d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1211212213214215249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 2,901
Joined: Jun 25 2017
Gold: 17,767.00
Sep 20 2017 08:39am
Quote (Karan2_Returned @ Sep 20 2017 03:55pm)
Van meg az evre ~500k ezer Forint ceges keretem tovabbtanulasra, es el kene blazolni mindet 2 honapon belül.
Van-e esetleg valakinek tippe/javaslata, hogy milyen könyveket erdemes elolvasni, amik valamennyire programming relatedek? Esetleg valami random certificate?


en egy 2-3 napos IT konferenciat javasolnek, bar ennyibol legfeljebb kelet-kelet europaban jutnak minden estere lanyok
Member
Posts: 20,790
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Sep 20 2017 08:50am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ Sep 20 2017 03:38pm)
nalatok erre szemelyenkent eves keret van wtf :wacko:
sok kihasznalatlan lehetoseg
szervezhetsz magadnak trainingeket, ha useless akkor is legalabb papir, programozokent nemtom mi lenne hasznos, de nalunk mernokkent autoiparban millio kis faszsag van, ami hasznos is
ha mas nem elkolthetned vlmi nyelvtanarra (nemtom vannak e kulfoldi ugyfeleitek es ha igen milyen nyelvuek)


a többiek külföldi konferenciakra jarnak, es elmegy az egesz repjegyre/hotelre, de en nem akarok

nyelvtanarra csak ugy lehet költeni ha a munkahelyen hasznalod a nyelvet. franciat mondjuk lehet el kene igy kezdeni

Quote (SteelMeetsSteel @ Sep 20 2017 03:39pm)
en egy 2-3 napos IT konferenciat javasolnek, bar ennyibol legfeljebb kelet-kelet europaban jutnak minden estere lanyok


kelet-europai lanyok adnak afas szamlat?
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Sep 21 2017 02:19am
Quote (Karan2_Returned @ Sep 20 2017 01:55pm)
Van meg az evre ~500k ezer Forint ceges keretem tovabbtanulasra, es el kene blazolni mindet 2 honapon belül.
Van-e esetleg valakinek tippe/javaslata, hogy milyen könyveket erdemes elolvasni, amik valamennyire programming relatedek? Esetleg valami random certificate?


Kerdd meg oket h vegyenek neked nehany coursera specializationt, amit aztan megcainalsz
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Oct 1 2017 05:38am
megerkeztem a kreten haziproblemaimmal :--)

javaban kell editelgetnem es ezzel parhuzamosan unit tesztelni egy emailrendszert
jelenlegi akadasom:
van egy methodom, ami belenez adott user fiokjaba, es returnoli, es ezzel parhuzamosan kitorli a legkozelebbi mailt onnan.
ha ezt testclassbol akarom csekkolni, kapok egy java.lang.AssertionError-t ennel a sornal:
Code
assert mailServer.getNextMailItem("user2") == mess1User1to2;

(mess1user1to2 egy mail object, user2 user akinek a fiokjaban az landolt korabban, metodus az a fentebb emlitett)
VISZONT
ha kiprintelem kulon kulon a ket oldalat ugyanennek statementnek, akkor lathatolag ugyanazt eredmenyezik
hogy lehet ezt le irtani?:S

This post was edited by SummertimeClothes on Oct 1 2017 05:40am
Member
Posts: 20,790
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Oct 1 2017 06:05am
Quote (SummertimeClothes @ Oct 1 2017 12:38pm)
megerkeztem a kreten haziproblemaimmal :--)

javaban kell editelgetnem es ezzel parhuzamosan unit tesztelni egy emailrendszert
jelenlegi akadasom:
van egy methodom, ami belenez adott user fiokjaba, es returnoli, es ezzel parhuzamosan kitorli a legkozelebbi mailt onnan.
ha ezt testclassbol akarom csekkolni, kapok egy java.lang.AssertionError-t ennel a sornal:
Code
assert mailServer.getNextMailItem("user2") == mess1User1to2;

(mess1user1to2 egy mail object, user2 user akinek a fiokjaban az landolt korabban, metodus az a fentebb emlitett)
VISZONT
ha kiprintelem kulon kulon a ket oldalat ugyanennek statementnek, akkor lathatolag ugyanazt eredmenyezik
hogy lehet ezt le irtani?:S


