d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev18478488498508511214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Dec 15 2013 12:39am
Quote (ecneB @ Dec 14 2013 08:14pm)
en multkor ezzel oldottam meg a hasonlo problemat igaz external hdd volt es latszott maga a particio de csak formazni engedte alapbol winbol

cmd
chkdisk X: /f /r /x ezekkel a parameterekkle inditva

x a meghajto betujele



"A fájlrendszer típusa RAW. A CHKDSK nem áll rendelkezésre a meghajtó számára"

Mit lehet még tenni?
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Dec 15 2013 03:36am
movie maker tud olyat esetleg hogy két videó között a képernyőt megosztani? vagy töltsek le valamit? valaki csinált rá ilyet?
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Dec 15 2013 04:05am
Quote (-joey- @ 15 Dec 2013 08:39)
"A fájlrendszer típusa RAW. A CHKDSK nem áll rendelkezésre a meghajtó számára"

Mit lehet még tenni?



Igazabol en is csak googlezni tudok. http://www.z-a-recovery.com/art-raw-filesystem.htm , azt sem szeretnem tanacsolni, h teleszemeteld a geped, de vmi chdisk alternativa kene, imo.

Quote (Taszilo.^ @ 15 Dec 2013 00:30)
http://4.ii.gl/NuSZ4i.png
+ati radeon 4600 hd

milyen upgraddel mennek a legtobbre?


ennel a gepnel talan, ram, proci, ssd de oszinten szolva az sem segit sokat, mindent kene igazabol egyben. rambol +2gb, procit upgradelheted egy quadra a duo helyett es egy ssd, vmint egy kicsivel combosabb vga. de szerintem egy olcsobb mobo+apu+memo/mobo+cpu+vga+mem parost kell ujitanod, ha szignifikans kulonbseget szeretnel elerni. + ssd.

Quote (jarabekg @ 15 Dec 2013 00:46)
felrakhatnal egy win 8 at es bovithetnel ramot


elegge kozepszeru megszakertese a dolognak

Quote (Senee @ 15 Dec 2013 02:35)
win7 64bites
es egy 4gbs memoria

aztan kesobb
egy amd 6670es vagy 7750es vga

aztan utana proci 4 vagy 6 magos amd fx-re


ezek olcsoak
4gb ddr3 1,3ghz memoria 9-10k ujonnan
6670es, 7750es 1gb gddr5ös 20-22k ujonnan
amd fx 4 magos 22k, 6magos 28k ujonnan
ipon.hu


itt vegulis csak egy alaplap maradt ki, ami miatt kiderul, hogy a socket is teljesen mas a cpuhoz -> teljesen uj rendszer mert egyik hw-t sem tudna hasznalni a regibol (csak a vga-t, de annak meg megint semmi ertelme nincs)

This post was edited by ecneB on Dec 15 2013 04:16am
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Dec 15 2013 06:01am
Quote (ecneB @ 15 Dec 2013 12:05)
Igazabol en is csak googlezni tudok. http://www.z-a-recovery.com/art-raw-filesystem.htm , azt sem szeretnem tanacsolni, h teleszemeteld a geped, de vmi chdisk alternativa kene, imo.



ennel a gepnel talan, ram, proci, ssd de oszinten szolva az sem segit sokat, mindent kene igazabol egyben. rambol +2gb, procit upgradelheted egy quadra a duo helyett es egy ssd, vmint egy kicsivel combosabb vga. de szerintem egy olcsobb mobo+apu+memo/mobo+cpu+vga+mem parost kell ujitanod, ha szignifikans kulonbseget szeretnel elerni. + ssd.



elegge kozepszeru megszakertese a dolognak



itt vegulis csak egy alaplap maradt ki, ami miatt kiderul, hogy a socket is teljesen mas a cpuhoz -> teljesen uj rendszer mert egyik hw-t sem tudna hasznalni a regibol (csak a vga-t, de annak meg megint semmi ertelme nincs)

this, minek ír ha nem ért hozzá




Quote (Taszilo.^ @ 15 Dec 2013 00:30)
http://4.ii.gl/NuSZ4i.png
+ati radeon 4600 hd

milyen upgraddel mennek a legtobbre?



100++GB ssd
+2gb ram
win7 x64

ez így költséghatékony, egy quad cpu használtan nem tudom mibe fáj, de sztem simán 20+
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Dec 15 2013 06:41am
asus p5ld2 alaplapom van
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Dec 15 2013 06:49am
Quote (Taszilo.^ @ 15 Dec 2013 14:41)
asus p5ld2 alaplapom van


socket 478, nem is ez volt a kerdes, hanem senee beajanlott upgradet neked, ami bele sem megy az alaplapodba. csak hogy egyszerubben megertsd, a lapod, csak socket 478-as procikat fogad be, ezek a c2duo es a c2quad procik. quados procik (valamint asszem meg az irodai csaladbol is, de az meg vegkepp nem ajanlott) meg mindig 20 felett vannak. ha fossa huzod a jelenlegi procid (4+ ghz) mellepakolsz meg negy giga ramot meg akkor sem vagy elobbre, tul regiek ezek a procik. egy mostani amd/intel foldbe gyalazza, akarmit pakolsz melle. mivel gondolom fokent jatekra kell, ezert szerintem megeri a valtas.

