d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev17177187197207211214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Feb 20 2013 01:23pm
Quote (Genthor @ 20 Feb 2013 20:34)
Btw mennyi helyet foglal egy Win7?





friss os
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 20 2013 01:29pm
Quote (ecneB @ 20 Feb 2013 21:23)
http://1.ii.gl/5tDh94.png

friss os


Ha a hibernálást meg ilyeneket leszeded lesz az 15-17
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Feb 20 2013 01:35pm
Quote (CyberPunk666 @ 20 Feb 2013 21:29)
Ha a hibernálást meg ilyeneket leszeded lesz az 15-17




default, miket kene meg megneznem amugy? meg friss a rendszer elegge, tegnap reggel toltam fel, amikor random bsodkat dobott a gep.. most probalom meg csak kiherelni a rendszert
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Feb 20 2013 01:37pm
nálam ekkora a win7 miután legyilkoltam belőle fax meg egyéb szolgáltatásokat
napokat töltöttem googlezással, hogy hogyan csinálhatnék ebből csak pár gigát, mert nem hiszem el, hogy pár játék, skype meg egy böngésző futtatáshoz ekkora rendszer kell



ncoreon találtam egy win7 rendszert, amiből ki van herélve minden szutyok és pont jó lenne nekem, de nincs belőle 64 bites verzió :(
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Feb 20 2013 01:40pm
Quote (Eoghan @ 20 Feb 2013 21:37)
nálam ekkora a win7 miután legyilkoltam belőle fax meg egyéb szolgáltatásokat
napokat töltöttem googlezással, hogy hogyan csinálhatnék ebből csak pár gigát, mert nem hiszem el, hogy pár játék, skype meg egy böngésző futtatáshoz ekkora rendszer kell

http://kepfeltoltes.hu/130220/windd_www.kepfeltoltes.hu_.png

ncoreon találtam egy win7 rendszert, amiből ki van herélve minden szutyok és pont jó lenne nekem, de nincs belőle 64 bites verzió :(


anno nlite baromi jo volt xp-hez, szerintem keress utana, hatha van 7-hez is hasonlo
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 20 2013 01:54pm
Quote (ecneB @ 20 Feb 2013 21:35)
http://3.ii.gl/h-K2Cu.png

default, miket kene meg megneznem amugy? meg friss a rendszer elegge, tegnap reggel toltam fel, amikor random bsodkat dobott a gep.. most probalom meg csak kiherelni a rendszert


A hibernálást, mint lehetőséget kell kikapcsolni, nem az energiagazdálkodásnál :)

A hiberfil.sys fájlba lementi a memóriád tartalmát hibernálás esetén, ennek mérete ~ ramod 85%-a, ezt a rendszer fenntartja, hogy ha használni akarod, akkor mindig rendelkezésre álljon, illetve, hogy ne legyen töredezett és gyors legyen a visszatöltés.

Magát a funkciót kell kikapcsolni, hogy a fájlt eltávolítsa a rendszer...

Member
Posts: 42,127
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,520.00
Feb 20 2013 02:08pm
nekem a féléves win7em is csak 26 gigás
is gz
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Feb 20 2013 03:16pm
Quote (Genthor @ Feb 20 2013 06:34pm)
Azok a csempék marhára nem tetszenek. :(



OCZ i choose you. A gyártó honlapja szerint ez MLC-s: http://ipon.hu/webshop/product/ocz_120gb_sata3_25_vertex_3_max_iops_vtx3mi_25sat3_120g/182460

Btw mennyi helyet foglal egy Win7?


csempe != win8 :P
kb a startmenü helyett kell "elviselni" ezt az indítóképernyőt. ugyanúgy van asztal, meg minden ami megszokott, nekem pl tökmind1, hogy a "megnyomom a windows gombot beirom a program nevét amit el akarok indítani és nyomok egy entert" közben a startmenü nyílik fel, vagy egy csempés nézet :P

ha nem szemeteled tele, akkor lehet hogy elég egy 60as ssd is, én nem akartam a véletlenre bízni, így vettem nagyobbat.
nem tudom milyen szoftvereket használsz, meg lehet ugye okosan inkább a hdd-re telepiteni pár dolgot, de az ssd-nek pont az a lényege hogy ott legyen ami kell.
nekem van jó sok cucc fejlesztéshez a gépen, de a játékokat/egyéb szart hdd-re telepítem, szóval kb megszoktam az ssd-t és így most 50giga foglalt rajta win8al együtt, és ez már eléggé beállt.

This post was edited by kuzdithom on Feb 20 2013 03:22pm
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 20 2013 03:46pm
Quote (kuzdithom @ 20 Feb 2013 23:16)
csempe != win8 :P
kb a startmenü helyett kell "elviselni" ezt az indítóképernyőt. ugyanúgy van asztal, meg minden ami megszokott, nekem pl tökmind1, hogy a "megnyomom a windows gombot beirom a program nevét amit el akarok indítani és nyomok egy entert" közben a startmenü nyílik fel, vagy egy csempés nézet :P

ha nem szemeteled tele, akkor lehet hogy elég egy 60as ssd is, én nem akartam a véletlenre bízni, így vettem nagyobbat.
nem tudom milyen szoftvereket használsz, meg lehet ugye okosan inkább a hdd-re telepiteni pár dolgot, de az ssd-nek pont az a lényege hogy ott legyen ami kell.
nekem van jó sok cucc fejlesztéshez a gépen, de a játékokat/egyéb szart hdd-re telepítem, szóval kb megszoktam az ssd-t és így most 50giga foglalt rajta win8al együtt, és ez már eléggé beállt.


ssd esetén nem ajánlott a meghajtó telepakolása, tehát mindenképpen egyel nagyobbat kell venni, mint amennyit használni akarsz.

Amúgy a w8 az eddigi legjobb MS OS, csak nem rinyálni kell, hanem használni. Ha valaki úgy rakja fel, hogy hetest akar csinálni belőle abból persze, hogy nem sül ki semmi jó. A 8 egy új irány, vagy halad az ember, vagy csalódni fog.
A csempe pedig a legkisebb része a dolognak. Ha beállítod nagyonis hasznos

http://2.ii.gl/jZyUQC.png

Azonnal jelez, ha bárhol üzenetem érkezik (fb,twitter...ect), a naptár, az időjárás, levelezés

This post was edited by CyberPunk666 on Feb 20 2013 03:48pm
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Feb 20 2013 05:34pm
Quote (CyberPunk666 @ Feb 20 2013 08:04pm)
megpakolva mindennel kell neki vagy 20-30 gb (hibernálás ki meg ilyenek)

Ha van hdd-d, akkor én nem particionálnám szét az ssd-t.


A partícionálás kell a TRIMhez, ha nem álítod magadnak manuálisan, nem? Ezért csinál magának egy 100 megásat.
Go Back To Magyar Topic List
Prev17177187197207211214Next
Add Reply New Topic New Poll