d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev1106410651066106710681214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 38,170
Joined: Jul 24 2005
Gold: 16,753.07
May 11 2016 07:31am
Quote (TresholdOfUniverse @ May 11 2016 02:22pm)
egy ujabb dell latitude(E7440+) szeles HD kepernyovel, egy HD monitor, bill, eger, dokkolo, fules

es most donoljal

mi a szarnak ket monitor, hasznald alaptopet is


szeretné magát körberakni grafikonokkal hogy lássa hogy növekszik a department termelékenysége a keze alatt
Member
Posts: 20,801
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
May 11 2016 11:00am
Quote (rapiddani @ May 11 2016 01:04pm)
ez így kettőből két indok ami miatt jelentkeznék, szandál zoknival hogy áll a banda, mehet?


Azt nem tudom meg de zokniban voltak paran es felraktak maguk ala a szekre a labukat, meg a leendö csapatom neve bazinga, ugyhogy nem hiszem hogy barkinek is lenne ellenvetese.

Quote (kuzdithom @ May 11 2016 01:32pm)
messziről kerülnél el a faszba az ilyen a helyet.
a következő, hogy nem ehetek húst, 2 szer kell imádkoznom egy nap?
mi a rohadás köze van hozzájuk, hogy én dohányzok e? meg hogy mivel közlekedem?
úúúúúúúristen 2016


Nem nagyon van lehetösegem valogatni, de nekem speciell nincs jogsim, es eletemben nem szivtam el egyetlen szal cigarettat sem, szoval nekem mindegy. Dohanyosokat amugy is utalom alapbol, akarmikor emberek köze megyek mindig pöfekel valami fasz mellettem. Ha rajtam mulna betiltanam.

Quote (TresholdOfUniverse @ May 11 2016 02:22pm)
egy ujabb dell latitude(E7440+) szeles HD kepernyovel, egy HD monitor, bill, eger, dokkolo, fules

es most donoljal

mi a szarnak ket monitor, hasznald alaptopet is


Nekem E5450 van itthon, azt lehet megprobalom eladni a cegnek.

Ket monitorral egyiken browser amiben tesztelek masikon IDE
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
May 11 2016 12:35pm
Quote (Karan2_Returned @ 11 May 2016 19:00)
Azt nem tudom meg de zokniban voltak paran es felraktak maguk ala a szekre a labukat, meg a leendö csapatom neve bazinga, ugyhogy nem hiszem hogy barkinek is lenne ellenvetese.



Nem nagyon van lehetösegem valogatni, de nekem speciell nincs jogsim, es eletemben nem szivtam el egyetlen szal cigarettat sem, szoval nekem mindegy. Dohanyosokat amugy is utalom alapbol, akarmikor emberek köze megyek mindig pöfekel valami fasz mellettem. Ha rajtam mulna betiltanam.



Nekem E5450 van itthon, azt lehet megprobalom eladni a cegnek.

Ket monitorral egyiken browser amiben tesztelek masikon IDE


Xps 13-at vettem. Még nem jött meg, de alig várom.
Viszonylag erős, 1200 chf, i5 8gb ram ubuntu. 15 óra akksi 1.2 kg
Fhd ips kijelző. Qhd ips+touch drágább és picit nehezbb, akksija sem 15 óra. Van i7 8/16gb rammal is, de ezek 15w tdp procik 2mag/4szál, i7 3mb helyett 4mb cache és +200 mhz asszem.

Adaptertel tud vga+hdmi usb3.0 portot (usb-c az adapter) ez + 90 chf talán
Dokkolóval még van hozzá pár port az 2xx chf.
Alu+karbon, szerintem ebben a kategóriában nincs jobb nála.

Ha erősebb gép kell és a mobilitás másodlagos, akkor valami 4mag/8szál i7 14-15.6. Azokat nemnézegeztem
Member
Posts: 20,801
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
May 11 2016 12:39pm
Quote (Akizk @ May 11 2016 07:35pm)
Xps 13-at vettem. Még nem jött meg, de alig várom.
Viszonylag erős, 1200 chf, i5 8gb ram ubuntu. 15 óra akksi 1.2 kg
Fhd ips kijelző. Qhd ips+touch drágább és picit nehezbb, akksija sem 15 óra. Van i7 8/16gb rammal is, de ezek 15w tdp procik 2mag/4szál, i7 3mb helyett 4mb cache és +200 mhz asszem.

Adaptertel tud vga+hdmi usb3.0 portot (usb-c az adapter) ez + 90 chf talán
Dokkolóval még van hozzá pár port az 2xx chf.
Alu+karbon, szerintem ebben a kategóriában nincs jobb nála.

