d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Polityka > Temat Oficjalny
Prev1114211431144114511461421Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,580
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,820.17
Dec 11 2017 01:50pm
Quote (Lesny_Barb @ 11 Dec 2017 19:15)
Ta kurwa, ksiądz mi powiedział, że sperma i komórka jajowa to człowiek xD Dziecko, tematu aborcji to nawet nie powinienem z Tobą rozwijać, bo pokazałeś tym wywodem o plemniku i komórce jajowej, że nie masz nawet podstaw z biologii, to co ja Ci będę tłumaczył bardziej zawiłe sprawy? Ale nie, chociaż jedną rzecz Ci powiem, może zmuszę Twoje szare komórki do myślenia... Aborcji nie dokonuje się na plemniku ani na komórce jajowej, większość aborcji dokonywanych w Polsce to aborcje eugeniczne, czyli przeprowadzane na dzieciach z PODEJRZENIEM wad wrodzonych, (pomijając fakt, że nie zawsze ta diagnoza jest w 100% trafna i zabija się zdrowe dziecko)

''(..)W przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo wystąpienia nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu ciążę można przerwać "do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej", co oznacza 24. tydzień ciąży'' - Czaisz bazę ośle? W Polsce nie dokonuje się aborcji ''zlepka komórek'' a dzieci które są już na tyle rozwinięte, że mogą funkcjonować poza organizmem matki. Zanim mi to będziesz pisał o cyklopach albo centaurach - że to niby na takich hybrydach jest przeprowadzana aborcja, to chciałbym Ci uświadomić, że pod to kryterium podchodzą też m in. dzieci z zespołem Downa. I jak tam, dzieci z Downem chcesz uśmiercać? Świerki przecież według was zasługują na życie, a dzieci z downem nie? No powiedzcie mi że lewicowe poglądy to nie spierdolenie umysłowe xD

Co do reszty przypadków w których aborcja jest w Polsce legalna, tabelkę w sumie sam możesz zobaczyć tutaj http://kulesza.pl/blog/2016/09/22/liczba-aborcji-w-polsce-interpelacja/


Stanowisko kościoła jest jasne - człowiekowi należy się ochrona życia od momentu poczęcia, czyli połączenia plemnika i komórki jajowej. Do kościoła chyba za często nie chodzisz, skoro tego nie wiesz, co?

Gdybym ja był kobietą to bym raczej chyba nie usunął ciąży dziecka z downem, gdybym takie miał, ale rozumiem ludzi, którzy nie są gotowi na aż takie duże poświęcenie, przez całe życie, i potem jeszcze strach "co z dzieckiem jak mnie zabraknie"?
Przecież takie dziecko będzie żyć dłużej niż rodzice, kto się nim zajmie? zwłaszcza że państwo jednak niewystarczająco pomaga, a w perspektywie są rządy Korwina czy innego Kukiza, który zlikwiduje wszelkie zasiłki i pomoc państwową.
To wszystko nie są takie łatwe sprawy, jak się księżom wydaje.

Uważam, że łatwiej jest usunąć chory płód, którego się nigdy nie widziało, które jest niezdolne do samodzielnej egzystencji, z którym nie ma się jeszcze żadnych wspomnień, żadnej więzi, niż zabić np. syryjskie dziecko, które już się urodziło, tylko ma niewłaściwy kolor skóry czy wyznanie.

Tym niemniej gdyby państwo faktycznie postanowiło zapewnić opiekę nad chorymi dziećmi z zespołem downa, i raz na zawsze zbanowałoby wszystkich domagających się likwidacji ZUSu Korwinów i Kukizów, to zakaz aborcji w takiej sytuacji możnaby moim zdaniem dopisać do prawa.

Ekologiem nie jestem, ale z tego co wiem to ekolodzy nie chronią raczej pojedynczych świerków, tylko puszczy, parków narodowych jako całości.
A w miastach drzewa, zwłaszcza iglaste, pomagają zmniejszyć smog. Dzięki drzewom mniej ludzi umiera.

