d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev17027037047057061214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jan 31 2013 03:16pm
Quote (fahrii @ Jan 31 2013 09:12pm)
Prime95 alatt ugye megfeküdt, ez áll a resultsban:

FATAL ERROR: Resulting sum was 2.582537799819833e+019, expected: 2868913584972318
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
FATAL ERROR: Resulting sum was 2.268648436767853e+021, expected: 1602123479012528
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
FATAL ERROR: Resulting sum was 3.726783115509042e+020, expected: 435074140281519.9
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Mond valakinek valamit? :D


proci stock órajelen fut vagy húzva van?
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Jan 31 2013 03:50pm
Quote (Eoghan @ 31 Jan 2013 22:16)
proci stock órajelen fut vagy húzva van?


tegnap raktam össze a gépet, természetesen teljesen alap minden a biosban, nem nyúltam hozzá
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Jan 31 2013 04:41pm
Quote (fahrii @ Jan 31 2013 10:50pm)
tegnap raktam össze a gépet, természetesen teljesen alap minden a biosban, nem nyúltam hozzá


akkor itt elfogyott a google-tudományom
azt írták, hogy cpu hiba okozza ezt a hibaüzenetet és a hapsinál a proci visszavétele szüntette meg a hibát
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Jan 31 2013 05:57pm
Quote (fahrii @ 31 Jan 2013 23:50)
tegnap raktam össze a gépet, természetesen teljesen alap minden a biosban, nem nyúltam hozzá


Quote (Eoghan @ 1 Feb 2013 00:41)
akkor itt elfogyott a google-tudományom
azt írták, hogy cpu hiba okozza ezt a hibaüzenetet és a hapsinál a proci visszavétele szüntette meg a hibát


probald ki manualisan visszavenni egy kicsit az orajelet esvagy alulfeszelni a procit
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Feb 1 2013 07:22am
elkezdtem külön-külön tesztelni a ramokat, nagyon gyanús hogy az egyik modul hibás

az egyiket kivettem, járattam egy kis blend tesztet, meg is pusztult a gép 5 perc után (small fft egyébként reggel bírta 1,5 óráig, és amikor lerohadt akkor se a proci miatt... ezt a results.txtből tudom)
most a másik modul van a gépbe, fohászkodom hogy ne rohadjon le mert akkor megvan a rohadék
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Feb 1 2013 07:24am
Quote (fahrii @ 1 Feb 2013 15:22)
elkezdtem külön-külön tesztelni a ramokat, nagyon gyanús hogy az egyik modul hibás

az egyiket kivettem, járattam egy kis blend tesztet, meg is pusztult a gép 5 perc után (small fft egyébként reggel bírta 1,5 óráig, és amikor lerohadt akkor se a proci miatt... ezt a results.txtből tudom)
most a másik modul van a gépbe, fohászkodom hogy ne rohadjon le mert akkor megvan a rohadék


Másik slotban is próbáld, mert az új alaplap miatt könnyen lehet, hogy az a szar.
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Feb 1 2013 07:27am
Quote (CyberPunk666 @ 1 Feb 2013 14:24)
Másik slotban is próbáld, mert az új alaplap miatt könnyen lehet, hogy az a szar.


igen, erre is gondoltam
ha fail ez lesz a következő lépésem
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Feb 1 2013 07:33am
Quote (fahrii @ 1 Feb 2013 14:27)
igen, erre is gondoltam
ha fail ez lesz a következő lépésem


kékhalált is kaptam, rekordidő alatt (2 perc volt kb)

áttettem a szomszéd slotba a ramot (A1ből A2be), most futtatok még1 kis tesztet, egyébként a kékhalál a következő hibát dobta ki: 0x0000001



This post was edited by fahrii on Feb 1 2013 07:36am
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Feb 1 2013 08:11am
Quote (fahrii @ 1 Feb 2013 14:33)
kékhalált is kaptam, rekordidő alatt (2 perc volt kb)

áttettem a szomszéd slotba a ramot (A1ből A2be), most futtatok még1 kis tesztet, egyébként a kékhalál a következő hibát dobta ki:  0x0000001


Még megy! (fél órája)

Szörnyű érzés amúgy, van egy kis remény hogy megvan a hiba (szar A1es memóriaslot), viszont minden percben várom hogy összeszarja magát a gép.

:/

CP, ha ez lenne a gond szerinted küldjem vissza a lapot, vagy szarjak bele (úgyis van rá 3 év gari) és tegyem a ramokat A2-B2be?



Mire ezt leírtam elpusztult a gép.

A1 5 percig bírta
A2 ~50 percig
B1 4 perc kb
B2 meglátjuk

furdal a kíváncsiság most meddig fog futni, viszont akkor ezek szerint nem a slot a szar :(

This post was edited by fahrii on Feb 1 2013 08:38am
Member
Posts: 42,133
Joined: Nov 12 2007
Gold: 6,645.00
Feb 1 2013 08:58am
nem tudok mit mondani erre..visszaolvastam.

Nekünk fater gépével volt ugyanez, de tök más konfig mellett. Intel vonal, P67 alaplap, Ati VGA. A probléma nem is tudom pontosan hogy oldodott meg.

A lényeg hogy minden alkatrész hibátlan önmagában, együtt mégsem volt jó és a windows szerint a merevlemez állt le, majd ebből a videódriver omlasztotta össze a gépet úgy, hogy timeoutolt valahogy és így a gép átkapcsolt energiatakarékosabb módba, a proci meg nem kapott feszt és kékhalálozott. Gyári értékeken mindezt.

Tudtommal nem csinálja már ezt a gép mióta SSDre váltottunk...de ugye lárifárinak SSD van alapon...
Go Back To Magyar Topic List
Prev17027037047057061214Next
Add Reply New Topic New Poll