d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Młodzieżowe Słowo Roku
Prev123
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 45,792
Joined: Aug 19 2011
Gold: 2,400.15
Dec 8 2025 04:51pm
Nie rozumiem odpowiedzi tbh


Nie zwróciłem uwagi, że odnosisz się do innego słowa. Nie bądźmy jednak hipokrytami- nasza nowomowa, choć dla nas zdawała się naturalna, to dla starszych pokoleń była dokładnie tym samym, co dla ciebie owo "67". Osobiście nigdy nie słyszałem, ani nie przeczytałem tego określenia aż do dzisiaj, więc nie jest chyba tak źle

This post was edited by Pozdrawiam on Dec 8 2025 04:51pm
Member
Posts: 10,511
Joined: Sep 24 2012
Gold: 0.00
Warn: 20%
Dec 8 2025 09:48pm
Ja pielęgnuje lokalna gwarę i regularnie jej używam w rozmowach B)

Na chór dana natknąłem się lata temu i najbardziej zapadło mi w pamięć "niedobrze, panie bobrze" :D
Skoro już zahaczyliśmy o temat, to zapraszam do posłuchania mojej ulubionej piosenki z dwudziestolecia:
https://www.youtube.com/watch?v=rn9M_q5StWM


Bóbr to pierdolony arcyklasyk. :D

Ja jakiś czas temu katowałem ten kawałek:
https://youtu.be/acv-euqt1sY?list=RDacv-euqt1sY

Kamień na kamieniu, na kamieniu kamień, a na tym kamieniu jeszcze kamień... - absolutne mistrzostwo.
Member
Posts: 10,511
Joined: Sep 24 2012
Gold: 0.00
Warn: 20%
Dec 8 2025 09:57pm
Nie zwróciłem uwagi, że odnosisz się do innego słowa. Nie bądźmy jednak hipokrytami- nasza nowomowa, choć dla nas zdawała się naturalna, to dla starszych pokoleń była dokładnie tym samym, co dla ciebie owo "67". Osobiście nigdy nie słyszałem, ani nie przeczytałem tego określenia aż do dzisiaj, więc nie jest chyba tak źle


BTW: Adam Aston, Tadeusz Faliszewski - dwóch moich ulubionych bardów przedwojennych.
Adam Aston - Nikodem, czyli zdecydowanie numer jeden szlagier przedwojenny dla mnie: https://youtu.be/AeToFFbh2WY?list=RDAeToFFbh2WY
Tadeusz Faliszewski -Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie, klasyk, który zasłyszałem bodajże w "Polskich Drogach", czyli PRL-owskim serialu wojennym, choć tam była wersja bez słów: https://youtu.be/f-yXSNrdMos?list=RDf-yXSNrdMos Pięknie tango.
Member
Posts: 6,792
Joined: Jun 26 2020
Gold: 36,209.59
Dec 9 2025 01:51am
To dla dup dobrych ziomków i szpontów
Member
Posts: 43,589
Joined: Nov 1 2006
Gold: 5,000.38
Dec 9 2025 03:14am
Nie zwróciłem uwagi, że odnosisz się do innego słowa. Nie bądźmy jednak hipokrytami- nasza nowomowa, choć dla nas zdawała się naturalna, to dla starszych pokoleń była dokładnie tym samym, co dla ciebie owo "67". Osobiście nigdy nie słyszałem, ani nie przeczytałem tego określenia aż do dzisiaj, więc nie jest chyba tak źle


Pracuję z dzieciakami. JEST WCHUJ ŹLE, 6-7 na każdym kroku. Strona 67? Cała klasa wrzeszczy 6-7. Strona 6? Zgadnij co dopowiadają gówniaki. Strona 7? Już im się kojarzy i krzyczą. Randomowo z dupy mówią 6-7, po prostu, nie stąd, ni zowąd. Wystarczy że jeden powie, a już cała klasa powtarza i jest jeden wielki rechot. Idiotyczne. Nawet same dzieci, bo je pytałem, nie wiedzą co to znaczy, a powtarzają jakby wylewu dostały.
Member
Posts: 37,038
Joined: Jun 28 2006
Gold: 7,242.01
Dec 9 2025 03:25am
Nie zwróciłem uwagi, że odnosisz się do innego słowa. Nie bądźmy jednak hipokrytami- nasza nowomowa, choć dla nas zdawała się naturalna, to dla starszych pokoleń była dokładnie tym samym, co dla ciebie owo "67". Osobiście nigdy nie słyszałem, ani nie przeczytałem tego określenia aż do dzisiaj, więc nie jest chyba tak źle


Często jak jeżdżę do dziadków to oni mówią, że to nie jest ich świat. Z czasem zaczynam rozumiem o co im chodzi bo jak widzę pokolenie lub dwa wstecz to se myślę, słabo to wygląda. Z drugiej strony o nas na pewno myślano tak samo
Member
Posts: 11,225
Joined: Dec 25 2018
Gold: 2,137.69
Warn: 10%
Dec 9 2025 03:26am
Myślałem że wygra pozer
Member
Posts: 8,594
Joined: Nov 4 2007
Gold: 1,020.00
Dec 9 2025 04:43am
Co to w ogóle znaczy?


no co wy wystarczy gówniaków spytać co to znaczy :)
67 mówisz jak się czymś ekscytujesz, coś jak kiedyś ale sztos
rel oznacza prawde, to samo, potwierdzenie czyichś emocji
Member
Posts: 11,225
Joined: Dec 25 2018
Gold: 2,137.69
Warn: 10%
Dec 9 2025 02:47pm
no co wy wystarczy gówniaków spytać co to znaczy :)
67 mówisz jak się czymś ekscytujesz, coś jak kiedyś ale sztos
rel oznacza prawde, to samo, potwierdzenie czyichś emocji


Głupie te guwniaki teraz
Go Back To Polska Topic List
Prev123
Add Reply New Topic New Poll