d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev17207217227237241214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 28 2013 06:54am
Quote (beni @ 28 Feb 2013 14:50)
Milyen külső merevlemezt érdemes venni? (és hol?)


usb3.0 csatlakozóval.
A méretet az igényeid szabják meg.

Igazából külsőnél mindig a csatlakozás lesz a szűk keresztmetszet, szóval kb mindegy. Pláne, hogy van 2 szereplő a HDD piacon.

Mekkorát akarsz? Mert mondjuk ha 64Gb elég, akkor egy jobb pendrive lenne a jobb választás szerintem.

This post was edited by CyberPunk666 on Feb 28 2013 06:54am
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Feb 28 2013 06:57am
Quote (CyberPunk666 @ Feb 28 2013 01:54pm)
usb3.0 csatlakozóval.
A méretet az igényeid szabják meg.

Igazából külsőnél mindig a csatlakozás lesz a szűk keresztmetszet, szóval kb mindegy. Pláne, hogy van 2 szereplő a HDD piacon.

Mekkorát akarsz? Mert mondjuk ha 64Gb elég, akkor egy jobb pendrive lenne a jobb választás szerintem.


64 giga? Én ilyen 500giga - 1 tb körülire gondoltam, de nem biztos, hogy kihasználnám.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 28 2013 07:02am
Quote (beni @ 28 Feb 2013 14:57)
64 giga? Én ilyen 500giga - 1 tb körülire gondoltam, de nem biztos, hogy kihasználnám.


akkor mindenképpen külső HDD kell.
Kb mindegy milyet veszel, csak usb3 legyen.

This post was edited by CyberPunk666 on Feb 28 2013 07:02am
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Feb 28 2013 07:03am
Quote (beni @ Feb 28 2013 01:50pm)
Milyen külső merevlemezt érdemes venni? (és hol?)


nekem van egy 300giga körül WD passportom. 20 rongy körül mozog talán
szeretem mert akkora mint egy kisebb mobiltelefon, simán zsebrevágható
ilyen micro,nano vagy fene tudja milyen pici usb csatis és egyetlen egy kábel kell hozzá
hátránya az, hogy azt vettem észre néhány régebbi gépnél, hogy nem hajlandó működni
akár elől, akár hátul, ha rádugom usbre a winyót, akkor csak felpörög, kattan, leáll. pár mp múlva felpörög, kattan, leáll
windows nem is érzékeli, hogy rá lenne dugva, bios se. és ezt ismétli.

laptopomon, asztali gépemen gond nélkül megy
nem tudom mi a magyarázat erre, de ha régebbi gépekkel akarod használni akkor nem biztos, hogy jó vásár
Member
Posts: 71,157
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Feb 28 2013 07:04am
Kösz mindenkinek.

Quote (Eoghan @ Feb 28 2013 02:03pm)
nekem van egy 300giga körül WD passportom. 20 rongy körül mozog talán
szeretem mert akkora mint egy kisebb mobiltelefon, simán zsebrevágható
ilyen micro,nano vagy fene tudja milyen pici usb csatis és egyetlen egy kábel kell hozzá
hátránya az, hogy azt vettem észre néhány régebbi gépnél, hogy nem hajlandó működni
akár elől, akár hátul, ha rádugom usbre a winyót, akkor csak felpörög, kattan, leáll. pár mp múlva felpörög, kattan, leáll
windows nem is érzékeli, hogy rá lenne dugva, bios se. és ezt ismétli.

laptopomon, asztali gépemen gond nélkül megy
nem tudom mi a magyarázat erre, de ha régebbi gépekkel akarod használni akkor nem biztos, hogy jó vásár


Hm. Reméljük nem szívom be vele...
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Feb 28 2013 11:08am
Quote (beni @ Feb 28 2013 01:04pm)
Kösz mindenkinek.



