 08:19am
Member
Posts: 22,308
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,537.77
Aug 3 2021 08:49am
Quote (jarabekg @ Aug 3 2021 04:18pm)
Sosem fpsztem, csak az egy edgy megjegyzést akartam tenni. Miután játszottam fős játékkal psen 20 percet migrénes fejfájással tettem le, és megfogadtam H soha többet.

Viszont amit a D2 pvp-vel kapcsolatban mondtál, arra pont jó lenne a PvP támogatás, egyszerűen ha PvP gamebe mész be, akkor fixek a capek, (pl ha 40 psn dmg sct raksz be, akkor is 451 dmg a cap amit kaphatsz belőle etc)

Sajnálom hogy wowon kívül nincs populáris RPG PvP, pedig az általad kifarmolt cuccokban duelezni egy érdekes dolog.


Megmondom őszintén, nekem jobban bejön ez a vadnyugati feeling, hogy megy a cigánykodás orrba-szájba. Ha nem tetszik a képed, vagy túl sokat spammelsz, megy a hostile "duel me noob sazr". HC-ban public runban alap, hogy mindenki ki akar nyírni, senkiben sem bízhatsz.
És azért az évek során kialakult egy igényesebb réteg, akik létrehozták a különféle ligákat, megírták a szabályokat, és aki ott játszik, be is tartja ezeket. Szerintem jó ez így. Sajnos manapság kevés olyan játék van, ahol ennyi szabadságot kapnak a játékosok.

Kicsit off-topic: nem bírok magammal, ezt be kell tennem ide. :D
1.08-at tolok mostanában (rájöttem, hogy egy WF hiányzik még a SP gyüjteményemből), és a magic ring + 2 topaz cube recepttel sikerült egy ilyet craftolni:



1.08-ban még nem volt limitálva az output ennél a receptnél, így 1:800 eséllyel unikot is lehetett craftolni. A SoJ odds pedig 1:30. Nem tudom hányszor pörgettem, LK runok, szedegettem a gemeket, és amikor tele voltam ment a cube. :)
Member
Posts: 13,292
Joined: Jul 19 2008
Gold: 45,608.00
Aug 3 2021 09:15am
Quote (-joey- @ 3 Aug 2021 16:49)
Megmondom őszintén, nekem jobban bejön ez a vadnyugati feeling, hogy megy a cigánykodás orrba-szájba. Ha nem tetszik a képed, vagy túl sokat spammelsz, megy a hostile "duel me noob sazr". HC-ban public runban alap, hogy mindenki ki akar nyírni, senkiben sem bízhatsz.
És azért az évek során kialakult egy igényesebb réteg, akik létrehozták a különféle ligákat, megírták a szabályokat, és aki ott játszik, be is tartja ezeket. Szerintem jó ez így. Sajnos manapság kevés olyan játék van, ahol ennyi szabadságot kapnak a játékosok.

Kicsit off-topic: nem bírok magammal, ezt be kell tennem ide. :D
1.08-at tolok mostanában (rájöttem, hogy egy WF hiányzik még a SP gyüjteményemből), és a magic ring + 2 topaz cube recepttel sikerült egy ilyet craftolni:

https://i.imgur.com/Smj5pVt.jpg

1.08-ban még nem volt limitálva az output ennél a receptnél, így 1:800 eséllyel unikot is lehetett craftolni. A SoJ odds pedig 1:30. Nem tudom hányszor pörgettem, LK runok, szedegettem a gemeket, és amikor tele voltam ment a cube. :)


???????????????
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Aug 3 2021 09:22am
Quote (jarabekg @ 3 Aug 2021 16:18)
Sosem fpsztem, csak az egy edgy megjegyzést akartam tenni. Miután játszottam fős játékkal psen 20 percet migrénes fejfájással tettem le, és megfogadtam H soha többet.

Viszont amit a D2 pvp-vel kapcsolatban mondtál, arra pont jó lenne a PvP támogatás, egyszerűen ha PvP gamebe mész be, akkor fixek a capek, (pl ha 40 psn dmg sct raksz be, akkor is 451 dmg a cap amit kaphatsz belőle etc)

Sajnálom hogy wowon kívül nincs populáris RPG PvP, pedig az általad kifarmolt cuccokban duelezni egy érdekes dolog.


