d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Co Zawdzięczasz Ukraińcom
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 15,979
Joined: Sep 26 2011
Gold: 70.20
Aug 28 2025 03:13am
Większe podatki? Tanią siłę roboczą? Możliwość poznania wielkich dokonań Stefana? No sam nie wiem
Member
Posts: 10,550
Joined: Sep 24 2012
Gold: 0.00
Warn: 20%
Aug 28 2025 04:10am
Na Wołyniu zginęło co najmniej od 60 do 100 tysięcy Polaków w wyniku zbrodni dokonanej przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1943–1945.
Szacunki różnych historyków różnią się, a Ewa i Władysław Siemaszkowie podają liczbę około 133 tysięcy ofiar w wyniku działań OUN-UPA.
Member
Posts: 15,979
Joined: Sep 26 2011
Gold: 70.20
Aug 28 2025 04:33am
Na Wołyniu zginęło co najmniej od 60 do 100 tysięcy Polaków w wyniku zbrodni dokonanej przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1943–1945.
Szacunki różnych historyków różnią się, a Ewa i Władysław Siemaszkowie podają liczbę około 133 tysięcy ofiar w wyniku działań OUN-UPA.


A ile zginęło po wojnie, to nikt nie mówi.
Member
Posts: 16,411
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,059.17
Aug 28 2025 04:34am
Mielą Ruskich, którzy od wieków dybią na naszą państwowość. To przede wszystkim.


Bardzo mądre słowa.
Już Piłsudski mówił, że Moskali trzeba przechytrzyć wykorzystując fakt, że narody rosyjskojęzyczne, takie jak Ukraina, chcą się od okupacji Moskwy uwolnić i wspierać te aspiracje.
Ukraina kiedy była pod butem Moskwy to tam była połowa fabryk ZSRR. Bunt Ukraińców wobec Moskwy to najlepsze co mogło się Polsce przydarzyć.
Każdego roku wojny Rosjanie giną, gospodarka ma coraz większe problemy.
A poza tym to w Polsce rodzi się za mało dzieci, a ja wolę Ukraińców jako imigrantów niż muzułmanów gdzieś z Afryki.
Member
Posts: 15,979
Joined: Sep 26 2011
Gold: 70.20
Aug 28 2025 05:12am
Bardzo mądre słowa.
Już Piłsudski mówił, że Moskali trzeba przechytrzyć wykorzystując fakt, że narody rosyjskojęzyczne, takie jak Ukraina, chcą się od okupacji Moskwy uwolnić i wspierać te aspiracje.
Ukraina kiedy była pod butem Moskwy to tam była połowa fabryk ZSRR. Bunt Ukraińców wobec Moskwy to najlepsze co mogło się Polsce przydarzyć.
Każdego roku wojny Rosjanie giną, gospodarka ma coraz większe problemy.
A poza tym to w Polsce rodzi się za mało dzieci, a ja wolę Ukraińców jako imigrantów niż muzułmanów gdzieś z Afryki.


:rofl: Zajebisty przykład dajesz, wiesz to, co masy mają wiedzieć i strugasz cały czas, bez ustanku, oczytanego :rofl: Mieliśmy takich zajebistych, propolskich przywódców że cały czas od niepamiętnych czasów jesteśmy jako fikcyjne państwo, pod butem innych. Dawaj wiecej bohaterów, to się posmiejemy trochę, choć to naprawdę smutne w chuj.

This post was edited by arthurro on Aug 28 2025 05:14am
Member
Posts: 23,729
Joined: Jan 27 2009
Gold: 300.00
Aug 28 2025 05:12am
jestem wdzięczny,że giną na lini frontu,za naszą ojczyznę
Member
Posts: 662
Joined: Aug 22 2021
Gold: 0.01
Aug 28 2025 06:04am
Na Wołyniu zginęło co najmniej od 60 do 100 tysięcy Polaków w wyniku zbrodni dokonanej przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1943–1945.
Szacunki różnych historyków różnią się, a Ewa i Władysław Siemaszkowie podają liczbę około 133 tysięcy ofiar w wyniku działań OUN-UPA.

Pięknie was Ruscy rozgrywają, wiedząc, że wam wystarczy rzucić hasło "Wołyń" i już klaszczecie uszami. Jednocześnie nawet pewnie nie słyszeliście o operacji polskiej NKWD, bo kogo by to obchodziło? Czy wy się kiedyś nauczycie, że w polityce nie liczą się takie emocjonujące tłum rzeczy, a to co jest tu i teraz? Wiecznie będziecie tkwić w tym historycznym marazmie i paraliżu decyzyjnym, bo kiedyś "nas mordowali i niszczyli". Na jebanych Japończyków zrzucili dwie bomby atomowe, a mimo to stali się oni jednymi z najlepszych sojuszników USA po wojnie, jednocześnie ogromnie korzystając na tym gospodarczo. Ale nie, w Polsce kurwa nie można nic zrobić, bo "Wołyń" i chuj.

Przepraszam, że się uniosłem, ale już mnie wkurwia to podejście.
Member
Posts: 11,306
Joined: Dec 25 2018
Gold: 2,137.69
Warn: 10%
Aug 28 2025 06:33am
:rofl: Zajebisty przykład dajesz, wiesz to, co masy mają wiedzieć i strugasz cały czas, bez ustanku, oczytanego :rofl: Mieliśmy takich zajebistych, propolskich przywódców że cały czas od niepamiętnych czasów jesteśmy jako fikcyjne państwo, pod butem innych. Dawaj wiecej bohaterów, to się posmiejemy trochę, choć to naprawdę smutne w chuj.


Some say he is german agent
Member
Posts: 30,784
Joined: Mar 24 2019
Gold: 30.00
Warn: 10%
Aug 28 2025 06:44am
Piłsudski mógł podbić Moskwę. nie potrzebnie się cofał :(
Member
Posts: 10,550
Joined: Sep 24 2012
Gold: 0.00
Warn: 20%
Aug 28 2025 06:47am
Pięknie was Ruscy rozgrywają, wiedząc, że wam wystarczy rzucić hasło "Wołyń" i już klaszczecie uszami. Jednocześnie nawet pewnie nie słyszeliście o operacji polskiej NKWD, bo kogo by to obchodziło? Czy wy się kiedyś nauczycie, że w polityce nie liczą się takie emocjonujące tłum rzeczy, a to co jest tu i teraz? Wiecznie będziecie tkwić w tym historycznym marazmie i paraliżu decyzyjnym, bo kiedyś "nas mordowali i niszczyli". Na jebanych Japończyków zrzucili dwie bomby atomowe, a mimo to stali się oni jednymi z najlepszych sojuszników USA po wojnie, jednocześnie ogromnie korzystając na tym gospodarczo. Ale nie, w Polsce kurwa nie można nic zrobić, bo "Wołyń" i chuj.

Przepraszam, że się uniosłem, ale już mnie wkurwia to podejście.


Ja tylko przytoczyłem smutny fakt historyczny, a ty reagujesz na to jakbyś był pierwszą onucą ukraińską. I to jest temat o ukraińcach, a nie o sowietach i ich ludobójstwach.
Zawsze możesz sam założyć temat "co zawdzięczasz ruskom" i tam sobie ich opluwać - droga wolna.
Go Back To Polska Topic List
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll