d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Ep Választás
Prev112131415Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 41,463
Joined: Jul 9 2005
Gold: 4,673.69
May 28 2019 01:34pm
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 28 May 2019 21:28)
csak nehogy pofaraessel mint a tukortojas topicban talan syl


tudom hogy itt neki több barátja van mint nekem, de máshol azért nekem is akad pár :D ^_^

sry, a tükörtojásos topicban nem vagyok otthon. Hogy van a sztori?

This post was edited by Thomas Cross on May 28 2019 01:34pm
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
May 28 2019 01:35pm
Quote (Thomas Cross @ 28 May 2019 20:57)
zenét hallgatok közben :D
meg híreket olvasok/nézek youtubon



Már ne is haragudj, de ezek után az érvelések után téged tartanak, vagy tartottak eddig is idiótának, nem engem.


nemtom feltűnt-e, hogy hót leszarom
Member
Posts: 21,465
Joined: Feb 8 2007
Gold: 163.75
May 28 2019 01:47pm
Nemtom, nekem a jobbik addig volt hiteles míg radikális szélsőjobbos volt, (az más kérdés hogy emiatt nn kategória nálam) azóta nem tudom behatárolni hogy most ők mit is csinálnak vagy milyen irányba tartanának.

This post was edited by vtibor on May 28 2019 01:47pm
Member
Posts: 26,533
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
May 28 2019 01:53pm
Quote (Thomas Cross @ 28 May 2019 21:34)
tudom hogy itt neki több barátja van mint nekem, de máshol azért nekem is akad pár :D ^_^

sry, a tükörtojásos topicban nem vagyok otthon. Hogy van a sztori?


>nem ismerni a legjobb topicot a subon
Member
Posts: 41,463
Joined: Jul 9 2005
Gold: 4,673.69
May 28 2019 02:31pm
Quote (Cpt_Ghost @ 28 May 2019 21:35)
nemtom feltűnt-e, hogy hót leszarom


Ez most egy bajer idézet volt? Bocs, nem ismerem a teljes munkásságát.

Quote (vtibor @ 28 May 2019 21:47)
Nemtom, nekem a jobbik addig volt hiteles míg radikális szélsőjobbos volt, (az más kérdés hogy emiatt nn kategória nálam) azóta nem tudom behatárolni hogy most ők mit is csinálnak vagy milyen irányba tartanának.


Nekem meg pont az nem tetszett, de 2006ban nem volt más, és az 1-2 fotelnácit leszámítva akik már ugye nincsenek ott, teljesen vállalható lett volna anno is. A tagok jönnek mennek az emberek változnak, a politikai helyzet változik, és így változnak a pártok is. Már a habony propagandán kívül senki sem vitatja hogy őszinte volt a néppártosodásuk, de ők is egyszer, titkos náciknak, máskor meg ballibnak gúnyolják, mert már nincs olyan 10 éves felvételük amit ne szellőztettek volna meg ötször.
Úgyhogy szerintem adj nekik nyugodtan egy esélyt, ha meg csinálnak olyasmit ami vállalhatatlan, akkor én sem fogok többet rájuk szavazni, affelől ne aggódj :D

Quote (bazdmegmarnemtudom @ 28 May 2019 21:53)
>nem ismerni a legjobb topicot a subon


Bocsánatodért esedezem! Máris pótlom a... 38 oldalas lemaradásomat! XD :rofl:
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
May 28 2019 04:06pm
Quote (Thomas Cross @ 28 May 2019 18:36)
Amúgy, nálam most estetek ki a választható alternatívák közül. Remélem nem végleg, csak ideiglenesen.
1. pesten teljesen kihagytátok az lmpt meg a jobbikot az egyeztetésből. Az oké hogy lefeditek az ellenzéki szavazatok 60%át, de hogy várhattok majd tőlük visszalépéseket máshol, vagy akár pesten, ha nem vagytok hajlandóak még tárgyalni sem velük?
2. főpolgármester jelöltből nincs sok, és egyik mögé sem lehet jó szívvel állni. Az egyik egy alpári ordibáló alak, akinek a "Sétáló Budapest" programja is inkább vízió mint program, de legalább értelmes, és nem korrupt. És ott van Karigeri aki rohangál össze vissza, mint a kieső gyerek a székfoglalóban, hátha jut is neki egy kényelmes szék. Hányszor kell még megbuknia annak a szerencsétlennek hogy felfogja? És akkor el lehet kezdeni felsorolni az ügyeit is, legutóbb pl a parkolási maffia volt napirenden... Számomra egyértelmű hogy a kisebbik rosszat kéne választani, lehetőleg még az ellenzéki előválasztás előtt. Mert ugye a győztesre már könnyű fogadni utólag.