This post was edited by ecneB on Dec 15 2013 06:50am
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Dec 15 2013 07:25am
Sziasztok
Van ket monitor a gephez, tokugyanolyan tipusuak
Mindketto a vgaba van dugva egyik dvi atalakitoval
Ami egybol vgaval van radugva azon rendben megjelenik a kep
Amikor bekapcsolom a gepet mindket monitor bekapcsol de a jobb oldali masfele toltest jelenit meg(egy csik elmegy 100ig, fogalmam sincs mit toltbsose lattam meg ilyet de ugyanolyan a szinkornyezete mintha benyomnam a monitor menujet)
Nah ezutan a baloldalin megjelnik faszan a windows logobezc a jobb oldalin meg sotetseg orokre
Biosban engedelyeztem a multi disolayz. Asztalon jobb klikk felbontasnal meg csak egy monitort laz
Meg annyi hogy alaplapi vga is van a gepbe es azt mondtak mukodott a ket monitor de aztan volt egybaramszunet es anjobb oldalin nem volt kep tobbe. Ja amikor nekialltam megjavitani akkor a halott moncsi az alaplapi vgaba volt bedugva. Lehet abba kene bdugni? Nem tunik logikusnak,de faszbtudja gondoltam rakerdezek
Elore is koszi ha van vkinek tippe
Member
Posts: 43,332
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Dec 15 2013 08:19am
abban igazad van hogy intelje van és akkor kell alaplap is ha majd áttér amdre ok erre nem figyeltem



+ddr3 memoriát se tud belerakni

szoval akkor első körben mondanám egy asus alaplapot am3+al (pl ez http://ipon.hu/webshop/product/asus_m5a78l_m_lx3/216219 ) meg a 4gb ram ( http://ipon.hu/webshop/product/kingmax_4gb_ddr3_1333mhz/145450 )
csak akkor ugye nincs proci mert a régit nem tudja ebbe beletenni, az is kell ( http://ipon.hu/webshop/product/amd_fx_4100_3.60ghz_am3__box/189892 )
vga meg marad utoljára ha majd lesz pénz
és akkor már csak az a kérdés hogy hdd meg dvd iro IDE kábeles e még mert ezen a lapon nincs olyan foglalat (akkor meg kell egy ilyen is http://www.argep.hu/trend/IDES/Ide-sata-atalakito.html minden IDE-s cucchoz)
ez a IDE kábel: http://2.ii.gl/nHigUV.png (ahány ilyen csatlakozik a jelenlegi alaplapodra annyi átalakitó kell, vagy venni új, SATA kábeles dvd írót/hdd-t)


sajna tényleg elkerülhetetlen a memoriával együtt a proci meg alaplapcsere is, mert az az alaplap ugysem kezelné a 4gbs memoriákat ami ddr3as
ddr2es memoriát venni meg szerintem hülyeség lenne, mert igyis ugyis elkerülhetetlen lesz a fejlesztés és utána azzal meg nem tudsz mit kezdeni

Quote (Akizk @ Dec 15 2013 12:01pm)
this, minek ír ha nem ért hozzá

értek hozzá buza
csak nem figyeltem mert éjjel volt és 12 órát wowoztam
Member
Posts: 42,982
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Dec 15 2013 09:13am
Quote (ecneB @ Dec 15 2013 01:49pm)
socket 478, nem is ez volt a kerdes, hanem senee  beajanlott upgradet neked, ami bele sem megy az alaplapodba. csak hogy egyszerubben megertsd, a lapod, csak socket 478-as procikat fogad be, ezek a c2duo es a c2quad procik. quados procik (valamint asszem meg az irodai csaladbol is, de az meg vegkepp nem ajanlott) meg mindig 20 felett vannak. ha fossa huzod a jelenlegi procid (4+ ghz) mellepakolsz meg negy giga ramot meg akkor sem vagy elobbre, tul regiek ezek a procik. egy mostani amd/intel foldbe gyalazza, akarmit pakolsz melle. mivel gondolom fokent jatekra kell, ezert szerintem megeri a valtas.


csak poe-ra kell, hogy a 10*10 pixel 1280*800-on ne akadjon
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Dec 15 2013 12:08pm
Quote (Taszilo.^ @ 15 Dec 2013 17:13)
csak poe-ra kell, hogy a 10*10 pixel 1280*800-on ne akadjon


en szemely szerint egy apus konfigot ajanlanek, 5600k apu 4gb ram (apu miatt kell a gyors ram 1866mhz mar jo) vmi csoves alaplap meg egy ssd amire rafer az oprendszer + poe. ezzel vigan elfut a poe maxon rezzenestelenul. a konfig fogyasztasa lfsz es a vidkari arat is megsporolod, raadasul ha matxes lapot veszel akkor meg keves helyet is foglal (bar ez imo dragabb egy atxhez viszonyitva)
Go Back To Magyar Topic List
Prev18478488498508511214Next
Add Reply New Topic New Poll