d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev17007017027037041214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Jan 31 2013 08:02am
Quote (ecneB @ 31 Jan 2013 14:57)
http://4.ii.gl/luqh9k.png

honnan szervaltad?
egy memmel etc, ha van integralt vga akkor vga nelkul


ment memtest86 elég 3 órát, nem dobott ki hibát (gondollkodtam rajta h tesztelni kéne külön is a 2 modult, de szerintem nem szükséges)
alaplap - proci közül sajnos nem tudom melyik lehet szar, nincs ismerős akinek AM3+os gépe lenne

eléggé kivagyok mert vizsgára kell készülnöm és a kurva géppel kell szarakodnom (gépen tudok csak készülni)
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Jan 31 2013 09:18am
Quote (fahrii @ 31 Jan 2013 15:02)
ment memtest86 elég 3 órát, nem dobott ki hibát (gondollkodtam rajta h tesztelni kéne külön is a 2 modult, de szerintem nem szükséges)
alaplap - proci közül sajnos nem tudom melyik lehet szar, nincs ismerős akinek AM3+os gépe lenne

eléggé kivagyok mert vizsgára kell készülnöm és a kurva géppel kell szarakodnom (gépen tudok csak készülni)


egyébként csak akkor szarja össze magát a gép ha beindítom a haverom :D
érdekes, annyira memóriagyanús, de mégis kibírt hiba nélkül 2-3 órát a memtest86 :/
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Jan 31 2013 09:36am
Quote (szabika @ 31 Jan 2013 09:22)
isten pékfüle, hogy egy blootooth fejhallgató, ami 1 éve 5k volt, most 8k -,-'


4,5 éve 20k volt egy 1066 mhz kingstone ddr2 hyperx modulpár, ma 21k :D
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 31 2013 09:51am
Quote (fahrii @ 31 Jan 2013 15:54)
tfw meghozzák az új géped (alaplap-proci-memória)
tfw random újraindulgat, fagyás, kékhalál etc.


új gép?
Akkor én darabjaira szedném és összeraknám magam (botrány mit tudnak művelni időnként). Minden kábelt saját magad dugsz be és igazítasz, jumper ellenőrzés, memóriák a megfelelő dual channel slotokban, azok közül is a közelebbiekben amik összetartoznak stb.

Ha fizikálisan jól van összerakva, akkor bios reset, kézzel minden dolog beállít. Kézzel beállítani a memória időzítést és frekvenciát (ha kell akkor 1.65V feszültséget neki. NB-t 2000 mhz-re stb.
AHCI engedélyezése, energiatakarékos baszások behangolása, hogy majd a win lekezeli, ilyenek.

Utána telepítő elindít, a teljes rendszerpartíciót formázod, de NEM!!! gyorsformázással. Ha felkerült a win (ahci on fontos) módban, akkor megnézed mit nem ismert fel. Ahhoz a gyártó legfrissebb driverét leszeded a netről és felrakod. Amit felismert azt leszarod. A VGa driverből pedig a legfrissebb amd/nvidiát.

ha ezek után is instabil, akkor felrakod az aidát, és a furmarkot. Egyszerre futtatod maxon az aida cpu stresszt és a furmark stressz tesztjeit és figyeled az értékeit. Kb 30 perc futás már megbízható eredményt ad.
Ha ezek sem találnak semmit, akkor memtesztet legalább 5-10 órán keresztül kell futtatni.

Ha semmi nem oldja meg, akkor natur win mellett futtatsd a teszteket, és ha akkor is rossz, akkor mehet a szétszedés minden feles alkatrész ki (pl hdd is mehet ki, live OSről tsztelni)....

Esetleg lehet táp probléma is, az a stressz tesztek alatt kijön elvileg).


Én kb ezt csinálnám. mondjuk a tápot be tudod mérni a sulitok laborjában, az elég biztos eredményt ad.
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Jan 31 2013 10:11am
Quote (CyberPunk666 @ 31 Jan 2013 16:51)
új gép?
Akkor én darabjaira szedném és összeraknám magam (botrány mit tudnak művelni időnként). Minden kábelt saját magad dugsz be és igazítasz, jumper ellenőrzés, memóriák a megfelelő dual channel slotokban, azok közül is a közelebbiekben amik összetartoznak stb.

Ha fizikálisan jól van összerakva, akkor bios reset, kézzel minden dolog beállít. Kézzel beállítani a memória időzítést és frekvenciát (ha kell akkor 1.65V feszültséget neki. NB-t 2000 mhz-re stb.
AHCI engedélyezése, energiatakarékos baszások behangolása, hogy majd a win lekezeli, ilyenek.

Utána telepítő elindít, a teljes rendszerpartíciót formázod, de NEM!!! gyorsformázással. Ha felkerült a win (ahci on fontos) módban, akkor megnézed mit nem ismert fel. Ahhoz a gyártó legfrissebb driverét leszeded a netről és felrakod. Amit felismert azt leszarod. A VGa driverből pedig a legfrissebb amd/nvidiát.

ha ezek után is instabil, akkor felrakod az aidát, és a furmarkot. Egyszerre futtatod maxon az aida cpu stresszt és a furmark stressz tesztjeit és figyeled az értékeit. Kb 30 perc futás már megbízható eredményt ad.
Ha ezek sem találnak semmit, akkor memtesztet legalább 5-10 órán keresztül kell futtatni.

