d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1224225226227228249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 10,552
Joined: Sep 5 2015
Gold: 2,751.03
Aug 17 2018 04:10am
Quote (Karan2_Returned @ Jun 25 2018 12:58am)
elkezdtem ezt a könyvet, soon programozo felisten leszek

https://image.ibb.co/i4dSUo/Dgfc_Wmg_W4_AAl_TDA.jpg


eddig nem voltal az? :wacko:
Member
Posts: 1,201
Joined: Jun 20 2012
Gold: 1.00
Aug 17 2018 04:37am
Quote (anyd @ Aug 17 2018 11:57am)
Egyik baratom most jelentkezett a greenfoxba, nehez bekerulni, de utana eleg jol megtanitanak programozni elvileg


az a baj, hogy úgy nézem, hogy ez munka mellett nem végezhető :(

/e
szerintetek mivel érdemes fogalkozni? csekély tudásommal úgy látom java-t keresnek mindenhol, viszont lehet ebből is van 300 fajta?

This post was edited by LehetHogyTokreUjVagyokDeNemBizti on Aug 17 2018 05:05am
Member
Posts: 31,213
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 17 2018 08:09am
Quote (LehetHogyTokreUjVagyokDeNemBizti @ Aug 17 2018 11:37am)
az a baj, hogy úgy nézem, hogy ez munka mellett nem végezhető :(

/e
szerintetek mivel érdemes fogalkozni? csekély tudásommal úgy látom java-t keresnek mindenhol, viszont lehet ebből is van 300 fajta?



Java eleg piackepes igen
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Aug 17 2018 08:57am
Quote (LehetHogyTokreUjVagyokDeNemBizti @ 17 Aug 2018 10:45)
no srácok, 10 perce eldöntöttem, hogy életpályát váltok, és beíratkozok valmai iskolába, ahol megtanítanak
viszont gecire 0-ról vagyok, szó szerint, azt se tudom hol kezdjem
milyen nyelvet tanuljak?
nem tud valaki valami normális iskolát pesten?
jöhet bármilyen infó a témában


tfw, én is ezzel molyoltam egy ideje.
eddig sok időm nem volt, de elkezdtem foglalkozni a témával.

ami eddig nekem átjött, hogy C++, Java, Python közül érdemes kezdeni. Utóbbi kettő egyszerűbb, C++ nem, de állítólag erős a tendencia arra, ha valaki az egyszerűbb nyelveket megtanulja, utána már nem töri magát annyira, hogy mélyebb rétegekbe menjen bele.

nekem ami kérdés igazából, hogy melyik nyelvvel mit tudok majd csinálni?
Pl, imserősék önvezető autókkal foglalkoznak, nekik C++ kell és eléggé mókásnak tűnik a dolog.

Quote (Karan2_Returned @ 17 Aug 2018 10:53)
van elkepzelesed hogy mit szeretnel pontosan csinalni?
nezzel allashirdeteseket hogy azokra a poziciokra amik erdekelnek mik a követelmenyek


ez amúgy egy eléggé jó ötlet.
Member
Posts: 2,901
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Aug 17 2018 09:08am
Quote (TassassinHc @ 17 Aug 2018 16:57)
tfw, én is ezzel molyoltam egy ideje.
eddig sok időm nem volt, de elkezdtem foglalkozni a témával.

ami eddig nekem átjött, hogy C++, Java, Python közül érdemes kezdeni. Utóbbi kettő egyszerűbb, C++ nem, de állítólag erős a tendencia arra, ha valaki az egyszerűbb nyelveket megtanulja, utána már nem töri magát annyira, hogy mélyebb rétegekbe menjen bele.

nekem ami kérdés igazából, hogy melyik nyelvvel mit tudok majd csinálni?
Pl, imserősék önvezető autókkal foglalkoznak, nekik C++ kell és eléggé mókásnak tűnik a dolog.



ez amúgy egy eléggé jó ötlet.


kereshetnel valami veszeleyesebb munkat

ha mar ugy is katona voltal, beallhatnal zsoldosnak valami kozepamerikai drogbarohoz pl
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Aug 17 2018 09:30am
Quote (SteelMeetsSteel @ 17 Aug 2018 16:08)
kereshetnel valami veszeleyesebb munkat

ha mar ugy is katona voltal, beallhatnal zsoldosnak valami kozepamerikai drogbarohoz pl


Wtf? :D

Soha nem fogtam még légpuskánál, vagy ijjnál durvább fegyvert.
Pár hete is kevert valaki valakivel.
De soha nem voltam katona.
Bar szerintem jó lett volna ha "pár hónapot" eltöltök valahol.

