d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev177787980811214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Dec 25 2009 11:01am
Quote (Nerz8 @ Dec 25 2009 05:50pm)
és xp-t, vagy vistát érdemesebb rá rakni? (pent. t4300, 250 gb, 3 gb ram, nvidia geforce g102m)

tudom láma kérdés, de hol találom meg a cd/dvdről való bootolást? 8d


Vistát fel ne rakd, Win7 ugyanazt tudja, csak feleannyi erőforrást zabál, sőt szerintem egyáltalán nem lassabb az xp-nél. A vista egy rakás szar...

CD-ről való bootolást a BIOS-ban tudod engedélyezni. Kell lennie egy enable/disable kapcsolónak, a boot sequence-ben pedig a boot ordert tudod beállítani. Értelemszerűen a CD/DVD legyen első a sorban, telepítés után pedig ki is kapcsolhatod, akkor nem pörgeti feleslegesen a lemezt minden indításnál.
Member
Posts: 45,902
Joined: Oct 8 2006
Gold: 59.00
Dec 25 2009 11:11am
oké, beállítottam, hogy legelső legyen a CD/DVD boot. na már most az a gond, hogy csak azért is elindít valami Red Flag nevezetű akármit. ez wat.
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Dec 25 2009 11:21am
Quote (Nerz8 @ Dec 25 2009 06:11pm)
oké, beállítottam, hogy legelső legyen a CD/DVD boot. na már most az a gond, hogy csak azért is elindít valami Red Flag nevezetű akármit. ez wat.


Az elvileg a telepített linux.

Merevlemez nincs leformázva?
Member
Posts: 25,661
Joined: Mar 19 2007
Gold: 0.71
Dec 25 2009 11:22am
Quote (Nerz8 @ 25 Dec 2009 18:11)
oké, beállítottam, hogy legelső legyen a CD/DVD boot. na már most az a gond, hogy csak azért is elindít valami Red Flag nevezetű akármit. ez wat.


f8 bootnál,parancssoral insítsd, format c:/u/s

márha van ilyen linux alatt
Member
Posts: 45,902
Joined: Oct 8 2006
Gold: 59.00
Dec 25 2009 11:23am
omg, de láma vagyok. sima ESC-el léptem ki biosból és nem mentette el a beállításokat.

most már jó. kösz mindenkinek a segítséget :hug:
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Dec 25 2009 11:24am
Quote (Nerz8 @ Dec 25 2009 06:23pm)
omg, de láma vagyok. sima ESC-el léptem ki biosból és nem mentette el a beállításokat.

most már jó. kösz mindenkinek a segítséget :hug:


Nincs mit, sok sikert!
Member
Posts: 45,902
Joined: Oct 8 2006
Gold: 59.00
Dec 25 2009 11:29am
nem igaz már. elmegy egy darabig az xp telepítő, erre jó kis kék képernyő: A rendszer problémát talált, és a Windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt blabalbal.

ezzel mit lehet csinálni? :(
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Dec 25 2009 11:33am
Quote (Nerz8 @ Dec 25 2009 06:29pm)
nem igaz már. elmegy egy darabig az xp telepítő, erre jó kis kék képernyő: A rendszer problémát talált, és a Windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt blabalbal.

ezzel mit lehet csinálni? :(


Lemez le volt rendesen formázva?
Member
Posts: 13,043
Joined: Jan 16 2005
Gold: 1,080.60
Dec 25 2009 11:34am
Quote (Nerz8 @ 25 Dec 2009 18:29)
nem igaz már. elmegy egy darabig az xp telepítő, erre jó kis kék képernyő: A rendszer problémát talált, és a Windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt blabalbal.

ezzel mit lehet csinálni? :(


rakj fel windows 7-t
Member
Posts: 45,902
Joined: Oct 8 2006
Gold: 59.00
Dec 25 2009 11:35am
Quote (-joey- @ 25 Dec 2009 18:33)
Lemez le volt rendesen formázva?


hmm, szóval formáznom kéne legelőször?
Go Back To Magyar Topic List
Prev177787980811214Next
Add Reply New Topic New Poll