Ha semmi nem oldja meg, akkor natur win mellett futtatsd a teszteket, és ha akkor is rossz, akkor mehet a szétszedés minden feles alkatrész ki (pl hdd is mehet ki, live OSről tsztelni)....

Esetleg lehet táp probléma is, az a stressz tesztek alatt kijön elvileg).


Én kb ezt csinálnám. mondjuk a tápot be tudod mérni a sulitok laborjában, az elég biztos eredményt ad.


Alaplap - proci - memvásárlás volt, én raktam össze.
Most délelőtt 10től 3ig simán ment aztán megint elkezdte. (ebből 2 óra FC3 volt max grafon egyébként)

Azóta 2x indult újra simán, 2x kékhalál, 3x fagyás (beragadó hanggal).

2x indítottam prime95öt 3 óta, mind2x rá pár percre fagyott is a gép

tápegységet én kizárnám, előző géppel nem volt ilyesfajta problémám (azaz problémám volt mert szarakodott, de nem így)
hol lehetne bemérni?
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Jan 31 2013 10:28am
A 2 kékhalál:
Bad_pool_header
System_thread_exception_not_handled
Már ha ez mond valakinek valamit.
Member
Posts: 42,999
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Jan 31 2013 10:34am
Quote (fahrii @ 31 Jan 2013 18:28)
A 2 kékhalál:
Bad_pool_header
System_thread_exception_not_handled
Már ha ez mond valakinek valamit.


a két hibakód lehetséges okainak metszete alapján az adathordozó tájékán nézelődnék.

pl: sata driver, bad sector keresés, winyó terhelés, hdd sentinel, esetleg win reinstall (lassú formázással)

This post was edited by CyberPunk666 on Jan 31 2013 10:35am
Member
Posts: 29,404
Joined: Jan 24 2009
Gold: 0.00
Jan 31 2013 10:41am
Quote (CyberPunk666 @ 31 Jan 2013 17:34)
a két hibakód lehetséges okainak metszete alapján az adathordozó tájékán nézelődnék.

pl: sata driver, bad sector keresés, winyó terhelés, hdd sentinel, esetleg win reinstall (lassú formázással)


SSD van a gépben, kb 2 hónapos
egyébként gyorsformázva lett csak, de egyáltalán lehetséges hogy ilyen hibát produkáljon? eléggé elképzelhetetlen számomra :S
Member
Posts: 6,659
Joined: Dec 28 2010
Gold: 15.00
Jan 31 2013 11:39am
üdv mindenkinek!
egy olyan problémával fordulok hozzátok ,hogy van egy laptop aminek a rendszere nem ismeri fel a videó kártya driverjét.
van egy olyan sejtésem ,hogy rossz a driver. (haverom laptopja) a device managerben a videó kártyánál ilyen hibaüzenet jelenik meg :

a srác akié a laptop használtan vette és nem tudja ,hogy milyen videó kártya van benne (nincsenek papírjai a gépnek) . azt szeretném kérdezni ,hogy tudtok e valami olyan programot amivel fel lehetne ismerni a videó kártya típusát.
szerintem VIA Chrome van benne ,mert a srác úgy emlékszik ,hogy azt mondták amikor vette. én raktam neki újra a windowst és ez alapján VIA Chrome drivert raktam fel neki. mivel nem tudtuk ,hogy milyet töltsünk le ezért rágugliztam és leszedtem az elsőt.(azt gondolván ,hogy majd updatelem és felfrissíti arra amilyen kell. de sajnos nem hajlandó) . ezért kellene a program. óriási segítség lenne.
minden választ előre is nagyon szépen köszönök! :hug:
Member
Posts: 49,806
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Jan 31 2013 11:42am
Quote (DirtyDirty @ Jan 31 2013 06:39pm)
üdv mindenkinek!
egy olyan problémával fordulok hozzátok ,hogy van egy laptop aminek a rendszere nem ismeri fel a videó kártya driverjét.
van egy olyan sejtésem ,hogy rossz a driver. (haverom laptopja) a device managerben a videó kártyánál ilyen hibaüzenet jelenik meg :
http://kepfeltoltes.hu/130131/3rror_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
a srác akié a laptop használtan vette és nem tudja ,hogy milyen videó kártya van benne (nincsenek papírjai a gépnek) . azt szeretném kérdezni ,hogy tudtok e valami olyan programot amivel fel lehetne ismerni a videó kártya típusát.
szerintem VIA Chrome van benne ,mert a srác úgy emlékszik ,hogy azt mondták amikor vette. én raktam neki újra a windowst és ez alapján VIA Chrome drivert raktam fel neki. mivel nem tudtuk ,hogy milyet töltsünk le ezért rágugliztam és leszedtem az elsőt.(azt gondolván ,hogy majd updatelem és felfrissíti arra amilyen kell. de sajnos nem hajlandó) . ezért kellene a program. óriási segítség lenne.
minden választ előre is nagyon szépen köszönök!  :hug:


Keress rá a monitor tipusára?
Go Back To Magyar Topic List
Prev17007017027037041214Next
Add Reply New Topic New Poll