d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev17077087097107111214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Feb 3 2013 03:07pm
főként játékra, barátom rak most össze ( vagy rakat) és kérdezi hogy melyik jobb
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 3 2013 03:51pm
Quote (ecneB @ 3 Feb 2013 22:26)
mutter par ezer forintos netbookjan is van ilyen gyari visszaallitas :c

ettol fuggetlenul a cikktol en is fogtam a fejem..


Ez itt komplexebb, egy komplett rendszert állít vissza, lehet totális formázással, lehet csak a c-t, felteszi a drivereket és a multimédiacsomagokat is.
A sonynál egy csomagot kapsz, ez a jó szó. Van benne képnézegető, képkezelő, az új modellek mellé már egy csomóhoz kapsz pl sony vegas-t ingyen, meg egyéb ilyen hozzá való cuccokat, nem ismerem őket név szerint, de egy ~30k hufos csomag.

Ez az egész beépül a rendszerbe, integrálva van.
A sony valami olyasmit ad, mint az apple csak windows alapokon. Nem értheted, ha nem volt VAIO-d. A sony sok szar csinál, de a VAIO az odabasz. A leghalkabb és hidegebb lapokat csinálják. A sony premium display az egyik legjobb a piacon...

Szóval a felárért tesznek is valamit, persze akinek erre nincs igénye vagy szüksége annak drága.

A sonynál egy ilyen csomagot veszel, ott az adott gépre vannak optimalizálva a driverek (csak sony által kiadott driver telepíthető, pl nem rakhatod fel a gyári cataclystet, csak a sony által kiadottat).

Ha egy ladába merci motort akarsz tenni, ott is hegeszteni kell és mókolni, a jó működés pedig nem biztos. Ez is egy ilyen csomag. Nem kell megbontani.

Ha igen, akkor tudd, mit csinálsz. Amúgy ez nyilvánvalóan ilyen lejárató cikk próbál lenni.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 3 2013 03:54pm
Quote (rapiddani @ 3 Feb 2013 23:07)
főként játékra, barátom rak most össze ( vagy rakat) és kérdezi hogy melyik jobb


Ha asztali a gép, akkor a következő mentén kell gondolkozni.

4 fizikai processzormag!

Ha nincs elég pénze egy HD7950 vagy 7970 (esetleg ezeket megközelítő nvidia (lol a 7970 a leggyorsabb 1 gpus kártya ;) )) megvételére, akkor vegyen amd cpu-t, és minden ezen megspórolt pénzt tegyen bele a minél jobb VGA megvételébe.

Ha telik neki ilyen kártyára, akkor előszöris rohadjon meg. Aztán Ha maradt még annyi pénze, akkor intel.

Szóval 4 mag kötelező és ameddig nincs a legjobb VGa a gépben, addig amd, ha marad azon felül pénz, akkor intel.

remélem segítettem.
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Feb 3 2013 03:58pm
Quote (CyberPunk666 @ 3 Feb 2013 22:54)
Ha asztali a gép, akkor a következő mentén kell gondolkozni.

4 fizikai processzormag!

Ha nincs elég pénze egy HD7950 vagy 7970 (esetleg ezeket megközelítő nvidia (lol a 7970 a leggyorsabb 1 gpus kártya ;) )) megvételére, akkor vegyen amd cpu-t, és minden ezen megspórolt pénzt tegyen bele a minél jobb VGA megvételébe.

Ha telik neki ilyen kártyára, akkor előszöris rohadjon meg. Aztán Ha maradt még annyi pénze, akkor intel.

Szóval 4 mag kötelező és ameddig nincs a legjobb VGa a gépben, addig amd, ha marad azon felül pénz, akkor intel.

remélem segítettem.


ha már ilyen szépen megfogalmaztad írhattad volna ezt a postot pszeudokódban hogy CPs legyen

amúgy nekem ez a e7400 - > fx-6300 nagyon durva váltás lett, még szoknom kell a sebességet hiába pörgött 4 ghzen a c2d :D
ha meg már unlockolt a szorzó a procin a jövőben lehet ezt is kicsit megpiszkálom biosba ^^

This post was edited by fahrii on Feb 3 2013 04:01pm
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 3 2013 04:05pm
Quote (fahrii @ 3 Feb 2013 23:58)
ha már ilyen szépen megfogalmaztad írhattad volna ezt a postot pszeudokódban hogy CPs legyen


HA (VGA>=7950 ÉS Pénz-50000>0)
AKKOR
cpu=INTEL;
Különben
cpu=AMD;

This post was edited by CyberPunk666 on Feb 3 2013 04:06pm
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 3 2013 04:08pm
Quote (fahrii @ 3 Feb 2013 23:58)
ha már ilyen szépen megfogalmaztad írhattad volna ezt a postot pszeudokódban hogy CPs legyen

amúgy nekem ez a e7400 - > fx-6300 nagyon durva váltás lett, még szoknom kell a sebességet hiába pörgött 4 ghzen a c2d :D
ha meg már unlockolt a szorzó a procin a jövőben lehet ezt is kicsit megpiszkálom biosba ^^


Jó, de az
2mag->4mag
2.8GHZ -> 3.5GHZ
3Mb->6Mb cache

Szóval ott azért nagy volt az ugrás.
Member
Posts: 49,805
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Feb 3 2013 04:09pm
Quote (CyberPunk666 @ Feb 3 2013 11:08pm)
Jó, de az
2mag->4mag
2.8GHZ -> 3.5GHZ
3Mb->6Mb cache

Szóval ott azért nagy volt az ugrás.


Ati hd 6950 mellett most egy amd 9650 phenom pörög 2.3 ghz, érdemes váltani fx 6300ra?(ehhez új lap+ram is kell)
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Feb 3 2013 04:15pm
Quote (CyberPunk666 @ 3 Feb 2013 23:05)
HA (VGA>=7950 ÉS Pénz-50000>0)
AKKOR
cpu=INTEL;
Különben
cpu=AMD;


látod, szerintem így sokk egyszerűbb és érthetőbb lett

Quote (CyberPunk666 @ 3 Feb 2013 23:08)
Jó, de az
2mag->4mag
2.8GHZ -> 3.5GHZ
3Mb->6Mb cache

Szóval ott azért nagy volt az ugrás.


tényleg óriási, egyszerűen nem bírom semmivel se megakasztani :D
6 magos egyébként papíron, de itt fxeknél van valami okoskodás szal a fizikai magok száma lehet annyi amennyit írsz
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 3 2013 04:15pm
Quote (Vismajor @ 4 Feb 2013 00:09)
Ati hd 6950 mellett most egy amd 9650 phenom pörög 2.3 ghz, érdemes váltani fx 6300ra?(ehhez új lap+ram is kell)


Szerintem nem éri meg. Akkor már inkább fx8xxx.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 3 2013 04:17pm
Quote (fahrii @ 4 Feb 2013 00:15)
látod, szerintem így sokk egyszerűbb és érthetőbb lett



tényleg óriási, egyszerűen nem bírom semmivel se megakasztani :D
6 magos egyébként papíron, de itt fxeknél van valami okoskodás szal a fizikai magok száma lehet annyi amennyit írsz


Különszedték a hagyományos procimagot két darabra, így kétszerakkora számot írnak rá, mint amennyi. De igen igazad van, 6 modul ami 3 teljes mag, de mégsem mert más a működés. Megy a számháború---
Go Back To Magyar Topic List
Prev17077087097107111214Next
Add Reply New Topic New Poll