d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev18798808818828831214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Feb 9 2014 12:29pm
Quote (rapiddani @ Feb 9 2014 07:22pm)
sajnos az ennyi, csak innen tudom megvenni


Miért? Mert összeszerelik, kiszállítják, vagy havertesó boltja? Mert ez nagyon durva, hozzácsapsz még 1-2kt és jobb karit veszel már lol. Vagy a különbözetőbl rendes házat etc... Fogalmam sincs miért ennyi, a többi ár nem ennyire földtől elrugaszkodott
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Feb 9 2014 12:46pm
Quote (Vismajor @ Feb 9 2014 06:29pm)
Miért? Mert összeszerelik, kiszállítják, vagy havertesó boltja? Mert ez nagyon durva, hozzácsapsz még 1-2kt és jobb karit veszel már lol. Vagy a különbözetőbl rendes házat etc... Fogalmam sincs miért ennyi, a többi ár nem ennyire földtől elrugaszkodott


áfácska
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Feb 10 2014 08:45am
Megjött a gép, és kicsit csalódott vagyok. Fizettem az összeszerelésért, erre amikor megemeltem a házat, éreztem, hogy az előlap kissé mozog. Addig nézegettem, míg kiderült, hogy az egyik felső rögzítőcsavar, nem lett rendesen becsavarva, emiatt ki tud "pattanni" az előlapi panel. Ez kb. úgy néz ki, hogy egy kb. 1-2 milliméteres rés van így felül, mert laza. Annyira nem egetrengető dolog, de azon a résen pont bemegy a por, meg akármi befolyhat véletlenül etc, meg alapvetően zavar, ha már észrevettem.

Ha visszaküldöm, akkor intézni kell futárt, meg valszeg elszarakodnak vele egy hétig. Ez lenne a normális reakció.

Vagy csak simán vigyem be az első üzletbe, és ott esetleg megcsinálják?

This post was edited by -joey- on Feb 10 2014 08:45am
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Feb 10 2014 08:47am
Quote (-joey- @ Feb 10 2014 03:45pm)
Megjött a gép, és kicsit csalódott vagyok. Fizettem az összeszerelésért, erre amikor megemeltem a házat, éreztem, hogy az előlap kissé mozog. Addig nézegettem, míg kiderült, hogy az egyik felső rögzítőcsavar, nem lett rendesen becsavarva, emiatt ki tud "pattanni" az előlapi panel. Ez kb. úgy néz ki, hogy egy kb. 1-2 milliméteres rés van így felül, mert laza. Annyira nem egetrengető dolog, de azon a résen pont bemegy a por, meg akármi befolyhat véletlenül etc, meg alapvetően zavar, ha már észrevettem.

Ha visszaküldöm, akkor intézni kell futárt, meg valszeg elszarakodnak vele egy hétig. Ez lenne a normális reakció.

Vagy csak simán vigyem be az első üzletbe, és ott esetleg megcsinálják?


Vagy becsavarod...?
pcxnél híresen fos az össze szerelés tbh
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Feb 10 2014 08:48am
Quote (Vismajor @ Feb 10 2014 03:47pm)
Vagy becsavarod...?
pcxnél híresen fos az össze szerelés tbh


Nem tudom becsavarni, mert számomra elérhetetlen, meg egy olyan kis csavar, hogy sztem nincs is hozzá megfelelő szerszámom. Plusz még véletlenül se nyúlnék bele laikusként, mert nincs kedvem bukni a garanciát valami véletlen baleset miatt.

Amúgy minden mást faszául megcsináltak, még a kábelezés is rendben van.

This post was edited by -joey- on Feb 10 2014 08:49am
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Feb 10 2014 09:02am
Quote (-joey- @ Feb 10 2014 03:48pm)
Nem tudom becsavarni, mert számomra elérhetetlen, meg egy olyan kis csavar, hogy sztem nincs is hozzá megfelelő szerszámom. Plusz még véletlenül se nyúlnék bele laikusként, mert nincs kedvem bukni a garanciát valami véletlen baleset miatt.

Amúgy minden mást faszául megcsináltak, még a kábelezés is rendben van.


A házat nem ők rakták össze, ők csak kiveszik a dobozból. Ha nem levehető az előlap, tehát ott nem kellett rendezni akkor maga a ház volt problémás.
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Feb 10 2014 09:05am
Quote (Vismajor @ Feb 10 2014 04:02pm)
A házat nem ők rakták össze, ők csak kiveszik a dobozból. Ha nem levehető az előlap, tehát ott nem kellett rendezni akkor maga a ház volt problémás.


Akkor visszaküldöm, mert ez egyértelműen nem jó, hogy 2 millis rés van felül.

Thx.

This post was edited by -joey- on Feb 10 2014 09:06am
Member
Posts: 30,302
Joined: May 24 2008
Gold: 39,210.00
Feb 11 2014 04:39am
nagybátyám megkért hogy probaljak összerakni neki 1 grafikai tervezésre alkalmas gépet, ami nagyjából hasonló a már muködöhoz amije van. itt van az amit összeszedtem, aztan javitsatok ki amit gondoltok, viszonylag keveset értek ehhez a témához azért.
amiket fixen kért:
i7
házon külső blokkoló egység, és lehetöleg thermaltake marka
kifejezetten grafikus kártya (quadro 600)
16gb memoria
120gb ssd
alaplap usb 3.0
winchester ~500gb elég, nem tárolásra lesz hasznalva

http://ipon.hu/webshop/product/intel_core_i7_3770_3.40ghz_1155_box/199663
http://ipon.hu/webshop/product/asus_p8h61_i_r2.0/215307
http://ipon.hu/webshop/product/samsung_120gb_sata3_2.5_840_evo_mz_7te120bw/504945
http://ipon.hu/webshop/product/thermaltake_vp500m1n2n_urban_s71/446646
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Feb 11 2014 04:44am
Quote (qkatz @ Feb 11 2014 11:39am)
nagybátyám megkért hogy probaljak összerakni neki 1 grafikai tervezésre alkalmas gépet, ami nagyjából hasonló a már muködöhoz amije van. itt van az amit összeszedtem, aztan javitsatok ki amit gondoltok, viszonylag keveset értek ehhez a témához azért.
amiket fixen kért:
i7
házon külső blokkoló egység, és lehetöleg thermaltake marka
kifejezetten grafikus kártya (quadro 600)
16gb memoria
120gb ssd
alaplap usb 3.0
winchester ~500gb elég, nem tárolásra lesz hasznalva

http://ipon.hu/webshop/product/intel_core_i7_3770_3.40ghz_1155_box/199663
http://ipon.hu/webshop/product/asus_p8h61_i_r2.0/215307
http://ipon.hu/webshop/product/samsung_120gb_sata3_2.5_840_evo_mz_7te120bw/504945
http://ipon.hu/webshop/product/thermaltake_vp500m1n2n_urban_s71/446646


Mennyi a keret? És grafikai munkához minek i7?
Member
Posts: 30,302
Joined: May 24 2008
Gold: 39,210.00
Feb 11 2014 04:51am
Quote (Vismajor @ 11 Feb 2014 11:44)
Mennyi a keret? És grafikai munkához minek i7?


hozzáállása a dolgokhoz ilyen. ha már vesz vmit, akkor kiad rá 1 kicsit többet hogy megkapja. a tervező program amit hasznal Solid edge, hatha ez segit
keret konkrétan nincs, ésszerűség lenne a határ
Go Back To Magyar Topic List
Prev18798808818828831214Next
Add Reply New Topic New Poll