d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Polityka > Temat Oficjalny
Prev1131013111312131313141421Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 38,415
Joined: Aug 7 2009
Gold: 50.00
Feb 13 2019 07:53am
Quote (Xasthur @ 13 Feb 2019 14:35)
Zdecyduj się, śmieci =/= węgiel. Problem nie leży w spalaniu węgla jako takim, a w nieumiejętnym tego robieniu i chujowych piecach. Zakaz, który proponujesz, nie ma prawa dzisiaj zadziałać i dobrze o tym wiesz. Dlatego uważam ten pogląd za durny. Swoją drogą, sranie i szczanie do wody nie ma nic wspólnego z ekologią.



ma dużo wspólnego ze środowiskiem w jakim żyjesz :)

Member
Posts: 4,534
Joined: Nov 4 2010
Gold: 1.00
Feb 13 2019 11:56am
Quote (Ironfister @ Feb 13 2019 12:33am)
Możnaby skończyć czytać na informacji, że Róża Luksemburg to niemiecki odpowiednik 1:1 Lenina. Porównanie UE do Rosji też "udane".[...]


Przecież nikt nie napisał, że Luksemburg to niemiecki odpowiednik Lenina, lol. Ona nawet się z nim we wielu kwestiach nie zgadzała.
UE bym bardziej porównał do Kraju Rad. Tam rządzili socjaldemokraci vel komuniści ale byli o niebo mądrzejsi niż włodarze Unii. Tam nikt nie zajmował się głupotami typu kąt zakrzywienia banana czy czymś w ten deseń.

Quote
A co do polskich kopalń, to w Łodzi czasami zimą jak wracam z pokemonów


Litości... Ile ty masz lat? 15?

Quote (Xasthur @ Feb 13 2019 02:35pm)
Zdecyduj się, śmieci =/= węgiel. Problem nie leży w spalaniu węgla jako takim, a w nieumiejętnym tego robieniu i chujowych piecach. Zakaz, który proponujesz, nie ma prawa dzisiaj zadziałać i dobrze o tym wiesz. Dlatego uważam ten pogląd za durny. Swoją drogą, sranie i szczanie do wody nie ma nic wspólnego z ekologią.


Dokładnie. Na terenie śląskiego wszystkie piece c.o, które mają ponad 10 lat do 2021 r. powinny być wymienione na nowe. Prikaz władz województwa.

This post was edited by tournevis on Feb 13 2019 12:00pm
Member
Posts: 12,383
Joined: Jan 7 2008
Gold: 1,790.00
Feb 13 2019 02:37pm
Wbrew pozorom w miastach trochę tego co zakładają...
Member
Posts: 14,580
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,820.17
Feb 14 2019 05:45pm
Quote (tournevis @ 13 Feb 2019 18:56)
Przecież nikt nie napisał, że Luksemburg to niemiecki odpowiednik Lenina, lol. Ona nawet się z nim we wielu kwestiach nie zgadzała.
UE bym bardziej porównał do Kraju Rad. Tam rządzili socjaldemokraci vel komuniści ale byli o niebo mądrzejsi niż włodarze Unii. Tam nikt nie zajmował się głupotami typu kąt zakrzywienia banana czy czymś w ten deseń.


właśnie dokładnie to napisał: "Ta wypowiedź jednak miała miejsce. Tym politykiem był Robert Biedroń, ale zamiast Białegostoku trzeba wstawić Słupsk, a zamiast Rosji Niemcy."

Kąt zakrzywienia bananów to może się wydawać głupota, ale zanim Unia określiła wspólne standardy bananów, to kraje ustalały sobie własne klasy jakości, to utrudniało handel. Bo do Niemiec trzeba było sprowadzać inne banany, do Polski inne itp.
To że banan ma wady kształtu nie oznacza, że nie wolno go sprzedawać w Unii. Jedynie, że nie wolno go oznaczać, że jest to produkt najwyższej klasy.
Ja jako konsument oczekuje, że jeśli produkt w sklepie będzie oznaczony, że to jest najwyższa klasa bananów, to faktycznie będzie to produkt najwyższej jakości, najlepszego gatunku, najlepszego smaku. Produkt, który zmieści się do plastikowego pojemnika na banany.

Poza tym bananami handluje się jak są zielone, banany dojrzewają w czasie transportu. Jeśli taki zielony banan bedzie miał skrajnie nieprawidłowy kształt, to nic dobrego z niego nie dojrzeje w sklepie.

Polska akurat głosowała za utrzymaniem tego rozporządzenia o standardach i klasach owoców.

Quote (tournevis @ 13 Feb 2019 18:56)

Litości... Ile ty masz lat? 15?


Czyżby żal dupe ściskał, że mam fajne hobby?
Member
Posts: 38,390
Joined: Jan 14 2009
Gold: 2,000.00
Feb 14 2019 06:02pm
Quote (Ironfister @ 15 Feb 2019 00:45)
Czyżby żal dupe ściskał, że mam fajne hobby?


