d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Body-building. The Second Official Thread. > Siłownia - Oficjalny Temat
Prev148495051523626Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 24,956
Joined: Dec 25 2007
Gold: 0.00
Feb 16 2010 06:40am
Quote (baroza @ Feb 16 2010 02:31pm)
Takie pytanko. Wiem, że jak się ćwiczy nie powinno się pić kawy, tylko jak bardzo ta kawa działa negatywnie?
Czy bezwzględnie nie można jej pić, czy jednak jej działanie nie jest aż na tyle złe?


Na pewno nie w bezpośrednim sąsiedztwie czasowym do zażycia kreatyny,mój znajomy np.spożywał kofeinę ale w odstępie CONAJMNIEJ 4 h od kredki.
Member
Posts: 5,527
Joined: Apr 20 2004
Gold: 0.00
Feb 16 2010 07:13am
Quote (Furious92 @ 16 Feb 2010 13:31)
jak nie wiesz o co chodzi to się nie udzielaj

ja przez ten czas spalę 12kg



jeżeli bierzesz kreatynę to zaszkodzi w jej wchłanianiu.


to jest dosc ciekawa sprawa...
bo wielu producentow w stakach kreatynowych dodaje kofeinę ..
Member
Posts: 31,989
Joined: Feb 28 2007
Gold: 5.10
Feb 16 2010 07:21am
Quote (yaggi @ Feb 16 2010 03:13pm)
to jest dosc ciekawa sprawa...
bo wielu producentow w stakach kreatynowych dodaje kofeinę ..


ale nie tyle chyba co w kawie jest, prawda? :)
Member
Posts: 5,527
Joined: Apr 20 2004
Gold: 0.00
Feb 16 2010 07:29am
Quote (Furious92 @ 16 Feb 2010 14:21)
ale nie tyle chyba co w kawie jest, prawda? :)


a kawa ma niby tak duzo ?!
filizanka kawy to powiedzmy od 40 do 190 mg kofeiny
espresso to 60 , czarna to 90-120 ,
190 to ma juz jakas arabska siekiera :)
Member
Posts: 31,989
Joined: Feb 28 2007
Gold: 5.10
Feb 16 2010 07:33am
Quote (yaggi @ Feb 16 2010 03:29pm)
a kawa ma niby tak duzo ?!
filizanka kawy to powiedzmy od 40 do 190 mg kofeiny
espresso to 60 , czarna to 90-120 ,
190 to ma juz jakas arabska siekiera :)


ale jak np ktoś pije 3-5 kaw dziennie, jak mój ojciec to wiesz, sporo tego :)
Member
Posts: 5,527
Joined: Apr 20 2004
Gold: 0.00
Feb 16 2010 07:34am
Quote (Furious92 @ 16 Feb 2010 14:33)
ale jak np ktoś pije 3-5 kaw dziennie, jak mój ojciec to wiesz, sporo tego :)


firmy daja po 200 + mg kofeiny :)
czyli to 3 espresso :P
to mnie zawsze zastanawialo jak to jest z ta kofeina :)
bo nigdy nie widzialem badan mowiacych o tym ze zle wplywa :)
ale slyszalem od ludzi wielokrotnie :)

ciekawe... : ( wlasnie to znalazlem ale to znowu interpretacja jakiegos typa... a ja chce zobaczyc wyniki badan :( )

Wg. nauki połączenie kraetyny i kofeiny w jednej porcji może nigdy nie dac odpowiednich rezultatów jeśli będą przyjete jednocześnie. Jednakze przeprowadzone badanie nie wykazało istotnych różnic pomiędzy grupą otrzymującą kraetyne i kofeinę w jednej porcji a grupą przyjmująca kraetyne i placebo. Stwierdzono zatem, że kofeina nie ma wpływu na przyswajalnośc kreatyny oraz, że efekty sa identyczne. Chociaż u grupy spożywjącą kofeine zanotowano mniejsyz wzrost wagi oraz mneijsze spadki. Wynika to z tego, że kawa ma działanie moczopędne co za tym idzię grupa ta nabrała mniej wody i mniejsze były spadki.

Aby Kreatyna została wchłonięta i wykorzystana, musza odbyc się przeróżne procesy, jednak aby kraetyna nie została wydalona, potzrebne jest ciepło, zatem rozpuszczanie kraetyny np. W herabcie, kawie lub anwet ciepłej wodzie może miec poztywny a nie jak wcześniej twierdzono negatywny wpływ na efekty !


anyway jedno jest pewne :)
wszystkie stare badania ( a raczej ich interpretacje ) mowia ze nie wolna laczyc :)
nowe mowia tylko o zmniejszonej ilosci wody - ja to uznaje za plus !
i co najwazniejsze dotyczy to tylko i wylacznie mono!

This post was edited by yaggi on Feb 16 2010 07:58am
Member
Posts: 21,335
Joined: Dec 13 2004
Gold: 1,234.00
Feb 16 2010 08:31am
Quote (baroza @ 16 Feb 2010 14:31)
Takie pytanko. Wiem, że jak się ćwiczy nie powinno się pić kawy, tylko jak bardzo ta kawa działa negatywnie?
Czy bezwzględnie nie można jej pić, czy jednak jej działanie nie jest aż na tyle złe?


ja pije i mnie to pierdoli. nie jestes kultyrusta zeby liczyc kazdy kcal i przejmowac ise takimi pierdolami.
Member
Posts: 15,578
Joined: Dec 28 2006
Gold: 216.00
Feb 16 2010 08:43am
Quote (bustersss @ Feb 16 2010 02:31pm)
ja pije i mnie to pierdoli. nie jestes kultyrusta zeby liczyc kazdy kcal i przejmowac ise takimi pierdolami.


Dokladnie, trzeba miec zdrowe podejscie do tego sportu, w koncu to nasze hobby.
Nie mowie tu o nie przestrzeganiu zadnych zasad.
Member
Posts: 46,371
Joined: Aug 30 2008
Gold: 0.00
Warn: 20%
Feb 16 2010 11:08am
Właśnie wróciłem z siłki, zestaw plażowy/dyskotekowy zrobiony (bic + klata) :santa:
Member
Posts: 33,343
Joined: Feb 28 2009
Gold: 0.00
Feb 16 2010 11:39am
Quote (Leothyr @ 16 Feb 2010 18:08)
Właśnie wróciłem z siłki, zestaw plażowy/dyskotekowy zrobiony (bic + klata) :santa:


Również, ale dziś tylko zestaw dyskotekowy aka klata :D
Go Back To Polska Topic List
Prev148495051523626Next
Add Reply New Topic New Poll