d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev1115011511152115311541214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 21,466
Joined: Feb 8 2007
Gold: 84.30
Feb 27 2019 06:03am
Quote (Baleee @ 27 Feb 2019 07:18)
Én mondujk túltoltam a ryzent, elég lett volna az 5-ös is, de multitaskba egész jók, a single core viszont intelhez képest lófasz.

Alapból azért vettem ~1,5 éve a Ryzen 7 1800x-et, mert, hogy FDS/PyrosSim modellezésnél ez a szar software CPU-t használ, és mivel NFPA meg NIST-nek köszönhető, szabvány és jogszabályi szintre emelt/használandó software így nagyon kiváltani nem lehet, ők meg cserébe nem tervezik GPU-ra írni.

A lényeg, hogy game/grafika/modellezés oldalról kb ryzen/intel/intel, bár gamingnél is inkább akkor a ryzen, ha streamelsz is, vagy sok más is fut a háttérben.

Gamek szerintem még mindig nem tudják értelmesen használni a több magot, meg lehet, hogy nincs is szükségük rá.

Kérdés mondjuk nekem is felmerült: Coolermaster Nepton 240mm hűtést vettem anno a gépbe, de kezd zajos lenni. Előre szerelt vízhűtés, néztem anno, hogy disszipációk és hőelvezetés szerint mi az ideális, ez bejött ár/értékbe, de tényleg zajos. Nem a fan, hanem, mint ha bubis lenne, kb olyan hangokat ad ki néha, mint a szivattyúkerék, amikor kavitáció van, csak kicsiben, de az egész gépzajhoz képest hangosan. Attól szarok, mi van, ha valahol elereszt és a hűtőfolyadék végigfolyik az alaplapomon. Nem tudom érdemes e szervízben csekkoltatni, vagy inkább új. Gari 1 év volt rá.


Hello Bali
Member
Posts: 20,791
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Feb 27 2019 07:51am
Quote (Baleee @ Feb 27 2019 06:18am)
Én mondujk túltoltam a ryzent, elég lett volna az 5-ös is, de multitaskba egész jók, a single core viszont intelhez képest lófasz.

Alapból azért vettem ~1,5 éve a Ryzen 7 1800x-et, mert, hogy FDS/PyrosSim modellezésnél ez a szar software CPU-t használ, és mivel NFPA meg NIST-nek köszönhető, szabvány és jogszabályi szintre emelt/használandó software így nagyon kiváltani nem lehet, ők meg cserébe nem tervezik GPU-ra írni.

A lényeg, hogy game/grafika/modellezés oldalról kb ryzen/intel/intel, bár gamingnél is inkább akkor a ryzen, ha streamelsz is, vagy sok más is fut a háttérben.

Gamek szerintem még mindig nem tudják értelmesen használni a több magot, meg lehet, hogy nincs is szükségük rá.

Kérdés mondjuk nekem is felmerült: Coolermaster Nepton 240mm hűtést vettem anno a gépbe, de kezd zajos lenni. Előre szerelt vízhűtés, néztem anno, hogy disszipációk és hőelvezetés szerint mi az ideális, ez bejött ár/értékbe, de tényleg zajos. Nem a fan, hanem, mint ha bubis lenne, kb olyan hangokat ad ki néha, mint a szivattyúkerék, amikor kavitáció van, csak kicsiben, de az egész gépzajhoz képest hangosan. Attól szarok, mi van, ha valahol elereszt és a hűtőfolyadék végigfolyik az alaplapomon. Nem tudom érdemes e szervízben csekkoltatni, vagy inkább új. Gari 1 év volt rá.


Nem ertek a lovakhoz de ha jol tudom ~3 ev egy vizhütes elettartama, en a helyedben lecserelnem.
Member
Posts: 49,596
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Feb 27 2019 07:59am
Quote (Baleee @ Feb 27 2019 06:18am)
Én mondujk túltoltam a ryzent, elég lett volna az 5-ös is, de multitaskba egész jók, a single core viszont intelhez képest lófasz.

Alapból azért vettem ~1,5 éve a Ryzen 7 1800x-et, mert, hogy FDS/PyrosSim modellezésnél ez a szar software CPU-t használ, és mivel NFPA meg NIST-nek köszönhető, szabvány és jogszabályi szintre emelt/használandó software így nagyon kiváltani nem lehet, ők meg cserébe nem tervezik GPU-ra írni.

