d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Zabezpieczenie Na Przyszłość??
Prev123Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 13,394
Joined: Feb 12 2006
Gold: 17,719.56
Sep 2 2025 02:26am
kupowanie zlota w szczycie to sredni pomysl, natomiast jesli juz to polecam monety, w trudnych czasach latwiej nimi handlowac niz sztabkami, no i duzo prosciej je chować
Member
Posts: 16,411
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,059.17
Sep 2 2025 03:16am
Chciałbym w wieku 50 lat już mieć wyjebane jajca na wszystko i sobie leżeć chujem do góry na jakiejś plaży. Obecnie odkładam w krypto i srebro (biżuteria). Mam trochę akcji taurona i sporo po dziadkach odziedziczę. Niedawno firmę założyłem, może się uda w te kilkanaście lat ją fajnie rozbujać żeby potem sama na mnie robiła albo sprzedać komuś


Dobrze kombinujesz, ale myślę że firma nie będzie sama na Ciebie robiła. Jak zostawisz pracowników bez nadzoru to będą się opierdalać albo odpierdalać, mogą Cię też okradać.
Za młodych lat pracowałem w takiej restauracji gdzie szef rzadko bywał no i go kelner z kucharzem zwyczajnie okradali: stałych klientów obsługiwali bez paragonów, kasę brali do kieszeni xd
Restauracja zbankrutowała wkrótce potem.
Member
Posts: 4,951
Joined: Jun 21 2009
Gold: 3,121.00
Sep 2 2025 04:19am
Bitkojny to pewnego dnia jebną.
A co do złota to już lepiej, tylko też nie wiadomo czy nie jesteśmy przypadkiem na górce:(


Nie możemy być na górce, bo złoto nie jest inflacyjne. Nie wiadomo czy odkryjemy całe złoto patrząc że większość jest w morzach i strumieniach

Obecnie typie ETF na XTB. Unikam freedom24 bo to ruska strona od ruskiego typa który teraz jest w Kazachstanie

Obligacje też są super, ale mała mniejszy zysk.

Złoto dodatkowo ponoć na przekroju lat 20-30 mniejsza stopę 🦶 👅 niż etc. Ale co stoi na przeszkodzie by mieć i etf i obligacje.

Obecnie całe 800 plus mojej córki inwestowałem w złoto ale zacząłem się zastanawiać czy etf i obligacje 10 letnie nie lepsze.
Member
Posts: 2,340
Joined: May 29 2024
Gold: 0.00
Warn: 40%
Sep 2 2025 08:18am
Moj plan to 50/50 tyrka za granica i czilaut w pl ewentualnie jakies dorabianie sobie na pol gwizdka w tym co lubie robic B)
Member
Posts: 30,768
Joined: Mar 24 2019
Gold: 30.00
Warn: 10%
Sep 2 2025 08:58am
Moj plan to 50/50 tyrka za granica i czilaut w pl ewentualnie jakies dorabianie sobie na pol gwizdka w tym co lubie robic B)


grzebać w kupie? :mellow:
Member
Posts: 2,340
Joined: May 29 2024
Gold: 0.00
Warn: 40%
Sep 2 2025 09:18am
grzebać w kupie? :mellow:

Nie jestes prawdziwym pedalem.
Member
Posts: 30,768
Joined: Mar 24 2019
Gold: 30.00
Warn: 10%
Sep 2 2025 09:19am
Nie jestes prawdziwym pedalem.


owszem . jestem bisexem B) nie obrazajmy się może drogi kolego :mellow:
Member
Posts: 71,460
Joined: Jun 17 2007
Gold: 1,040.00
Sep 2 2025 01:14pm
Nie jestes prawdziwym pedalem.


On sobie lubi urozmaicać :blush:
Member
Posts: 3,108
Joined: Dec 30 2023
Gold: 1,762.98
Warn: 50%
Sep 2 2025 01:33pm
On sobie lubi urozmaicać :blush:


raz pomidorek raz wiktoria )))
Member
Posts: 71,460
Joined: Jun 17 2007
Gold: 1,040.00
Sep 2 2025 01:37pm
raz pomidorek raz wiktoria )))


Po co ty się zaczepiasz? :D
Go Back To Polska Topic List
Prev123Next
Add Reply New Topic New Poll