Ha megmutatjátok hogy mégis különbek vagytok tőlük, én akár "hányinger" [quote Cpt_Ghost] nélkül is áthúzom rátok.
protip smatnak
Ne fogadj el tanácsot aki egy kérdésre "hurr durr" választ ad. Ezzel az erővel "Boldog Karácsonyt!" is kívánhatna az érveit, és őt számonkérőknek. Vagy olyantól aki érvek híjján személyeskedve próbál meg magának hitelt kicsikarni. És aki a jelenlegi diktátorunk helyett az előző diktátorunkat akarja vissza. Már nem sajog a gumibot nyoma? Már nem csíp a könnygáz? Vagy már akkor is a fotelből politizáltál? Ja igaz, tanulnod kellett hogy ne bukj meg a matek pótvizsgán... :rofl:

inb4 a néppártos Jobbik nekem is sokkal jobban tetszik, 2006ban azért szavaztam rájuk mert ők voltak a legértelmesebb alternatíva. De így hogy a fotelnácikat novákkal meg torockaival bezárólag, meg a sok esetben feleslegesen durva retorikát elhagyták így abszolút vállalható. Nem tökéletes, dehát szegény ember vízzel főz.
tldr : 2010jobbik > 2006jobbik.


1., a Jobbik Pesten kongresszusi döntés miatt nem tárgyalhatott velünk. Az LMP felállt a tárgyalóasztaltól, mert nem voltak nekik elég jók a feltételek. De persze, természetesen a mi hibánk.
2., Ha szigorúan Puzsér, Karigeri és Tarlós közül kéne választanom nekem is izzadna a tenyerem, hogy melyik mellé ikszeljek. Szóval szerintem az előválasztásra bízni a dolgot nem rossz ötlet. Én csak azt sajnálom, hogy nem állítottunk saját jelöltet most.



Quote (BOSCH_CEO @ 28 May 2019 18:48)
A neppartosodott jobbiknak mi az ertekajanlata a momentummal szemben, ami miatt jobb alternativa a szamodra?


Erre én is kíváncsi lennék.
Member
Posts: 31,698
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
May 28 2019 06:04pm
Quote (rapiddani @ 28 May 2019 17:14)
Számomra nincs is ebben semmi megvetni való, csak úgy írtad le mintha semmi okotok nem lett volna csak ti ennyire céltudatosan éltek.

egyébként nem értek egyet veled, en tejesen jól elek ebben az országban, azt csinálok/veszek, oda utazom ahova szeretnek kisebb túlzással illetve maradva a realitás talaján (pedig szüleim nem milliomosok).


Ofc nem ez volt a cel hogy a vilag vegen legyunk szana szet.
Dno, akikkel en beszelek a mai napig, sokan diplomas emberek mar, egy ket kivetellel mind azt mondjak hogy elhetetlen egy atlag embernek hosszutavon es keresik a lehetoseget masik orszagban es egyre tobben nezelodnek azsia fele. Lehet hogy csak az en ismeroseim ilyen koltozes-utazas kalandorok es nem igy van, ettol fuggetlenul en mar nem fogok Magyarorszagon elni mert nincs semmi ami odakotne, es oszinten szolva nincs kedvem harmadszor is resetelni az eletemet 27 evesen.
Btw nem lecseszesbol irtam amit irtam es nem rad akarom onteni az osszes szart, csak szerettem volna ha masok is latjak hogy megis merre folyik a lanchid.
Member
Posts: 41,463
Joined: Jul 9 2005
Gold: 4,673.69
May 28 2019 11:59pm
Quote (josheide @ 29 May 2019 00:06)
1., a Jobbik Pesten kongresszusi döntés miatt nem tárgyalhatott velünk. Az LMP felállt a tárgyalóasztaltól, mert nem voltak nekik elég jók a feltételek. De persze, természetesen a mi hibánk.
2., Ha szigorúan Puzsér, Karigeri és Tarlós közül kéne választanom nekem is izzadna a tenyerem, hogy melyik mellé ikszeljek. Szóval szerintem az előválasztásra bízni a dolgot nem rossz ötlet. Én csak azt sajnálom, hogy nem állítottunk saját jelöltet most.





