d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev190919293941214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Feb 4 2010 04:10am
4gb-os pendrive-ra felfér a win7 telepítője? Netbook-on újra kéne raknom az os-t, mert a régi xp már nagyon haldoklik..
Member
Posts: 4,638
Joined: May 16 2009
Gold: 0.31
Feb 4 2010 04:15am
Quote (ecneB @ 4 Feb 2010 11:10)
4gb-os pendrive-ra felfér a win7 telepítője? Netbook-on újra kéne raknom az os-t, mert a régi xp már nagyon haldoklik..


Windows 7 Ultimate 32bit x86 / 2.48 GB
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Feb 4 2010 04:15am
Quote (banyek @ 4 Feb 2010 12:15)
Windows 7 Ultimate 32bit x86 / 2.48 GB


t4i
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 6 2010 08:17am
marciusban kapok negyedeves jutalmat, es vennek egy laptopot...

kene vmi leiras/teszt laptopokrol, de olyan ahol az egyes alkatreszekrol van, h mire erdemes figyelni pl mobil processzorok osszehasonlitasa, a mobil videokarik nagyon fontosak lennenek, mert ott nem vagyok jartas stb...
fullgep teszt nem kell azzal dunat lehet rekeszteni... engem csak az alkatreszek erdekelnek!

google eleg szarokat ad :/

This post was edited by CyberPunk666 on Feb 6 2010 08:18am
Member
Posts: 15,009
Joined: Jul 3 2008
Gold: 10.66
Feb 6 2010 02:19pm
Hai

Van egy 2,5"-os laptop HDD-m SATA csatlakozóval rajta. Annyira sata, hogy az asztali gépem sata data ill. tápkábele pöccre ráment a kis winyóra, viszont nem merem ráereszteni az asztali gépemre, mert a laptop HDD-re van egy olyan írva, hogy 5V 700mA DC, kvázi 5V-ról megy a kis cucc és nem szeretném kinyírni.
1) Ráereszthetem, mert a 12V-ot nem veszi fel a kábelről
2) A sata tápkábelem másik vége hagymányos(tehát ilyen átalakító). Vágjam el a citromsárgát, hogy még véletlenül se menjen 12V és csak a piros 5V-os maradjon meg?

Egyéb ötlet, meglátás?
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Feb 6 2010 02:40pm
Quote (Aston @ 6 Feb 2010 21:19)
Hai

Van egy 2,5"-os laptop HDD-m SATA csatlakozóval rajta. Annyira sata, hogy az asztali gépem sata data ill. tápkábele pöccre ráment a kis winyóra, viszont nem merem ráereszteni az asztali gépemre, mert a laptop HDD-re van egy olyan írva, hogy 5V 700mA DC, kvázi 5V-ról megy a kis cucc és nem szeretném kinyírni.
1) Ráereszthetem, mert a 12V-ot nem veszi fel a kábelről
2) A sata tápkábelem másik vége hagymányos(tehát ilyen átalakító). Vágjam el a citromsárgát, hogy még véletlenül se menjen 12V és csak a piros 5V-os maradjon meg?

Egyéb ötlet, meglátás?


Kicsit utánaolvastam és itt azt írják többen is, hogy rá lehet dugni nyugodtan, mert a 12V-ot nem fogja használni.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/245289-14-connecting-sata-disk-desktop-internal-sata
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 6 2010 02:46pm
Quote (Genthor @ 6 Feb 2010 22:40)
Kicsit utánaolvastam és itt azt írják többen is, hogy rá lehet dugni nyugodtan, mert a 12V-ot nem fogja használni.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/245289-14-connecting-sata-disk-desktop-internal-sata


logikusnak tunik, mivel egyszeruen nincs bekotve ra a citromsarga vezetek a csatlakozon belul aztan kesz...

ezek a winyok universalisak, nem lattam meg olyat ami csak egyikbe lett volna jo

This post was edited by CyberPunk666 on Feb 6 2010 02:47pm
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Feb 6 2010 03:22pm
Szeretnék venni külső HD-ot. Valaki meg tudná mondani h is működik ez és mennyibe fájna (valami reális árra gondolok)
Member
Posts: 4,638
Joined: May 16 2009
Gold: 0.31
Feb 6 2010 03:26pm
Quote (xGurke @ 6 Feb 2010 22:22)
Szeretnék venni külső HD-ot. Valaki meg tudná mondani h is működik ez és mennyibe fájna (valami reális árra gondolok)

hogyan működik: rádugod usb-re,néhánynál külön táp is van,amúgy nem kell semmit telepíteni,kötözgetni stb...
(a 3.5 colos lemez általában olcsóbb, de azokhoz legtöbbször kell külső táp, míg a 2.5 coloshoz nem. )


mennyibe fájna:
http://www.argep.hu/kat3-349.html

pl. 0.5 TB 21k

This post was edited by banyek on Feb 6 2010 03:30pm
Member
Posts: 22,484
Joined: Aug 31 2007
Gold: 5,588.38
Feb 6 2010 03:27pm

mondjatok egy jól működő screen capturert pls
Go Back To Magyar Topic List
Prev190919293941214Next
Add Reply New Topic New Poll