d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > d2jsp > General Help > Guide For Streaming With Twitch.tv > Hungarian
Closed New Topic
Member
Posts: 43,694
Joined: Oct 4 2008
Gold: 160,818.52
Trader: Trusted
Jan 20 2014 02:30pm

Írta: ArtofApocalypse

A következőkben egy leírást találsz a Twitch.tv streamelésről, Open Broadcaster programot használva.


I. Registering & Downloading
II. Internet Speed & CPU
III. Settings 1
IV.. Settings 2
V.. Settings 3
VI. Sources
VII. Troubleshooting

Member
Posts: 43,694
Joined: Oct 4 2008
Gold: 160,818.52
Trader: Trusted
Jan 20 2014 02:30pm

Hozd létre a Twitch.tv felhasználói fiókodat ezen a linken: http://www.twitch.tv/
-- Lehet hogy aktiválnod kell a fiókodat a megadott e-mail címen keresztül.

Töltsd le az Open Boardcaster szoftvert ezen a linken: https://obsproject.com/download
-- Current Stable (Jelenlegi Stabil verzió a bal oldalon)

32 és 64 bites program lesz letöltve, használd azt amelyik megfelel a számítógépednek.
Ha nem tudod hogy 32 vagy 64 bites a rendszered a következő hozzászólásban megmutatom hogyan tudhatod meg.
Member
Posts: 43,694
Joined: Oct 4 2008
Gold: 160,818.52
Trader: Trusted
Jan 20 2014 02:31pm


Tudd meg az interneted sebességét erre a linkre kattintva: http://www.speedtest.net/
-- Az útmutatóhoz a saját internet sebességemet fogom használni.

Az én eredményem:

-- Az eredmény Mbps ben lett megadva, ami Mega Bit per másodpercet jelent.
-- A streameléshez nekünk csak a feltöltés fontos.

Kattints erre a linkre: http://www.unitconversion.org/data-storage/megabits-to-kilobits-conversion.html
konvertáld át az eredményedet Mbps ből Kbps-re. (Kilo Bits Per Second)

Magyarázat:
Kerekítettem a feltöltési sebességem 36 Mbpsre amit a honlap átszámolt 36864 Kbps-nek.
Mentsd el a számot amit kaptál későbbre. Az eredmény 75%át fogjuk a maximum értéknek beállatni a "Bit Rate"nél.
Az én esetemben 36864 75% a 27648. Ez a szám a legnagyobb Bit Rate ameddig streamelhetek. Szerencsére nem kell ekkora feltöltési sebesség a strameléshez!

Most térjünk rá a CPUra. Hogy megtudd a géped paramétereid, tedd a következőt:

Első Módszer: Nyomd meg a Windows és az "r" betűt egyszerre, majd írd be ezt: dxdiag
Második Módszer: Nyomd meg a start gombot majd a keresőbe ird be ezt: dxdiag
Harmadik Módszer: Nyomd meg a startot, Minden Program, Kiegészítők, Futtatás és írd be hogy dxdiag

Nyomd meg az Igen gombot ha kaptál egy felugró ablakot, aztán ezt kell látnod:

Processor: Ez a CPUd. Jegyezd meg későbbre.
Member
Posts: 43,694
Joined: Oct 4 2008
Gold: 160,818.52
Trader: Trusted
Jan 20 2014 02:32pm


Nyisd meg az Open Boardcaster szoftvert, itt az ideje a konfigurációnak.

Felül nyomd meg a "Settings" majd ismét a "Settings" fület. Ahol egy piros négyzetet látsz oda a saját adataidat kell beírnod.

General:
Válaszd ki a szoftver nyelvét majd konfiguráld a profilodat.

Encoding:


Max Bitrate
Ide kell beírnod azt a Kbpsben meghatározott számot amit előzőleg kiszámoltunk.
A bitrate a streamelésed felbontásán múlik. Minél nagyobb felbontással, minél több pixelben szeretnél streamelni, annál több feltöltés kell. (1080, 720, 480, 360, 240)
Most el kell döntened milyen felbontásban szeretnél streamelni.
A leíráshoz én 720p @ 30 FPS fogok használni.

Nem ajánlom hogy 1080p ben streamelj hacsak nem vagy partner a twitch.tv-vel.

Bitrate Táblázat:


Magyarázat:

Ahogyan láthatod a CPU és a feltöltési sebesség nagyon fontos. Ez a táblázat csak hozzávetőleges, tehát mindig lesz lehetőség számításokra és próbálgatásokra.

A leíráshoz én 2000 bitrate, 720p @ 30 fps fogok használni.
-- 720 nem a felbontásod lesz. Ez egy későbbi beállításra vonatkozik.

Személyesen teszteltem ezelőtt és ez működik az én i5 2500k CPU és a magas feltöltésemmel.
-- Hozzávetőlegesen 2.5 Mbps vagy 2500 kbps kell, de próbáld ki magad!

Írd be a bitratedet miután tanulmányoztad a táblázatot majd haladjunk tovább a "Boardcast Settings" fülre.
Member
Posts: 43,694
Joined: Oct 4 2008
Gold: 160,818.52
Trader: Trusted
Jan 20 2014 02:32pm


Kattints a Boardcast Settings tabra az Encoding alatt.

Boardcast Settings:


Server:

Magától értetődő. Válaszd a legközelebb lévőt.
Néha persze a legközelebbi szerver nem mindig a megfelelő. Próbáld végig a felső 3at ha gondjaid akadnak.

Play Path/Stream Key:

Ez az egyéni twitch.tv stream kulcsot amit soha senkivel nem szabad megosztanod.
Hogy megtudd a kulcsot, navigálj erre a linkre: http://www.twitch.tv/broadcast

Bizonyosodj meg róla hogy be vagy jelentkezve, majd kattints a "Show Key" gombra.
Kattints rá majd másold ki és illeszd be.

