d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > "majdanek"
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 71,460
Joined: Jun 17 2007
Gold: 1,040.00
Nov 2 2025 04:14pm
Autorstwa Józefa Marszałka, takie coś czytam. O obozie koncentracyjnym w Lublinie, nie ma tematu z książkami, więc pragnę się tym podzielić w nowym temacie. Dawno nie czytałem nic.
Member
Posts: 30,606
Joined: Mar 24 2019
Gold: 36.63
Warn: 10%
Nov 2 2025 04:39pm
B)
Member
Posts: 71,460
Joined: Jun 17 2007
Gold: 1,040.00
Nov 2 2025 04:44pm
B)


Dużo niemieckich słów, przez co nieco niewygodnie się ją czyta.
Member
Posts: 10,517
Joined: Sep 24 2012
Gold: 30.00
Warn: 20%
Nov 2 2025 04:53pm
Ja kiedyś czytałem książkę o Treblince. Czyjego autorstwa, to nie pamiętam, lecz była to pozycja smutna i straszna zarazem.
I nie chodzi tu nawet o liczby, a raczej o wspomnienia ofiar o zwyrodnialcach, którzy tam służyli; zarówno o niemcach jak i o ukraińcach. Większość tych ofiar zgodnie przedstawiali obraz niesamowitego bestialstwa tych skurwysynów.
Zapadła mi w głowie nawet ksywka jednego z nich, mianowicie "Iwana Groźnego", który lubował się w mordowaniu niemowlaków. Rzucał nimi o ścianę, wrzucał je do pieców krematoryjnych, itp.

fake e/
https://radzilow.pl/2020/05/cieniom-treblinki/ ok, znalazłem ją, to chyba nawet te same wydanie było, choć ja ją czytałem jeszcze w latach 90' - okładka jest identyczna.
Member
Posts: 19,518
Joined: Sep 25 2021
Gold: 10,921.36
Nov 2 2025 05:09pm
Ja kiedyś czytałem książkę o Treblince. Czyjego autorstwa, to nie pamiętam, lecz była to pozycja smutna i straszna zarazem.
I nie chodzi tu nawet o liczby, a raczej o wspomnienia ofiar o zwyrodnialcach, którzy tam służyli; zarówno o niemcach jak i o ukraińcach. Większość tych ofiar zgodnie przedstawiali obraz niesamowitego bestialstwa tych skurwysynów.
Zapadła mi w głowie nawet ksywka jednego z nich, mianowicie "Iwana Groźnego", który lubował się w mordowaniu niemowlaków. Rzucał nimi o ścianę, wrzucał je do pieców krematoryjnych, itp.

fake e/
https://radzilow.pl/2020/05/cieniom-treblinki/ ok, znalazłem ją, to chyba nawet te same wydanie było, choć ja ją czytałem jeszcze w latach 90' - okładka jest identyczna.


:drool:
Member
Posts: 71,460
Joined: Jun 17 2007
Gold: 1,040.00
Nov 2 2025 05:42pm
Ja kiedyś czytałem książkę o Treblince. Czyjego autorstwa, to nie pamiętam, lecz była to pozycja smutna i straszna zarazem.
I nie chodzi tu nawet o liczby, a raczej o wspomnienia ofiar o zwyrodnialcach, którzy tam służyli; zarówno o niemcach jak i o ukraińcach. Większość tych ofiar zgodnie przedstawiali obraz niesamowitego bestialstwa tych skurwysynów.
Zapadła mi w głowie nawet ksywka jednego z nich, mianowicie "Iwana Groźnego", który lubował się w mordowaniu niemowlaków. Rzucał nimi o ścianę, wrzucał je do pieców krematoryjnych, itp.

fake e/
https://radzilow.pl/2020/05/cieniom-treblinki/ ok, znalazłem ją, to chyba nawet te same wydanie było, choć ja ją czytałem jeszcze w latach 90' - okładka jest identyczna.


Lubię takie klimaty. Ostatnio przeczytałem też medaliony.
Member
Posts: 2,334
Joined: May 29 2024
Gold: 0.00
Warn: 40%
Nov 2 2025 08:47pm
Dobrze ze zdechli
Go Back To Polska Topic List
Add Reply New Topic New Poll