d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev17107117127137141214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 268
Joined: Feb 6 2013
Gold: 0.00
Feb 6 2013 03:38pm
Quote (xGurke @ Feb 6 2013 10:31pm)
mi a fasztól lehet az, hogy egy gép random leáll játék közben?
túlmelegedik, driver hiba?


nekem akkor volt ilyen anno amikor túlmelegedett a videokártyám, mert elbaszódott a gépemben a hűtés

fagyasztott borsót raktam rá raidelés közben
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Feb 6 2013 03:40pm
Quote (peterthegreat1 @ 6 Feb 2013 22:38)
nekem akkor volt ilyen anno amikor túlmelegedett a videokártyám, mert elbaszódott a gépemben a hűtés

fagyasztott borsót raktam rá raidelés közben


MI A FASZ :DDDDDDDDDDDDDDDDDD
Member
Posts: 30,302
Joined: May 24 2008
Gold: 39,210.00
Feb 7 2013 04:30am
Sziasztok!

Megtelt a háttértárolom a gépemben, ugyhogy ideje beszereznem 1 ujat.

Ilyen alaplapom van:
http://ipon.hu/webshop/product/asus_p8p67_m_pro_rev_3.0/174356

A gépemben jelenleg ez van:
http://ipon.hu/webshop/product/wd_1500gb_caviar_black_7200rpm_64mb_sata3_wd1502faex/172834

Mennyire fontos hogy 7200as fordulata legyen ennek is? bármilyen ötletet, javaslatot szivesen fogadok.

rövid nézelödés utan ezt szurtam ki magamnak:
http://ipon.hu/webshop/product/wd_2000gb_caviar_green_5400rpm_64mb_sata3_wd20earx/178126
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 7 2013 04:36am
A fordulatszám a sebességet befolyásolja, érzékelhető szinten.
De zenék, filmet, dokumentumok tárolására tökéletesen alkalmasak és ott nem fogod érezni a különbséget.

Ha én vennék második HDD-t, akkor a 7200-ason lenne a rendszer és a telepített programok, az 5400-ason pedig a képek, zenék, videók. Így észrevétlen maradna a különbség.

Az 5400 halkabb, és mivel a net sebessége a szűk keresztmetszet én a torrent cuccokat is arra tenném. Kevesebbet is fogyaszt.
Member
Posts: 30,302
Joined: May 24 2008
Gold: 39,210.00
Feb 7 2013 04:40am
Quote (CyberPunk666 @ 7 Feb 2013 11:36)
A fordulatszám a sebességet befolyásolja, érzékelhető szinten.
De zenék, filmet, dokumentumok tárolására tökéletesen alkalmasak és ott nem fogod érezni a különbséget.

Ha én vennék második HDD-t, akkor a 7200-ason lenne a rendszer és a telepített programok, az 5400-ason pedig a képek, zenék, videók. Így észrevétlen maradna a különbség.

Az 5400 halkabb, és mivel a net sebessége a szűk keresztmetszet én a torrent cuccokat is arra tenném. Kevesebbet is fogyaszt.


rendszer SSDröl fut a fontosabb gamekkel egyetemben, igy gyakorlatilag csak film, etc tárolására lesz használva. kicsit rendet kell rakni a gépen, de igazabol megerösitettel, hogy böven elég az 5400es fordulat, a random gamek amiket felrakok meg futnak majd a 7200asról.


köszi megint a segitséget, anno a gépemet is a te segitségeddel raktam össze.


Még1 dolog kimaradt: sata2 és sata3 hely is van még a gépemben, gondolom mindenképpen sata3asat érdemes keresni ugye?

This post was edited by qkatz on Feb 7 2013 04:40am
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Feb 7 2013 05:41am
Quote (qkatz @ 7 Feb 2013 12:40)
rendszer SSDröl fut a fontosabb gamekkel egyetemben, igy gyakorlatilag csak film, etc tárolására lesz használva. kicsit rendet kell rakni a gépen, de igazabol megerösitettel, hogy böven elég az 5400es fordulat, a random gamek amiket felrakok meg futnak majd a 7200asról.


köszi megint a segitséget, anno a gépemet is a te segitségeddel raktam össze.


