d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Túrázzunk
Prev11819202122Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Mar 9 2011 02:17pm
Quote (ecneB @ 9 Mar 2011 22:13)
pedig szerintem eleinte inkabb maszofalon kene, en is mostansag kezdtem el falat maszni es iszonyat fun. Elnezve videokat kell jopar honap gyakorlas falon, hogy az ember elesben is kiprobalja. En legalabbis biztosan nem vallalnam be elsore elesben. :)


Nekem se első, jártam falat mászni régen. De nekem 'unalmas', félreértés ne essék. Vannak durva meg technikás epik falak, amik tényleg jók és élvezetesek. De a természetet jobban szeretem, meg az + hangulat, ez túl tervezett és túl mesterkélt. De még egyszer mondom, nem szidom a mászófalat, tényleg baromi jó technikásak vannak.
Member
Posts: 31,873
Joined: May 14 2005
Gold: 124.45
Mar 9 2011 02:18pm
Quote (Baleee @ 9 Mar 2011 20:20)
Nem kell ehhez semmi, ez zrínyis, ide nem kell nevezési díj meg ilyenek az április 16.-ai, az a 800-as beugrós meg hasonló...

Nálunk csak buszjegyre kell pénz, amivel kimegyünk dobogókő meg kaját hozol vmit magaddal. Azt mondta a srác, hogy 2,5 óra hosszú az az út amit ő tervezett kb, ha nem pihenünk kb, hanem csak megyünk.


vágom, mi is csináltunk ilyeneket, de oda az út jelenleg nekem 4k lenne oda vissza. És most csóró vagyok, majd ha megjön a fizu nagy lesz a pofám.
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Mar 9 2011 02:49pm
Quote (Baleee @ Mar 9 2011 09:12pm)
Ahh lehet itt néha ilyen mellékvágányra menni, mert a gyökerek nem nagyon tévednek úgy sem ide. :D

Amúgy milyen gyakran jársz túrázni, meg ilyen vad campingezést is szoktál? Esetleg hegymászás/barlangászás?

Kellene valami olyan sziklafal, ami nem durva, de azért tapasztalni jó, milyen is az. Meg ugye olyan ember se ártana, aki tudna vezetni, hogy mit hogyan. Cuccot (beülő magamnak, kötelek, karabínerek, szegek, stb) még tudnék is kölcsön kérni. De a mászófal nekem nem jön be. :D


Rókabánya például
Quote (ecneB @ Mar 9 2011 09:13pm)
pedig szerintem eleinte inkabb maszofalon kene, en is mostansag kezdtem el falat maszni es iszonyat fun. Elnezve videokat kell jopar honap gyakorlas falon, hogy az ember elesben is kiprobalja. En legalabbis biztosan nem vallalnam be elsore elesben. :)


szikla teljesen más azért, mint egy boulder terem (nem azt mondom, hogy egy kicsit megedzett alkar és ujjak nem fognak segíteni a sziklán, de szerintem nem hónapos gyakorlással alapozod meg az "élesben való kipróbálást")
Member
Posts: 6,656
Joined: Aug 9 2006
Gold: 2,015.00
Mar 9 2011 03:50pm
Quote (Baleee @ Mar 9 2011 09:12pm)
Ahh lehet itt néha ilyen mellékvágányra menni, mert a gyökerek nem nagyon tévednek úgy sem ide. :D

Amúgy milyen gyakran jársz túrázni, meg ilyen vad campingezést is szoktál? Esetleg hegymászás/barlangászás?

