d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev17037047057067071214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 1 2013 09:01am
Quote (fahrii @ 1 Feb 2013 16:11)
Még megy! (fél órája)

Szörnyű érzés amúgy, van egy kis remény hogy megvan a hiba (szar A1es memóriaslot), viszont minden percben várom hogy összeszarja magát a gép.

:/

CP, ha ez lenne a gond szerinted küldjem vissza a lapot, vagy szarjak bele (úgyis van rá 3 év gari) és tegyem a ramokat A2-B2be?



Mire ezt leírtam elpusztult a gép.

A1 5 percig bírta
A2 ~50 percig
B1 4 perc kb
B2 meglátjuk

furdal a kíváncsiság most meddig fog futni, viszont akkor ezek szerint nem a slot a szar :(


Én ezen a ponton megpróbálnám az alkatrészeket egy másik gépben. Amúgy gyanús, hogy valami nem oké, hiszen egy új alaplap és proci került bele...
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Feb 1 2013 09:05am
Quote (CyberPunk666 @ 1 Feb 2013 16:01)
Én ezen a ponton megpróbálnám az alkatrészeket egy másik gépben. Amúgy gyanús, hogy valami nem oké, hiszen egy új alaplap és proci került bele...


nem lenne jó első körben felküldeni garanciára mind3 alkatrészt?
majd ők kiderítik mi a fasz van

az a baj h nem ismerek olyan embert akinek hasonló gépe lenne szóval a cserélgetés kilőve
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 1 2013 09:06am
Quote (fahrii @ 1 Feb 2013 17:05)
nem lenne jó első körben felküldeni garanciára mind3 alkatrészt?
majd ők kiderítik mi a fasz van

az a baj h nem ismerek olyan embert akinek hasonló gépe lenne szóval a cserélgetés kilőve


akkor küld vissza.
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Feb 1 2013 09:06am
Quote (CyberPunk666 @ 1 Feb 2013 17:06)
akkor küld vissza.


harom het fahrii nelkul :D
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Feb 1 2013 09:11am
Quote (ecneB @ 1 Feb 2013 16:06)
harom het fahrii nelkul :D


?
telefon
laptop
vita

elég sok eszköz van amiről még fel tudok jönni, ne aggódj miattam :D

Quote (CyberPunk666 @ 1 Feb 2013 16:06)
akkor küld vissza.



engem ez most kiégetett, legszebb az egészbe hogy tanulnom kell most és nem túl jó feel amikor programírás közbe random összeszarja magát a gép (szerencse hogy az újraindítás kb 5 mp hála a win8-ssd kombónak)

This post was edited by fahrii on Feb 1 2013 09:11am
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 1 2013 09:15am
Quote (fahrii @ 1 Feb 2013 17:11)
?
telefon
laptop
vita

elég sok eszköz van amiről még fel tudok jönni, ne aggódj miattam :D




engem ez most kiégetett, legszebb az egészbe hogy tanulnom kell most és nem túl jó feel amikor programírás közbe random összeszarja magát a gép (szerencse hogy az újraindítás kb 5 mp hála a win8-ssd kombónak)


Rakd vissza a régi lapot meg cput, vagy az nincs meg?

Amúgy biztos mindent jól raktál össze? Hőmérsékletek rendben vannak?
Próbáltad ssd nélkül HDDvel a gépet?
Esetleg driverek nélkül, csak amit magától felrak? Nekem anno volt ilyen gondom és kiderült, hogy szarok a driverek...
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 1 2013 09:17am
Amúgy az ideg szétbaszott már engem is mire rájöttem.. :D
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Feb 1 2013 09:23am
Quote (CyberPunk666 @ 1 Feb 2013 16:17)
Amúgy az ideg szétbaszott már engem is mire rájöttem.. :D
http://3.ii.gl/vvJtTf.png


Ugyanilyen íróasztalunk van. Csak a miénk nincs ennyire leharcolt állapotban.
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Feb 1 2013 09:26am
Quote (CyberPunk666 @ 1 Feb 2013 16:15)
Rakd vissza a régi lapot meg cput, vagy az nincs meg?

Amúgy biztos mindent jól raktál össze? Hőmérsékletek rendben vannak?
Próbáltad ssd nélkül HDDvel a gépet?
Esetleg driverek nélkül, csak amit magától felrak? Nekem anno volt ilyen gondom és kiderült, hogy szarok a driverek...


elég sok gépet raktam már össz, és mivel saját így fokozottan odafigyeltem, kizártak tartom hogy ez lenne a hiba
hőmérsékletek rendben vannak
win8nak hála egyedül az ATI driver amit feltettem (egyébként win7el is kipróbáltam, az már az első bekapcsolás utáni oprendszer frissítésnél megadta magát teljesen pucéran)

régi gép megvan csak az az utóbbi időbe egyre szarabb volt, ezért is cseréltem, amiket csinált:
- érdekes "üresjáratokat" produkált a processzor, néha 1-2 percre elgondolkodott, használhatatlanná vált a gép (kurzor működött, kattingatni is tudtam)
- stock feszültséggel be se indult (tuning nélkül ofc), csak ha adtam neki egy kis kakaót (ez a tuning miatt van, 3 éve ~4 ghzen járatom az e7400et magasabb feszen)
- néha bekapcsolásnál ki-be kapcsolt a gép, kb 4-5.jére indult csak be, de volt hogy a windows be se jött hanem leragadt a töltőképernyőn


ui.: 1 óra 10 perce megy a blend az utolsó memóriaslotba, kérdés az hogy úgy merjem e hagyni míg lemegyek edzeni

úgyhagyom, gl nekem, ha arra jövök vissza hogy a gép még megy magamalászarok

This post was edited by fahrii on Feb 1 2013 09:46am
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Feb 1 2013 11:28am
3 órája fut hibátlanul a blend (B2 slot)

hogy a kurva annyába lehetséges az hogy 3 órát megy a blend és ahogy leülök gépezni 2 perc után befagyok?????????????

Adok a ramoknak 1.65V-ot, próbát megér.

Lassan blogot nyithatnék a fasszopásomnak...

This post was edited by fahrii on Feb 1 2013 11:42am
Go Back To Magyar Topic List
Prev17037047057067071214Next
Add Reply New Topic New Poll