d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Seriale > Temat Oficjalny
Prev1234561939Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 5,529
Joined: Jun 27 2011
Gold: 0.01
Warn: 30%
Aug 14 2011 09:05am
Quote (zYwi3c @ Aug 14 2011 09:37am)
24
Band of Brothers
Blue Mountain State
Breaking Bad
Californication
Chuck
Dexter
Entourage
FlashForward
Franklin & Bash
Friday Night Lights
Friends
Fringe
LOST
House M.D.
How i Met Your Mother
Kyle XY
Pacific
Prison Break
Scrubs
Suits
SuperNatural
The Big Bang Theory
The Event
The Walking Dead
V ( 2009 )
Weeds
White Collar

Wszystkie ogladam / ogladalem.

Nastepne w planie to Life + Burn Notice.


Warto?
Member
Posts: 88,407
Joined: Oct 11 2005
Gold: 32,740.00
Aug 14 2011 09:07am
Prison Break
Grey's Anatomy
Pitbull
Odwróceni
Camelot
Game of Thrones
The Sopranos
Married... with Children
Weeds
Member
Posts: 25,692
Joined: Apr 6 2006
Gold: 1,919.66
Aug 14 2011 09:11am
Quote (krss @ 14 Aug 2011 17:05)
Warto?


Fringe - cos ala LOST, tylko ze troche bardziej epickie ( IMO )
KYLE XY - dosc fajne, idzie ogladac. Tylko ze zakonczyli wszystko przez strajk i nic nie wiadomo ;/

Friday Night Lights - Epicki Footballowy dramat. krecili go przez 5 lat, a teraz za to, ze dostal tyle nominacji do Emmy i innych, za 2 lata ma wyjsc kontyunuacja jako film <3 -> Taki epicki, ze ogladalem 3 razy w ciagu 3 miechow.

This post was edited by zYwi3c on Aug 14 2011 09:12am
Member
Posts: 5,529
Joined: Jun 27 2011
Gold: 0.01
Warn: 30%
Aug 14 2011 09:15am
Quote (zYwi3c @ Aug 14 2011 05:11pm)
Fringe - cos ala LOST, tylko ze troche bardziej epickie ( IMO )
KYLE XY - dosc fajne, idzie ogladac. Tylko ze zakonczyli wszystko przez strajk i nic nie wiadomo ;/

Friday Night Lights - Epicki Footballowy dramat. krecili go przez 5 lat, a teraz za to, ze dostal tyle nominacji do Emmy i innych, za 2 lata ma wyjsc kontyunuacja jako film <3 -> Taki epicki, ze ogladalem 3 razy w ciagu 3 miechow.


Okej, ogarnę sobie Friday Night Lights i Fringe, dzięki ;D
Banned
Posts: 105,543
Joined: Aug 23 2005
Gold: 4,043.00
Warn: 10%
Aug 14 2011 09:17am
Fringe jest przeepicki
wolno sie zaczyna, ale od polowy pierwszego sezonu, drugi a wzlaszcza trzeci to mistrzostwo
Member
Posts: 5,529
Joined: Jun 27 2011
Gold: 0.01
Warn: 30%
Aug 14 2011 09:21am
Quote (Pozer @ Aug 14 2011 05:17pm)
Fringe jest przeepicki
wolno sie zaczyna, ale od polowy pierwszego sezonu, drugi a wzlaszcza trzeci to mistrzostwo


O, dobrze wiedziec, bo pewnie po paru nudnych odcinkach bym wylaczyl ;'D
Banned
Posts: 5,058
Joined: Jul 13 2010
Gold: 206.67
Warn: 30%
Aug 14 2011 09:29am
wkleję tutaj moje wrażenia z seriali, które kiedyś wrzuciłem do wątku o filmach. może kogoś zachęcą do obejrzenia.


Misfits - serialów o superbohaterach było wiele, jedne lepsze, drugie gorsze. jednak prawie wszystkie różniły się od siebie tylko powierzchownie. a jakie jest misfits? to zupełnie inna bajka. ale po kolei. serial opowiada o grupce młodych ludzi, wśród których są agresywna dresiara, zamknięty w sobie samotnik czy antyspołeczny, cyniczny cham, skazanych na prace społeczne, za różnego rodzaju pierdoły. i podczas wykonywania wyroku są świadkami pewnej gwałtownej i niezwykłej burzy, po której odkrywają w sobie różne zdolności. jeśli do tego dodać zabicie i ukrycie ciała swojego kuratora to już wiadomo, że będzie przynajmniej nieźle.
ten serial jest zupełnie inny niż wszystkie amerykańskie seriale o superhirosach. tu nawet moce są dziwne: jest kobieta, która dotykiem sprawia, że każdy jest na nią chorobliwie napalony, facet, co się staje niewidzialny jak czuje się ignorowany i kolejny typ co potrafi kontrolować laktozę. obok tego jest też miejsce na inne, całkowicie "zwyczajne" moce: czytanie w myślach, cofanie się w czasie, zmiana kształtu. postacie też są na pierwszy rzut oka nie najlepszymi kandydatami na hirołsów (skazańcy...). ha, okazuje się, nawet, że nie tylko ludzie dostali supermoce ;D unikalny jest tutaj sposób przedstawienia tych zdolności, bohaterowie korzystają z nich tylko wtedy, jeśli sytuacja tego wymaga. wyróżnia się także humorem (nathan <3 ), świetną, pogmatwana jak cholera fabułą (szczególnie w sezonie drugim) i fajną ścieżką dźwiękową.
ciężko mi o tym serialu pisać cokolwiek zachęcającego, bez zdradzania fabuły. no ale mam nadzieję, że nie będę musiał. jedynym małym mankamentem jest ostatni odcinek sezonu drugiego, kiedy to wszyscy bohaterowie postępują, hm, niezrozumiale? no ale życie. i jeszcze jeden: nowy sezon zaczynający się w listopadzie 2011 roku będzie bez nathana, który był głównym źródłem dowcipów w serialu, ciekawe jak sobie bez niego poradzą.

