d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Body-building. The Second Official Thread. > Siłownia - Oficjalny Temat
Prev1234623472348234923503626Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 16,910
Joined: May 22 2006
Gold: 26.37
May 7 2013 09:40am
Quote (vVanted @ 7 May 2013 15:04)
Fajna masz kondycje


A co ma kondycja do tego, co napisalem? Po prostu zrobilem trening ponad moje sily i tyle.
Member
Posts: 62,358
Joined: Dec 10 2008
Gold: 48,189.00
May 7 2013 09:44am
Quote (Grigo @ 7 May 2013 17:34)
Z tego co pamiętam to 30 minut to jest "rozgrzewka" i dopiero po tym czasie zaczynasz spalać tłuszcz. No i tempo 18-22 powinno być chyba najlepsze, jeździć jak najwięcej km.

Mam pytanko;
biegam 3x w tygodniu, 1 dzień bieg, następny przerwy itd. w kółko. Chcę trochę poćwiczyć, chyba skupię się tylko na górnych partiach, łapach, bo nóg chyba nie ma sensu forsować, zwłaszcza że planuję też w te dni wolne od biegania jeździć na rowerze.
I teraz kwestia jakie ćwiczenia byście mi polecili? Do dyspozycji mam trochę wolnej przestrzeni w pokoju, ławeczkę, hantle (1, 2 i 4,5 kg chyba) oraz gryf łamany. Myślę, żeby do tego gryfa dokupić na start 2x 10 kg i może 2x 5 kg.
Da radę coś porobić z takim wyposażeniem? Jakie ćwiczenia byście polecili, w jakich ilościach. Zakładam, że robiłbym je pewnie 2x w tygodniu, w dni wolne od biegania, bo 3/week chyba za dużo?


http://www.kulturystyka.pl/atlas/

myślę że tu znajdziesz wszystkie ćwiczenia które będą ci pasować i sam pod siebie wybierzesz najbardziej ci odpowiadające
Member
Posts: 17,162
Joined: May 2 2006
Gold: 21,979.00
May 7 2013 11:15am
Quote (IlikeKFC @ 7 May 2013 16:26)
Wczoraj zacząłem jeździć rowerem na większe odległości (pojawił się tłuszczyk na bebzunie). Jebłem 30km w jednym rzucie ze średnią prędkością 21km /h
odnośnie tego mam pytanko, aby jak najlepiej spalać tłuszczyk powinienem tą odległość pokonywać właśnie przy tej prędkości czy może  spokojnym tempem (jakieś 15km/h) i wtedy wydłuża się czas jazdy? ;)


tu prędkość nie ma znaczenia, a tętno jakie będziesz utrzymywał podczas wysiłku

najlepiej chyba ~80% maksymalnego tętna
najprostszy sposób(pewnie też najmniej dokładny) to 220 - wiek=maks HR mnożymy przez 0.85
przykładowo dla 25latka 220-25=195x0.85= ~166

Member
Posts: 5,751
Joined: May 28 2012
Gold: 0.00
May 7 2013 11:33am
Quote (myl0rd @ May 7 2013 07:15pm)
tu prędkość nie ma znaczenia, a tętno jakie będziesz utrzymywał podczas wysiłku

najlepiej chyba ~80% maksymalnego tętna
najprostszy sposób(pewnie też najmniej dokładny) to 220 - wiek=maks HR mnożymy przez 0.85
przykładowo dla 25latka 220-25=195x0.85= ~166


skąd te wzorek wygrzebany?
Member
Posts: 55,557
Joined: Jul 18 2008
Gold: 3.14
May 7 2013 11:42am
Quote (myl0rd @ May 7 2013 05:15pm)
tu prędkość nie ma znaczenia, a tętno jakie będziesz utrzymywał podczas wysiłku

najlepiej chyba ~80% maksymalnego tętna
najprostszy sposób(pewnie też najmniej dokładny) to 220 - wiek=maks HR mnożymy przez 0.85
przykładowo dla 25latka 220-25=195x0.85= ~166


Ja polecam interwał. Raz na dwa/trzy dni i ma się z głowy tłuszcz.
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
May 7 2013 11:44am
Quote (IlikeKFC @ 7 May 2013 17:44)
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

myślę że tu znajdziesz wszystkie ćwiczenia które będą ci pasować i sam pod siebie wybierzesz najbardziej ci odpowiadające


Obczaję.
Ale takie wyposażenie co podałem wystarczy na początek? I czy dobrze kombinuję biegać 3x w tygodniu, w dni wolne rowerek + hantle, ławeczka.
Member
Posts: 62,358
Joined: Dec 10 2008
Gold: 48,189.00
May 7 2013 11:51am
Quote (Grigo @ 7 May 2013 19:44)
Obczaję.
Ale takie wyposażenie co podałem wystarczy na początek? I czy dobrze kombinuję biegać 3x w tygodniu, w dni wolne rowerek + hantle, ławeczka.


to zależy jakie rezultaty chcesz osiągnąć :)
Member
Posts: 46,443
Joined: Oct 6 2007
Gold: 2,864.40
May 7 2013 12:14pm
Quote (IlikeKFC @ 7 May 2013 19:51)
to zależy jakie rezultaty chcesz osiągnąć :)


Na start pozbyć się odrobiny tłuszczu i trochę przypakować łapy, klatkę, ogólnie górne partie, od pasa w górę. Nie celuję w wygląd hardkorowego koksa, chcę po prostu dobrze wyglądać.
Member
Posts: 21,767
Joined: Jul 19 2009
Gold: 0.01
May 7 2013 12:17pm
Quote (Grigo @ 7 May 2013 20:14)
Na start pozbyć się odrobiny tłuszczu i trochę przypakować łapy, klatkę, ogólnie górne partie, od pasa w górę. Nie celuję w wygląd hardkorowego koksa, chcę po prostu dobrze wyglądać.


http://koxteam.pl/2013/04/30/faq-dzisiec-glupot-ktore-mowisz-na-wstepie/
Member
Posts: 18,690
Joined: May 27 2008
Gold: Locked
Warn: 10%
May 7 2013 12:17pm
Quote (Grigo @ May 7 2013 06:14pm)
Na start pozbyć się odrobiny tłuszczu i trochę przypakować łapy, klatkę, ogólnie górne partie, od pasa w górę. Nie celuję w wygląd hardkorowego koksa, chcę po prostu dobrze wyglądać.


Tyś chyba z Sosnowca.
Go Back To Polska Topic List
Prev1234623472348234923503626Next
Add Reply New Topic New Poll