Erre én is kíváncsi lennék.


Épp erre válaszoltam a posztban amit idézel. Meg abban is ami úgy kezdődik hogy: "Konzekvensek és nem azon az alapon hoznak döntést hogy politikailag mi éri meg nekik."
Itt: http://forums.d2jsp.org/topic.php?t=81105510&f=129&p=545928973


A ti kongresszusotok, vagy az ő kongresszusuk? Az övékről nem tudok hogy lett volna ilyen, de eléggé sérelmezték hogy nem lettek meghívva, úgyhogy feltételezem az előbbit.
Az még az előző tárgyalás volt amikor felálltak, erre már meg se lettek hívva, de javíts ki hogyha tévedek. Bár ha az mszpdk egyedül akarja magának annak a bizonyos tortának a 50-60%át akkor az valóban nem jó feltétel. Amit ha átszámolunk és csak az ellenzék által hozható választókörzeteket nézzük, akkor bőven megvan 70-80% is.

Én sem fülig érő szájjal beszélek Puzsér mellett elhiheted, de egy kiabáló, alpári, irritáló ember és egy fidesszel meg a maffiával mutyizó köztörvényes bűnöző között, elég könnyű a jobbat választani. Erre még rájön hogy Puzsér alpárisága mellett azért elég intelligens, és jól tud érvelni, nem úgy mint a kapitány:HURRDURR (ha elégszer leírjuk, előbb utóbb HODOR lesz belőle... XD )
És hogy karigeri fél évente más kényelmes széket akar magának megszerezni, aztán legtöbbször csúnyán pofára esik.
És valóban, politikailag az a jó döntés hogy ki kell várni az előválasztást és a győztes mögé beállni. De nem ez a helyes döntés. Ez egy Igazi dörzsölt, vérbeli politikusokhoz méltó döntés! Minden XX. századi párt így csinálná. És épp ezért nem tetszik ez nekem. Mert ha még két tisztességes, hasonló népszerű ember között kéne dönteni, de nem erről van szó. Az egyik tisztességesnek látszik, a másik viszont bizonyíthatóan nem az! XD

This post was edited by Thomas Cross on May 29 2019 12:03am
Member
Posts: 26,533
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
May 29 2019 12:03am
Quote (Thomas Cross @ 28 May 2019 22:31)
Ez most egy bajer idézet volt? Bocs, nem ismerem a teljes munkásságát.



Nekem meg pont az nem tetszett, de 2006ban nem volt más, és az 1-2 fotelnácit leszámítva akik már ugye nincsenek ott, teljesen vállalható lett volna anno is. A tagok jönnek mennek az emberek változnak, a politikai helyzet változik, és így változnak a pártok is. Már a habony propagandán kívül senki sem vitatja hogy őszinte volt a néppártosodásuk, de ők is egyszer, titkos náciknak, máskor meg ballibnak gúnyolják, mert már nincs olyan 10 éves felvételük amit ne szellőztettek volna meg ötször.
Úgyhogy szerintem adj nekik nyugodtan egy esélyt, ha meg csinálnak olyasmit ami vállalhatatlan, akkor én sem fogok többet rájuk szavazni, affelől ne aggódj :D



Bocsánatodért esedezem! Máris pótlom a... 38 oldalas lemaradásomat! XD :rofl:


eleted legjobb 38 oldala lesz
Member
Posts: 41,463
Joined: Jul 9 2005
Gold: 4,673.69
May 29 2019 12:06am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 29 May 2019 08:03)
eleted legjobb 38 oldala lesz


Majd meglátom! :D
1. Ha tényleg olyan jó, adjátok ki könyvben! :lol:
2. ???
3. Profit!
Go Back To Magyar Topic List
Prev112131415Next
Add Reply New Topic New Poll