ogólnie polecam gorąco,ten serial tylko potwierdza regułę, że jeśli chcecie obejrzeć inteligentny, oryginalny i zabawny serial to musicie olać amerykańskie produkcje i zabrać się za brytyjskie. moja ocena to 8+/10 w skali zua. i połowa znaczku jakości (na danie całego poczekam do sezonu trzeciego ;D )



Bored to death - opowiada o pisarzu będącym w literackim dołku, który postanawia być prywatnym detektywem. szczerze to na początku nic nie zapowiadało fajnego serialu. sezon 1 ma tylko 9 odcinków z czego może tylko 2 lub 3 trzymają poziom. fakt, jest klimatyczny, fajnie zagrany, ma zabawne dialogi, jednak czegoś mi brakowało. dopiero po dwóch tygodniach od skończenia sezonu 1 zabrałem się za sezon 2. a ten mnie wciągnął niesamowicie, obejrzałem 8 odcinków za jednym zamachem. i muszę powiedzieć, że to jest piękny przykład rozwinięcia ciekawego pomysłu na serial. zagadki, które nasz główny bohater rozwiązuje może i są ciekawe, jednak tworzą one tylko tło dla głównych postaci: pisarza jonathana, rysownika komiksów o supermenie z gigantycznym penisem raya i wiecznie naćpanego redaktora naczelnego tygodnika dla kobiet george'a. a przygody, które razem przeżywają czasem są tak absurdalne i śmieszne, że ze śmiechu potrafią łzy z oczu polecieć. warto wspomnieć o często mocno pokręconych postaciach-zleceniodawcach: profesorze-ćpunie, zakochanym rusku, policjancie lubującym w sado-maso czy chorobliwie zazdrosnej żonie-alkoholiczce. no i plus tony spalonego zielska przez serialowe postacie, ich rozkminy na zajebce: perełki ;D
podsumowując "bored to dead" jest serialem innym niż wszystkie: żartobliwym, inteligentnym, jednak na pewno nie dla wszystkich. na pewno mogę polecić go wszystkim, którzy chcą się zrelaksować przy lekkim, krótkim odcinku inteligentnego serialu i nabitej lufce. ocena w skali zua to 7+/10




Community - opowiada o prawniku, który po straceniu swojej licencji poszedł do szkoły o "troszkę" zaniżonym poziomie. świetne dialogi, genialne żarty, pokrecona fabuła i doborowa obsada. polecam, w skali zua daję 8+/10
ps. tylko ostrzegam, pierwsze odcinki są nudne jak flaki z olejem. dopiero po 8-9 serial nabiera takiego tempa, że urywa czachę.

Member
Posts: 25,692
Joined: Apr 6 2006
Gold: 1,919.66
Aug 14 2011 09:33am
Quote (Pozer @ 14 Aug 2011 17:17)
Fringe jest przeepicki
wolno sie zaczyna, ale od polowy pierwszego sezonu, drugi a wzlaszcza trzeci to mistrzostwo


Zobacz sobie Friday Night Lights.

Epickie:

http://www.youtube.com/watch?v=R8HdZEizv3I
Banned
Posts: 105,543
Joined: Aug 23 2005
Gold: 4,043.00
Warn: 10%
Aug 14 2011 10:09am
Quote (zuoozuoo @ Aug 14 2011 04:29pm)
Community - opowiada o prawniku, który po straceniu swojej licencji poszedł do szkoły o "troszkę" zaniżonym poziomie. świetne dialogi, genialne żarty, pokrecona fabuła i doborowa obsada. polecam, w skali zua daję 8+/10
ps. tylko ostrzegam, pierwsze odcinki są nudne jak flaki z olejem. dopiero po 8-9 serial nabiera takiego tempa, że urywa czachę.
Community jest boskie od 1 odcinka imo

Chang :hail:
Pierce :hail:

http://www.youtube.com/watch?v=T4XvW7VuJRw
Member
Posts: 3,688
Joined: Aug 19 2010
Gold: 0.00
Warn: 30%
Aug 14 2011 10:13am
Quote (Pogromca_PL @ Aug 14 2011 02:59pm)
moda na sukces


to musze skonczyc oglodac 10291 odcinek
Go Back To Polska Topic List
Prev1234561939Next
Add Reply New Topic New Poll