Poza tym planete mamy tylko jedną, nie potrafimy skolonizować następnych i naszym obowiązkiem, jako ludzkości, jest o nią dbać.
Member
Posts: 38,390
Joined: Jan 14 2009
Gold: 2,000.00
Dec 11 2017 02:01pm
Member
Posts: 42,486
Joined: Nov 1 2006
Gold: 25.38
Dec 11 2017 02:10pm
Quote (Ironfister @ 11 Dec 2017 20:50)
Stanowisko kościoła jest jasne - człowiekowi należy się ochrona życia od momentu poczęcia, czyli połączenia plemnika i komórki jajowej. Do kościoła chyba za często nie chodzisz, skoro tego nie wiesz, co?

Gdybym ja był kobietą to bym raczej chyba nie usunął ciąży dziecka z downem, gdybym takie miał, ale rozumiem ludzi, którzy nie są gotowi na aż takie duże poświęcenie, przez całe życie, i potem jeszcze strach "co z dzieckiem jak mnie zabraknie"?
Przecież takie dziecko będzie żyć dłużej niż rodzice, kto się nim zajmie? zwłaszcza że państwo jednak niewystarczająco pomaga, a w perspektywie są rządy Korwina czy innego Kukiza, który zlikwiduje wszelkie zasiłki i pomoc państwową.
To wszystko nie są takie łatwe sprawy, jak się księżom wydaje.

Uważam, że łatwiej jest usunąć chory płód, którego się nigdy nie widziało, które jest niezdolne do samodzielnej egzystencji, z którym nie ma się jeszcze żadnych wspomnień, żadnej więzi, niż zabić np. syryjskie dziecko, które już się urodziło, tylko ma niewłaściwy kolor skóry czy wyznanie.

Tym niemniej gdyby państwo faktycznie postanowiło zapewnić opiekę nad chorymi dziećmi z zespołem downa, i raz na zawsze zbanowałoby wszystkich domagających się likwidacji ZUSu Korwinów i Kukizów, to zakaz aborcji w takiej sytuacji możnaby moim zdaniem dopisać do prawa.

Ekologiem nie jestem, ale z tego co wiem to ekolodzy nie chronią raczej pojedynczych świerków, tylko puszczy, parków narodowych jako całości.
A w miastach drzewa, zwłaszcza iglaste, pomagają zmniejszyć smog. Dzięki drzewom mniej ludzi umiera.

Poza tym planete mamy tylko jedną, nie potrafimy skolonizować następnych i naszym obowiązkiem, jako ludzkości, jest o nią dbać.


dzieci z downem umierają całkiem młodo, także uważaj - kres twych tułaczek dobiega końca
Member
Posts: 1,381
Joined: Dec 4 2017
Gold: 2,415.07
Dec 11 2017 02:12pm
Quote (Ironfister @ Dec 11 2017 08:50pm)
Stanowisko kościoła jest jasne - człowiekowi należy się ochrona życia od momentu poczęcia, czyli połączenia plemnika i komórki jajowej. Do kościoła chyba za często nie chodzisz, skoro tego nie wiesz, co?

Gdybym ja był kobietą to bym raczej chyba nie usunął ciąży dziecka z downem, gdybym takie miał, ale rozumiem ludzi, którzy nie są gotowi na aż takie duże poświęcenie, przez całe życie, i potem jeszcze strach "co z dzieckiem jak mnie zabraknie"?
Przecież takie dziecko będzie żyć dłużej niż rodzice, kto się nim zajmie? zwłaszcza że państwo jednak niewystarczająco pomaga, a w perspektywie są rządy Korwina czy innego Kukiza, który zlikwiduje wszelkie zasiłki i pomoc państwową.
To wszystko nie są takie łatwe sprawy, jak się księżom wydaje.

Uważam, że łatwiej jest usunąć chory płód, którego się nigdy nie widziało, które jest niezdolne do samodzielnej egzystencji, z którym nie ma się jeszcze żadnych wspomnień, żadnej więzi, niż zabić np. syryjskie dziecko, które już się urodziło, tylko ma niewłaściwy kolor skóry czy wyznanie.