Protip: kodot mutass, azt egyszerübb megerteni mint ha leirnad mi a bajod
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Oct 1 2017 06:21am
Quote (Karan2_Returned @ 1 Oct 2017 14:05)
Protip: kodot mutass, azt egyszerübb megerteni mint ha leirnad mi a bajod


tele van minden mas szarral ami nem relevans az adott problemahoz, probaltam leirni mindent aminek koze lehet hozza
de tessek
az aktualis class
https://pastebin.com/CBM153yW
es a hozzajarulo testclass
https://pastebin.com/j5WAzrUh
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Oct 1 2017 07:20am
Quote (SummertimeClothes @ Oct 1 2017 12:21pm)
tele van minden mas szarral ami nem relevans az adott problemahoz, probaltam leirni mindent aminek koze lehet hozza
de tessek
az aktualis class
https://pastebin.com/CBM153yW
es a hozzajarulo testclass
https://pastebin.com/j5WAzrUh


csak a lényeget hagytad ki, hogy mi a MailItem

https://github.com/eltonvs/LP2-projects/tree/master/List01/mail_system

nem szeretem a javat és nem is vagyok nagy mestere, de ha tippelnem kellene, akkor a '==' azt fogja megnézni hogy maga a két objektum ugyan az e ( = mintha két pointer lenne, ami ugyan arra az objektumra mutat e vagy sem)
és ha ez így van, akkor megírnám a mail item '==' operátorát, hogy a member variableket hasonlítsa össze (gondolom ez a célod)
de fenntartom a lehetőségét annak, hogy kurvára nincsen igazam

és hogy miért gondolom ezt:
a post függvényben megkeresed a hashmapben a megfelelő fiókot és az arraylistbe belevágod (add-dal) a levelet
csak hogy az add függvény nem pointert / referenciát állít a te leveledre, hanem copyt csinál róla és azt fogja elmenteni,
ergo a két objektum már nem ugyan az, akkor se ha te a tesztben ténylegesen 'saját magával' próbálod összehasonlítani,
mivel amit visszakapsz az már egy új objektum lesz

This post was edited by llllllllllll on Oct 1 2017 07:27am
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Oct 1 2017 07:28am
edit akart lenni

anarkin mindjárt bántani fog

This post was edited by llllllllllll on Oct 1 2017 07:33am
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Oct 1 2017 07:58am
ja igazad van
tanar ezt el is magyarazta stringeket hasznalva peldakent korabban, szoval gondolhattam volna ra, csak korabbi verzioknal nem panaszkodott ugyanez a teszt, meg kiprintelve ugyanannak tuntek, szoval nem kapcsolta ossze az agyam a kettot
equals funkcioval megy jol
ty
majd valszeg meg jovok blogolni hasonloan noob problemakkal

el nem tudom kepzelni amugy, milyen agyuk lehet azoknak, akik ezeket a nyelveket csinaljak
legprimitivebb dolgokat is 5000 fele keppen meg lehet csinalni kb, peldaul ezek a kulonbozo listatipusok, mindegyik valami celra gyorsabb kicsit, meg x dolgot nem lehet vele csinalni cserebe, mint felhasznalo nem tudom eszbentartani, nem hogy kitalaljak ilyeneket :D
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Oct 1 2017 09:02am
Quote (SummertimeClothes @ Oct 1 2017 01:58pm)
ja igazad van
tanar ezt el is magyarazta stringeket hasznalva peldakent korabban, szoval gondolhattam volna ra, csak korabbi verzioknal nem panaszkodott ugyanez a teszt, meg kiprintelve ugyanannak tuntek, szoval nem kapcsolta ossze az agyam a kettot
equals funkcioval megy jol
ty
majd valszeg meg jovok blogolni hasonloan noob problemakkal

el nem tudom kepzelni amugy, milyen agyuk lehet azoknak, akik ezeket a nyelveket csinaljak
legprimitivebb dolgokat is 5000 fele keppen meg lehet csinalni kb, peldaul ezek a kulonbozo listatipusok, mindegyik valami celra gyorsabb kicsit, meg x dolgot nem lehet vele csinalni cserebe, mint felhasznalo nem tudom eszbentartani, nem hogy kitalaljak ilyeneket :D


ezért szoktuk megírni a saját adatstruktúráinkat munkahelyen
ha kell egy ring buffer pl, akkor fogod és leimplementálod
az biztos úgy fog működni, ahogy te gondolod

This post was edited by llllllllllll on Oct 1 2017 09:02am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1211212213214215249Next
Add Reply New Topic New Poll