Skąd masz niby o tym wiedzieć. Przecież nikt o tym nie mówi ani nie uczą o tym w szkole. O tym, że np po 45 roku, chcieli usilnie zrobić z Polski komunistyczną republikę i wcielić do ZSRR też Ci nikt nie powie tutaj.
Dobrze, że zatrzymałeś się na 1918 roku (swoją drogą - czemu nie 1917?), bo jeszcze bym pomyślał, że w takiej rzezi Pragi z 1794, też sami Żydzi brali udział.