Ha erősebb gép kell és a mobilitás másodlagos, akkor valami 4mag/8szál i7 14-15.6. Azokat nemnézegeztem


Pont hogy egy 1000 eves thinkpad is eleg lenne a munkahoz, egyetlen program ami akarmennyi memoriat fog igenyelni az a chrome lesz. Ezert igy piszkosan sok lenne a 2000 chf keret, ugyhogy gondotlam elbaszom valami monitorokra meg egy minösegi billentyüzetre
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
May 11 2016 12:40pm
Quote (Akizk @ May 11 2016 01:46pm)
Itt mindenhol laptopot hasznalnak mär, meg cad-re is


mär
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
May 11 2016 12:47pm
Quote (rapiddani @ May 11 2016 02:04pm)
ez így kettőből két indok ami miatt jelentkeznék, szandál zoknival hogy áll a banda, mehet?


nice

Quote (lacketto @ May 11 2016 03:31pm)
szeretné magát körberakni grafikonokkal hogy lássa hogy növekszik a department termelékenysége a keze alatt


1 ev tapasztalattal, ugy, hogy 1 honap alatt 25%-os novekedest ertem el a departmenten pmkent.

szoval igen, ennyire jo vagyok :S
Quote (kuzdithom @ May 11 2016 02:32pm)
messziről kerülnél el a faszba az ilyen a helyet.
a következő, hogy nem ehetek húst, 2 szer kell imádkoznom egy nap?
mi a rohadás köze van hozzájuk, hogy én dohányzok e? meg hogy mivel közlekedem?
úúúúúúúristen 2016


nem mintha én ugyanezt nem tartanám faszságnak
de van pár munkatársam aki dohányzik és ha közel jön hozzám, így is érzem hogy gecibüdös a pofája még úgy is, hogy egész nap rágózik dohányzás után, nice

ezt a tömegközlekedést végképp nem értem, ez valami hippi klub lesz, np krixnek pont jó
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
May 11 2016 12:47pm
Quote (Karan2_Returned @ 10 May 2016 21:18)
Apropo munka, ha fölvesznek nekem kene megrendelnem es beallitanom a setupomat. Annyit tudok hogy ~500k forint körül lesz ra keretem, iso ötletek.

Arra gondoltam 2 monitor + egy laptop + bill/eger kijön ebböl a penzböl, de hatha tud valaki jobbat.


Drupal sminkelö allasra lenne btw)))


ja 500k 1750 chf? annyibol nem lesz xps+2 monitor

am tok jo, hogy nalatok ki lehet valasztani, hogy mit szeretnel hasznani

nalunk HP az osszes cucc, Probook 6550b gecijo volt, de a mostani 650 (G1 asszem) kb fel ev utan kukaerett volt nalam.

- billzet kb kiesik (1 ev utan)
- rj 45 port kontakthibas (fel ev)
- zsaner ugy kilazult, hogy mozog gepeles kozben a fedel (kb 9 honap utan)
- ha felnyitom a fedelet random 640x480 vagy 800x600 lesz a felbontas, vagy eppen be sem kapcsol a kijelzo es utni kell hogy adjon kepet, neha csak reset utan ad kepet (1 ev)
- dvd iro 10-bol 1 cd-t irt meg
- 1000+ chf es nincsrajta billzet hattervilagitas (legnagyobb facepalm)

ezek a hibak csak nalam jelentkeztek, mindenki mas dokkolon hasznaalja vagy heti max par orat, pl timesheetet ir vele hetfo reggel aztan megy vissza a taskaba
ja meg meg 1 sracnak is kihullik a billzet belole, o is hasznalgatta azert, de en minden nap, kb napi 10+ orat, privat celra is, filmezes tanulas, legtobbszor agyban

szal ilyen dokkolon lecsukva kulso periferiakra kotve ok, de amugy messzirol keruld el
Member
Posts: 20,801
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
May 11 2016 01:03pm
Quote (Akizk @ May 11 2016 07:47pm)
ja 500k 1750 chf? annyibol nem lesz xps+2 monitor

am tok jo, hogy nalatok ki lehet valasztani, hogy mit szeretnel hasznani

nalunk HP az osszes cucc, Probook 6550b gecijo volt, de a mostani 650 (G1 asszem) kb fel ev utan kukaerett volt nalam.

