d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1465346544655465646574765Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 13,320
Joined: Jul 19 2008
Gold: 21,598.00
Feb 5 2023 12:31pm
Quote (cowding @ 5 Feb 2023 21:14)
hát november végén adtuk be a hitelkérelmet ugy h az adásvételi határideje jan 27 volt és igyis kicsuszott belőle a retkes cib szóval jah, lehetett volna jobb de azért sirni nincs pofám
meg gondolom nem az utolsó fideszes pénzszorások voltak ezek, ofc felveszünk mindent is majd, főleg h rét aka. aranykoronás a másik telek, nekem már amugy is van 10ha föld a tisza mellett ugyhogy soon aranykalászos gazda végtelen eus támogatás



csak ilyen gány alaprajzom van egyelőre ugyh gl, de jah nagyok a szobák meg a nappali/étkező is, az egyik szobába megy egy beépitett gardrób
37 volt a vége, 45 röl indultunk

https://i.imgur.com/o44Dt8Z.png

gg nektek is, a gépészetre zselé vagyok de majd apránként, igy támogatás nélkül esélytelen volt nálunk napelem + hőszivattyú atm meg 100 millába nem is gondolkodtunk soha, nekünk igy a 60 volt a teteje és akkor az szólaljon meg, vagy 40 körül és akkor felujitunk és még marad is (kéne egy nagyobb kocsi is ugye ezt is beszéltük multkor)


E/ lemaradt h mi a butor
Összes ágy, szekrény, vitrin, polc, szék etc amit el tudsz képzelni
2 tuzhely, 1 nagy fagyaszto, mosogatogep
Tüzifa, faanyag, vas(zartszelvenyek, csovek) egyeb baszasok overall kb 2m ft ertekben

Ja meg van egy kb 30m2 műhely szigetelve ipari árammal, egy különálló krumplis pince, filagoria, rengeteg gyümölcsfa etc etc felsorolni is sok

Lőttem ma pár drónképet
https://i.imgur.com/eIWdTna.jpghttps://i.imgur.com/77j2tNE.jpg


biztonsági kamerák pozíciója? központi riasztórendszer be van már építve? kutyátok milyen fajta?
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Feb 5 2023 12:37pm
Quote (MarcusD @ Feb 5 2023 07:31pm)
biztonsági kamerák pozíciója? központi riasztórendszer be van már építve? kutyátok milyen fajta?


elöl meg a teraszon de akarok majd a kertbe is + vadkamerát oda a patakhoz mert elvileg bejönnek a szarvasok azok meg qtk (ugyanitt 4x voltam eddig ott de a szomszédasszony már tudja a rendszámomat)
be de szar meg faszom kapcsolgatja, kutya szerintem ha 10 db összesen van a faluba (1 az utcában), mindenkinek macskája van
és amugy a millios mezőgazdasági szarokat csak lerakják a telek elé meg nyitva a kapuk fele a faluban ugyh gondolom annyira nem szar a közbiztonság (nincsenek afrikai honfitársak mert valami olyan a sztori h vannak tót magyarok vagy magyar tótók és igy megvan valami kvóta, de szerintem csak simán fullba tolja a rassziszmust a vezetés)

This post was edited by cowding on Feb 5 2023 12:37pm
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Feb 5 2023 12:37pm
Quote (cowding @ 5 Feb 2023 19:37)
elöl meg a teraszon de akarok majd a kertbe is + vadkamerát oda a patakhoz mert elvileg bejönnek a szarvasok azok meg qtk
be de szar meg faszom kapcsolgatja, kutya szerintem ha 10 db összesen van a faluba (1 az utcában), mindenkinek macskája van
és amugy a millios mezőgazdasági szarokat csak lerakják a telek elé meg nyitva a kapuk fele a faluban ugyh gondolom annyira nem szar a közbiztonság (nincsenek afrikai honfitársak mert valami olyan a sztori h vannak tót magyarok vagy magyar tótók és igy megvan valami kvóta, de szerintem csak simán fullba tolja a rassziszmust a vezetés)


remélem nem akarsz sokmindent arrafelé termeszteni akkor mert mindent felfognak zabálni :D
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Feb 5 2023 12:55pm
Quote (Cpt_Ghost @ Feb 5 2023 07:37pm)
remélem nem akarsz sokmindent arrafelé termeszteni akkor mert mindent felfognak zabálni :D


hát az első telek végében van kerités + kapu ami elválasztja és a fenti részen lesz télikert/folia + ott vannak a gyümölcsfák meg szeder etc, de majd bezárom a patak felöli végét az egésznek mert afaik már irtam hogy a lenti telekre "erdő" megy, szoval pár évig bekeritem amig megerősödnek a fák aztán vissza kinyitom hogy begyüjjön a természet

This post was edited by cowding on Feb 5 2023 12:56pm
Member
Posts: 59,371
Joined: Feb 15 2009
Gold: 80.00
Feb 5 2023 01:15pm
Quote (cowding @ 5 Feb 2023 19:55)
hát az első telek végében van kerités + kapu ami elválasztja és a fenti részen lesz télikert/folia + ott vannak a gyümölcsfák meg szeder etc, de majd bezárom a patak felöli végét az egésznek mert afaik már irtam hogy a lenti telekre "erdő" megy, szoval pár évig bekeritem amig megerősödnek a fák aztán vissza kinyitom hogy begyüjjön a természet


elég nice amúgy
Member
Posts: 22,595
Joined: Jun 5 2005
Gold: 10,257.50
Feb 5 2023 02:31pm
Quote (cowding @ 5 Feb 2023 19:55)
hát az első telek végében van kerités + kapu ami elválasztja és a fenti részen lesz télikert/folia + ott vannak a gyümölcsfák meg szeder etc, de majd bezárom a patak felöli végét az egésznek mert afaik már irtam hogy a lenti telekre "erdő" megy, szoval pár évig bekeritem amig megerősödnek a fák aztán vissza kinyitom hogy begyüjjön a természet


Ha nincs 3 m magas, akkor semmit nem ér szarvas ellen.
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Feb 5 2023 02:49pm
Quote (Genthor @ Feb 5 2023 09:31pm)
Ha nincs 3 m magas, akkor semmit nem ér szarvas ellen.


azért nemhiszem h helyben 3m-t ugrik egy szarvas és futni meg nem tud mert ott a patak közvetlen de majd akkor teszek olyan csövet a facsemetékre h ne legyen lezabálva
Member
Posts: 49,807
Joined: Feb 27 2006
Gold: 3,747.73
Feb 5 2023 03:08pm
Quote (cowding @ Feb 5 2023 07:14pm)
hát november végén adtuk be a hitelkérelmet ugy h az adásvételi határideje jan 27 volt és igyis kicsuszott belőle a retkes cib szóval jah, lehetett volna jobb de azért sirni nincs pofám
meg gondolom nem az utolsó fideszes pénzszorások voltak ezek, ofc felveszünk mindent is majd, főleg h rét aka. aranykoronás a másik telek, nekem már amugy is van 10ha föld a tisza mellett ugyhogy soon aranykalászos gazda végtelen eus támogatás



csak ilyen gány alaprajzom van egyelőre ugyh gl, de jah nagyok a szobák meg a nappali/étkező is, az egyik szobába megy egy beépitett gardrób
37 volt a vége, 45 röl indultunk

https://i.imgur.com/o44Dt8Z.png

gg nektek is, a gépészetre zselé vagyok de majd apránként, igy támogatás nélkül esélytelen volt nálunk napelem + hőszivattyú atm meg 100 millába nem is gondolkodtunk soha, nekünk igy a 60 volt a teteje és akkor az szólaljon meg, vagy 40 körül és akkor felujitunk és még marad is (kéne egy nagyobb kocsi is ugye ezt is beszéltük multkor)


E/ lemaradt h mi a butor
Összes ágy, szekrény, vitrin, polc, szék etc amit el tudsz képzelni
2 tuzhely, 1 nagy fagyaszto, mosogatogep
Tüzifa, faanyag, vas(zartszelvenyek, csovek) egyeb baszasok overall kb 2m ft ertekben

Ja meg van egy kb 30m2 műhely szigetelve ipari árammal, egy különálló krumplis pince, filagoria, rengeteg gyümölcsfa etc etc felsorolni is sok

Lőttem ma pár drónképet
https://i.imgur.com/eIWdTna.jpghttps://i.imgur.com/77j2tNE.jpg


Nice nice. Nyilván nem tudom h dolgoztok ketten ill merre a csalad, de nemtom hogy fogjatok csinalni. Mi caak 20kilometerre vagyunk a csalad nagy reszetol de igyis 80 ezerert tankoltam :D ugyh itthonrol dolgozom +feleségem meg itthon van ugye gyerekkel. Ket kocsival lesztek majd? Kezdem azt hinni h szamunkra elkerulhetetlen lesz. Főleg h mar legtobb ceg elkezdte peccegetni h jarjunk vissza az irodaba.
Member
Posts: 22,735
Joined: Apr 30 2011
Gold: 122.92
Feb 5 2023 03:42pm
Quote (Vismajor @ Feb 5 2023 10:08pm)
Nice nice. Nyilván nem tudom h dolgoztok ketten ill merre a csalad, de nemtom hogy fogjatok csinalni. Mi caak 20kilometerre vagyunk a csalad nagy reszetol de igyis 80 ezerert tankoltam :D ugyh itthonrol dolgozom +feleségem meg itthon van ugye gyerekkel. Ket kocsival lesztek majd? Kezdem azt hinni h szamunkra elkerulhetetlen lesz. Főleg h mar legtobb ceg elkezdte peccegetni h jarjunk vissza az irodaba.


2 kocsi meg full ho, max 1 nap bejárkálás (bölcsi ovi de még általános iskola is literally az utcában van)
családnak is van lába, asszony féle nyiregyházán van ugyh oda eddig is szopás volt nagyjából 5%-al lett szarabb, apámék meg 10 helyett 30-40 perc, ez ofc több de azért mégsem amerikából kell hazarepülni
tágabb család akikkel rendszeresebben találkozunk meg mind errefele van vác fölött, velük kb ugyan annyi effort lesz találkozni mint eddig (20 perc autóut helyett 20 perc x falun át)
Member
Posts: 31,291
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Feb 6 2023 01:19am
Quote (cowding @ Feb 5 2023 10:42pm)
2 kocsi meg full ho, max 1 nap bejárkálás (bölcsi ovi de még általános iskola is literally az utcában van)
családnak is van lába, asszony féle nyiregyházán van ugyh oda eddig is szopás volt nagyjából 5%-al lett szarabb, apámék meg 10 helyett 30-40 perc, ez ofc több de azért mégsem amerikából kell hazarepülni
tágabb család akikkel rendszeresebben találkozunk meg mind errefele van vác fölött, velük kb ugyan annyi effort lesz találkozni mint eddig (20 perc autóut helyett 20 perc x falun át)


Én 9 évig 2kmre laktam szüleimtől, de így is csak havonta egyszer mentem át átlagba, most meg kb 22km a városon keresztül, 45 perc, így viszont jobban értékeljük amikor ténylegesen találkozunk.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1465346544655465646574765Next
Add Reply New Topic New Poll