d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev18728738748758761214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jan 31 2014 10:02am
Quote (-joey- @ Jan 31 2014 10:06am)
Véleményeket kérek ezzel a konfiggal kapcsolatban. PCX-en rendelném, mert úgy néztem, hogy overall ott a legolcsóbb (bár az összeszerelés díját kicsik soknak tartom).

A gép fater részére lesz, netezésre, letöltésre, meg Office-alkalmazásokra, illetve egy külső HDD, hogy a letöltött filmeket Smart TV-n tudják nézni.  ~100k-ból kellett kihoznom. Íme:

http://i.imgur.com/l1IS4YT.png


Az a ram ISZONYATOSAN drága ennyiért, 4gb 17k, omfg, hozzáteszle még 2-3k-t és 8gb-t kapsz
alaplap meg nemtudom mit tud ennyiért de kicsit soknak érzem az árát egy alapkonfighoz.
HKC táp egy életveszélyes hulladék, egy fos, egy trágya szar. 2-3kért minőségí (seasonic, fsp, chieftec, corsair) tápegységet kapsz kis wattal(250-300w). Én 300w chieftec tápomat konkrétan ezer forintért vettem és kifogástalanul üzemel(bár kicsit hangos) természetesen használtan
Random ház meg megintcsak párszáz forint aprón, de minőségi jó ház is van 8kért (vaya ii)
105 ezer... Kurv asok
a gépet meg összeszerelem neked egy sörért, röhejes azért elkérni 5 ezer forintot, világ lehúzása

This post was edited by Vismajor on Jan 31 2014 10:04am
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jan 31 2014 10:17am
ASROCK FM2A75M Pro4+
AMD X2 A4-6300 processzor
Chieftec gps-300
Ház+odd+loszar
Kingmax 4GB DDR3 1600Mhz memória 36 hó gar.
Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez 24 hó gar.
~100k.
én meg összerkaom neked egy söré' mondom
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Jan 31 2014 12:12pm
Quote (Vismajor @ Jan 31 2014 05:02pm)
Az a ram ISZONYATOSAN drága ennyiért, 4gb 17k, omfg, hozzáteszle még 2-3k-t és 8gb-t kapsz
alaplap meg nemtudom mit tud ennyiért de kicsit soknak érzem az árát egy alapkonfighoz.
HKC táp egy életveszélyes hulladék, egy fos, egy trágya szar. 2-3kért minőségí (seasonic, fsp, chieftec, corsair) tápegységet kapsz kis wattal(250-300w). Én 300w chieftec tápomat konkrétan ezer forintért vettem és kifogástalanul üzemel(bár kicsit hangos) természetesen használtan
Random ház meg megintcsak párszáz forint aprón, de minőségi jó ház is van 8kért (vaya ii)
105 ezer... Kurv asok
a gépet meg összeszerelem neked egy sörért, röhejes azért elkérni 5 ezer forintot, világ lehúzása



Ház: napi 2-3 órát megy a gép, húzva nem lesz, terhelve nem lesz, minek vegyek value cuccot akkor. A mostani gépük is noname ház+táppal van, mégis megy 4 éve gond nélkül (cserélni azért kell, mert már kurva lassú).

Alaplap: azért vettem ilyet, mert az olcsóbb lapokban nincs USB 3.0

RAM: 17k tényleg sok, két hete 13k volt ugyanez a RAM, de ugye mennek fel a memória árak. Iponon még 13-ért láttam, de ott a többi cucc kerül többe párszáz/ezer forinttal, ezért végül ugyanannyiba jönnék ki. Mindenképpen 2 modult akarok venni a dual channel miatt.

Ami a használt cuccokat illeti, magamnak valszeg megvenném, de szüleim semmit nem vesznek használtan, nekik új kell, így azt kapnak.

Az összeszerelést én is sokallom, főleg, hogy Iponon 2 ezerért megcsinálják, és tesztelik is, de náluk meg annyival drágábbak az alkatrészek. Ezt ki fogom fizetni, mert akkor nem kell hozzányúlnom, bármi van, az ő felelősségük, ott lesz rajta a garancia stb.

