d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev17127137147157161214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 9 2013 08:05am
Quote (peterthegreat1 @ 9 Feb 2013 16:04)
de tegnap pentek volt :D az egyik pillanatrol a masikra romlott el


Nem romlott el, a mobilnet ilyen.
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Feb 11 2013 10:21am
Ingyen net. A 80/25-ös netem csatlakozás nélkül 20/10-es. Miért van egyáltalán netem, ha nem vagyok csatlakozva?

Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Feb 11 2013 10:32am
Quote (Genthor @ Feb 11 2013 05:21pm)
Ingyen net. A 80/25-ös netem csatlakozás nélkül 20/10-es. Miért van egyáltalán netem, ha nem vagyok csatlakozva?

http://i46.tinypic.com/33crd6s.jpg


egyáltalán változik valami, ha csatlakozol?
mármint gyorsabb lesz a net vagy megváltozik az ip címed?
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Feb 11 2013 11:14am
Quote (Eoghan @ 11 Feb 2013 17:32)
egyáltalán változik valami, ha csatlakozol?
mármint gyorsabb lesz a net vagy megváltozik az ip címed?


IP cím megváltozik és megkapom a 80/25-öt, ami a szerződésben van.
Member
Posts: 42,133
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Feb 11 2013 11:57am
2 kérdés:
Diablo 3ban kiikszeltem a FPS limitet 25ről. Most no limit megy, olyan ~50fps magasságában ált meg a ketyegő. Processzor használatom visszaesett ennek ellenére, 10%al. Why?

Ráálltam PS3 gamekre, 6-7óra monitor per day. Csakhogy IPS panelem van , előtte huzamosabb ideig nem néztem egy nap, de estére fáj a fejem és ég a szemem. Laptop screen meg se kottyan 10óra után se. Ez valami rejtett IPS mellékhatás hogy röntgent bocsát ki, vagy csak simán nem tolerálja a szemem?
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Feb 11 2013 12:05pm
Quote (Genthor @ Feb 11 2013 06:14pm)
IP cím megváltozik és megkapom a 80/25-öt, ami a szerződésben van.


ez kurva jó :thumbsup:
a hálózati kapcsolatoknál mit mutat, amikor nincs betárcsázva, de mégis van net?
nem lehet hogy be van állítva egy másik kapcsolat is, ami automatikusan csatlakozik?
ez mondjuk nem magyarázza a netsebesség változását
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 11 2013 12:12pm
Quote (szabika @ 11 Feb 2013 19:57)
2 kérdés:
Diablo 3ban kiikszeltem a FPS limitet 25ről. Most no limit megy, olyan ~50fps magasságában ált meg a ketyegő. Processzor használatom visszaesett ennek ellenére, 10%al. Why?

Ráálltam PS3 gamekre, 6-7óra monitor per day. Csakhogy IPS panelem van , előtte huzamosabb ideig nem néztem egy nap, de estére fáj a fejem és ég a szemem. Laptop screen meg se kottyan 10óra után se. Ez valami rejtett IPS mellékhatás hogy röntgent bocsát ki, vagy csak simán nem tolerálja a szemem?


fps limitre állítva a VGA röhögve kiszámol mindent, ezért a cpulimit elérhetővé válik. Mintha kis felbontáson játszanál, ő kerül előtérbe. Amikor kikapcsolod, akkor a VGA lesz a szűk keresztmetszet és a cpunak várnia kell majd rá, emiatt esik le. Hiába számolna ő többet, ha a VGA miatt nem mehet előrébb.


Nem tudom, én a half-lifet második részét azért nem játszottam végig, mert 10-15 perc játék után szédültem és hányingerem lett, néha a fejem is megfájdult. Valahogy nem bírtam. Bármilyen másik játékkal simán tudtam játszani, ott valami nem stimmelt. Akár annyi is elég, hogy egy nagyon picit másként van leképezve a 3d, mint ahogy az agyad csinálja. Simán lehet olyan probléma az inputlag/szellemkép/adott játék megjelenítése mai ilyet okoz. Mint a 3d moziban is van aki rosszul lesz. Mindenhol egy általános értékre gyártanak. Pl 3d moziban az átlagos szemtávolságra adják meg a képek eltolását. Ha valaki ettől drasztikusan eltér az rosszul lesz tőle.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 11 2013 12:13pm
Quote (Genthor @ 11 Feb 2013 18:21)
Ingyen net. A 80/25-ös netem csatlakozás nélkül 20/10-es. Miért van egyáltalán netem, ha nem vagyok csatlakozva?

http://i46.tinypic.com/33crd6s.jpg


annyi az alapnet, azt mindenki kapja akinek fizikailag benn van a kábel, a 80/25 az extra csomag, azonosítanod kell magad. (csak egy ötlet)

This post was edited by CyberPunk666 on Feb 11 2013 12:13pm
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Feb 11 2013 01:20pm
Quote (Eoghan @ 11 Feb 2013 19:05)
ez kurva jó  :thumbsup:
a hálózati kapcsolatoknál mit mutat, amikor nincs betárcsázva, de mégis van net?
nem lehet hogy be van állítva egy másik kapcsolat is, ami automatikusan csatlakozik?
ez mondjuk nem magyarázza a netsebesség változását

Quote (CyberPunk666 @ 11 Feb 2013 19:13)
annyi az alapnet, azt mindenki kapja akinek fizikailag benn van a kábel, a 80/25 az extra csomag, azonosítanod kell magad. (csak egy ötlet)


Ha a fölső hálókártyába van dugva, akkor van ingyen net. Ha az alsó alaplapi integráltba, akkor nincs. Hétvégén beraktam egy régi hálókártyát a gépbe kiróbálni valamit, ekkor derült ki a dolog. Csítes hálókártyám van.

Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 11 2013 04:00pm
Quote (Genthor @ 11 Feb 2013 21:20)
Ha a fölső hálókártyába van dugva, akkor van ingyen net. Ha az alsó alaplapi integráltba, akkor nincs. Hétvégén beraktam egy régi hálókártyát a gépbe kiróbálni valamit, ekkor derült ki a dolog. Csítes hálókártyám van.

http://i.imgur.com/UayQLkX.png


vagy a MAC cím miatt... fucking magic.
Go Back To Magyar Topic List
Prev17127137147157161214Next
Add Reply New Topic New Poll