- billzet kb kiesik (1 ev utan)
- rj 45 port kontakthibas (fel ev)
- zsaner ugy kilazult, hogy mozog gepeles kozben a fedel (kb 9 honap utan)
- ha felnyitom a fedelet random 640x480 vagy 800x600 lesz a felbontas, vagy eppen be sem kapcsol a kijelzo es utni kell hogy adjon kepet, neha csak reset utan ad kepet (1 ev)
- dvd iro 10-bol 1 cd-t irt meg
- 1000+ chf es nincsrajta billzet hattervilagitas (legnagyobb facepalm)

ezek a hibak csak nalam jelentkeztek, mindenki mas dokkolon hasznaalja vagy heti max par orat, pl timesheetet ir vele hetfo reggel aztan megy vissza a taskaba
ja meg meg 1 sracnak is kihullik a billzet belole, o is hasznalgatta azert, de en minden nap, kb napi 10+ orat, privat celra is, filmezes tanulas, legtobbszor agyban

szal ilyen dokkolon lecsukva kulso periferiakra kotve ok, de amugy messzirol keruld el


Mindenkinel masfele felszerelest lattam, es mielött elmentem akkor mondta a penzügyes csavo hogy gondolkodjak milyen laptopot szeretnek 2000 frankert. Mivel annyi penzt en sokallok csak egy laptopert ezert gondolom hogy az egesz setup benne van.

Tartalek egerem az igazabol van (regi munkahelyre is azt vittem mert adtak valami görgö nelküli wireless apple szart ami mas gepekhez probalt csatlakozni folyton), egy monitorom is, meg mint irtam a regi laptopom.
Privat celra en nem hasznalnek semmit ezek közül, arra ott az otthoni gepem.

HP-t azt mindenkeppen kerülöm mint a fertöt, amikor meg a regi iskolamba belekzdtem mindenki vette a meregdraga HP-kat azt fel ev utan kezdtek elbaszodni (HDD, monitor, hullottak szet, performance hibak), az en noname akcios aldis laptopom kihuzott 3 evet harmad annyi penzert.

Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ May 11 2016 07:47pm)
ezt a tömegközlekedést végképp nem értem, ez valami hippi klub lesz, np krixnek pont jó


Sok munkaltato probalja ösztönözni a dolgozoit arra hogy tömegközlekedessel utazzanak, ezaltal energiat sporolnak es ovjak a környezetet. Bar gondolom szamodra az ilyen fogalmak hogy közhaszon ismeretlenek.

This post was edited by Karan2_Returned on May 11 2016 01:04pm
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
May 11 2016 01:26pm
Quote (Karan2_Returned @ 11 May 2016 21:03)
Mindenkinel masfele felszerelest lattam, es mielött elmentem akkor mondta a penzügyes csavo hogy gondolkodjak milyen laptopot szeretnek 2000 frankert. Mivel annyi penzt en sokallok csak egy laptopert ezert gondolom hogy az egesz setup benne van.

Tartalek egerem az igazabol van (regi munkahelyre is azt vittem mert adtak valami görgö nelküli wireless apple szart ami mas gepekhez probalt csatlakozni folyton), egy monitorom is, meg mint irtam a regi laptopom.
Privat celra en nem hasznalnek semmit ezek közül, arra ott az otthoni gepem.

HP-t azt mindenkeppen kerülöm mint a fertöt, amikor meg a regi iskolamba belekzdtem mindenki vette a meregdraga HP-kat azt fel ev utan kezdtek elbaszodni (HDD, monitor, hullottak szet, performance hibak), az en noname akcios aldis laptopom kihuzott 3 evet harmad annyi penzert.



Sok munkaltato probalja ösztönözni a dolgozoit arra hogy tömegközlekedessel utazzanak, ezaltal energiat sporolnak es ovjak a környezetet. Bar gondolom szamodra az ilyen fogalmak hogy közhaszon ismeretlenek.


Ez Svajc, ezert tart ott ahol, nem mint Romania, akarom mondani Magyarorszag....

En is SBB-vel fogok jarni. 4 perc seta az allomas a lakastol, a cegtol meg 2 perc. Kis gurulos kezipoggyaszba befer minden cuccom. 330 CHF-ert 1 honapig minden tomegkozlekedest hasznalhatok. Egy par eves Audi a4 avant biztositasa cascoval 1400+ egy evre. (ez fugg attol is, hogy volt-e mar bevonva a jogsid, hagy 250chf+ buntid volt- ezeket 5 evre visszamenoleg nezik) 1.5 chf /l a gazolaj, benzin is kb ennyi. Egy kotelezo kisszerviz 1000+ CHF (autofuggo) Valami szar fiaton havernak csak csak 800 volt lol. MFK (muszaki) anyira szigoru, h kb gyari allapotu autot engednek csak at. Ha nincs kitakaritva rendesen az is buktatos ok.
Kozlekedesi birsag: 20km/h sebessegtullepes mar 1000chf+ es a jogsit is elveszik minimum egy honapra. NAmost nekem mar 2x volt elveve. A kovetkezo akarmiert elveszik 4+ honapra de ink fel evre. Hala istennek mar nem tartozik a munkakorombe a vezetes. SBB = kenyelem (nem kesnek a vonatok, az ilyen 2-3 percert mar elnezest kernek) 0 felelosseg, max annyi, h ne kesd le a vonatot munkaba menet. Full tiszta az osszes tomegkozl jarmu. A vonat amugy pl olyan csendes, mintha egy premium autoban suhannal. Egyszoval ebben az orszagban jo tomeggel utazni.
Amugy meg reggel 8-9 es du 6-8 kozott olyan dugok szoktak lenni minden autopalya csomopontban es az ilyen 6-10ezres kis varosokban is, hogy 30 perc+ az normalis. Ha van pl baleset es gyakran van (ilyen vonatozos rafutasos) akkor kb megbenul a forgalom 6-10km dugo stb.....