Hm. Reméljük nem szívom be vele...


max veszel egy floppy-usb adaptert
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Mar 3 2013 09:43am
nekem olyan problémám van, hogy 2 monitor nem akar működik egyszerre, de nem is akárhogy nem működik.
ha rá van dugva a két monitor bekapcsoláskor, akkor nem kap egyikse jelet, és baszhatom, akárhogy dugogatom ki-be.
ha menet közben dugom rá a másodikat, akkor megy faszán( menet közben = a bekapcsológomb megnyomása után, történjen ez a bios előtt vagy már bent windowsban)

mindkettő a videokártyába megy, az egyik hdmi-hdmi a másik vga-vga kábel + vga-dvi átalakítóval a kártyába

videokártya: ZOTAC ZT-60901-10M GTX660
alaplap: INTEL Core i7-3770
620-as táp

help :(
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Mar 4 2013 09:08pm
JSON serializer

C# küld PageMethods-on keresztül (~webservice) egy igen komplex objektumot JavaScript-nek amiben circual reference "hiba" van, mivel ez ugye erős típusos cuccból csinálna egy ilyen kötetlenebb izébigyót, csak ő ezt nem emészti meg

tehát:
class A { B b; }
class B { A a; }

na ebből van benne úgy, ja lényegében jópár tucat -.- (ami persze normális esetben nélkülözhetelen) ráadásul tökre felejtős hogy csináljak belőle egy butított verziót, csak úgy mint az is felejtős hogy propertyket egyesével küldjek vissza

mert igazából a Listák sem sima nyelvi szintű listák, hanem sajátok, amikben szintén ilyen visszamutató referencek vannak, tehát még ez se megy

várom a tanácsokat :D ritkán fagyok le úgy hogy nincs ötletem, de nem bírok szuper-generikus / klassz módot találni rá kb 2 órája (persze gány megoldással menne azonnal)

ace07 vagy jason vagy valaki

mondjuk mindegy holnapra megoldom csak idegbajt kapok h 4-kor még itt ülök, és ki kellett adni magamból (mivel h úgy fekszem le hogy nincs meg), mert amennyire szeretem a JS-t, annyira utálom is
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Mar 5 2013 12:00pm
Quote (Anarkin @ Mar 5 2013 03:08am)
JSON serializer

C# küld PageMethods-on keresztül (~webservice) egy igen komplex objektumot JavaScript-nek amiben circual reference "hiba" van, mivel ez ugye erős típusos cuccból csinálna egy ilyen kötetlenebb izébigyót, csak ő ezt nem emészti meg

tehát:
class A { B b; }
class B { A a; }

na ebből van benne úgy, ja lényegében jópár tucat -.- (ami persze normális esetben nélkülözhetelen) ráadásul tökre felejtős hogy csináljak belőle egy butított verziót, csak úgy mint az is felejtős hogy propertyket egyesével küldjek vissza

mert igazából a Listák sem sima nyelvi szintű listák, hanem sajátok, amikben szintén ilyen visszamutató referencek vannak, tehát még ez se megy

várom a tanácsokat :D ritkán fagyok le úgy hogy nincs ötletem, de nem bírok szuper-generikus / klassz módot találni rá kb 2 órája (persze gány megoldással menne azonnal)

ace07 vagy jason vagy valaki

mondjuk mindegy holnapra megoldom csak idegbajt kapok h 4-kor még itt ülök, és ki kellett adni magamból (mivel h úgy fekszem le hogy nincs meg), mert amennyire szeretem a JS-t, annyira utálom is


kipróbáltam mvcs projectből és műkődik, megnézem mindjárt webserviceből

http://pastebin.com/FZBVcZ7q

/e közben megnéztem mi ez a pagemethod, megnézem úgy (bázeg de utálom webformst, én is abban dolgozok egyik projekten... )

This post was edited by kuzdithom on Mar 5 2013 12:30pm
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Mar 5 2013 12:42pm
/e2

codebehind:
Code
   public class A
   {
       public B PropertyB { get; set; }
   }

   public class B
   {
       public A PropertyA { get; set; }

   }

   public partial class _Default : Page
   {
       protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
       {

       }
       
       [WebMethod]
       public static A GetJSON()
       {
           var a = new A
           {
               PropertyB = new B
               {
                   PropertyA = new A()
               }
           };

           return a;
       }
   }


script:
Code
$.ajax({
               type: "POST",
               url: "Default.aspx/GetJSON",
               data: "{}",
               contentType: "application/json; charset=utf-8",
               dataType: "json",
               success: function (msg) {
                   // msg.d -ben van az objektumod
               }
           });
Go Back To Magyar Topic List
Prev17207217227237241214Next
Add Reply New Topic New Poll