Apai nagyapám volt katona (alezredesként szerelt le, tanár volt a Zrínyin) és apám is volt katona... De franc se tudja mit csinált.
Member
Posts: 2,901
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Aug 17 2018 09:33am
Quote (TassassinHc @ 17 Aug 2018 17:30)
Wtf? :D

Soha nem fogtam még légpuskánál, vagy ijjnál durvább fegyvert.
Pár hete is kevert valaki valakivel.
De soha nem voltam katona.
Bar szerintem jó lett volna ha "pár hónapot" eltöltök valahol.

Apai nagyapám volt katona (alezredesként szerelt le, tanár volt a Zrínyin) és apám is volt katona... De franc se tudja mit csinált.


akkor meg plane mehetnel zsoldosnak
Member
Posts: 3,497
Joined: Nov 7 2012
Gold: 0.00
Warn: 10%
Aug 17 2018 12:14pm
Quote (TassassinHc @ Aug 17 2018 04:57pm)
tfw, én is ezzel molyoltam egy ideje.
eddig sok időm nem volt, de elkezdtem foglalkozni a témával.

ami eddig nekem átjött, hogy C++, Java, Python közül érdemes kezdeni. Utóbbi kettő egyszerűbb, C++ nem, de állítólag erős a tendencia arra, ha valaki az egyszerűbb nyelveket megtanulja, utána már nem töri magát annyira, hogy mélyebb rétegekbe menjen bele.

nekem ami kérdés igazából, hogy melyik nyelvvel mit tudok majd csinálni?
Pl, imserősék önvezető autókkal foglalkoznak, nekik C++ kell és eléggé mókásnak tűnik a dolog.



ez amúgy egy eléggé jó ötlet.


"de állítólag erős a tendencia arra, ha valaki az egyszerűbb nyelveket megtanulja, utána már nem töri magát annyira, hogy mélyebb rétegekbe menjen bele."
Ezt magamon tapasztalom, hogy sajnos kurvara igaz :(
Jó nyelv a Python, nagyon szeretem, de annyira monkey-language, hogy utána szenvedés volt nem idegrángást kapni egy C/C++/go nyelvtől.

Ontopic:
A java szerintem egy rettenetes nyelv, de borzalmasan sok területen alkalmazható, jól fizetik, baromi jól dokumentált és elég komoly követelményű(telecom grade) területeken is alkalmazzák.
De alapvetően azt kell kideriteni h mi vonz, utána lehet nyelven gondolkodni. Bár sokkal fontosabb a programozást magát megérteni először és utána speccelodni egy nyelvre.
A greenfox jó hely, cimbora most végez ott, de az teljes állás mellett lehetetlen. Szóval marad a yotyo és a tutorialok.
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Aug 17 2018 12:22pm
Quote (anyd @ 17 Aug 2018 10:57)
Egyik baratom most jelentkezett a greenfoxba, nehez bekerulni, de utana eleg jol megtanitanak programozni elvileg



en nem igy halottam
Member
Posts: 14,316
Joined: May 8 2006
Gold: 3.03
Aug 17 2018 12:54pm
Quote (Eoghan @ 17 Aug 2018 19:14)
"de állítólag erős a tendencia arra, ha valaki az egyszerűbb nyelveket megtanulja, utána már nem töri magát annyira, hogy mélyebb rétegekbe menjen bele."
Ezt magamon tapasztalom, hogy sajnos kurvara igaz :(
Jó nyelv a Python, nagyon szeretem, de annyira monkey-language, hogy utána szenvedés volt nem idegrángást kapni egy C/C++/go nyelvtől.

Ontopic:
A java szerintem egy rettenetes nyelv, de borzalmasan sok területen alkalmazható, jól fizetik, baromi jól dokumentált és elég komoly követelményű(telecom grade) területeken is alkalmazzák.
De alapvetően azt kell kideriteni h mi vonz, utána lehet nyelven gondolkodni. Bár sokkal fontosabb a programozást magát megérteni először és utána speccelodni egy nyelvre.
A greenfox jó hely, cimbora most végez ott, de az teljes állás mellett lehetetlen. Szóval marad a yotyo és a tutorialok.


Nerz is ezzel jött.

Egyébként köszi a megerősítést.

Quote (Anarkin @ 17 Aug 2018 19:22)
en nem igy halottam


Mármint?
Nem olyan nehéz bekerülni?
Vagy nem tanítanak meg eléggé jól?
Go Back To Magyar Topic List
Prev1224225226227228249Next
Add Reply New Topic New Poll