d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev18428438448458461214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Dec 4 2013 03:24pm
Quote (Liliomtipro @ Dec 4 2013 09:21pm)
ez legrosszabb esetben sem lesz sokkal több 300knál mindennel együtt.


elfelejtetted mondani neki, hogy kevés lesz a 20gb ssd
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Dec 4 2013 03:42pm
BenQ EW2730 Monitor
Logitech G400 Egér
Logitech G51 Keyboard

Intel core i7 4770K
Kingston 16 GB DDR3 1600 MHz
MSI Z87-G45 (ez valamiert nagyon bejon)
Kingston SSDNow V300 120 GB SATA3
Toshiba 2TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA200

Kene VGA 70-100 k kozott

A tapokhoz abszolute nem ertek, de gondolom majd valaki megmonnya milyen kene
Mutassatok nekem valami hazat ami mar normalis meg belefer meg mittomen
es ahogy szamoltam, meg ha veszek hozza gamepadokat meg mittomen akkor benne lesz 500 kban
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Dec 4 2013 05:25pm
és mégis mi a fenének egy ilyen erős gép?
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Dec 4 2013 05:47pm
Quote (fahrii @ 5 Dec 2013 01:25)
és mégis mi a fenének egy ilyen erős gép?


veretéshez, intézkedéshez, kocsinak támaszkodáshoz
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Dec 4 2013 08:08pm
Quote (fahrii @ 5 Dec 2013 01:25)
és mégis mi a fenének egy ilyen erős gép?


500 k
500 k
500 k








Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Dec 4 2013 10:15pm
Quote (jarabekg @ 4 Dec 2013 23:42)
BenQ EW2730 Monitor
Logitech G400 Egér
Logitech G51 Keyboard

Intel core i7 4770K
Kingston 16 GB DDR3 1600 MHz
MSI Z87-G45 (ez valamiert nagyon bejon)
Kingston SSDNow V300 120 GB SATA3
Toshiba 2TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA200

Kene VGA  70-100 k kozott

A tapokhoz abszolute nem ertek, de gondolom majd valaki megmonnya milyen kene
Mutassatok nekem valami hazat ami mar normalis meg belefer meg mittomen
es ahogy szamoltam, meg ha veszek hozza gamepadokat meg mittomen akkor benne lesz 500 kban


2x samsung 256gb 840 pro RAIDben az egyik leggyorsabb nem üzleti kategóriás ssd áfásan max 60k/db, butálgyors tartós és a RAID miatt megoszlik a terhelés, plussz a sebesség is kb duplázódik
ja igen az ssdknél amúgy méretfüggő a teljesítmány, azaz a 20gbos csigalassú

ezt a lappot vedd az MSI helyett inkább http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4483#ov

nekem egy kinston SSDNow v100 96gb-om vanmár vagy 4 éve, azóta elég erős terhelést kap és még közel se értem ez a "tartóssági" határait

minden érv a nagy ssd mellet szól, ha már 500k-t el akarsz költeni, akkor minimum 2x256ssd vagy 2x512, ha felső kategódiásat választasz akár 800MB/1GB/sec írás/olvasási sebességeket is elérhetsz, ami azt jelenti, hogy nem csak a win indul 1,5 perc helyett 20 sec alatt, hanem pl elindítasz egy játékot ami akár 1-2 percet is tölt az is 20 sec lesz, böngésző is ilyen max 0,5 sec alatt elindul, nem gondolkodik másodperceket, ha esetleg akarsz videót/zenét/képet szerkeszteni, ezek a programok is pillanatok alatt elindulnak
ha esetleg kevés lenne a 16 GB ram, a lapozófájlt is villámgyorsan írja/olvassa SSDről

szóval röviden: 2db 256GB-os SSD RAID-ben 10x gyorsabb mint egy csúcs HDD, megbízhatóságban is veri már szerintem, mivel ha jól tudom ezekre minimum 5 év garanciát adnak (de sokkal tovább bírják) és amúgy is csa kaz írás terheli, az olvasás nem, ami egy HDD-t igen, plusz a HDDben sok a mozgó kényes alkatrész

azért vennék bele 2-3 TB HDD-t is ha már van rá pénz, ezen tartanám a backupot a rendszerről és torrentnek is bőven jó


amin még változtatnék, 2400mhz ddr3-at vegyél, árban nincs is szinte kül


http://ipon.hu/webshop/product/samsung_256gb_sata3_25_840_pro_mz_7pd256bw/293660 aquan lehet olcsóbb

VGA
http://www.aqua.hu/gigabyte-r9-290-gv-r929d5-4gd-b-4gb-gddr5-pciexpress-260791.html



2 ssd 120k
16gb 2400mgz ram 50k
giga lap 60k
cpu az olyan 90k

ez így 320k

ehhez még egy HDD, egér, bill, monitor (nem tudom milyen kell és mire) de lehet az 500k sem elég :D


ha faragni akarsz akkor 1 SSD a kettő helyett, ha meg pénzes vagy és veszek 4k monitort akkor 2 db VGA kell (:

This post was edited by Akizk on Dec 4 2013 10:15pm
Member
Posts: 55,048
Joined: Aug 3 2007
Gold: 33,265.80
Dec 5 2013 12:34am
Quote (jarabekg @ 4 Dec 2013 21:06)
vegre megint penzes leszek szoval:

ossze kene allitani egy gepet, nagyjabol 500 kbol ki kene jonnie az egesznek, de np ha kicsivel foleszalad

logitech g400 eger
valami normalis mechanikus billentyuzet
fullhd kepernyo (otletem sincs ilyen markajut)

valami obb intel i7 proci
16 giga ram
1 terra hdd
20 giga ssd
egy o kis videokari ami passzol a proci teljesitmenyehez
alaplap, meg tap ami ellatja ezeket
multkor leszidtak mert nem akarok jo hazat, ne legyen szar meg ne zorogjon eg huljon normalisan, DE tenyleg mindegy hogy nez ki


segitsetek osszeallitani


Mert mikor nem voltal penzes ?
Member
Posts: 35,546
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Dec 5 2013 12:36am
ah kev segített

átgondolom ty

az az alaplap van annyival jobb hogy megérje? mit td ait az msi lap nem? eddig mindig msi lapjaim voltak és soha semmi gond nem volt velük

This post was edited by jarabekg on Dec 5 2013 12:41am
Member
Posts: 13,562
Joined: Dec 24 2006
Gold: 0.08
Dec 5 2013 01:34am
Quote (RRC @ Dec 5 2013 01:47am)
veretéshez, intézkedéshez, kocsinak támaszkodáshoz


10/10
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Dec 5 2013 03:21am
Quote (josheide @ 5 Dec 2013 08:34)
Mert mikor nem voltal penzes ?


Végülis csak hozzávágtak egy lakást a szülei. DE MOSTMÁR LEGALÁBB PÉNZES
Go Back To Magyar Topic List
Prev18428438448458461214Next
Add Reply New Topic New Poll