d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1239240241242243249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 534
Joined: Apr 3 2020
Gold: 0.00
Warn: 30%
May 25 2020 12:58pm
Quote (Jason89 @ May 25 2020 08:24pm)
Nem védem én mindenáron a C-t, sok baj van vele.

"Hol relevans egy nyelvnel, hogy mekkora az interpreter/compiler?": Előbb írtam: "Ennek akkor van jelentősége, ha valami kisebb tool-t akarsz fejleszteni, és portolhatónak kell lennie. A 150 megás piton függőség nem nevezhető annyira portolhatónak, legalábbis szűkebb értelemben véve biztosan nem."
"Vagy a matematikus hallgato aki ossze akar szorozni 2 matrixot az kezdje el Cben implementalni, amikor matlabban 3 karakter?": Nyilván erre használnád, ennek van értelme. A szkóp nem mindegy! Több száz soros, egyébként bonyolult számítások leírása? Szerintem ez már out of scope. "de vannak usecasek amikor hasznos" pontsan, vannak usecase-ek amikor jó, de lásd az előző mondatot. Ez csak szopatás.

Rohadtul nem mindegy, hogy mit mire használsz, lehet a C-t is szarul (nem megfelelő szkóp, pl nagyon magas szintű feladatokra, mint a példádban a mátrix szorzás) használni. Gyors tákolásokra megfelelő nyelv (ez már kezd megint szubjektív területre vándorolni). De ha más szempontok is előtérbe kerülnek, akkor már érdemes mérlegelni. Nem pedig görcsösen kapaszkodni az egy és sérthetetlen pitonba.


senki sem kapaszkodik szerintem, csak inkább úgy jött át hogy a te álláspontod az hogy a python 1 szar es senkinek nem kéne használnia. meg ezt a professzionalis felhasznalasra nem ajanlott temat se nagyon ertem, amikor sztem a top100 multik felenel legalabb a security infrastruktura nagy resze pythonban van automatizalva

nyilvan vannak olyan dolgok amikre elonyosebb 1 masik nyelvet hasznalni csak a te allaspontod kicsit radikalisabban jon at ennel

This post was edited by 25centis on May 25 2020 01:02pm
Member
Posts: 42,981
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
May 25 2020 01:02pm
Quote (25centis @ May 25 2020 08:58pm)
senki sem kapaszkodik szerintem, csak inkább úgy jött át hogy a te álláspontod az hogy a python 1 szar es senkinek nem kéne használnia. meg ezt a professzionalis felhasznalasra nem ajanlott temat se nagyon ertem, amikor sztem a top100 multik felenel legalabb a security infrastruktura nagy resze pythonban van irva


nem ertek a temahoz, de szerintem a professzionalis felhasznalas nem a multikat jelenti, hanem inkabb a bankokat, urkozpontokat etc
Member
Posts: 35,522
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
May 25 2020 01:02pm
Quote (Taszilo.^ @ May 25 2020 09:02pm)
nem ertek a temahoz, de szerintem a professzionalis felhasznalas nem a multikat jelenti, hanem inkabb a bankokat, urkozpontokat etc


szerintem meg mettyu kukacat
Member
Posts: 26,533
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
May 25 2020 01:09pm
Quote (jarabekg @ 25 May 2020 21:02)
szerintem meg mettyu kukacat


ezzel nem lehet vitatkozni
Member
Posts: 534
Joined: Apr 3 2020
Gold: 0.00
Warn: 30%
May 25 2020 01:44pm
Quote (Taszilo.^ @ May 25 2020 09:02pm)
nem ertek a temahoz, de szerintem a professzionalis felhasznalas nem a multikat jelenti, hanem inkabb a bankokat, urkozpontokat etc


ty
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
May 25 2020 02:36pm
alapból rossz irányból indulnak ezek a beszélgetések imo :] mi a task, és választasz hozzá toolt amivel a legjobban jössz ki tradeoff oldalról... ha egy dologhoz értesz főként (C, stb.) akkor nyílván azt próbálod mindenre ráhúzni (lásd ez a thread), de ugye nem innen indulnak a dolgok

amúgy manapság valószínűleg C[pp] helyett Rustot választanak, érdemes utána olvasni h miért [elég sokat publikálnak a cégek erről, és egyre több a proper research is, lásd MS labs]

"Manapság minden csak az IDE-ről szól. Legalább a C++ arcok rájöttek" először is ez nagyon off. Másodszor meg az egész tooling beszélgetést nem értem: minden létező dolog amit az elmúlt évben használtam (C#/F# PowerShell JS/TypeScript/Node/Angular LUA és ezer hobbi projekt más dev platformokon) "CLI-first" működnek már: IDE természetesen nem kell hozzá, mert terminalból scaffoldolsz projektet, még akkor is ha egy pár közel üres file-t kapsz. Ezek után természetesen mindenki all-powerful IDE-t használ utána. Azért fontos h a CLI first class citizen legyen mert például jobb cross-platform tooling lesz, meg könnyebb a delivery pipelineba behúzni mindent, stb., és ennek pl. milyen jó eredménye h én most tudom mindezt macOS-ről IS tolni, míg 5 éve nem tudtam volna. Pontosan az ellentéte történik annak amit leírtál, tudatosan, sok sok éve. A mac-emen csak .NEThez van egy VS Code, VS 2019 [Parallelsben], Rider, VS for Mac, és persze mcedittel is írhatnám ha teljesen hülye lennék :] és nem akarnám kihasználni azt amit ezek adnak és amit az emberiség tanult az elmúlt xx év alatt és automatizált