Ontopic. 2000 CHF laptopra max akkor kell, ha tenyleg valami fullos es nagyon eros gepet akarsz. XPS 13 csak 1400 dokkoloval vagy adapterrel es win10-el. (linuxal olcsobb). Szerintem tokeletes. Nem tudom mennyi ero kell a munkadhoz, de szerintem ha lehet vele FHD videot is szerkeszteni eleg az az ero neked is.

2 jobb IPS monitor nem tudom mennyibe kerul, gondolom 22" eleg. Dokkoloval vennem, meg 1 jobb eger bill kombo.



This post was edited by Akizk on May 11 2016 01:31pm
Member
Posts: 35,539
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
May 12 2016 03:17am
Quote (Akizk @ May 11 2016 08:26pm)
Ez Svajc, ezert tart ott ahol, nem mint Romania, akarom mondani Magyarorszag....

En is SBB-vel fogok jarni. 4 perc seta az allomas a lakastol, a cegtol meg 2 perc. Kis gurulos kezipoggyaszba befer minden cuccom. 330 CHF-ert 1 honapig minden tomegkozlekedest hasznalhatok. Egy par eves Audi a4 avant biztositasa cascoval 1400+ egy evre. (ez fugg attol is, hogy volt-e mar bevonva a jogsid, hagy 250chf+ buntid volt- ezeket 5 evre visszamenoleg nezik) 1.5 chf /l a gazolaj, benzin is kb ennyi. Egy kotelezo kisszerviz 1000+ CHF (autofuggo) Valami szar fiaton havernak csak csak 800 volt lol. MFK (muszaki) anyira szigoru, h kb gyari allapotu autot engednek csak at. Ha nincs kitakaritva rendesen az is buktatos ok.
Kozlekedesi birsag: 20km/h sebessegtullepes mar 1000chf+ es a jogsit is elveszik minimum egy honapra. NAmost nekem mar 2x volt elveve. A kovetkezo akarmiert elveszik 4+ honapra de ink fel evre. Hala istennek mar nem tartozik a munkakorombe a vezetes. SBB = kenyelem (nem kesnek a vonatok, az ilyen 2-3 percert mar elnezest kernek) 0 felelosseg, max annyi, h ne kesd le a vonatot munkaba menet. Full tiszta az osszes tomegkozl jarmu. A vonat amugy pl olyan csendes, mintha egy premium autoban suhannal. Egyszoval ebben az orszagban jo tomeggel utazni.
Amugy meg reggel 8-9 es du 6-8 kozott olyan dugok szoktak lenni minden autopalya csomopontban es az ilyen 6-10ezres kis varosokban is, hogy 30 perc+ az normalis. Ha van pl baleset es gyakran van (ilyen vonatozos rafutasos) akkor kb megbenul a forgalom 6-10km dugo stb.....


Ontopic. 2000 CHF laptopra max akkor kell, ha tenyleg valami fullos es nagyon eros gepet akarsz. XPS 13 csak 1400 dokkoloval vagy adapterrel es win10-el. (linuxal olcsobb). Szerintem tokeletes. Nem tudom mennyi ero kell a munkadhoz, de szerintem ha lehet vele FHD videot is szerkeszteni eleg az az ero neked is.

2 jobb IPS monitor nem tudom mennyibe kerul, gondolom 22" eleg. Dokkoloval vennem, meg 1 jobb eger bill kombo.

https://cdn1.vox-cdn.com/thumbor/u7_dA3Pjh0fE9UiW4mSvHVardFQ=/0x178:2039x1325/1600x900/cdn0.vox-cdn.com/uploads/chorus_image/image/45161932/ces-2015-dell-xps-13-8531.0.0.jpg


osszefoglalom a postot az olvasni nem szeretoknek:

#svajc
#penz
#kurvak
#koko
#kox
#stholbuci
Go Back To Magyar Topic List
Prev1106410651066106710681214Next
Add Reply New Topic New Poll