d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Politika Topic
Prev1101110121013101410151442Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 13,293
Joined: Jul 19 2008
Gold: 45,608.00
Nov 7 2018 11:13am
Quote (-joey- @ 7 Nov 2018 15:59)
HOL LESZTEK JÖVŐ ÁPRILISBAN? HOL?


külföldön, és nektek is ezt ajánlom :DDDDDDDDDddddddddddddd
Member
Posts: 35,525
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Nov 7 2018 11:27am
Quote (MarcusD @ Nov 7 2018 06:13pm)
külföldön, és nektek is ezt ajánlom :DDDDDDDDDddddddddddddd


remelem this :S
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Nov 7 2018 11:39am
Quote (MarcusD @ 7 Nov 2018 19:13)
külföldön, és nektek is ezt ajánlom :DDDDDDDDDddddddddddddd


röhögök


:(
Member
Posts: 22,327
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,537.77
Nov 7 2018 01:55pm
Member
Posts: 41,463
Joined: Jul 9 2005
Gold: 4,673.69
Nov 8 2018 01:44am
Quote (RiNGiSpiLeR @ 25 Oct 2018 18:54)
Azt az egy dolgot igazából nem értem, hogy mi vezetett ahhoz, hogy ilyen, hazug és butító médiát építsen a kormány.

Az tiszta, hogy a kormány foggal körömmel ragaszkodik a vezetés megtartásához, de nézzük, hogy eddig mit "érték el":
- Az ellenzéket kicsinálták;
- Beágyazottságuk a társadalom minden rétegében elvitathatatlan;
- A vidéki szavazókat gyakorlatilag magukénak tudhatják;
- A médiumokat vagy beszántották vagy felvásárolták (1-2 kivételtől eltekintve);
- 2/3-addal kormányoznak, ami de facto a teljhatalmat jelenti;

Ebből kiindulva szó szerint azt csinálhatnának az országgal, amit csak akarnak. Most lehetne csak igazán építkezni (nem stadiont), most lehetne az oktatást és az egészségügyet rendbe tenni, a gazdaságot fellendíteni és végre erősen és egységben Nyugat-Európához felzárkózni. Most meg lehetne csinálni.

Abszolút vezetés mellett ilyen lehetősége lehet 50 évig nem lesz egyetlen kormánynak sem és ezt puskázzák most el az oktatás tudatos rombolásával, a média megtévesztésre és uszításra használásával és a töménytelen európai és hazai pénz elsíbolásával.

Számomra felfoghatatlan.


Tl;dr: Csalódott és szomorú vagyok az otthoni helyzet miatt.