Mi żal dupę ściska :( Szkoda, że nie każdy byle dzieciak na świecie może w to grać :( Ja też bym chciał, żal mi dupę ściska, że masz takie hobby.
PS Gdzie Korwin? Oficer prowadzący zapomniał poprawić?
Member
Posts: 16,692
Joined: Nov 19 2015
Gold: 306.44
Feb 14 2019 07:40pm
Wstawanie z kolan wedlug pisu.

Code
SZCZYT UPODLENIA

Jak podaje Jerusalem Post - B. Netanyahu, premier Izraela przebywający na szczycie w Warszawie, w czwartek wyraził się jasno w rozmowach z dziennikarzami:

POLSKA POMAGAŁA NIEMCOM ZABIJAĆ ŻYDÓW PODCZAS HOLOKAUSTU!

Czy te pisowskie łajzy mają odrobinę honoru? Bibi powinien wylecieć jako persona non grata z Polski i zabrać ze sobą całą ambasadę i reporterkę NBC.

Podsumujmy ten szczyt w Warszawie:
- PiS dowiedział się z mediów że organizuje konferencje
- konferencja miała być pokojowa okazała się być wojenną, za którą my zapłaciliśmy z własnej kieszeni
- dostaliśmy od US opieprz za brak spłaty roszczeń
- US pochwaliło żydowskiego ubeka - kata Polaków
- A. Mitchell dziennikarka NBC News w relacji na żywo mówi, że Żydzi w getcie walczyli z polskim i nazistowskim reżimem
- premier Morawiecki nie zwraca się do Mitchell na Twitterze a tchórzliwie pisze po polsku, że nie było reżimu polskiego
- kupiliśmy część uzbrojenia od US
- Arabia Saudyjska - jeden z uczestników szczytu właśnie zakazał importu mięsa z PL (podziękowanie za gościnę?)
- M. Morawiecki czeka pod drzwiami na spotkanie z premierem Izraela
- B. Netanyahu stwierdza, że Polacy mordowali Żydów z Niemcami podczas Holocaustu

Krótko:
- zmuszono nas do organizacji i zapłaty za imprezę
- zepsuliśmy stosunki z Iranem
- pomagamy Izraelowi iść na wojnę
- narracja: "mordowaliśmy Żydów z Niemcami" i mamy płacić roszczenia!
- kupujemy złom od USA
- przestajemy sprzedawać wołowinę do Arabii
Member
Posts: 7,876
Joined: Sep 23 2006
Gold: 1,407.00
Feb 15 2019 02:39am
Quote (JohnyCage @ 15 Feb 2019 02:02)
Mi żal dupę ściska :( Szkoda, że nie każdy byle dzieciak na świecie może w to grać :( Ja też bym chciał, żal mi dupę ściska, że masz takie hobby.
PS Gdzie Korwin? Oficer prowadzący zapomniał poprawić?


Nie wiem jak inni ale ja tam ostro cisnę bekę z tych wszystkich korwinistòw, którzy tak jak ty jeszcze 3-4 lata temu bili na alarm jaki ich krul jest oświecony i jak bardzo dobrze będzie jak już znacznie rządzić.
Member
Posts: 14,580
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,820.17
Feb 15 2019 03:13am
Quote (Republika @ 15 Feb 2019 09:39)
Nie wiem jak inni ale ja tam ostro cisnę bekę z tych wszystkich korwinistòw, którzy tak jak ty jeszcze 3-4 lata temu bili na alarm jaki ich krul jest oświecony i jak bardzo dobrze będzie jak już znacznie rządzić.


Nie znasz się, Polacy by dawno przegonili Amerykanów i Niemców, byliby światowymi liderami technologii, latali w kosmos.
Tylko jest ZUS.
Ten obowiązkowy tysiak na ZUS blokuje polskich mikroprzedsiebiorców przed gospodarczym podbojem świata i kosmosu.
To przez ZUS zamiast zajmować się innowacjami to polscy mikroprzedsiębiorcy muszą zajmować się handlem marchewkami na straganie i zbijaniem palet z desek i gwoździ.


Dla tych co nie skumali: post jest ironiczny
Member
Posts: 25,558
Joined: Nov 11 2007
Gold: 0.00
Feb 15 2019 03:20am
Quote (Ironfister @ Feb 15 2019 10:13am)
Dla tych co nie skumali: post jest ironiczny


..a już myślałem, że pierwszy raz coś sensownego w temacie napisałeś. :(
Member
Posts: 38,390
Joined: Jan 14 2009
Gold: 2,000.00
Feb 15 2019 03:47am
Quote (Republika @ 15 Feb 2019 09:39)
Nie wiem jak inni ale ja tam ostro cisnę bekę z tych wszystkich korwinistòw, którzy tak jak ty jeszcze 3-4 lata temu bili na alarm jaki ich krul jest oświecony i jak bardzo dobrze będzie jak już znacznie rządzić.


Interesujące, a co jadłeś na śniadanie?

Quote (PQA @ 15 Feb 2019 10:20)
..a już myślałem, że pierwszy raz coś sensownego w temacie napisałeś. :(


Też tak myślałem :(
Go Back To Polska Topic List
Prev1131013111312131313141421Next
Add Reply New Topic New Poll