IF to nie jest dieta, to jest sposob jedzenia - okresla nam w jakich godzinach mozemy jesc. Mozna to polaczyc z kazda dieta - high carb/low carb/ carb cycling itd.
Chodzi o to, ze poscisz minimum te 16h ( Leangains ) i jesz w oknie 8h - minimum te 16h, coraz wiecej osob jak czytam na roznych forach przechodzi na 20/4 lub 22/2
Powod ?
Wrazliwosc insulinowa na duzy +++ - masz bardzo niski poziom insuliny przez caly post, co sprowadza sie do palenia fatu ( organizm pobiera energie z tluszczy ) - jak mamy wysoki poziom insuliny wszystko co jemy 'odklada sie' w jakims stopniu oraz blokuje to proces uwalniania sie kwasow tluszczowych. Do tego caly post przyczynia sie do zwiekszenia lipolizy, czyli uwalnianie kwasow tluszczowych z niechcianego fatu i przeniesienie ich do krwiobiegu.
Tutaj masz dosc krotki artykul, a wszystko jest wyjasnione:
http://koxteam.pl/2013/05/01/intermittent-fasting/Jak niski poziom insuliny da się trzymać przez cały dzień, po co się głodzić...