d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev18678688698708711214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Jan 25 2014 09:07am
Quote (TrollBoss @ 25 Jan 2014 12:37)
hali

valami baja van a monitoromnak, amint áram alá helyezem, elkezd nyüszögő hangot adni, és nem kapcsol be

ha megunja (30 perc) hajlandó bekapcsolni, aztán megint lekapcsol, nyüszög, visszakapcsol és jó

idk mi a baja, tápokat cserélgettem, mindig áll a probléma (meg a faszom is az idegességtől)

iso help


kondik kezdik teljesen megadni magukat
Member
Posts: 1,860
Joined: Nov 21 2006
Gold: 2.70
Jan 25 2014 02:08pm
1, megéri ezt megvenni? körülbelül 25 max 30k-t szánnék egy ebook reader-re.
http://ipon.hu/webshop/product/wayteq_xbook_60w_hd/537763


2, még régebben kérdezgettem procihűtőket, végül a coolermaster hyper tx3 evo-t vásároltam meg. pakoltam előre egy új 12es hátra meg egy 9 centis arctic ventit.
jelenleg a következő problémával küszködök, hangos a gépem, ellenőriztük, külön külön minden alkatrésze csendes, nem ciripel a táp, nem kerreg a vinyó, a procihűtő csak terhelés alatt ad ki komolyabb hangot. ennek ellenére zúg.
az lenne a kérdésem, hogy mennyit segítene ha a ventik csavarjait kicserélem gumibakokra?
bár már arra is gondoltam hogy a házamat dobom ki az ablakon.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jan 25 2014 02:12pm
Quote (Xundu @ Jan 25 2014 09:08pm)
1, megéri ezt megvenni? körülbelül 25 max 30k-t szánnék egy ebook reader-re.
http://ipon.hu/webshop/product/wayteq_xbook_60w_hd/537763


2, még régebben kérdezgettem procihűtőket, végül a coolermaster hyper tx3 evo-t vásároltam meg. pakoltam előre egy új 12es hátra meg egy 9 centis arctic ventit.
jelenleg a következő problémával küszködök, hangos a gépem, ellenőriztük, külön külön minden alkatrésze csendes, nem ciripel a táp, nem kerreg a vinyó, a procihűtő csak terhelés alatt ad ki komolyabb hangot. ennek ellenére zúg.
az lenne a kérdésem, hogy mennyit segítene ha a ventik csavarjait kicserélem gumibakokra?
bár már arra is gondoltam hogy a házamat dobom ki az ablakon.


Milyen ventiket vetétl, hogy nem adtak hozzá? Egyébként valamit segít, de ha külön külön nem adnak ki ki hangot(lefogtad a ventiket, vagy hogy próbáltad ki?) akkor valszeg vmi rezonancia lesz, amiről lehet olvasgatni a neten h lehet emgszüntetni mi okozhatja, etc. Milyen házad van?
Member
Posts: 1,860
Joined: Nov 21 2006
Gold: 2.70
Jan 25 2014 02:26pm
Quote (Vismajor @ 25 Jan 2014 21:12)
Milyen ventiket vetétl, hogy nem adtak hozzá? Egyébként valamit segít, de ha külön külön nem adnak ki ki hangot(lefogtad a ventiket, vagy hogy próbáltad ki?) akkor valszeg vmi rezonancia lesz, amiről lehet olvasgatni a neten h lehet emgszüntetni mi okozhatja, etc. Milyen házad van?


aham, úgy is néztük, hogy óvatosan lefogtuk.
arra tippelünk mi is hogy rezonancia, mert ha fent van az oldala a háznak úgy hangosabb, nemsokkal, de egy hangyapöszörőnyit hangosabb.

ez van hátul : http://ipon.hu/webshop/product/arctic_cooling_f9_pwm/141293
ez van elöl: http://ipon.hu/webshop/product/arctic_cooling_f12/141289
a ház meg: http://www.coolermaster.com/case/mini-tower/elite-343/
Member
Posts: 23,647
Joined: Jan 17 2010
Gold: 0.00
Jan 26 2014 05:22am
Quote (ecneB @ Jan 25 2014 04:07pm)
kondik kezdik teljesen megadni magukat


javíttatható?

mármint, olcsón?

This post was edited by TrollBoss on Jan 26 2014 05:26am
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jan 26 2014 11:51am
akarok venni egy SSD-t az asztali gepembe. tudom, hogy irasi/olvasasi sebesseg+kapacitas szerint vannak valogatva
mi azaz irasi/olvasasi sebesseg, amit minimum elvarjak az eszkoztol es mi az, amit javallott?
120 gigas elegendo lenne nekem

samsung 840et dobott ki a kereso, 130/530 R/W speccel
gondolom ez a leggyakoribb, ha ezt hozta ki. ez jo vetel vagy tudtok jobbat?
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Jan 26 2014 12:10pm
Quote (Eoghan @ 26 Jan 2014 19:51)
akarok venni egy SSD-t az asztali gepembe. tudom, hogy irasi/olvasasi sebesseg+kapacitas szerint vannak valogatva
mi azaz irasi/olvasasi sebesseg, amit minimum elvarjak az eszkoztol es mi az, amit javallott?
120 gigas elegendo lenne nekem

samsung 840et dobott ki a kereso, 130/530 R/W speccel
gondolom ez a leggyakoribb, ha ezt hozta ki. ez jo vetel vagy tudtok jobbat?


szignifikans kulonbseget imo csak a sokkal dragabb peldanyoknal lehet latni, nekem 840van, teljsen meg vagyok vele elegedve.
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Jan 26 2014 12:41pm
Quote (Eoghan @ 26 Jan 2014 18:51)
akarok venni egy SSD-t az asztali gepembe. tudom, hogy irasi/olvasasi sebesseg+kapacitas szerint vannak valogatva
mi azaz irasi/olvasasi sebesseg, amit minimum elvarjak az eszkoztol es mi az, amit javallott?
120 gigas elegendo lenne nekem

samsung 840et dobott ki a kereso, 130/530 R/W speccel
gondolom ez a leggyakoribb, ha ezt hozta ki. ez jo vetel vagy tudtok jobbat?


nekem is ilyen ssd van, nekem tökéletes
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jan 26 2014 04:00pm
Quote (ecneB @ Jan 26 2014 06:10pm)
szignifikans kulonbseget imo csak a sokkal dragabb peldanyoknal lehet latni, nekem 840van, teljsen meg vagyok vele elegedve.


Quote (fahrii @ Jan 26 2014 06:41pm)
nekem is ilyen ssd van, nekem tökéletes


meggyoztetek. holnap be is szerzek egyet szerintem
Member
Posts: 20,826
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Jan 27 2014 09:13am
Quote (ecneB @ Jan 26 2014 07:10pm)
szignifikans kulonbseget imo csak a sokkal dragabb peldanyoknal lehet latni, nekem 840van, teljsen meg vagyok vele elegedve.


Quote (fahrii @ Jan 26 2014 07:41pm)
nekem is ilyen ssd van, nekem tökéletes


Nekem is ez van, nekem megfelel.
Go Back To Magyar Topic List
Prev18678688698708711214Next
Add Reply New Topic New Poll