d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Informatikai Kérdések
Prev1106110621063106410651214Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 20,801
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
May 8 2016 08:07am
Quote (-joey- @ May 8 2016 12:52pm)
Már az alapból egy pofátlan húzás, ahogy próbálják rád eröltetni a rendszert, kérés nélkül.


Ez meg csak a kezdet, eszreveszik hogy körülbelül barmit megetehetnek a userekkel mert sokakat nem erdekel, es egyre rosszabb lesz.

Quote (Anarkin @ May 8 2016 01:27pm)
kb minden hulyeseg amit leirt


Anarkin microsoft buzi ugyhogy nem szamit a velemenye)
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
May 8 2016 10:37am
Quote (Karan2_Returned @ 8 May 2016 13:45)
Hat win7 meg türhetö, de oda is rejtik bele a patcheket amik az adatot gyüjtik, vagy frissitenek 10re, tehat arra vigyazz hogy a frissites ki legyen kapcsolva.

Utanaolvastam, meg neztem többoras videokat az interneten a temarol emberektöl akik eleg nevesek ebben a dologban, többek között Richard Stallmantöl. En hihetönek talaltam, ha szkeptikus vagy nezz utana te is.

Meg az is lehet most ugy gondolod hogy nem zavar ha gyüjtik az adataidat, de a te peldadban gondolom jarsz kurvas oldalakra. Tegyük fel egyszer megjelenne a neten egy lista a neveddel hogy X meg Y oldalakat rendszeresen latogattad, annak gondolom nem örülnel te se.


akkor maradjon a 8.1? Vagy kezdjek el linuxozni? Bár abban idegesít, hogy egy egyszerű app installálásához programozni kell tudni

amire kell amúgy:

- word, excel, powerpoint, visio - mennyire jó a free office alternatíva? van linuxra fasza minden népszerűbb formátumot kezelő visio szerkesztő?
- ssh / telnet terminal - (secure crt, vagy valami hasonlóan jó app)
- videónézés
- network troubleshooting - (nmap mondjuk az tuti)
- VPN - nem tudom, hogy pontosan melyik, de azt hiszem Huawei saját megoldása lesz, ami azt hiszem linuxot nem nagyon támogat
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
May 8 2016 10:57am
Quote (Karan2_Returned @ May 7 2016 02:59am)
Nem a teljesitmennyel van a gond. Elsösorban ha win10-et hasznalsz minden cselekmenyedet rögziti a microsoft. Most hogy ezt ök mire hasznaljak az mellekes, de csak az, hogy meg van ra a lehetösegük kihasznalni, eleg elkerülni.

Ha ez valamilyen okbol nem lenne eleg, akkor irok egy kicsit a windows fejleszteseröl. Azert tartott olyan sok ideig kiadniuk a vistat, mert ugy gondoltak az XP kodja tul elavult, ezert ideje volt egy reworkre. Utana rajöttek hogy elbasztak, es ujbol belekezdtek. Ez ismet nem sikerült, igy hat maradtak az XP alapkoddal, ami a mai napig a windows alapja.

Hol a gond ezzel, ha müködik? Az, hogy manapsag a microsoft dolgozok 99%-a nem tudja hogy müködik a rendszer (meg csak azt a reszet sem amin ök dolgoznak)

A csoportok alapbol nem birnak összebeszelni, mindenki mast akar, es random fossak a hülye featuröket amit valami menedszer ur B) kitalalt maganak. Ha rajtakapnak valakit hogy bugfixeket csinal, vagy tisztitja a kodot, azt elhivjak kicsit "beszelgetni" a fönökei.

Random erdekesseg: a metro design azert minimalista, mert a projekt menedszerek többek között a dizajnhoz is segghülyek, es power pointben rajzolnak valami random hülyeseget.

Vilag eletemben windowst hasznaltam, de olyan iranyba halad az egesz hogy atvaltottam inkabb a linuxra.


bolded: ez miért jó akárkinek is?

This post was edited by miertvagyokilyenjokerdojel on May 8 2016 10:57am
Member
Posts: 53,921
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
May 8 2016 11:05am
Quote (Karan2_Returned @ 8 May 2016 15:07)
Ez meg csak a kezdet, eszreveszik hogy körülbelül barmit megetehetnek a userekkel mert sokakat nem erdekel, es egyre rosszabb lesz.