Overall: 105k tényleg soknak tűnik, de számold bele az SSD-t és a külső HDD-t is, az a kettő már 30k-t dob rajta.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jan 31 2014 01:37pm
Quote (-joey- @ Jan 31 2014 07:12pm)
Ház: napi 2-3 órát megy a gép, húzva nem lesz, terhelve nem lesz, minek vegyek value cuccot akkor. A mostani gépük is noname ház+táppal van, mégis megy 4 éve gond nélkül (cserélni azért kell, mert már kurva lassú).

Alaplap:  azért vettem ilyet, mert az olcsóbb lapokban nincs USB 3.0

RAM: 17k tényleg sok, két hete 13k volt ugyanez a RAM, de ugye mennek fel a memória árak. Iponon még 13-ért láttam, de ott a többi cucc kerül többe párszáz/ezer forinttal, ezért végül ugyanannyiba jönnék ki. Mindenképpen 2 modult akarok venni a dual channel miatt.

Ami a használt cuccokat illeti, magamnak valszeg megvenném, de szüleim semmit nem vesznek használtan, nekik új kell, így azt kapnak.

Az összeszerelést én is sokallom, főleg, hogy Iponon 2 ezerért megcsinálják, és tesztelik is, de náluk meg annyival drágábbak az alkatrészek. Ezt ki fogom fizetni, mert akkor nem kell hozzányúlnom, bármi van, az ő felelősségük, ott lesz rajta a garancia stb.

Overall: 105k tényleg soknak tűnik, de számold bele az SSD-t és a külső HDD-t is, az a kettő már 30k-t dob rajta.


tőlem
csak összehasonlíthatatlanul jobb képet vettem 100kért 1 hete
jó, abban nincs hdd+ssd, szal legyen 130k, és akkor aztán fényévekkel jobb. De mindenki úgy bánik a mag apénzével ahogy akar
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Feb 2 2014 12:28am
Quote (-joey- @ Jan 31 2014 10:06am)
Véleményeket kérek ezzel a konfiggal kapcsolatban. PCX-en rendelném, mert úgy néztem, hogy overall ott a legolcsóbb (bár az összeszerelés díját kicsik soknak tartom).

A gép fater részére lesz, netezésre, letöltésre, meg Office-alkalmazásokra, illetve egy külső HDD, hogy a letöltött filmeket Smart TV-n tudják nézni.  ~100k-ból kellett kihoznom. Íme:

http://i.imgur.com/l1IS4YT.png


Na annyit változott az összeállítás, hogy a HKC helyett Chieftec iArena 400W táp lesz egy olcsó Logic A33 házban, amiről egész jókat írtak. Meg a 250 GB WD HDD-t lecseréltem egy 500 GB modellre, mert árban kb. ugyanott volt.
Member
Posts: 13,325
Joined: Jul 19 2007
Gold: 14,756.31
Feb 2 2014 09:38am
van a gopro hero 3 silvernek konkurenciája?
abban az ársávban (80-100e) jobb masina?
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Feb 4 2014 04:30pm
i7-4700-nak mi a párja AMD oldalon? inb4 nincs

ok nincs

This post was edited by Akizk on Feb 4 2014 04:43pm
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Feb 4 2014 04:42pm
amúgy ha szülőnek vagy hasonló kalibernek kell pc, vannak ilyen mini pc-k hasonló árkategóriában

persze "szarabbak", de az úgyse jön elő, viszont nem használ áramot és nincs hangja, nem melegszik
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Feb 5 2014 06:18am


ezt "sikerült" 1-2óra utánajárással összehegesztenem, pls szakértsetek rajta egyet hogy miért szar az egész

+120ssd lesz még.

max 200 akartam elvileg, de nagyon muszáj egy 250k ra feltudok menni

This post was edited by rapiddani on Feb 5 2014 06:22am
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Feb 5 2014 06:22am
Quote (rapiddani @ 5 Feb 2014 14:18)
http://4.ii.gl/OrmVCS.png

ezt "sikerült" 1-2óra utánajárással összehegesztenem, pls szakértsetek rajta egyet hogy miért szar az egész

+120ssd lesz még


szerintem felesleges, te tudod.
Go Back To Magyar Topic List
Prev18728738748758761214Next
Add Reply New Topic New Poll