d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska >
Poll > Strajk Nauczycieli
123Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 34,897
Joined: Feb 15 2009
Gold: 8,636.01
Apr 19 2019 03:20pm
Nie wiem czy była ankieta na ten temat. Czy waszym zdaniem za pracę którą wykonuje nauczyciel powinien otrzymywać wyższe wynagrodzenie :unsure:
Member
Posts: 29,372
Joined: Oct 31 2014
Gold: 64,099.00
Apr 19 2019 03:41pm
I tak i nie bo są tacy co zarabiają 2k miesięcznie a to dupy nie urywa a są i tacy co zgarniają blisko 4k na rękę
Member
Posts: 25,702
Joined: May 30 2010
Gold: 191.17
Apr 19 2019 03:48pm
Oczywiście, że nie.
Mało kto ma takie przywileje jak nauczyciele.
Nie zarabiają mało, jak na czas poświęcony pracy.
Member
Posts: 5,906
Joined: Dec 22 2016
Gold: 6.01
Apr 19 2019 03:54pm
Chuj z nimi. Tym od nauk ścisłych dać podwyżkę, reszcie upierdolić jeszcze z 500
Member
Posts: 13,522
Joined: May 3 2009
Gold: 1,739.70
Apr 19 2019 04:17pm
W rodzinie mam kilku nauczycieli i znam tez kilku dosyc dobrze
wszystko zalezy od podjescia i organizacji pracy i ogolnego rozgarniecia

jeden nauczyciel (matematyka + wychowawca) ~2700 do reki i wszystkie mozliwe tytuly / szkolenia
pierdoli w kolko ze nie ma czasu i duzo rzeczy musi robic w domu, sprawdzanie klasowek / kartkowek i pisanie chuj wie czego (jakies plany nauczania czy inne gowno)

2gi (informatyki wszelkiej masci w technikach / osrodkach / szkolenia itp) duzo wiecej kasy z racji uczenia w kilku miejscach, roboty do domu raczej nie zabiera bo robi wszystko w czasie pracy

3ci (misz masz przedmiotow - wf infa technika po itd) robi swoje w czasie pracy i w reszte ma wyjebane, dostaje chujowe pieniadze ale w sumie to wysilac specjalnie sie nie musi

Imo niektorzy powinni zarabiac wiecej bo po prostu nie oplaca sie starac za tak chujowy hajs (no chyba ze cos kolo 2.5k do reki przy wysokich kwalifikacjach to dla kogos dobry hajs), darcie mordy przez guwniakow, spierdolenie rodzicow dobijajace do tak abstrakcyjnych poziomow ze robi sie slabo, wycieczki czy ogarnianie jakis rzeczy innych niz zwykla lekcja

z drugiej strony duzo wolnych dni, 13stka i inne duperele ktorych teraz nie pamietam

Czyli sa nauczyciele ktorzy odjebia etat w ~28 godzin a sa tacy co pracuja po 50+ w tygodniu a kasa ta sama

Member
Posts: 10,335
Joined: Oct 7 2006
Gold: 3,897.90
Apr 19 2019 04:51pm
moge sie wypowiedziec tak.

Place podatki jako prywatna firma wiec uwazam ze nauczyciele policjanci i inni mundorowi , lekarze i politycy , urzednicy dostaja pensje z mojego podatku.
Wiekszosc tych darmozjadow wyksztalcila sie rowniez z moich podatkow,
Uwazam ze podatnicy powinni sie wypowiedziec czy powinni dostac wiecej siana czy nie.

tyle w temacie
Member
Posts: 42,263
Joined: Aug 19 2011
Gold: 10.07
Apr 19 2019 04:55pm
Quote (AsaroV @ Apr 19 2019 11:17pm)
W rodzinie mam kilku nauczycieli i znam tez kilku dosyc dobrze
wszystko zalezy od podjescia i organizacji pracy i ogolnego rozgarniecia

jeden nauczyciel (matematyka + wychowawca) ~2700 do reki i wszystkie mozliwe tytuly / szkolenia
pierdoli w kolko ze nie ma czasu i duzo rzeczy musi robic w domu, sprawdzanie klasowek / kartkowek i pisanie chuj wie czego (jakies plany nauczania czy inne gowno)