Kattints a Video fülre a Boardcast Settings alatt.

Video:


Egyéni Felbontás: Ez az alapvető számítógép felbontásod, ne nyúlj hozzá.
Resolution Downscale: Ebben fogsz streamelni. Én személyesen 720p-ben streamelek, és ehhez a leíráshoz 1280 x 720 @ 30 fps választottam.
Ha ez a beállítás nálad nem jelenik meg, akkor válassz ki valami hozzá közel esőt vagy változtasd meg az Egyéni Felbontást. Ez majd egy extra lépést fog jelenteni a "Források" résznél.
Member
Posts: 43,694
Joined: Oct 4 2008
Gold: 160,818.52
Trader: Trusted
Jan 20 2014 02:33pm


Kattints az "Audio" fülre a Video alatt.

Audio:



Desktop Audio Device:

Ez a fejhallgatód vagy a hangfalad.
Bármelyiket is választod a kettő közül, a hallgatóid minden hangot hallani fognak.

Microphone:

Ez a Mikrofonod amit bizotsitja hogy a hallgatóid hallják a beszédedet.

Nyomd meg az "Advanced" fület az Audio alatt.

Advanced:



x264 CPU Preset:

Alapvetően egy nagyon gyorsra van állítva és neked nem kell ezen változtatni.
Minden játék megterheli a CPUdat, igy ha feljebb állítod ezt az opciót lehet hogy romlik a stream minőséged.
A dupla magos CPUk nagyon jók ebben az esetben. Ha úgy döntesz mégis feljebb állítod "faster" re, akkor 150-200 bitratet spórolsz meg igy ha modern CPUval rendelkezel, de nincs meg a megfelelő bitrated, ez segíthet.
Én személy szerint i5 2500k OC'd használok "faster" opcióval.

Microphone Noise Gate:

Én nem használom ezt. Kattints az Alkalmazásra, majd az Ok gombra.

Most a forrásaidat fogjuk hozzáadni.
Member
Posts: 43,694
Joined: Oct 4 2008
Gold: 160,818.52
Trader: Trusted
Jan 20 2014 02:34pm


Ebben a szekcióban bemutatom hogyan adj hozzá forrásokat a népszerű MOBA League Of Legends játékkal.

Magyarázat:

Game Capture: Ez a legjobb forrás amit használhatsz. Általában ez a játékbeli eseményeket örökíti meg, mint például a League Of Legendst. Ha ezt használod akkor lehet hogy párosítanod kell a "Window Capture" Opcioval amíg a lobby tart.
Wondow Capture: Megörökitheted a windows, plédául a Ventrilo, Skype, Böngészők és más ablakok képét, mint például a League of Legends lobby szobája.
Monitor Capture: Ez a beállítás legyen az utolsó választásod. Ez mindig működni fog de ez a legrosszabb forrás mindközül.
Video Capture Device: Webkamerák vagy más képrögzítő eszközök. ha hozzáadsz egy webkamerát, állíthatod a méretét vagy elhelyezheted másik pozícióban a streameden.

Források hozzáadása a League Of Legends játékhoz

Elsőként győződj meg róla hogy a League Of Legends meg van nyitva és a lobby szobában tartózkodsz.
Nem tudsz forrást hozzáadni ha a játék nem fut.

Kattints a fehér részre jobb klikkel a "Souces" alatt.
Válaszd a: Window Capture opciót, Add meg névnek: Játékon Kivul"

Most mutatok egy képet a beállításaimról, ahogyan neked is kell majd kinézzen ha ugyan azt a felbontást és beállításokat használod mint én.

Window Capure - Játékon Kivul:



Győződj meg róla hogy a játék meg van e nyitva. Lehet hogy meg kell nyomnod a frissítés gombot párszor, vagy váltogatnod a fülek között.
Ha hozzáadtad, kattints az Ok gombra.

Most kattints jobb klikkel a forrásra amit hozzáadtál:
Position/Size -> Center
Position/Size -> Fit to screen

Most hozzáadjuk a második forrást ami a játékodat fogja megörökíteni.

Kattints a fehér részre jobb klikkel a "Souces" alatt.
Válaszd a: Game Capture opciót, Add meg névnek: Játékon Belül"

Most mutatok egy képet hogy mit kell még beállítanod. Néhány dolog különbözni fog ha más felbontást választottál mint én.

Játékon Belül



Győződj meg róla hogy betöltöttél már a játékba. Lehet hogy meg kell nyomnod a frissítés gombot párszor.
Ha hozzáadtad, kattints az Ok gombra.

Most kattints jobb klikkel a "Game Capture" forrásra amit keráltál:
Válaszd a Move Up funkciót.

Gratulálok, Készen vagy!
Nyomd meg a "Dashboard" gombot ez elnavigál téged a twitch.tv csatornádra, állítsd meg a streamet ami az oldalon tölt és chatelhetsz a nézőiddel.

Nyomd meg a "Start Streaming" Gombot.

Member
Posts: 43,694
Joined: Oct 4 2008
Gold: 160,818.52
Trader: Trusted
Jan 20 2014 02:34pm


Ha problémát észlelsz kérlek posztolj a General Help szekcióba.

Amikor a témádat megnyitod kérlek szolgáltasd az alábbi információkat:

1) Az internet sebesség teszted eredményét
2) A CPUd adatait
3) A Streamed linkjét

Leírás a problémádról.

Mindenki internete és számítógépe más, szóval nagy valószínűséggel fogsz problémákba botlani ha új vagy a program használatában. Én vagy valaki más örülni fog hogy segíthet a General Help szekcióban.
Go Back To General Help Topic List
Closed New Topic