Nie wiem o czym ty do mnie rozmawiasz.
Już tłumaczę. Duże zagraniczne firmy nie płacą w Polsce żadnych podatków, ale zarabiają tu pieniądze.
Podatki płacą w kraju, który zaoferuje im jak najniższą lub wręcz zerową stawkę podatkową. Zazwyczaj jakaś mała wyspa itp.
Więc cywilizowane kraju zachodu, jak Wielką Brytania, Francja czy Włochy wprowadziły podatek dla tego typu firm.
Rząd polski też zastanawia się nad takim ruchem.