Anarkin microsoft buzi ugyhogy nem szamit a velemenye)


Androidot használok és Chrome az ideális 'oprendszer' userként desktopon, szóval leszarom a MS-ot
de ha egy tldr-ben minden szavad hülyeség és úgy néz ki mintha egy 8 éves írta volna, akkor nincs mit tenni))
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
May 8 2016 11:23am
Quote (Anarkin @ 8 May 2016 19:05)
Androidot használok és Chrome az ideális 'oprendszer' userként desktopon, szóval leszarom a MS-ot
de ha egy tldr-ben minden szavad hülyeség és úgy néz ki mintha egy 8 éves írta volna, akkor nincs mit tenni))


Chrome os? Jó az? Minden supported rajta ami kell egy officeban? Rá lehet tenni bármire, vagy csak chromebookra?

Ezen és ubuntun mennyire gázos a security és privacy? antivírus van rá normális, stb...?

This post was edited by Akizk on May 8 2016 11:25am
Member
Posts: 53,921
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
May 8 2016 11:25am
Quote (Akizk @ 8 May 2016 18:23)
Chrome os? Jó az? Minden supported rajta ami kell egy officeban? Rá lehet tenni bármire, vagy csak chromebookra?


csak azt akartam jelezni h kb mindegy milyen os-t használunk, userként úgyis a böngészőbe mozdul át szinte minden, így az oprendszer mind1

de amúgy chrome os-nek / steam os-nek ofc nincs értelme, mert erősen korlátoznak
Member
Posts: 20,801
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
May 8 2016 11:36am
Quote (Akizk @ May 8 2016 05:37pm)
akkor maradjon a 8.1? Vagy kezdjek el linuxozni? Bár abban idegesít, hogy egy egyszerű app installálásához programozni kell tudni

amire kell amúgy:

- word, excel, powerpoint, visio - mennyire jó a free office alternatíva? van linuxra fasza minden népszerűbb formátumot kezelő visio szerkesztő?
- ssh / telnet terminal - (secure crt, vagy valami hasonlóan jó app)
- videónézés
- network troubleshooting - (nmap mondjuk az tuti)
- VPN - nem tudom, hogy pontosan melyik, de azt hiszem Huawei saját megoldása lesz, ami azt hiszem linuxot nem nagyon támogat


Nem kell tudni programozni linuxhoz ha nem direkt olyan disztribuciot valasztasz. Ubuntu az peldaul olyan egyszerü mint a windows, eleg sokat fejlödött, es fejlödik is.

- MS officeot lehet wine-al futtatni, meg online is lehet officeozni amugy is. Libre office jobban tetszik nekem (föleg amiota a szakdolgozatom leadasa elött 2 oraval beszart a wörd es nem tudott rendes pdf-et csinalni), csak akkor van baj ha együtt dolgozol valakivel akinek ms office van ugyan azon a dokumentumokon, mert akkor neha elrontodnak a kommentarok meg a formazas
- ssh-hoz szerintem külön app se kell
- vlc van linuxra is, de en mpv-t hasznalok
- nem vagyok ebben jartas de mivel a linux hasznalok közül sokan ezen a területen dolgoznak meglepne ha nem talalnal megfelelö megoldast
- ha muszaj a Huawei programjat hasznalnod akkor lehet gond lesz, mivel az azsiaiak altalaban nem tamogatjak a linuxot, de erre is lehet van valami hax

Ha gondolod rakjad fel az ubuntut egy par napra megnezni hianyzik-e valami ami windowson lenne, ha igy lenne akkor se tard semeddig felrakni egy windowst helyette.

Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ May 8 2016 05:57pm)
bolded: ez miért jó akárkinek is?


Nem volt kedvem hajnalok hajnalan regenyt irni, igy csak felig igaz amit irtam. Bugokat többfele kategoriakba osztjak be prio 1, 2, 3 etc. Nagyon keves kivetellel csak prio 1 (kritikus) bugokat fixaljak, a többi meg marad benne a rendszerben eveken at, ha nem az idök vegezeteig, mert "raernek", meg akkor is ha idegesitö bugokrol van szo.
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
May 8 2016 11:36am
Quote (Akizk @ 8 May 2016 18:37)
akkor maradjon a 8.1? Vagy kezdjek el linuxozni? Bár abban idegesít, hogy egy egyszerű app installálásához programozni kell tudni

amire kell amúgy:

- word, excel, powerpoint, visio - mennyire jó a free office alternatíva? van linuxra fasza minden népszerűbb formátumot kezelő visio szerkesztő?
- ssh / telnet terminal - (secure crt, vagy valami hasonlóan jó app)
- videónézés
- network troubleshooting - (nmap mondjuk az tuti)
- VPN - nem tudom, hogy pontosan melyik, de azt hiszem Huawei saját megoldása lesz, ami azt hiszem linuxot nem nagyon támogat


+ teaamviwer és RDP is kellhet rá, meg valami softphone, ami szerintem szintén Huawei lesz, remélem az sem lesz linuxra :D

Quote (Karan2_Returned @ 8 May 2016 19:36)
Nem kell tudni programozni linuxhoz ha nem direkt olyan disztribuciot valasztasz. Ubuntu az peldaul olyan egyszerü mint a windows, eleg sokat fejlödött, es fejlödik is.

- MS officeot lehet wine-al futtatni, meg online is lehet officeozni amugy is. Libre office jobban tetszik nekem (föleg amiota a szakdolgozatom leadasa elött 2 oraval beszart a wörd es nem tudott rendes pdf-et csinalni), csak akkor van baj ha együtt dolgozol valakivel akinek ms office van ugyan azon a dokumentumokon, mert akkor neha elrontodnak a kommentarok meg a formazas
- ssh-hoz szerintem külön app se kell
- vlc van linuxra is, de en mpv-t hasznalok
- nem vagyok ebben jartas de mivel a linux hasznalok közül sokan ezen a területen dolgoznak meglepne ha nem talalnal megfelelö megoldast
- ha muszaj a Huawei programjat hasznalnod akkor lehet gond lesz, mivel az azsiaiak altalaban nem tamogatjak a linuxot, de erre is lehet van valami hax

Ha gondolod rakjad fel az ubuntut egy par napra megnezni hianyzik-e valami ami windowson lenne, ha igy lenne akkor se tard semeddig felrakni egy windowst helyette.



Nem volt kedvem hajnalok hajnalan regenyt irni, igy csak felig igaz amit irtam. Bugokat többfele kategoriakba osztjak be prio 1, 2, 3 etc. Nagyon keves kivetellel csak prio 1 (kritikus) bugokat fixaljak, a többi meg marad benne a rendszerben eveken at, ha nem az idök vegezeteig, mert "raernek", meg akkor is ha idegesitö bugokrol van szo.



most töltöm a 16-ot, Secure CRT van linuxra is juppi, 139$ 3 évre és OS független a licence

VPN client a tűzfalhoz nincs linuxra, ezért gondolom, hogy a többihez sincs (bezzeg Cisconak van OSX, Win, Linux anyconenct is :( )

amúgy a java még mindig szopás linux alatt? az is kelleni fog


Wine hiba (crash)mentesen futtatja a dolgokat? Lehet office kell majd, mert többen fogunk szerkeszteni ugyanazon dokumentumokat

Milyen desktopot érdemes használni? Gnome?

This post was edited by Akizk on May 8 2016 11:49am
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
May 8 2016 12:20pm
najó, feltettem a 16os ubuntut, letöltöttem a chromeot, installálni nem bírja, szerintem itt hagyom is
+ ugyan úgy néz ki ahogy a 12es, undorító
Member
Posts: 20,801
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
May 9 2016 01:27am
Quote (Anarkin @ May 8 2016 06:25pm)
csak azt akartam jelezni h kb mindegy milyen os-t használunk, userként úgyis a böngészőbe mozdul át szinte minden, így az oprendszer mind1

de amúgy chrome os-nek / steam os-nek ofc nincs értelme, mert erősen korlátoznak


Az en mostani os-emen a bootloadertöl kezdve minden egyes szoftvert (par driveren kivül amiket automatikusan töltött le) en telepitettem fel. Ha nem tetszik valami akkor altalaban van ra mas alternativa, es ki tudom cserelni. Nem tagadom több idöt meg utanaolvasast vett igenybe mint egy windowst felbaszni, de hosszu tavon megeri szerintem.

Quote (Akizk @ May 8 2016 07:20pm)
najó, feltettem a 16os ubuntut, letöltöttem a chromeot, installálni nem bírja, szerintem itt hagyom is
+ ugyan úgy néz ki ahogy a 12es, undorító


http://askubuntu.com/questions/510056/how-to-install-google-chrome

elsö gugli talalat
Go Back To Magyar Topic List
Prev1106110621063106410651214Next
Add Reply New Topic New Poll