A lényeg, hogy game/grafika/modellezés oldalról kb ryzen/intel/intel, bár gamingnél is inkább akkor a ryzen, ha streamelsz is, vagy sok más is fut a háttérben.

Gamek szerintem még mindig nem tudják értelmesen használni a több magot, meg lehet, hogy nincs is szükségük rá.

Kérdés mondjuk nekem is felmerült: Coolermaster Nepton 240mm hűtést vettem anno a gépbe, de kezd zajos lenni. Előre szerelt vízhűtés, néztem anno, hogy disszipációk és hőelvezetés szerint mi az ideális, ez bejött ár/értékbe, de tényleg zajos. Nem a fan, hanem, mint ha bubis lenne, kb olyan hangokat ad ki néha, mint a szivattyúkerék, amikor kavitáció van, csak kicsiben, de az egész gépzajhoz képest hangosan. Attól szarok, mi van, ha valahol elereszt és a hűtőfolyadék végigfolyik az alaplapomon. Nem tudom érdemes e szervízben csekkoltatni, vagy inkább új. Gari 1 év volt rá.


Nem a pump faradt el?

Miota van meg?
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Feb 27 2019 08:31am
Quote (Vismajor @ 27 Feb 2019 15:59)
Nem a pump faradt el?

Miota van meg?


1,5 eve, mint a gep tobbi resze.

Quote (vtibor @ 27 Feb 2019 14:03)
Hello Bali


Cas, sör?

This post was edited by Baleee on Feb 27 2019 08:32am
Member
Posts: 121
Joined: Jan 15 2019
Gold: 0.00
Mar 1 2019 10:12am
Quote (Baleee @ Feb 27 2019 06:18am)
Én mondujk túltoltam a ryzent, elég lett volna az 5-ös is, de multitaskba egész jók, a single core viszont intelhez képest lófasz.

Alapból azért vettem ~1,5 éve a Ryzen 7 1800x-et, mert, hogy FDS/PyrosSim modellezésnél ez a szar software CPU-t használ, és mivel NFPA meg NIST-nek köszönhető, szabvány és jogszabályi szintre emelt/használandó software így nagyon kiváltani nem lehet, ők meg cserébe nem tervezik GPU-ra írni.

A lényeg, hogy game/grafika/modellezés oldalról kb ryzen/intel/intel, bár gamingnél is inkább akkor a ryzen, ha streamelsz is, vagy sok más is fut a háttérben.

Gamek szerintem még mindig nem tudják értelmesen használni a több magot, meg lehet, hogy nincs is szükségük rá.

Kérdés mondjuk nekem is felmerült: Coolermaster Nepton 240mm hűtést vettem anno a gépbe, de kezd zajos lenni. Előre szerelt vízhűtés, néztem anno, hogy disszipációk és hőelvezetés szerint mi az ideális, ez bejött ár/értékbe, de tényleg zajos. Nem a fan, hanem, mint ha bubis lenne, kb olyan hangokat ad ki néha, mint a szivattyúkerék, amikor kavitáció van, csak kicsiben, de az egész gépzajhoz képest hangosan. Attól szarok, mi van, ha valahol elereszt és a hűtőfolyadék végigfolyik az alaplapomon. Nem tudom érdemes e szervízben csekkoltatni, vagy inkább új. Gari 1 év volt rá.


Nekem a plexi lap ragasztása leolvadt nyáron, csobogó. :))
Nézesd meg az a biztos, szerintem.
CM nekem is gecihangos volt, bar most is az van, ez most kussban végzi a dolgát és nyomorult plexi sincs rajta, remélem.
Member
Posts: 15,144
Joined: Aug 2 2006
Gold: 9,025.34
Mar 1 2019 10:26am
Quote (bceeN @ 1 Mar 2019 17:12)
Nekem a plexi lap ragasztása leolvadt nyáron, csobogó. :))
Nézesd meg az a biztos, szerintem.
CM nekem is gecihangos volt, bar most is az van, ez most kussban végzi a dolgát és nyomorult plexi sincs rajta, remélem.


furcsa, hogy Plexit használnak tömör polikarbonát helyett.
Member
Posts: 121
Joined: Jan 15 2019
Gold: 0.00
Mar 1 2019 11:50am
Quote (Formee @ Mar 1 2019 05:26pm)
furcsa, hogy Plexit használnak tömör polikarbonát helyett.


