d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev17187197207217221214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 21 2013 02:49am
Quote (Vismajor @ 21 Feb 2013 01:34)
A partícionálás kell a TRIMhez, ha nem álítod magadnak manuálisan, nem? Ezért csinál magának egy 100 megásat.


Úgy értettem 1 nagy particiót kell csinálni rá. Pont a trim miatt nem jó sokfele darabolni.

az a 100 megás partició meg felesleges, nekem sincs.
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Feb 21 2013 12:25pm
a laptopom akkumulátora a bios szerint 52-53%-pn van
Battery health: Normal

a windows is azt érzékeli, hogy még félig van töltve, erre csatt!
minden előzmény nélkül kikapcsol(mert lemerült?)
és tényleg kifogy a szufla, mert ha bekapcsolom, akkor flepörög, belépek biosba és onnan is kivág
lehet ez valami szoftveres elbaszódás az akkuban ami javítható vagy kuka és ***?
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 21 2013 12:29pm
Quote (Eoghan @ 21 Feb 2013 20:25)
a laptopom akkumulátora a bios szerint 52-53%-pn van
Battery health: Normal

a windows is azt érzékeli, hogy még félig van töltve, erre csatt!
minden előzmény nélkül kikapcsol(mert lemerült?)
és tényleg kifogy a szufla, mert ha bekapcsolom, akkor flepörög, belépek biosba és onnan is kivág
lehet ez valami szoftveres elbaszódás az akkuban ami javítható vagy kuka és ***?


ha csak úgy levág, akkor elsősorban melegedésre gyanakodnék. Az akkumulátor hibája inkább extrém gyors merülés szokott lenni. Persze nincs kizárva, hogy meghalt az aksi. Sajnos az ilyen fogyó eszköz. Nem ritka, hogy veszel egy laptopot, amire van 3 év garancia, de az aksira csak fél év jár ^^
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Feb 21 2013 12:41pm
Quote (CyberPunk666 @ Feb 21 2013 07:29pm)
ha csak úgy levág, akkor elsősorban melegedésre gyanakodnék. Az akkumulátor hibája inkább extrém gyors merülés szokott lenni. Persze nincs kizárva, hogy meghalt az aksi. Sajnos az ilyen fogyó eszköz. Nem ritka, hogy veszel egy laptopot, amire van 3 év garancia, de az aksira csak fél év jár ^^


nem tudom eldönteni. venti nagyon ritkán pörög csak fel. tulajdonképpen csak itt volt az asztalon mellettem a gép és a zenéket szortíroztam a könyvtárban, amikor kikapcsolt
korábban is feltűnt, hogy szó nélkül levág, de akkor nem jutott eszembe bemenni a biosba és ránézni
olvastam mobiloknál arról, hogy az akkuk valami algoritmus alapján számolják a merültséget/töltöttséget és emiatt előfordulhat olyan, hogy kikapcsol a készülék holott még nincs is lemerülve
de nem tudom hogy hogyan guglizzak erre a jelenségre :(
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Feb 21 2013 02:26pm
ha fenntvan a gép oldala előfordul hogy szétesik a kép és megpusztul a gép
valszeg túlmeledik a vga, kérdés hogy miért csak azóta mióta megvan az új fél-gép

ráadásul nem is komolyabb terhelés alatt teszi ezt
valami tipp hogy mit próbáljak ki?
(inb4 vegyem le a gép oldalát)
Member
Posts: 42,133
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Feb 22 2013 10:29am
Quote (fahrii @ Feb 21 2013 09:26pm)
ha fenntvan a gép oldala előfordul hogy szétesik a kép és megpusztul a gép
valszeg túlmeledik a vga, kérdés hogy miért csak azóta mióta megvan az új fél-gép

ráadásul nem is komolyabb terhelés alatt teszi ezt
valami tipp hogy mit próbáljak ki?
(inb4 vegyem le a gép oldalát)


igazából a levett oldal nem mindig segít a hőmérsékletben...egy jó ház úgy van kitalálva, hogy a ventikkel az áramlás optimális legyen. olyan mint a pickup truckoknál is...megbolygatod a zárt rendszert és csak szarabb lesz
Member
Posts: 42,133
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Feb 23 2013 05:23am
Hogy tudnám hangosabbra venni a speakereket?

Minden 100% ami elérhető. (lejátszó, hang ikon a tálcán 100%, a program 100%ra húzva) ennek ellenére ha a playback devicest megnyitom, maximum 3 zöld sávig megy fel a hangerő a 9ből...why?
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Feb 23 2013 09:49am
Quote (szabika @ Feb 23 2013 12:23pm)
Hogy tudnám hangosabbra venni a speakereket?

Minden 100% ami elérhető. (lejátszó, hang ikon a tálcán 100%, a program 100%ra húzva) ennek ellenére ha a playback devicest megnyitom, maximum 3 zöld sávig megy fel a hangerő a 9ből...why?


vlcben lehet szoftveresen túlhajtani a kimenő jelet, de zenénél pl. eléggé érezni a túlvezérlést
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Feb 26 2013 11:40am
Rendes ez az OCZ, volt a csomagban egy ilyen matrica. (Persze nem ekkora méretben.) Mondjuk egy SATA kábelnek jobban örülne az emberfia.

Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Feb 26 2013 11:42am
Quote (Genthor @ Feb 26 2013 06:40pm)
Rendes ez az OCZ, volt a csomagban egy ilyen matrica. (Persze nem ekkora méretben.) Mondjuk egy SATA kábelnek jobban örülne az emberfia.

http://www.ocztechnology.com/images/I_love_my_SSD_sticker_clear.png


Enyémbe sem volt sata kábel, furcsálltam is
Bezzeg matrica az enyémbe is volt...

This post was edited by Vismajor on Feb 26 2013 11:42am
Go Back To Magyar Topic List
Prev17187197207217221214Next
Add Reply New Topic New Poll