d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev18578588598608611214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Jan 3 2014 03:08pm
Quote (fahrii @ Jan 3 2014 08:54pm)
amúgy én nem értem mi bajotok cpvel, én bírom


én is
matyika

lehet már norvégiában veri a faszát
Member
Posts: 3,087
Joined: Jun 6 2009
Gold: 200.00
Jan 4 2014 10:48am
Valaki látott/kipróbált közületek Chromecastot?
Ha igen akkor véleményezzétek légyszi, gondolkodom, hogy beszerzek egyet.
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Jan 5 2014 02:59pm
excel/gdocs/barmi otlet erdekelne

problemam:

http://www.xyz.com/xy/xxx001yyy001
http://www.xyz.com/xy/xxx002yyy002
http://www.xyz.com/xy/xxx003yyy003

hogyan tudnam a legegyszerubben megadni ezeket a valtozokat?

probalkoztam vmi olyannal, hogy

="http://www.xyz.com/xy/xxx"A1"yyy"A1 (A1 erteke 001) // valszeg itt nem helyes

tobb szaz sorral kene jatszanom es csak ezek valtoznak

Kis D3 geldet tudok felajanlani a segitoknek esetleg (PP-n egy-ket sor ara is teljesen gut lenne)



Failkodasom illusztralasa

/e megoldottam mashogy, de erdekelne, ha valaki tudna megoldast erre excel/gdocsban

This post was edited by ecneB on Jan 5 2014 03:21pm
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jan 5 2014 03:59pm
Quote (ecneB @ Jan 5 2014 08:59pm)
excel/gdocs/barmi otlet erdekelne

problemam:

http://www.xyz.com/xy/xxx001yyy001
http://www.xyz.com/xy/xxx002yyy002
http://www.xyz.com/xy/xxx003yyy003

hogyan tudnam a legegyszerubben megadni ezeket a valtozokat?

probalkoztam vmi olyannal, hogy

="http://www.xyz.com/xy/xxx"A1"yyy"A1 (A1 erteke 001) // valszeg itt nem helyes

tobb szaz sorral kene jatszanom es csak ezek valtoznak

Kis D3 geldet tudok felajanlani a segitoknek esetleg (PP-n egy-ket sor ara is teljesen gut lenne)

http://2.ii.gl/Q_my1M.png

Failkodasom illusztralasa

/e megoldottam mashogy, de erdekelne, ha valaki tudna megoldast erre excel/gdocsban


en ezt ugy oldanam meg, hogy magyar excelben =ÖSSZEFŰZ angolban pedig =CONCATENATE functionnel beadod neki a weboldal cimet majd masik cellbol meghivod az egyik valtozot, folytatod a linket, masik valtozo es lezarod

igy nezne ki a gyakorlatban



erre gondoltal?

lehet faszsagot mondok, nem ertek az excel lelkehez
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Jan 5 2014 04:04pm
Quote (Eoghan @ Jan 5 2014 09:59pm)
en ezt ugy oldanam meg, hogy magyar excelben =ÖSSZEFŰZ angolban pedig  =CONCATENATE functionnel beadod neki a weboldal cimet majd masik cellbol meghivod az egyik valtozot, folytatod a linket, masik valtozo es lezarod

igy nezne ki a gyakorlatban

http://kepfeltoltes.hu/140105/concatenate_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

erre gondoltal?

lehet faszsagot mondok, nem ertek az excel lelkehez


én is így csinálnám, illetve van ilyen hogy ROW(), az az aktuális sort adja vissza, akkor nem kell a külön oszlop, de úgy is teljesen legit, concat a nyerő

This post was edited by kuzdithom on Jan 5 2014 04:04pm
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Jan 5 2014 04:04pm
Quote (Eoghan @ 5 Jan 2014 23:59)
en ezt ugy oldanam meg, hogy magyar excelben =ÖSSZEFŰZ angolban pedig  =CONCATENATE functionnel beadod neki a weboldal cimet majd masik cellbol meghivod az egyik valtozot, folytatod a linket, masik valtozo es lezarod

igy nezne ki a gyakorlatban

http://kepfeltoltes.hu/140105/concatenate_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

erre gondoltal?

lehet faszsagot mondok, nem ertek az excel lelkehez


tokeletesen mukodik, erre gondoltam, koszi!
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jan 5 2014 04:05pm
és egy link

Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Jan 5 2014 04:05pm
wow, koszonom szepen!

This post was edited by ecneB on Jan 5 2014 04:06pm
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Jan 6 2014 10:51am
Halp pls
2 monitorom van, mindkettő Samsung SyncMaster 913 V
namost az egyiknek már egy ideje kell vagy fél óra hogy felálljon, aztán tökéletesen működik, de most pld. reggel kapcsoltam be (10 órája) és azóta nem sikerült neki
próbáltam másik videókártyába dugni, a tápkábelt kicseréltem, más konektorba dugtam minden lófasz de nem lett jobb
google nem segitett, egy másik fórumon volt egy gyerek ugyan ezzel a problémával de nem lett rá megoldás
ha valakinek van ötlete mi a baja irja légyszives
thx
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Jan 6 2014 11:03am
Quote (cowding @ 6 Jan 2014 18:51)
Halp pls
2 monitorom van, mindkettő Samsung SyncMaster 913 V
namost az egyiknek már egy ideje kell vagy fél óra hogy felálljon, aztán tökéletesen működik, de most pld. reggel kapcsoltam be (10 órája) és azóta nem sikerült neki
próbáltam másik videókártyába dugni, a tápkábelt kicseréltem, más konektorba dugtam minden lófasz de nem lett jobb
google nem segitett, egy másik fórumon volt egy gyerek ugyan ezzel a problémával de nem lett rá megoldás
ha valakinek van ötlete mi a baja irja légyszives
thx


egy/tobb kondi megadta magat, ~2-500 hufbol veszel alkatreszeket es beforrasztod oket.

monitor tipus bad capacitor + egyeb tunet es google ki fogja dobni, h mit kell kicserelni. ilyen regi monitoroknal ez teljesen normalis

ha szetszeded a monitort, akkor latni fogod, h egy/tobb kondinak pupos a teteje, ezekkel lesz a gond. alkatreszt konnyen lehet szerezni, maga a forrasztas sem nehez, de ha nem ertesz hozza, akkor vidd el vhova

This post was edited by ecneB on Jan 6 2014 11:07am
Go Back To Magyar Topic List
Prev18578588598608611214Next
Add Reply New Topic New Poll