Én szerintem az plexi volt, igazából nem is értettem a létjogosultságát.

Felülről nézve lehetett látni, ahogy keringetik a vizet a lapátok, nagyjából pont annyi értelme volt, mint a ledkarácsonyfáknak a cpu partsokon.

Viszont egyértelműen ragasztva volt, ami a nyári meleg hatására megadta magát, elkezdett csöpögni a víz, majd utána egy skype callban restartolt a gép és onnantól már a winig sem jutott el (itt láttam először a vízcseppeket, ahogy bandázódnak a GPU hátlapján), valszeg itt halt meg a gpu.

MOBO-CPU-VGA cserével megúsztam.
Member
Posts: 15,144
Joined: Aug 2 2006
Gold: 9,025.34
Mar 1 2019 11:57am
Quote (bceeN @ 1 Mar 2019 18:50)
Én szerintem az plexi volt, igazából nem is értettem a létjogosultságát.

Felülről nézve lehetett látni, ahogy keringetik a vizet a lapátok, nagyjából pont annyi értelme volt, mint a ledkarácsonyfáknak a cpu partsokon.

Viszont egyértelműen ragasztva volt, ami a nyári meleg hatására megadta magát, elkezdett csöpögni a víz, majd utána egy skype callban restartolt a gép és onnantól már a winig sem jutott el (itt láttam először a vízcseppeket, ahogy bandázódnak a GPU hátlapján), valszeg itt halt meg a gpu.

MOBO-CPU-VGA cserével megúsztam.


jól hangzik : D
ha eltörik akkor plexi, ha nem akkor tömör polikarbonát - és az utóbbi sokkal jobban bírja a hőt (120C úgy tudom)
Member
Posts: 26,541
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Mar 2 2019 07:11am
na mivel itt mindenki ert hozza, ezert nekem is lenne 1 gondom.
van 1 monitorom, ami neha ki-be kapcsol fullscreen alkalmazasokban (legyen az jatek, full kepernyos utube/twitch)
neha orakig nem csinalja, neha meg 2perc alatt 3-4*
kikapcsol a monitor ~2secre, aztan vissza.
monitor : LG MP59G @ 75hz, DisplayPort kabellel
vga : Sapphire Nitro+ RX 480 OC
nemtudom milyne info kell meg, win updatelve, vga driver is, aram nem megy el (lil lol kek)
kabel sertetlen, mivel DP kabel, ezert az nem is tud kicsuszni, de mivel csak fullscreennel fordul elo, igy ez mind1 is.
osszevissza gugliztam, kabelt irtak, drivert, monitort (1eves sincs)
tapot is irtak valahol, hogy terheles alatt meghal, de ketlem, mivel 520w seasonic tapom van, ami megint csak nem regi, es ha tap lenne keves, inkabb kekhalal lenne
Member
Posts: 20,970
Joined: Jun 5 2005
Gold: 4,894.50
Mar 2 2019 08:50am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ 2 Mar 2019 14:11)
na mivel itt mindenki ert hozza, ezert nekem is lenne 1 gondom.
van 1 monitorom, ami neha ki-be kapcsol fullscreen alkalmazasokban (legyen az jatek, full kepernyos utube/twitch)
neha orakig nem csinalja, neha meg 2perc alatt 3-4*
kikapcsol a monitor ~2secre, aztan vissza.
monitor : LG MP59G @ 75hz, DisplayPort kabellel
vga : Sapphire Nitro+ RX 480 OC
nemtudom milyne info kell meg, win updatelve, vga driver is, aram nem megy el (lil lol kek)
kabel sertetlen, mivel DP kabel, ezert az nem is tud kicsuszni, de mivel csak fullscreennel fordul elo, igy ez mind1 is.
osszevissza gugliztam, kabelt irtak, drivert, monitort (1eves sincs)
tapot is irtak valahol, hogy terheles alatt meghal, de ketlem, mivel 520w seasonic tapom van, ami megint csak nem regi, es ha tap lenne keves, inkabb kekhalal lenne


Nekem is ilyen monitorom van, de nekem nem csinálja. Remélem segítettem.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1115011511152115311541214Next
Add Reply New Topic New Poll