Tym niemniej gdyby państwo faktycznie postanowiło zapewnić opiekę nad chorymi dziećmi z zespołem downa, i raz na zawsze zbanowałoby wszystkich domagających się likwidacji ZUSu Korwinów i Kukizów, to zakaz aborcji w takiej sytuacji możnaby moim zdaniem dopisać do prawa.

Ekologiem nie jestem, ale z tego co wiem to ekolodzy nie chronią raczej pojedynczych świerków, tylko puszczy, parków narodowych jako całości.
A w miastach drzewa, zwłaszcza iglaste, pomagają zmniejszyć smog. Dzięki drzewom mniej ludzi umiera.

Poza tym planete mamy tylko jedną, nie potrafimy skolonizować następnych i naszym obowiązkiem, jako ludzkości, jest o nią dbać.


Szkoda na Ciebie strzępić ryja. Mam tylko nadzieję, że kiedyś spełni się wasze lewicowe marzenie i świerki, czy bobry skolonizują inne planety w waszym imieniu.
Member
Posts: 14,580
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,820.17
Dec 11 2017 02:54pm
Po raz kolejny prawaki zaorane, nie wiedzą co powiedzieć to flejmują ;)
Member
Posts: 19,906
Joined: May 13 2008
Gold: 131,162.69
Dec 11 2017 03:04pm
Quote (Mis_Nom @ Dec 11 2017 02:21pm)
Wy serio czytacie jego posty xddd


Nie.
Member
Posts: 9,397
Joined: Aug 29 2006
Gold: 499.55
Dec 11 2017 03:20pm
Member
Posts: 20,303
Joined: Mar 12 2008
Gold: 79.01
Dec 11 2017 03:56pm
Quote (Ironfister @ Dec 11 2017 01:09am)
Kod potężnie doinwestowany?
Człowieku, tam bieda aż piszczy.
Jak były demonstracje KODu to nieliczne grupy narodowców zagłuszały "nagłośnienie" KOD.


Niewidzialny bankier semickiego pochodzenia doinwestował.

Quote (Ironfister @ Dec 11 2017 01:09am)

Na marszu KODu takie transparenty były nie przeszły.
Widocznie na marszu niepodległości nikomu z organizatorom ani współuczestnikom jakoś specjalnie nie przeszkadzały...
Rządowa policja też nie reagowała.


Nie wiem czy wiesz, na czym polega sztuka kontroli tłumu, czym jest podjęcie decyzji - wszcząć rozróbę, czy podłożyć się pod media. Akurat mam znajomych w Policji i Gromie, to mniej więcej wiem, że czasami lepiej puścić kilku głośnych rzezimieszków, niż rzucić się na nich w prewencyjnych strojach i ryzykować jedną wielką burdę policyjno-cywilną. O tym akurat POlszewicy nie mieli pojęcia, bo za wszelką cenę chcieli powstrzymać takowych uczestników marszu, co wszyscy dobrze wiem jak się skończyło - w efekcie szum medialny utrzymał się na podobnym poziomie, tylko w tym przypadku brak ofiar. Wnioski wyciągnij sam.

Quote (Ironfister @ Dec 11 2017 01:09am)

Od czasu do czasu ktoś z MW/ONR się wygada. Ostatnio był to rzecznik tej organizacji, prowadzący jednocześnie oficjalną strone na FB.

a patrole, które mają reagować "w przypadku incydentów rasistowskich wymierzonych w społeczność polską"?
Żadnego takiego incydentu nie było, więc po co tak naprawde są te patrole, jak nie do odstraszania i zwalczania "innych"?


i chwała tym patolom, że istnieją, bo ciapaki boją się ich jak ognia, to i głupie pomysły nie przychodzą do głowy. Na wypadek wojny bezpieczniej bym się czuł wiedząc, że mamy taką kadre obronną, niż lewactwo w rurkach chodzące na crosfit.

Pominę fakt, że onr jest tak biedny, że zatrudnia gimbusów i studenciaków do moderowania fejsa :D

Quote (Ironfister @ Dec 11 2017 01:09am)
A to że jednym z idoli ONR jest morderca Janusz Waluś, to też o niczym nie świadczy?


Zdania tutaj są podzielone i sam nie wiem co o nim myśleć. Intencje spoko, ale sposób nie ten.