ez pont olyan mint amikor jön a lelkesnewbie, hogy mennyire jól megy neki CLIből a git fetch és a GUI toolok szarok, és a userei lassúak
és utána 3 hónap mire rájön és ellesi másoktól hogy amúgy GUI toolnál fog kikötni akár mit is csinál, mert <insert 25 reason>
és miután teljesen összetörtek lelkileg maguktól, megmutatom hogy amúgy shortcutokkal kimérve gyorsabb gitezni mint CLIből

Member
Posts: 2,901
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
May 25 2020 03:21pm
elegge halva szuletett vita tok felhasznalas specifikus szempont alapjan alacsony es magas szintu programozast osszehasonlitani

grabalyeknek elnezem hogy szerinte tenyleg numpyban van implementalva valami (vannak ott emg szintek Jara), de Jason es kb mindenki mas eltero dimenzioban letezik itt

(az 5 kulonbozo IDEtol amia gepemen van en is hulyet kapok, mert mindig van valami szar amit pont nem lehet csinalni a mar letezo tooljaimban es egy kethetes feladat kedveert kikell talalni h valami mas hogyan mukodik, miutan 2-3 napot szoptam a licencekkel)

Quote (Taszilo.^ @ 25 May 2020 21:02)
nem ertek a temahoz, de szerintem a professzionalis felhasznalas nem a multikat jelenti, hanem inkabb a bankokat, urkozpontokat etc


mert szerinted a bankoknak vagy a NASAnak ki itnez kb mindent? a multik

a bankoknak/urkozpontoknak lesznek szakertoi/konzulensei akikkel a speckokat kitalaljak, tesztelik amit kapnak, de tobbnyire az uzemeltetes is kivulrol megy. biztos van aki maganak csinalja, de szerintem egyre ritkabb

e: regen Ace007 ilyesmivel foglalkozott svajcban, a bankos oldalon(regi tag)

This post was edited by SteelMeetsSteel on May 25 2020 03:22pm
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
May 25 2020 03:51pm
Quote (Jason89 @ May 25 2020 08:24pm)
Nem védem én mindenáron a C-t, sok baj van vele.

"Hol relevans egy nyelvnel, hogy mekkora az interpreter/compiler?": Előbb írtam: "Ennek akkor van jelentősége, ha valami kisebb tool-t akarsz fejleszteni, és portolhatónak kell lennie. A 150 megás piton függőség nem nevezhető annyira portolhatónak, legalábbis szűkebb értelemben véve biztosan nem."
"Vagy a matematikus hallgato aki ossze akar szorozni 2 matrixot az kezdje el Cben implementalni, amikor matlabban 3 karakter?": Nyilván erre használnád, ennek van értelme. A szkóp nem mindegy! Több száz soros, egyébként bonyolult számítások leírása? Szerintem ez már out of scope. "de vannak usecasek amikor hasznos" pontsan, vannak usecase-ek amikor jó, de lásd az előző mondatot. Ez csak szopatás.

Rohadtul nem mindegy, hogy mit mire használsz, lehet a C-t is szarul (nem megfelelő szkóp, pl nagyon magas szintű feladatokra, mint a példádban a mátrix szorzás) használni. Gyors tákolásokra megfelelő nyelv (ez már kezd megint szubjektív területre vándorolni). De ha más szempontok is előtérbe kerülnek, akkor már érdemes mérlegelni. Nem pedig görcsösen kapaszkodni az egy és sérthetetlen pitonba.


Senki nem kapaszkodik, nalunk a production kod 100%ban cpp, de ettol meg nem fogom minden temara/problemara ezt rahuzni. Legalabb 5 kulonbozo nyelvet hasznalunk attol fogguen,hogy mit kell fejleszteni (tooling, infrastruktura, etc), ugyhogy szerintem nem en ragaszkodok gorcsosen valamihez 8d
Az IDEs panaszkodasodat sem teljesen ertem, de abba mar nem akarok belemenni inkabb

This post was edited by llllllllllll on May 25 2020 03:57pm
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
May 25 2020 11:12pm
Jónapot kívánok, ez itt a NASA?
Member
Posts: 20,790
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
May 26 2020 12:20am
Quote (Anarkin @ May 25 2020 10:36pm)
ez pont olyan mint amikor jön a lelkesnewbie, hogy mennyire jól megy neki CLIből a git fetch és a GUI toolok szarok, és a userei lassúak
és utána 3 hónap mire rájön és ellesi másoktól hogy amúgy GUI toolnál fog kikötni akár mit is csinál, mert <insert 25 reason>
és miután teljesen összetörtek lelkileg maguktól, megmutatom hogy amúgy shortcutokkal kimérve gyorsabb gitezni mint CLIből


conflict resolutionon kivül mindent CLIben csinalok 5 eve, engem erdekelne az a 25 indok
Go Back To Magyar Topic List
Prev1239240241242243249Next
Add Reply New Topic New Poll