Kellene valami olyan sziklafal, ami nem durva, de azért tapasztalni jó, milyen is az. Meg ugye olyan ember se ártana, aki tudna vezetni, hogy mit hogyan. Cuccot (beülő magamnak, kötelek, karabínerek, szegek, stb) még tudnék is kölcsön kérni. De a mászófal nekem nem jön be. :D


Régen sokat sátoroztunk, de már leszoktam róla (elkényelmesedtem, vagy mi). Pedig normális cuccokkal (jó sátor, egyebek) jó is az (mi egyszer csúnyán megáztunk egy áteresztős sátorban). Van pár komolyan hegyet mászó ismerős (magashegyi dolgokat is tolnak), de ilyesmire nem járok. Túrázás az jöhet bármikor, de mivel sokat dolgozom, kevés idő jut arra is sajnos.
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Mar 10 2011 06:34am
Quote (beni @ 9 Mar 2011 22:49)
szikla teljesen más azért, mint egy boulder terem (nem azt mondom, hogy egy kicsit megedzett alkar és ujjak nem fognak segíteni a sziklán, de szerintem nem hónapos gyakorlással alapozod meg az "élesben való kipróbálást")


valoszinuleg igazad van, laikus mivoltombol irtam azt, amit. ^^

Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Mar 10 2011 06:39am
Quote (ecneB @ Mar 10 2011 01:34pm)
valoszinuleg igazad van, laikus mivoltombol irtam azt, amit. ^^


én is laikus vagyok, de jópár sziklamászó haverom van és a fenti állításomat ők hangoztatják mindig

én úgy mentem el velük először, hogy semmi tudásom, vagy boulder termes előképzettségem nem volt és anélkül is élvezhető

(mondjuk én tériszonyos vagyok, úgyhogy ha nem ideálisak a körülmények: nehéz az út, nedves a fal, szar az idő akkor besokallok és inkább leeresztetem magam)
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Mar 10 2011 06:41am
Quote (beni @ 10 Mar 2011 14:39)
én is laikus vagyok, de jópár sziklamászó haverom van és a fenti állításomat ők hangoztatják mindig

én úgy mentem el velük először, hogy semmi tudásom, vagy boulder termes előképzettségem nem volt és anélkül is élvezhető

(mondjuk én tériszonyos vagyok, úgyhogy ha nem ideálisak a körülmények: nehéz az út, nedves a fal, szar az idő akkor besokallok és inkább leeresztetem magam)


lol, nekem durva teriszonyom van. xd ezert tetszett a bouldernel az ~ otmeteres belmagassag.
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Mar 10 2011 06:44am
Quote (ecneB @ Mar 10 2011 01:41pm)
lol, nekem durva teriszonyom van. xd ezert tetszett a bouldernel az ~ otmeteres belmagassag.


jah ^^

Amúgy hova jársz? Most én is kiváltottam egy klubkártyát amivel egy csomó helyet (konditerem, uszoda, stb) ingyen látogathatok és közte van az ujjerő boulder is
Member
Posts: 23,563
Joined: Apr 2 2006
Gold: 279.00
Mar 10 2011 07:15am
Quote (beni @ 10 Mar 2011 14:44)
jah ^^

Amúgy hova jársz? Most én is kiváltottam egy klubkártyát amivel egy csomó helyet (konditerem, uszoda, stb) ingyen látogathatok és közte van az ujjerő boulder is


^^

Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Mar 10 2011 07:31am
Quote (ecneB @ Mar 9 2011 09:13pm)
pedig szerintem eleinte inkabb maszofalon kene, en is mostansag kezdtem el falat maszni es iszonyat fun. Elnezve videokat kell jopar honap gyakorlas falon, hogy az ember elesben is kiprobalja. En legalabbis biztosan nem vallalnam be elsore elesben. :)


nem vagyok se profi se semmi komolyra nem kell gondolni, de ha nem biztositas nelkul akarsz maszni vagy tenyleg durva falakon, akkor nem kell tobb honap gyakorlas.

ertelem szeruen elsore nem negativban kell biztositas nelkul maszni, de a termeszetben osszehasonlithatatlanul jobb.

mondjuk nalunk pakson van par szep magas loszfal amin kiskoromban gyakoroltam : ))
Go Back To Magyar Topic List
Prev11819202122Next
Add Reply New Topic New Poll