Quote (Ironfister @ Dec 11 2017 01:09am)

A to że nazwa i symbolika ONR nawiązuje do przedwojennego, faszystowskiego ONR? To też o niczym nie świadczy? Przypadek?

Nikt nie mówi, że ONR nie jest faszystowski. Polecam lekturę Interpretacje faszyzmu autorstwa Renzo de Felice. Jak zechcesz poświęcić swój bezcenny czas na lekturę, to pogadamy o faszyźmie i będziemy mogli prowadzić merytoryczną dyskusję.


Quote (Ironfister @ Dec 11 2017 01:09am)

Następna sprawa:
Czy to obrażanie prezydenta, to powiedzenie "niech się prezydent wreszcie weźmie do roboty", tak? W takim razie to nie jest obrażanie, tylko krytyka. Prezydenta można krytykować. Byle bez obrażania :)


Głowę Państwa rozumiemy dwojak... mówię o realną głowę Państwa, jaką jest Prezes. To, że jeszcze KOD nie został zdelegalizowany zawdzięczać można jednej z dwóch przyczyn:
-KOD jest tak nieudolny, że jest realnym nowotworem opozycji, zaś jego byt zaowocuje przerzutami.
-PiS jest niezwykle tolerancyjny pozwalając na demokratyczne demonstracje.

Quote (Ironfister @ Dec 11 2017 01:09am)

Odnośnie "szanuj wyznanie (panujące w kraju)" to informuje Cie, że Polska nie jest państwem z religią państwową.
Nie można mówić w Polsce, że jedno wyznanie jest lepsze (panujące), i że trzeba je szanować, a drugie gorsze, którego szanować nie trzeba.

Hola hola, Panie dziejku, proszę mi słów w usta nie wkładać, mamy wolność wyznania, a reprezentanci bliskiego wschodu mają szanować wyznawców każdej religii, albo won do swojego restrykcyjnego kraju mówiąc tolerancyjnie.

Quote (Ironfister @ Dec 11 2017 01:09am)

I na koniec:
Bądź tolerancyjny - pod tym się w pełni podpisuje. Tylko że wśród Polaków, np tutaj na forum, tej tolerancji niestety NIE MA. Apeluje o zastanowienie się.


Nie zauważyłem, aby ktoś tutaj był nietolerancyjny, ludzie wypowiadający się tutaj są zdroworozsądkowi, zaś Ty sam próbujesz ich pokolorować swoją paletą barw, aby idealnie pasowali pod Twoją docelową grupę krytyki. Praktyki popularne w grupie niemieckiego kapitału mediowego.



Fake e/ na temat aborcji dodam tylko, że używanie tabletki 72h =/= aborcja, wypowiadaj się merytorycznie!

Member
Posts: 1,381
Joined: Dec 4 2017
Gold: 2,415.07
Dec 11 2017 04:55pm
Quote (Ironfister @ Dec 11 2017 09:54pm)
Po raz kolejny prawaki zaorane, nie wiedzą co powiedzieć to flejmują ;)


Nie zaorane, nie przeceniaj siebie aż tak. Chętnie podyskutuję z Tobą na poważnie, o ile będziesz konkretnie ustosunkowywał się do moich argumentów, a nie tak na odpierdol.

A teraz pozwól, że pójdę spać, bo prawaki chodzą do pracy. :)

This post was edited by Lesny_Barb on Dec 11 2017 05:15pm
Member
Posts: 1,381
Joined: Dec 4 2017
Gold: 2,415.07
Dec 11 2017 11:03pm
Dzień dobry Ironfister. :) Jednak nie będę kontynuował z Tobą dyskusji o aborcji, bo szkoda na to czasu. Do kogoś kto uważa, że kobieta powinna mieć wybór czy urodzić czy nie, ale już wyciąć drzewa na swojej posesji to wyboru być nie powinno, żadne argumemty, dowody i tłumaczenia nie dotrą, a ja się wkurwiać też nie zamierzam. Ciao
Go Back To Polska Topic List
Prev1114211431144114511461421Next
Add Reply New Topic New Poll