Ha rövid és tömör akarok lenni, akkor az hogy megbuktattuk az első orbán kormányt. Kicsinyes bosszúnak indult, egy kis leckéztetésnek a kormányzás előtt, aztán beleragadt és mivel látja hogy a sok birka ezt hogy zabálja, hát ezt tolja azóta is, mindig egy kicsit tovább tolva a butítást a propagandát a népnek és a diktatúra felé az egész országot.
Lehetett az első orbán kormányra is sok rosszat mondani, mert még ők is elég kezdők voltak, de látszott a tenni akarás, a szakértőkkel egyeztetés stb. Persze loptak már akkor is kicsiben, meg előtte is, azért sem lehetett kitakarítani a komcsiktól meg az ügynököktől a parlamentet mert a közös bulik miatt buktak volna ők is. De a mai állapot tükrében aprópénznek tűnik, és akár szemet is lehetne felette hunyni.
Amikor először kaptak kétharmadot még aznap megmondtam hogy "Na ez most vagy kurvajó lesz, vagy kurvaszar" ...igazam lett. Annak azért örülök hogy akkor sem szavaztam rájuk, bár engem is eléggé elkapott hogy a szocikat le kell váltani bármi áron. Mostmár abszolút nem érdekli az ország, a saját hatalma és a vagyona érdekli csak, és már a látszatra is egyre kevésbé ad.
Az hogy mikor fog belebukni, csak idő kérdése. Lehet csak 10 év múlva, lehet hogy holnap. Egyszercsak majd előkerül valami gusztustalan ami begyújtja azt ami most csak izzik. Próbálják majd kimagyarázni hogy "hanggenerátor" meg "Soros" de akkor már késő lesz. Akkor kellesz egy hiteles figurának az egész élére állnia és el lehet söpörni az egész szemétdombot amit összehordtak 30 év alatt. Ez volt a baj 2006ban. Nem akart, és nem is tudott az élére állni sem személy sem szervezet a tömeg pedig megkereste a legerősebbet aki leválthatja a szocikat és beállt mögé.
Member
Posts: 22,327
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,537.77
Nov 8 2018 02:00am
Quote (Thomas Cross @ Nov 8 2018 08:44am)
Ha rövid és tömör akarok lenni, akkor az hogy megbuktattuk az első orbán kormányt. Kicsinyes bosszúnak indult, egy kis leckéztetésnek a kormányzás előtt, aztán beleragadt és mivel látja hogy a sok birka ezt hogy zabálja, hát ezt tolja azóta is, mindig egy kicsit tovább tolva a butítást a propagandát a népnek és a diktatúra felé az egész országot.
Lehetett az első orbán kormányra is sok rosszat mondani, mert még ők is elég kezdők voltak, de látszott a tenni akarás, a szakértőkkel egyeztetés stb. Persze loptak már akkor is kicsiben, meg előtte is, azért sem lehetett kitakarítani a komcsiktól meg az ügynököktől a parlamentet mert a közös bulik miatt buktak volna ők is. De a mai állapot tükrében aprópénznek tűnik, és akár szemet is lehetne felette hunyni.
Amikor először kaptak kétharmadot még aznap megmondtam hogy "Na ez most vagy kurvajó lesz, vagy kurvaszar" ...igazam lett. Annak azért örülök hogy akkor sem szavaztam rájuk, bár engem is eléggé elkapott hogy a szocikat le kell váltani bármi áron. Mostmár abszolút nem érdekli az ország, a saját hatalma és a vagyona érdekli csak, és már a látszatra is egyre kevésbé ad.
Az hogy mikor fog belebukni, csak idő kérdése. Lehet csak 10 év múlva, lehet hogy holnap. Egyszercsak majd előkerül valami gusztustalan ami begyújtja azt ami most csak izzik. Próbálják majd kimagyarázni hogy "hanggenerátor" meg "Soros" de akkor már késő lesz. Akkor kellesz egy hiteles figurának az egész élére állnia és el lehet söpörni az egész szemétdombot amit összehordtak 30 év alatt. Ez volt a baj 2006ban. Nem akart, és nem is tudott az élére állni sem személy sem szervezet a tömeg pedig megkereste a legerősebbet aki leválthatja a szocikat és beállt mögé.


Csak kíváncsiságból, te szabolcsi vagy?
Member
Posts: 41,463
Joined: Jul 9 2005
Gold: 4,673.69
Nov 8 2018 02:01am
Quote (-joey- @ 8 Nov 2018 10:00)
Csak kíváncsiságból, te szabolcsi vagy?


Nem :)

Ha a "rövid és tömör" jelzőbe akarsz belekötni, azt nyilván csak az első bekezdésig értettem én is XD :rofl:
Member
Posts: 22,327
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,537.77
Nov 8 2018 02:04am
Quote (Thomas Cross @ Nov 8 2018 09:01am)
Nem :)

Ha a "rövid és tömör" jelzőbe akarsz belekötni, azt nyilván csak az első bekezdésig értettem én is XD :rofl:


A "kellesz" miatt kérdeztem. :) Nyíregyházán nőttem fel, és ott volt használatban.
Member
Posts: 41,463
Joined: Jul 9 2005
Gold: 4,673.69
Nov 8 2018 02:08am
Quote (-joey- @ 8 Nov 2018 10:04)
A "kellesz" miatt kérdeztem. :) Nyíregyházán nőttem fel, és ott volt használatban.


