d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev17237247257267271214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Mar 16 2013 11:39am
Lenne itt egy probléma. Ismerősöm bedugja a pendriveot a (nem otthoni) számítógépbe, és mappák helyett ikonokat mutat neki, amit nem tud megnyitni. Szóval használhatatlan ilyen formában. Ez mitől lehet? A gépben van valami beállítva, vagy a pendrive szar? Az utóbbi szerintem kizárt, mert máshol tökéletesen tudta használni.
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Mar 16 2013 11:46am
Quote (-joey- @ 16 Mar 2013 18:39)
Lenne itt egy probléma. Ismerősöm bedugja a pendriveot a (nem otthoni) számítógépbe, és mappák helyett ikonokat mutat neki, amit nem tud megnyitni. Szóval használhatatlan ilyen formában. Ez mitől lehet? A gépben van valami beállítva, vagy a pendrive szar? Az utóbbi szerintem kizárt, mert máshol tökéletesen tudta használni.


http://techstrick.blogspot.hu/2011/07/how-to-solve-folders-showing-as.html

Vírusos a gép, amire rádugta.
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Mar 16 2013 11:47am
Quote (Genthor @ Mar 16 2013 06:46pm)


Az elég ciki, ha igaz, mert munkahelyi. :D
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Mar 16 2013 11:51am
Quote (-joey- @ 16 Mar 2013 18:47)
Az elég ciki, ha igaz, mert munkahelyi. :D


Előferdül. De azzal a paranccsal ami a linken van vissza lehet hekkelni a mappákat parancsikon formából.

This post was edited by Genthor on Mar 16 2013 11:51am
Member
Posts: 22,635
Joined: Jun 21 2005
Gold: 5,302.77
Mar 16 2013 12:00pm
Quote (Genthor @ Mar 16 2013 06:51pm)
Előferdül. De azzal a paranccsal ami a linken van vissza lehet hekkelni a mappákat parancsikon formából.


Az rendben van, de ofc nincs rendszergazdai jogosultsága, szóval semmit nem tud csinálni. Mindenesetre szóltam neki, hogy majd nézesse meg a helyi informatikussal. Meg még jó, hogy az összes ilyen munkahelyi gépen licenszelt Symantec fut. :D Kb. ennyit is ér.

Köszi a segítséget.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Mar 16 2013 12:10pm
Quote (-joey- @ 16 Mar 2013 20:00)
Az rendben van, de ofc nincs rendszergazdai jogosultsága, szóval semmit nem tud csinálni. Mindenesetre szóltam neki, hogy majd nézesse meg a helyi informatikussal. Meg még jó, hogy az összes  ilyen munkahelyi gépen licenszelt Symantec fut. :D Kb. ennyit is ér.

Köszi a segítséget.


a symantec féle norton az maga a vírus. Legalábbis ez a régi tapasztalatom.

Remélem lehetőleg xpt futtatnak a cégnél, mert akkor mentesíteni sincs sok értelme.

Meg milyen munkahelyi gép az, ahol a pendrive nincs letiltva... Alap lenne valamilyen feltölt-letölt rendszer. Az elég jól szűrné a dolgokat.
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Mar 16 2013 01:19pm
Quote (CyberPunk666 @ Mar 16 2013 06:10pm)
a symantec féle norton az maga a vírus. Legalábbis ez a régi tapasztalatom.

Remélem lehetőleg xpt futtatnak a cégnél, mert akkor mentesíteni sincs sok értelme.

Meg milyen munkahelyi gép az, ahol a pendrive nincs letiltva... Alap lenne valamilyen feltölt-letölt rendszer. Az elég jól szűrné a dolgokat.


nekem egyszer a norton miatt hullott szét a gépem :D pendriveon tesóm hozott valami szart, be lett dugva -> feljön az ablak, hogy vírust talál, megy a karanténba, rögtön után feljön hogy a system32ben is talált egy vírust és törölte a filet. aztán még 2-3 ugyanonnan. aztán annyi volt a windowsnak :D
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Mar 16 2013 02:08pm
Quote (CyberPunk666 @ 16 Mar 2013 19:10)
a symantec féle norton az maga a vírus. Legalábbis ez a régi tapasztalatom.

Remélem lehetőleg xpt futtatnak a cégnél, mert akkor mentesíteni sincs sok értelme.

Meg milyen munkahelyi gép az, ahol a pendrive nincs letiltva... Alap lenne valamilyen feltölt-letölt rendszer. Az elég jól szűrné a dolgokat.

Nálunk is Symantec termék van a gépeken. A pendrive sincs (*egyelőre) letiltva. Ami nem is akkora baj, mert így legalább tudok zenét hallgatni.



*
Quote
Tisztelt Munkatársak!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Felhasználói Jogosultságkezelési Szabályzata rendelkezik a külső adathordozókkal kapcsolatos jogosultságkezelésről:(157 pont). "A külső adathordozók (pl. CD, DVD, USB) használata csak a munkakör ellátásához szükséges esetben, engedély alapján és mint ilyen, személyhez kötött megfelelő jogosultság birtokában történhet."

A szabályzat rendelkezésének megfelelően a jogosultságokat 2012. március 20.-tól személyhez kötődően fogják kezelni, melynek az informatikai megoldása rendelkezésre áll.

Kérjük a Tisztelt Vezető kollégákat, hogy mérjék fel azokat a felhasználókat, akiknek munkájuk során szükséges a fenti eszközök használata.
Az engedélyt, az Informatikai Szolgáltatások Jegyzéke, ISZ-113 nyomtatványának kitöltésével kérhetik meg.

http://iszj.apeh.local/formanyomt.php

Kinyomtatva, aláírva szíveskedjenek eljuttatni helyben, az Informatikai Osztály munkatársa részére.
A beérkezett igények március 20.-ig beállításra kerülnek.
Ezt követően csak azok a felhasználók tudják használni az USB portokat, floppy és optikai meghajtókat, akik erre vonatkozó engedéllyel rendelkeznek.
Az engedélyek módosítására a továbbiakban kizárólag, az ISZ-113 nyomtatványon van lehetőség.

Elég gáz lenne, ha a komplett usb-t tiltanák le, az új gépeinken már nincs ps/2-es csatlakozó.


Quote
Tisztelt Munkatársak!

A 2013.03.12-én megküldött "Tájékoztatás külső adathordozók (pl. CD, DVD, USB)  használatáról" tárgyú üzenetettel kapcsolatban értesítjük Önöket, hogy a feladat végrehajtása a Központi Hivatalban további intézkedésig felfüggesztésre került.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Felhasználói Jogosultságkezelési Szabályzatának 157. pontjában leírtakkal érintett szervezeti egységek, a teendőikkel kapcsolatban közvetlenül értesítésre kerülnek.
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Mar 18 2013 03:46pm
Win 7 alatt sokkal halkabbak a filmek, mint XP-n. Másnak is volt ilyen gondja? Google nem segített, iso help.
Member
Posts: 42,124
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,520.00
Mar 18 2013 04:50pm
Quote (Genthor @ Mar 18 2013 10:46pm)
Win 7 alatt sokkal halkabbak a filmek, mint XP-n. Másnak is volt ilyen gondja? Google nem segített, iso help.


nekem a hangikonra klikkelve a zöld sáv ilyen 30%ig megy ki max, hiába húzom fel 40ről akár max hangerőre is, nem lesz hangosabb.
engem is kiakaszt, de nem tudok mit tenni ellene (na jó de, fejhallgatóval hangosabb)
Go Back To Magyar Topic List
Prev17237247257267271214Next
Add Reply New Topic New Poll