én pár napja feltettem a Portál 1-t a PCmre, hogy kipróbáljam milyen FPSezni egérrel (miután 10 évet reggeltől estig CSztem...)
és amíg régen viccet űztem abból h controllerrel fpseznek, most azt preferálom :D de sok effort volt az elején h egyáltalán meg tudjak mozdulni vele, és még így is van mit tanulni

ettől függetlenül gondolkozom rajta h veszek egy RTX-et, hogy tudjak normálisan starcraftozni -- valahogy attól a kurva játéktól nem tudok megszabadulni elvi síkon sem, kb mint a cigi
Member
Posts: 22,725
Joined: Apr 30 2011
Gold: 34,668.92
Aug 3 2021 12:02pm
Rtx starcraftra
Konzol foci/autoversenyen kivül barmire
No offense de ezek jelentosen fajnak
D2hoz meg grafikan kivul ne nyuljanak se pvp se mas tekintetben, igyis eleg nehez bizalmat fektetni a blizzardba hogy nem fognak valami modot talalni ra hogy megis elbasszak a gamet
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Aug 3 2021 12:10pm
Quote (cowding @ Aug 3 2021 08:02pm)
Rtx starcraftra
Konzol foci/autoversenyen kivül barmire
No offense de ezek jelentosen fajnak
D2hoz meg grafikan kivul ne nyuljanak se pvp se mas tekintetben, igyis eleg nehez bizalmat fektetni a blizzardba hogy nem fognak valami modot talalni ra hogy megis elbasszak a gamet



Hat ja, w3 remastered se ment épp flottul
Member
Posts: 49,596
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Aug 3 2021 01:01pm
Quote (cowding @ Aug 3 2021 08:02pm)
Rtx starcraftra
Konzol foci/autoversenyen kivül barmire
No offense de ezek jelentosen fajnak
D2hoz meg grafikan kivul ne nyuljanak se pvp se mas tekintetben, igyis eleg nehez bizalmat fektetni a blizzardba hogy nem fognak valami modot talalni ra hogy megis elbasszak a gamet


Ugyanez
Kiprobaltam apexet controllerrel es ugy wtf egy targyat nem tudok felvenni

Vki meg azzal pro
Member
Posts: 13,292
Joined: Jul 19 2008
Gold: 45,608.00
Aug 4 2021 03:52am
Quote (Vismajor @ 3 Aug 2021 21:01)
Ugyanez
Kiprobaltam apexet controllerrel es ugy wtf egy targyat nem tudok felvenni

Vki meg azzal pro


amugy ha tippelnem kéne akkor azért játszanak kontrollerrel mert konzol plebek és több effort lenne átszokni kb/m-re mint egy kicsit szarabbul játszani kontrollerrel

kb mint azok a cs boomerek akik 90 fokkal elforgatják a keyboardot mert úgy szokták meg fiatalkorukban, holott mostmár semmi előny nem származik belőle
Member
Posts: 26,533
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Aug 4 2021 04:42am
Quote (MarcusD @ 4 Aug 2021 11:52)
amugy ha tippelnem kéne akkor azért játszanak kontrollerrel mert konzol plebek és több effort lenne átszokni kb/m-re mint egy kicsit szarabbul játszani kontrollerrel

kb mint azok a cs boomerek akik 90 fokkal elforgatják a keyboardot mert úgy szokták meg fiatalkorukban, holott mostmár semmi előny nem származik belőle


sztem elforgatas azert kellett, mert gecinagy crt monitor + bill + konyok nem fert el az asztalok nagyreszen, kivetel akinek akkora asztala volt, mint 1 pingpong asztal lol.
Member
Posts: 2,901
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Aug 4 2021 04:46am
egyszer volt gamepad a kezemben, verekedos jatekban is addig sikerult eljutni hogy nyomkodok tologatok mindent

Quote (cowding @ 3 Aug 2021 20:02)
Rtx starcraftra
Konzol foci/autoversenyen kivül barmire
No offense de ezek jelentosen fajnak
D2hoz meg grafikan kivul ne nyuljanak se pvp se mas tekintetben, igyis eleg nehez bizalmat fektetni a blizzardba hogy nem fognak valami modot talalni ra hogy megis elbasszak a gamet


elvileg mar eleg sokan kiprobaltak a jatekot, es meg redditen se nagyon sirnak
Go Back To Magyar Topic List
Prev15051525354460Next
Add Reply New Topic New Poll