Még1 dolog kimaradt: sata2 és sata3 hely is van még a gépemben, gondolom mindenképpen sata3asat érdemes keresni ugye?


5400-es fordulaton szerintem a sata2 is eleg, de majd tobbiek megerositik/megcafoljak

en is 5400-eset vennek tarolasra
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 7 2013 05:46am
Quote (qkatz @ 7 Feb 2013 12:40)
rendszer SSDröl fut a fontosabb gamekkel egyetemben, igy gyakorlatilag csak film, etc tárolására lesz használva. kicsit rendet kell rakni a gépen, de igazabol megerösitettel, hogy böven elég az 5400es fordulat, a random gamek amiket felrakok meg futnak majd a 7200asról.


köszi megint a segitséget, anno a gépemet is a te segitségeddel raktam össze.


Még1 dolog kimaradt: sata2 és sata3 hely is van még a gépemben, gondolom mindenképpen sata3asat érdemes keresni ugye?


nincs tudomásom olyan HDD-ről ami eléri a sata 2 sebességét. Még ssd-ből is csak a drága SLC típusok.

Egy sata2 port átviteli sebessége, olyan 300MB/s (nem bit, hanem igen byte !!)... Ezt az átlag SSD sem éri el (~250MB/s körül már átlag normáls ssd)

Egy HDD esetén, ha nem RAID tömbben vannak, akkor 60-80 MB/s átlagnak, 100 körül már kimondottan jónak számít. Max sebességben kb 130-140, de ez szintetikus teszt.

This post was edited by CyberPunk666 on Feb 7 2013 05:48am
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Feb 7 2013 05:50am
Quote (CyberPunk666 @ 7 Feb 2013 13:46)
nincs tudomásom olyan HDD-ről ami eléri a sata 2 sebességét. Még ssd-ből is csak a drága SLC típusok.

Egy sata2 port átviteli sebessége, olyan 300MB/s (nem bit, hanem igen byte !!)... Ezt az átlag SSD sem éri el (~250MB/s körül már átlag normáls ssd)

Egy HDD esetén, ha nem RAID tömbben vannak, akkor 60-80 MB/s teljesen jónak számít.


akkor jol gondolkodtam, laikusok szamara igen megteveszto ez a nyolcas osztos kulonbseg. :Đ szamok gyoznek altalaban mertekegyseg mit sem szamit, eljen a ket GB-os irodai vga 64 bit-es membusszal, ddr3 modulokkal \o/
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Feb 7 2013 06:45am
Quote (ecneB @ Feb 7 2013 11:50am)
akkor jol gondolkodtam, laikusok szamara igen megteveszto ez a nyolcas osztos kulonbseg. :Đ szamok gyoznek altalaban mertekegyseg mit sem szamit, eljen a ket GB-os irodai vga 64 bit-es membusszal, ddr3 modulokkal  \o/


tök jó, hogy azért nagyrészben mérnökinformatikusnak tanulok és egy szót nem értek ebből
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 7 2013 06:50am
Quote (xGurke @ 7 Feb 2013 14:45)
tök jó, hogy azért nagyrészben mérnökinformatikusnak tanulok és egy szót nem értek ebből


Quote (ecneB @ 7 Feb 2013 13:50)
akkor jol gondolkodtam, laikusok szamara igen megteveszto ez a nyolcas osztos kulonbseg.


8 bit ->1 byte
A biztonság kedvéért leírtam fenn, hogy az adatok Megabyte és nem megabit mértékegységgel rendelkeznek.

Quote (ecneB @ 7 Feb 2013 13:50)
szamok gyoznek altalaban mertekegyseg mit sem szamit, eljen a ket GB-os irodai vga 64 bit-es membusszal, ddr3 modulokkal  \o/


nemrég volt itt egy videokártya 4GB ddr3 memóriával, egy irodai gpu mellett. ^^ Ennek csak ennyi a története.
Go Back To Magyar Topic List
Prev17107117127137141214Next
Add Reply New Topic New Poll