2gi (informatyki wszelkiej masci w technikach / osrodkach / szkolenia itp) duzo wiecej kasy z racji uczenia w kilku miejscach, roboty do domu raczej nie zabiera bo robi wszystko w czasie pracy

3ci (misz masz przedmiotow - wf infa technika po itd) robi swoje w czasie pracy i w reszte ma wyjebane, dostaje chujowe pieniadze ale w sumie to wysilac specjalnie sie nie musi

Imo niektorzy powinni zarabiac wiecej bo po prostu nie oplaca sie starac za tak chujowy hajs (no chyba ze cos kolo 2.5k do reki przy wysokich kwalifikacjach to dla kogos dobry hajs), darcie mordy przez guwniakow, spierdolenie rodzicow dobijajace do tak abstrakcyjnych poziomow ze robi sie slabo, wycieczki czy ogarnianie jakis rzeczy innych niz zwykla lekcja

z drugiej strony duzo wolnych dni, 13stka i inne duperele ktorych teraz nie pamietam

Czyli sa nauczyciele ktorzy odjebia etat w ~28 godzin a sa tacy co pracuja po 50+ w tygodniu a kasa ta sama



Vouch.
Member
Posts: 12,908
Joined: Oct 24 2009
Gold: 923.00
Apr 19 2019 11:38pm
Czy pełen etat nauczyciela to nie jest przypadkiem 18h pracy(i to godzin lekcyjnych 45 min)?. Z reguły to nadgodziny trzepią. Ogólnie zarabiają dobrze, ogarnięty nauczyciel wyciąga 4-5k na miecha do ręki. Fakt, że praca z uczniami jak się nie potrafi zbudować autorytetu może być bardzo trudna. Niech nie narzekają. Jako przedsiębiorca nie mam nawet dnia urlopu, jeszcze trzeba wszystko normalnie zapłacić a tu prawie całe wakacje wolne, ferie, soboty nie pracujące. Jak ma dobrze grafik ułożony to może i ze 3 dni w tygodniu pracuje. Termin na strajk też wyborny, szczególnie w szkołach średnich!
Member
Posts: 73,652
Joined: Nov 3 2007
Gold: 178.00
Apr 19 2019 11:44pm
Quote (Hubas @ Apr 20 2019 06:38am)
Czy pełen etat nauczyciela to nie jest przypadkiem 18h pracy(i to godzin lekcyjnych 45 min)?. Z reguły to nadgodziny trzepią. Ogólnie zarabiają dobrze, ogarnięty nauczyciel wyciąga 4-5k na miecha do ręki. Fakt, że praca z uczniami jak się nie potrafi zbudować autorytetu może być bardzo trudna. Niech nie narzekają. Jako przedsiębiorca nie mam nawet dnia urlopu, jeszcze trzeba wszystko normalnie zapłacić a tu prawie całe wakacje wolne, ferie, soboty nie pracujące. Jak ma dobrze grafik ułożony to może i ze 3 dni w tygodniu pracuje. Termin na strajk też wyborny, szczególnie w szkołach średnich!


to strajk polityczny jesli sie orientujesz na poczatku maja wybory, nie wiem jak na wioskach i w mlaych miastach ale na bilbordach wisza niezle obrazki
Member
Posts: 12,908
Joined: Oct 24 2009
Gold: 923.00
Apr 19 2019 11:50pm
Quote (I666I @ 20 Apr 2019 07:44)
to strajk polityczny jesli sie orientujesz na poczatku maja wybory, nie wiem jak na wioskach i w mlaych miastach ale na bilbordach wisza niezle obrazki


do euro pralamentu, przyznam się szczerze, że nie zwracam uwagi na bilbordy
Go Back To Polska Topic List
123Next
Add Reply New Topic New Poll