Quote (Rushe @ 23 Jan 2017 13:27)
Panowie Koksy, co polecicie na przeorany przelyk (refluks) ? Jest cos dobrego, dostepnego bez recepty? Kiedys pare lat bralem omeprazol, potem w sumie mi przeszlo i bylo ok nawet bez lekow, ale teraz znowu chujnia
Refluks to nie tylko przeorany przelyk, ale i tez zoladek. A raczej nadkwasota zoladka ( o ile dobrze pamietam? ). A przyczyn moze byc w chuj, tak samo jak sposobow leczenia.
Najlepiej udac sie do ogarnietego lekarza. Masz sam refluks, czy bole zoladka tez? Wzdecia do tego wystepuja, czy nie? Alergie pokarmowe? Kolonoskopia robiona kiedykolwiek i czy cos wykazala? Jelita dobrze pracuja? Refluks wystepuje po kazdym jedzeniu, czy jakims specyficznym? Czy wystepuje do tgo zgaga? Watroba i trzustka ok?
Tyle pytan, ile odpowiedzi i mozliwosci jak leczyc. Moze sie skonczyc na chorobie Leśniewskiego-Crohna, czy przelyku Barretta, a moze to bys cos latwego, co uda sie wyleczyc zmiana diety, debutirem, odpowiednimi probiotykami, Ostropestem, enzymymami i jakims czyms na watrobe, liv 52, czy juz grubo heparegenem albo skonczy sie tylko na nawadnianiu z sola himalajska...
Wiec podsumuwujac: Dobry lekarz, ktory zleci odpowiednie badania i sprawdzi stany zapalne.
E; jezeli tylko refluks zoladkowa przelykowy ( juz zdiagnozowany ), to wal po prostu mikture Józefa Słoneckiego (
http://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura ) a do tego ocet jablkowy przed posiłkami, kiszonki, probiotyki , zupe mocy, colostrum.
This post was edited by zYwi3c on Jan 23 2017 06:51am