Áh! :D
Ahogy én tapasztaltam a "kellesz" és a "jösztök" is nagyjából Heves, Nógrád, Borsod, Szabolcs és Bihar megyékre korlátozódik, talán még egy kicsit délebbre de már kezd kikopni... :(
A személynevek előtti "A"-zás meg kezd bejönni... <_< Pedig az Pesten kívül nem volt divat sehol. Köszönjük központosított média!

This post was edited by Thomas Cross on Nov 8 2018 02:10am
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Nov 8 2018 05:00am
Quote (Thomas Cross @ Nov 8 2018 08:44am)
Ha rövid és tömör akarok lenni, akkor az hogy megbuktattuk az első orbán kormányt. Kicsinyes bosszúnak indult, egy kis leckéztetésnek a kormányzás előtt, aztán beleragadt és mivel látja hogy a sok birka ezt hogy zabálja, hát ezt tolja azóta is, mindig egy kicsit tovább tolva a butítást a propagandát a népnek és a diktatúra felé az egész országot.
Lehetett az első orbán kormányra is sok rosszat mondani, mert még ők is elég kezdők voltak, de látszott a tenni akarás, a szakértőkkel egyeztetés stb. Persze loptak már akkor is kicsiben, meg előtte is, azért sem lehetett kitakarítani a komcsiktól meg az ügynököktől a parlamentet mert a közös bulik miatt buktak volna ők is. De a mai állapot tükrében aprópénznek tűnik, és akár szemet is lehetne felette hunyni.
Amikor először kaptak kétharmadot még aznap megmondtam hogy "Na ez most vagy kurvajó lesz, vagy kurvaszar" ...igazam lett. Annak azért örülök hogy akkor sem szavaztam rájuk, bár engem is eléggé elkapott hogy a szocikat le kell váltani bármi áron. Mostmár abszolút nem érdekli az ország, a saját hatalma és a vagyona érdekli csak, és már a látszatra is egyre kevésbé ad.
Az hogy mikor fog belebukni, csak idő kérdése. Lehet csak 10 év múlva, lehet hogy holnap. Egyszercsak majd előkerül valami gusztustalan ami begyújtja azt ami most csak izzik. Próbálják majd kimagyarázni hogy "hanggenerátor" meg "Soros" de akkor már késő lesz. Akkor kellesz egy hiteles figurának az egész élére állnia és el lehet söpörni az egész szemétdombot amit összehordtak 30 év alatt. Ez volt a baj 2006ban. Nem akart, és nem is tudott az élére állni sem személy sem szervezet a tömeg pedig megkereste a legerősebbet aki leválthatja a szocikat és beállt mögé.


sztem gyurcsány meg orbán már a kezdetektől (öszödi beszéd) összejátszik, az egész meg volt játszva ennek az egésznek a kialakításához
azért is van még mindig ott gyurcsány, hogy a sok fasz "HÁ MÉ AKKO KI, GYURCSÁ?"-nyozhasson, meg azért, hogy szépen lekaszálják közösen a normálisnak tűnő, tenni akaró sihedereket
a szimpátia meg sztem már azóta fennált, hogy még ott a 90-es években orbán nyilatkozta a gyurcsányról, hogy ő az egyetlen értelmes figura akinek a szavára érdemes figyelni

az ország meg teljes mértékben szinte az ő kezükben van, financiálisan érinthetetlenek
szerintem ezt nem váltja le senki amíg orbán ki nem hal, de addigra meg lesz más meg kitalálják a hogyantovábbot' már jóval eltőte és folytatódik minden ugyanúgy mint 1953-tól a szovjeteknél sztálin halála után

This post was edited by Senee on Nov 8 2018 05:01am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1101110121013101410151442Next
Add Reply New Topic New Poll